Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  guncel evde bakım parası yatan iller

  1 ziyaretçi

  guncel evde bakım parası yatan iller bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Evde bakım maaşı yatan iller güncel | Evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

  Evde bakım maaşı yatan iller güncel | Evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0136 sn.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  12 Ocak 2022 evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım parası yatan iller

  12 Ocak 2022 evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım parası yatan iller

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evinde hasta, yaşlı ve engelli bireylere bakan vatandaşlara evde bakım aylığı ödeniyor. 2022 yılında evde bakım maaşları 2.706 TL’ye yükseldi. Ocak ayının gelmesi ile birlikte evde bakım maaşları alan kişiler maaşın ne zaman yatacağını merak etmeye başladı. Evde bakım maaşı her il için farklı günlerde yatıyor. Peki 12 Ocak 2022 evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

  Evde bakım maaşları, Bakanlık tarafından il il yatırılıyor. Şuana kadar Tokat, Kırklareli, Sivas illerinde evde bakım maaşları yatırıldı. İlerleyen günlerde diğer illerin de yatırılması bekleniyor.

  2022 evde bakım maaşı ücretleri asgari ücretin açıklanmasıyla birlikte belli oldu. Buna göre, 2021’de 1798 TL olan evde bakım maaşı 2022’de 2.706 TL’ye yükseldi.

  Evde Bakım maaşı ödemelerini e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve tıklayınız. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

  E-DEVLET ÜZERİNDEN EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYIN

  Evde bakım maaşı bakiye takibi SMS yolu ile de gerçekleştirilebilir. Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne “BAKIYE” yazıp, 4747’e SMS atarak sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.

  EVDE BAKIM HİZMETİ KİMLERE VERİLİYOR?

  Evde bakım hizmeti almak isteyen durumları uygun olmayan, engelli ya da bakıma muhtaç kişiler evde bakım hizmeti nasıl alınır araştırmalara başladı.

  Evde bakım parası almak için gerekli şartlar:

  1) Gelir kriterlerinin uygun olması,

  2) Bakıma muhtaçlık kriteri,

  3) Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu.

  Yazı kaynağı : www.ekonomist.com.tr

  Evde Bakım Maaşı Yatan İller!

  Evde Bakım Maaşı Yatan İller

  Evde bakım maaşı yatan iller güncel liste ve e-Devlet sorgulama ekranı... 21 Aralık 2021 evde bakım aylığı yattı mı?

  Evde bakım maaşı yatan iller güncel liste ve e-Devlet sorgulama ekranı... 21 Aralık 2021 evde bakım aylığı yattı mı?

  EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  Evde bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın.

  Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

  EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ (E-DEVLET)

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap