Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  haberlerimvar com ev hanımlarına yardım

  1 ziyaretçi

  haberlerimvar com ev hanımlarına yardım bilgi90'dan bulabilirsiniz

  EV HANIMLARINA 500 TL-1100 TL PARA DESTEĞİ NASIL ALINIR? - Haberlerim Var

  2023-03-11

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiş olan projede, ev hanımlarına destek projesidir. Bu proje kapsamında ev hanımlarına yeni destek yardımı adı altında nakit desteği sunuluyor. Bu destek 500 ile 1100 TL arasında değişiyor. İhtiyaç sahibi ev hanımlarının başvurabileceği bu kampanyaya başvurular ise başladı. Siz de nakit ihtiyacı yaşıyorsanız bir an evvel bu yardım kampanyasına katılabilir ve hane gelirine katkıda bulunabilirsiniz. Ev hanımlarına yeni destek yardımı kampanyasına katılmak için ilgili başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonra sizde belirtilen tutardaki desteğin sahibi olabilirsiniz.

  Ev Hanımlarına Yeni Destek Yardımı – 500 TL ve 1100 TL PTT, E-Devlet Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Ev hanımlarına yönelik çıkarılan bu yardım destek paketine başvurmak için bazı şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Şartları taşıyan tüm adaylar bu hibe destekten yararlanabilecekler. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bu kampanyada verilecek olan nakit tutarı hibe olarak veriliyor. Yani sizlere verilen bu tutarlar daha sonra geri ödenmeyecek. 

  Ev Hanımlarına Yeni Destek Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

  Ev hanımlarına yeni destek yardımı kapsamında sunulan 500 ile 1100 TL’lik yardım kampanyasına katılmak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sizlerden bazı şartları taşımanızı istiyor. Her başvuranın elde edemeyeceği bu hibe destekten yalnızca şartları taşıyan adaylar yararlanabilecek. Sadece ev hanımlarına yönelik bir kampanya olduğundan dolayı erkekler bu kampanyaya katılamayacak. Ev hanımlarına 1100 TL yardım başvurusu için aşağıda yer alan şartları taşımanız yeterli olacaktır.

  Tüm bu şartları taşıyan kadınların bu destek paketine katılmalarında herhangi bir sakınca yoktur. Ev hanımlarına yeni destek yardımı kapsamında verilecek olan 500 ile 1100 TL yardım parası, başvurunuzun onaylanması akabinde PTT hesabınıza yatırılacaktır. Bu tutarı dilediğiniz zaman çekebilirsiniz.

  Ev Hanımlarına Yeni Destek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Ev hanımlarına yeni destek yardımı başvurusunda bulunmak için aktif bir e-devlet hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer e-devlet şifrenizi henüz almadıysanız size en yakın PTT şubesine giderek şifrenizi alabilir ve e-devlet hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Eğer daha önceden şifre aldıysanız ve şifrenizi hatırlamıyorsanız, e-devlet sitesine girdikten sonra “Şifremi unuttum” sekmesine tıklayarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra yeni şifrenizi hızlı ve kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz.

  E-devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıda yer alan arama kısmına “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” yazarak çıkan sonuçlarda ilgili kampanyayı seçmeniz yeterli olacaktır. Bu sekmeye tıkladıktan sonra ileri butonunu tıklayın ve başvuru formuna ulaşın. Başvuru formunda sizlerden birtakım bilgiler istenecek. Bu bilgileri kesinlikle eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olun. Ev hanımlarına yeni destek yardımı kampanyasından yararlanmak için gerçek dışı bilgiler vermeyin. Çünkü verdiğiniz tüm bilgiler sistemde aratıldıktan sonra başvurunuz sonuçlanıyor. Bilgilerin yanlış olması durumunda başvurunuz geçersiz sayılıyor.

  BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

  Ev Hanımlarına Yeni Destek Yardımı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

  E-devlet üzerinden yaptığınız başvurular öncelikle değerlendirmeye alınacak. Mevcut başvuru yoğunluğuna göre ortalama 10 gün içerisinde değerlendirme süreci tamamlanacak. Eğer başvurunuz olumlu sonuçlanırsa bunu e-devlet hesabınız üzerinden kolay bir şekilde görebilirsiniz. Başvurunuz olumsuz sonuçlandığında size herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Başvurunuz sürekli “Değerlendirmede” gözükecek. Eğer haftalar geçmesine rağmen başvurunuz hala değerlendirmede gözüküyorsa büyük olasılıkla başvurunuz olumsuz sonuçlanmıştır.

  Ev Hanımları Yardım Parası Ne Zaman Yatar?

  Ev hanımları yardım parası yatış tarihleri vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarının sonuna göre yapılır. Ev hanımları yardım parası vatandaşlara ayın ilk haftasının şu günlerinde yatırılır:

  BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : haberlerimvar.com.tr

  Çalışmayan ev hanımlarına her ay 1100 TL ödeme! Sadece bu şartla ödenecek

  Çalışmayan ev hanımlarına her ay 1100 TL ödeme! Sadece bu şartla ödenecek

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli aileler ve geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara karşılıksız sosyal yardım yapıyor. 2023 yılında sosyal yardıma ayrılan bütçenin artırılması sayesinde para desteği alan kişiler de arttı. Sosyal güvencesi olmayan ev hanımları, e-Devlet'te 'Aile Destek Paketi'ne başvurabilir.

  Eğer hanenizdeki kişilerin geliri asgari ücretin üçte birinden az ise, ev hanımları başvurularını sosyal yardım başvurusu yapabilir.

  Geliri olmayan veya bir işi olmayan ev hanımları, başvuru yapmaları durumunda 1100 TL ödeme alabilir. Fakat başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda sosyal yardım ödemesinin yapılacağını, başvurunun olumsuz sonuçlanma ihtimalinin de bulunduğunu tekrar vurgulayalım.

  EV HANIMI SOSYAL YARDIM PARASINI KİMLER NASIL ALABİLİR?

  Ev hanımlarının devlet yardımından yararlanıp yararlanamayacağını öğrenmek için e-Devlet veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na (SYDV) başvuru yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkililerinin teyit işlemini tamamlamasını beklemek gerekiyor.

  Başvurusu onaylanan ev hanımlarına ödemeleri, beyan ettikleri banka hesaplarına veya PTT'den yapılıyor. 1100 TL sosyal yardım almaya hak kazanan ev hanımları, banka hesabı beyan etmemeleri halinde PTT şubelerinde kimlik kartlarını ibraz ederek ödemelerini elden nakit alabiliyor.

  SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ KİMLERE YAPILIR?

  Sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara öncelik verilen para yardımından, hane halkı geliri asgari ücretin üçte birinin altında olan, yani 2023 Mart itibarıyla 2 bin 835 lira 60 kuruştan az olan haneler yararlanabiliyor.

  Sosyal yardım parası almak için başvuru yapabilecek kişiler şöyle sıralanabilir:

  * Her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan
  * Maddi zorluk içerisinde olan
  * Kirada yaşayan
  * Hanede okuyan çocuk varsa
  * Engelli ve yaşlı birey var
  * Devletten düzenli olarak sosyal yardım alan
  * Kronik hastalar

  Değerlendirme sonrası uygun görülen kişilere aylık 800 TL ile 1250 TL ödeme yapılıyor. Yapılacak inceleme sonrası ne kadar yardım verileceği yetkililer tarafından belirlenecek.

  EV HANIMI SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  * Türkiye vatandaşı olması
  * Mavi kart sahibi olmaması
  * Yurt içinde ikamet etmesi
  * 18 yaşını doldurmuş olması
  * Hane halkı gelirinin asgari ücretten düşük olması
  * Sosyal güvencesi bulunmaması

  EV HANIMLARINA SOSYAL YARDIM PARASI NE KADAR SÜREYLE VERİLİYOR?

  Hak sahibi hanelere sağlanacak destek tutarları, hanedeki kişi başına düşen aylık gelirin dahil olduğu gelir aralıkları göre belirleniyor. Bu kapsamda aşağıdaki tabloda yer alan kişi başına düşen gelir tutarı aralıklarına göre:

  Kişi başına düşen aylık gelir aralığı (TL) / Aylık Destek Tutarı (TL)

  450 TL ve altı / 1250 TL

  450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı / 1100 TL

  911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı / 950 TL

  1372,30 TL üzeri - 2 bin 835,60 TL'den az / 850 TL

  850 ile 1250-TL arasında değişen tutarlarda olmak üzere en fazla 12 ay süreyle Aile Destek Programı ödemesi gerçekleştiriliyor. 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2023 yılı Haziran ayı için olup bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayı gerçekleştirilerek söz konu destek programı sona erecek.

  EV HANIMLARINA 1100 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

  Sosyal güvencesi olmayan ev hanımları yardım parası almak için e-Devlet'in www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti internet sitesindeki formu doldurabilir.

  Öte yandan yardım parası başvurusu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'ndan da (SYDV) yüz yüze yapılabiliyor. SYDV temsilcilikleri, ilçe kaymakamlığı ve il valiliği binalarının içinde yer alıyor. Bulunduğunuz ilçedeki kaymakamlık ya da duruma göre valilik binasına giderek bilgi alabilirsiniz. SYDV iletişim bilgilerine www.aile.gov.tr/iletisim/bakanlik-iletisim-bilgileri/sydv web sayfasından ulaşmak mümkün.

  Sosyal yardım parası başvurusu, değerlendirme süreci sonrası uygun görülmesi halinde aylık olarak hesaplara yatırılıyor.

  1100 TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU E-DEVLET'TEN NASIL YAPILIR?

  * e-Devlet mobil uygulamasına veya herhangi bir tarayıcıdan www.turkiye.gov.tr web sayfasına açarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile oturum açın

  * e-Devlet'in Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti sayfasını açın

  * Sağ köşede bulunan YENİ BAŞVURU linkine tıklayın

  * Açılan sayfada bulunan sözleşmeyi okuyup onaylayın ve DEVAM tuşuna basın

  * Açılan sayfada bulunan T.C. kimlik numarasını ve adres bilgilerinin doğruluğunu kontrol edin, doğru ise DEVAM ET tuşuna basın

  * Yeni açılan sayfada yardım parası başvuru formunu inceleyin

  * Tüm bilgileri okuyun ve size uygun olanları işaretleyin

  * 'Aile Destek Programına Başvurmak İstiyor musunuz?' seçeneği mutlaka EVET olarak işaretleyin

  * Sizden IBAN bilgileriniz istenecek, IBAN bilgisini girin ve tüm formu doldurun

  1100 TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURU SAYFASI

  İHTİYAÇ SAHİPLERİNE HANGİ SOSYAL YARDIMLAR YAPILIYOR?

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sosyal yardım yaptığı kişilerin listesine www.aile.gov.tr/sygm/programlarimiz/sosyal-yardim-programlarimiz internet sitesinden ulaşmak mümkün.

  2023/03/01/aile-bakanligi-sosyal-yardim.jpg

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap