Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  hüda par zekeriya yapıcıoğlu kimdir

  1 ziyaretçi

  hüda par zekeriya yapıcıoğlu kimdir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu kimdir? Zekeriya Yapıcıoğlu nereli, kaç yaşında?

  HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu kimdir? Zekeriya Yapıcıoğlu nereli, kaç yaşında?

  HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, seçimlerde AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı.

  ZEKERİYA YAPICIOĞLU KİMDİR? 

  Zekeriya Yapıcıoğlu 1966 yılında Batman'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Batman'da tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Hüda Par'ın kurucularından olan Zekeriya Yapıcıoğlu, 30 Haziran 2013'te Ankara'da yapılan 1. Olağan Büyük Kongre'de Genel Başkanlığa seçildi. Haziran 2015 seçimlerine Diyarbakır'dan bağımsız aday olarak giren Yapıcıoğlu, ilde oyların %3,2'sini (22.923 oy) aldı ve vekil seçilemedi Hür Dava Partisinin 15 Mayıs 2016 tarihinde yaptığı, 2. Olağan Kongre'de Zekeriya Yapıcıoğlu yeniden genel başkanlığına seçildi.

  Mayıs 2018'de Diyarbakır'dan bağımsız aday olabilmek için görevinden istifa etti

  2 Haziran 2021 tarihinde partisinin (HÜDA PAR) 4. Olağan Kongresi'nde Genel Başkanlığına seçildi.

  ZEKERİYA YAPICIOĞLU EVLİ Mİ?

  Yapıcıoğlu, evli ve beş çocuk babasıdır.

  ZEKERİYA YAPICIOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

  HÜDA PAR lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, kızını 6 yaşındayken ‘imam nikahıyla evlendirmesine’ ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. 6 yaşındaki çocuğun istismarına onay veren açıklamalarda bulunan Yapıcıoğlu, “Kaç yaşında çocuk, neye göre, kime göre çocuk. Bazıları 15 yaşındadır ama olgun gösterir… Bence kişi kendisini hazır hissediyor, ailesinin onayı varsa daha erken yaşta evlenebilir” demişti.

  "HİZBULLAH TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR"

  Yapıcıoğlu daha önce "Türkiye Cumhuriyeti'ne göre Hizbullah bir terör örgütü olabilir ama bana göre bir terör örgütü değil" demişti.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Zekeriya Yapıcıoğlu Kimdir, Aslen Nerelidir? HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun Siyasi Hayatı

  Zekeriya Yapıcıoğlu Kimdir, Aslen Nerelidir? HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun Siyasi Hayatı

  Zekeriya Yapıcıoğlu, kariyerine 1990 yılında avukatlıkla başlamıştır. 2012 yılına kadar avukatlık yapan Yapıcıoğlu, aynı yıl siyasete atılmıştır. 

  19 Aralık 2012 tarihinde kurulan ve 2014 yılında ilk kez seçimlere katılan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) kurucularından biridir. HÜDA PAR'ın 30 Haziran 2013 tarihinde düzenlenen 1. Olağan Büyük Kongre'de genel başkanlık görevine seçilmiştir. 

  Haziran 2015 seçimlerinde Diyarbakır'dan bağımsız aday olarak seçime katılmış ve vekil olarak seçilmiştir. 15 Mayıs 2016 tarihinde yeniden genel başkan seçilen Zekeriya Yapıcıoğlu, 21 Mayıs 2018 tarihinde görevinden istifa etmiştir. İstifasının nedeni Diyarbakır'dan bağımsız aday olarak seçimlere katılmaktır. 

  2 Haziran 2021 tarihinde yeniden genel başkan seçilmiştir. Yapıcıoğlu, üç dönemdir HÜDA PAR Genel Başkanı olarak görev yapmaktadır.

  Yazı kaynağı : onedio.com

  Zekeriya Yapıcıoğlu

  Zekeriya Yapıcıoğlu

  Zekeriya Yapıcıoğlu (d. 1966; Batman), Kürt kökenli Türk siyasetçi ve hukuk adamı. 30 Haziran 2013'ten 21 Mayıs 2018'e dek[1] Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanlığı yapmıştır. Yapıcıoğlu 2018 seçimlerinde Bağımsız Milletvekili adayı olabilmek için görevinden istifa etmiştir. Ardından 2 Haziran 2021 tarihinde Hüda Par 4. Olağan Kongresi'nde Genel Başkanlığa seçilmiştir.

  Özgeçmiş[değiştir | kaynağı değiştir]

  1966 yılında Batman'da doğdu.[2] İlk, orta ve lise öğrenimini Batman'da tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1990-2012 yılları arasında avukatlık yaptı. Hüda Par'ın kurucularından olan Zekeriya Yapıcıoğlu, 30 Haziran 2013'te Ankara'da yapılan 1. Olağan Büyük Kongre'de Genel Başkanlığa seçildi. Yapıcıoğlu, evli ve beş çocuk babasıdır.

  Haziran 2015 seçimlerine Diyarbakır'dan bağımsız aday olarak giren Yapıcıoğlu, ilde oyların %3,2'sini (22.923 oy) aldı ve vekil seçilemedi.[3] Hür Dava Partisinin 15 Mayıs 2016 tarihinde yaptığı, 2. Olağan Kongre'de Zekeriya Yapıcıoğlu yeniden genel[4] başkanlığına seçildi.

  21 Mayıs 2018'de Diyarbakır'dan bağımsız aday olabilmek için görevinden istifa etti.[5]

  2 Haziran 2021 tarihinde partisinin (HÜDA PAR) 4. Olağan Kongresi'nde Genel Başkanlığına seçilmiştir.

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap