Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  go kartta kafası kopan kızın kopma anı

  1 ziyaretçi

  go kartta kafası kopan kızın kopma anı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Go-kart Pistinde Başı Kopan Genç Kızın Ailesine 533 Bin TL Tazminat - Dailymotion Video

  Arkadaşları dehşet anını anlattı

  Arkadaşları dehşet anını anlattı

  Kazayla ilgili soruşturma sürerken, ’taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçlamasıyla gözaltına alınan go- kart pistinin işletmecisi Ömer Malkoç, ’adli kontrol’ kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Dehşet anını anlatan Tuğba’nın sözlüsü Muhammet Enes Özkan ve arkadaşları, "Her şey bir anda oldu. Başını yerde yuvarlanırken gördük, donduk kaldık" dedi.

  Olay dün saat 13.30 sıralarında, Adapazarı’nda Şeker Mahallesi’nde çevreyolu kenarında bulunan bir alışveriş merkezinin otoparkı yanında oluşturulan go-kart pistinde meydana geldi. Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencisi Tuğba Erdoğan, aynı bölümden mezun sözlüsü Muhammet Enes Özkan, kardeşi Ahmet Özkan ve üniversiteden kız arkadaşı Seba G. ile birlikte go- karta binmek üzere piste gelip kiraladıkları araçlara bindiler. Zorunlu olmasına rağmen kaskı takılmayan ve boynundaki atkıyı da çıkarmayan Tuğba Erdoğan, iddiaya göre emniyet kemerini göğüsten geçecek şekilde değil de boyun bölgesinden geçirerek bağlayıp go- kartla pistte tur atmaya başladı.

  KAZADAN DAKİKALAR ÖNCE

  ATKISI MOTORA DOLANDI

  Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencisi olmasının yanı sıra TEMA’nın çevreci faaliyetlerine de aktif olarak katılan Tuğba Erdoğan, arkadaşlarıyla şakalaşarak neşe içinde pistte tur atarken korkunç olay meydana geldi. Tuğba Erdoğan’ın boynundaki yeşil atkı, henüz bilinmeyen nedenle sarkarak, go- kartın motoruna dolandı.

  Arkadaşları ne olduğunu anlamadan Tuğba Erdoğan’ın kopan kafası, piste fırladı. Üniversiteli Tuğba, hızla emniyet bariyerine çarparak duran go- kartta can verdi. Neşe içinde geldikleri pistte arkadaşları Tuğba’yı feci kazada kaybeden arkadaşları sinir krizleri geçirdi. Tuğba Erdoğan’ın cesedi, savcının incelemesinin ardından otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  "BAŞI YERDE YUVARLANIRKEN GÖRDÜK"

  Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, pistte inceleme yaptı. Yerde bulunan kanlı kaşkoldaki düğüm ve kandan ilk tespitlere göre, kaşkolunun go- kart motoruna dolanarak Tuğba’nın başının kopmasına neden olduğu değerlendirmesi yapıldı, ancak emniyet kemerinin yanlış bağlanmasının sorun olabileceği ihtimali de dikkate alındı.

  Poliste ifade veren genç kızın sözlüsü Muhammet Enes Özkan, "Piste go- kartla tur atıyordu. Ne olduğunu anlayamadık. Her şey bir anda oldu" dedi. Diğer arkadaşları da "Her şey bir anda oldu, başını yerde yuvarlanırken gördük. Hepimiz donduk kaldık" dedi.

  İŞLETMECİ GÖZALTINDA

  Tuğba Erdoğan’ın ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında, gözaltına alınan go- kart pistinin işletmecisi Ömer Malkoç, Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

  Sakarya 3. Sulh Ceza Mahkemesi’nce ’taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçlamasıyla hakim önüne çıkan Malkoç, adli kontrol kararı alınarak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ömer Malkoç, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri karakola giderek imza atacak. Ömer Malkoç, Adliye çıkışında gazetecilerin olayla ilgili olarak sorularını cevapsız bırakılırken, fotoğraf ve görüntü alınmasına da tepki gösterdi.

  Go- kart pistinin, Adapazarı Belediyesi’nden 2012 yılının Haziran ayında ruhsat alındıktan sonra faaliyete geçtiği öğrenildi.

  ’KASK TAKIN’ UYARISI VAR

  İnanılmaz kazanın meydana geldiği go- kart pisti bugün açılmadı. Yüzlerce Adapazarlı da sabah saatlerinden itibaren bölgeye gelerek korkunç kazanın meydana geldiği pisti merakla inceledi. Birçok gazeteci ve televizyon kameramanlarının da görüntü almak için geldiği go- kart pistinde kazanın izleri hala dururken, tesiste asılı bulunan güvenlik uyarılarının yer aldığı tabeladaki ’Kask ve emniyet kemeri takın’ uyarısı dikkatlerden kaçmadı.

  Uyarı tabelasının bulunduğu go- kart pistinde can veren Tuğba’nın kaskını takmadan araca bindiği belirlendi. Genç kızın kaskın takıp, kaşkolunu da çıkarması halinde talihsiz kazanın meydana gelmeyebileceği belirtildi.

  YEŞİL KAŞKOLA EL KONULDU, GO- KART YEDİEMİNDE

  Polisin yaptığı ilk tespitte, Tuğba Erdoğan’ın ölümüne neden olduğu belirlenen yeşil kaşkola da el konuldu.

  İddialara göre genç kızın go- karta kaşkolunu boynuna iki kez dolayarak bindiği ve hızla giderken kaşkolunun bir ucunun aracın aksına dolanması sonrasında boyunda sıkışan atkının kafasını koparttığı tespit edildi.

  GO- KART YEDİEMİNE TESLİM EDİLDİ

  Tuğba’nın içinde can verdiği go- kart ise Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı üzerine yediemine teslim edildi. Soruşturma kapsamında yapılacak inceleme sonrasında aracın tesis işletmecisine geri teslim edileceği belirtildi.

  BABANIN İKİNCİ EVLAT ACISI

  Sakarya'da arkadaşlarıyla go-kart pistinde yaptığı kazada başı koparak hayatını kaybeden Tuğba Erdoğan'ın (24)cenazesi, İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan alındı. Erdoğan ailesinin 1995 yılında bir kızlarını daha lösemi hastalığından kaybettikleri ortaya çıktı.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Go-kart faciası kamerada

  go kart yapan kızın başının kopması

  Go-kart pistinde kafası koptu!

  Genç kızın kafası koptu!

  Genç kızın kafası koptu!

  Genç kızın kafası koptu!

  GO-KART'ta inanılmaz ölüm! Genç kızın kafası koptu!

  Adapazarı’ndaki bir alışveriş merkezinin otoparkında oluşturulan pistte go-karta binen 24 yaşındaki Tuğba Erdoğan, hızla bariyere çarpınca başı koparak öldü. Genç kızın emniyet kemerinin üst kısmını göğsü yerine boynuna doladığı ve çarpmanın şiddetiyle emniyet kemerinin başını kopardığı belirlendi.

  Olay bugün saat 13.30 sıralarında, çevreyolu kenarında bulunan bir alışveriş merkezinin otoparkında oluşturulan go-kart pistinde meydana geldi.

  Görgü tanıklarının ifadesine göre, arkadaşlarıyla birlikte go-karta binmek üzere piste gelen gelen Tuğba Erdoğan, araca binip tur atmaya başladı.

  İŞTE O GÖRÜNTÜLER

  Emniyet kemerininin üst şeridini göğsü yerine boynuna geçirdiği ileri sürülen genç kız, araçla hızlanarak turunu sürdürdü.

  Aşırı hızlı bir şekilde yol alan Tuğba Erdoğan, bir virajı dönüşü sırasında bariyere çarptı. Çarpmayla birlikte kemer Tuğba Erdoğan’ın başını koparttı.

  Kopan baş bedenden ayrılıp pistte yuvarlanırken, genç kızın go-kartı 5 metre kadar ilerledikten sonra durdu.

  İnanılmaz kaza sonrası pistte bulunanlar şoka girdi.

  ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ

  Go-kart pistinde yaptığı kazada başı koparak can veren Tuğba Erdoğan’ın, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çevre Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi olduğu belirtildi. Olay sırasında pistte olan Tuğba’nın üniversiteli arkadaşları girdikleri şok nedeniyle ifade vermekte zorlandı.

  Tuğba Erdoğan’ın ölümü üniversite çevresinde büyük üzüntü yaratırken, Kütahya’nın Gediz İlçesi’nde oturan ailesi yasa boğuldu. Zehra ve Süleyman Erdoğan çifti ve bazı yakınları kızlarının cenazesini almak üzere Adapazarı’na hareket etti.

  Tuğba Erdoğan’ın arkadaşları, sinir krizi geçirdi. Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

  CENAZE İSTANBUL’DA

  Genç kızın cenazesi İstanbul’daki Adli Tıp Kurumu’na getirildi. 24 yaşındaki üniversite öğrencisi Tuğba Erdoğan’ın cenazesi nakil aracıyla saat 20:00 sıralarında getirildi. Adli Tıp Kurumu’ndaki kayıt işlemlerinin ardından genç kızın cenazesi otopsi için içeriye alındı.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Go-kart yarışında genç kızın kafası koptu! VİDEO - Genel olaylar Haberleri

  Go-kart yarışında genç kızın kafası koptu! VİDEO - Genel olaylar Haberleri

  Olay bugün saat 13.30 sıralarında, çevreyolu kenarında bulunan bir alışveriş merkezinin otoparkında oluşturulan go-kart pistinde meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadesine göre, arkadaşlarıyla birlikte go-karta binmek üzere piste gelen gelen Tuğba Erdoğan, araca binip tur atmaya başladı. Emniyet kemerininin üst şeridini göğsü yerine boynuna geçirdiği ileri sürülen genç kız, araçla hızlanarak turunu sürdürdü. Aşırı hızlı bir şekilde yol alan Tuğba Erdoğan, bir virajı dönüşü sırasında bariyere çarptı. Çarpmayla birlikte Tuğba Erdoğan'ın başı vücudundan ayrıldı. Genç kızın bindiği go-kart aracı 5 metre kadar ilerledikten sonra durdu.

  İnanılmaz kaza sonrası pistte bulunanlar şoka girdi. Tuğba Erdoğan'ın arkadaşları, sinir krizi geçirdi. Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

  GENÇ KIZIN KAFASINI ATKININ KOPARDIĞI ÖNE SÜRÜLDÜ

  Adapazarı Ozanlar Mahallesinde bir alışveriş merkezinin go-kart pistinde meydana gelen korkunç go-kart kazasının genç kızın boynundaki atkının aracın tekerleğine dolanması sonucu meydana geldiği iddia edildi.
  Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Tuğba Erdoğan'ın go-kart aracına yasak olmasına rağmen boynundaki atkıyla bindiği iddia edilirken, genç kızın boynundaki atkının go-kart aracının tekerleklerine sarıldığı, bu esnada ise süratle giden araçta bulunan talihsiz öğrencinin boynunun söz konusu atkı tarafından kesildiği ve kafasının vücudundan bu şekilde ayrıldığı iddia edildi. 

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap