Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  genital bölge lazer epilasyon nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  genital bölge lazer epilasyon nasıl yapılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bikini Bölgesi Lazer

  Genital Bölge Lazer Epilasyon

  Genital Bölge Lazer Epilasyon Uygulaması

  Teknolojinin sunduğu yenilikler sayesinde vücudun hemen her bölgesine lazer epilasyon uygulaması yapılabilmekte, tüylenme sorunu olan herkes bu sorundan en kısa zamanda kurtulmayı hedefler.

  Genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmanın zararı var mıdır?

  Genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmanın zararı değil yararı vardır. Bu yararlar ise;

  Genital bölge lazer epilasyon uygulamasında yine vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi kıl ve ten yapısı yine önem kazanmaktadır. Açık ten ve koyu kıl yapısına sahip kişilerde Alexandrite Candela lazer epilasyon sistemi kullanılarak, hem daha etkili sonuç alınabilmekte hem de diğer epilasyon sistemlerine göre soğutma aparatı bulunduğu için daha az acı hissedilmektedir.

  Genital bölgeye lazer epilasyon nasıl uygulanır?
  Tüm vücutta olduğu gibi genital bölgede de tüm kılların boyu 1 mm boyuna jilet yardımıyla getirilir. Eğer uzun kıl kalırsa derinin ve kılın yanması sonucunda hasta zarar görebilir. Genital bölge seans zamanı geldiğinde tamamen temiz olmalı ve ıslak bırakılmamalıdır. Genital bölgeye sürülen jel sayesinde cihaz ayarlanarak kıl köklerine gelecek şekilde atış yapılarak işlem tamamlanır.

  Yazı kaynağı : www.drmehmetakgun.com

  Genital Bölge Lazer Epilasyon

  Genital Bölge Lazer Epilasyon

  Genital Bölge Lazer Epilasyon

  Lazer epilasyon işlemleri uygulatmak üzere merkezimizde hizmet alabileceğiniz başlıklardan birisi de genital bölge epilasyonudur. Bölgede istenmeyen tüylerin sonsuza dek yok edilmesi amaçlanmaktadır. Birçok insan için problem olarak görülen bölgede çalışma yaptırmak ise bireyleri endişelendirebilmektedir. Söz konusu endişeleri ortadan kaldırmak için merkezimiz aracılığı ile uygulanacak olan genital bölge lazer epilasyon işlemine detayları ile birlikte sahip olarak ortadan kaldırabilirsiniz. Ağda ve tıraş metodu ile hem acılı sonuçlar ortaya çıkabiliyorken hem de sürekli tekrarlanması gereken bir durum ortaya çıkar. Lazer epilasyon ise bu bölgede istenmeyen kıllar ile sonsuza dek vedalaşmanızı sağlayacaktır. Hassas bir bölge olduğu için diğer yöntemlerde acılı, kanlı ve ağrılı bir süreci geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Genital bölge lazer epilasyon acısız ve ağrısız olduğu gibi söz konusu bölgede cildinizde tahriş oluşturmaz. Tahrik ve yanma gibi sonuçların ortaya çıkmaması için her seans sonrasında bakım kremlerini ve uzmanlarımızın önerdiği uygulamaları aksatmadan gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

  Genital Bölge Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

  Genital bölge lazer epilasyon yapılırken makine ile verilen ışın hedef bölgedeki kıl köklerine temas etmektedir. Böylelikle kıl kökleri tamamen yok edilerek kökten bir çözüm sağlamak amaçlanmaktadır. Kıl köklerini hedef alırken etrafında bulunan cilt bölgesi asla zarar görmez. Lazer ışınları yayılma göstermez. Belirli bir bölge üzerinde çalışma gerçekleşir. Sonuç almak etrafında herhangi bir zarar oluşturmadan mümkün hale gelmektedir. Genital bölge lazer epilasyon işlemini uygulatmak isteyen birçok birey yumurtalıkların zarar göreceği konusunda endişe taşımaktadır. Lazer ışınlarının genital bölgenin çevresi ile temas kurmadığı gözlemlenmiştir. Böylece yumurtalıkların zarar gördüğü asla iddia edilemez ve kısırlık gibi zararlı sonuçları barındırdığı söylenemez.

  Genital Bölge Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Genital bölge için uygulanması beklenen iki lazer ışın yöntemi mevcuttur. Alexandrite lazer yöntemi kullanmak için kıl köklerinin uzun bir yapıya sahip olması beklenir. Uzun ve zorlu kıl köklerinden kurtulmak için Alexandrite lazer yöntemi tercih edilmektedir. Yanma ve acı gibi hisleri ortadan kaldırarak cildin tahriş olmaması için buz başlıklı lazer yöntemi olan diode lazer kullanılır. Kıl kökleri tamamen yok edilmek isteniyor ve acı gibi duygulardan korkuluyor ise buz başlıklı lazer epilasyon ile kesin sonuç alınabilmektedir. Her iki yöntemde de kıl köklerinin daha derin ve koyu olduğu ve bu uygulamaların bu tür kıl yapılarına karşı etkili olduğu göz ardı edilmemektedir. Genital bölge lazer epilasyon yaptırarak siz de özel bölgelerinizi ömürlük olarak temizletebilir ve istemediğiniz kıl köklerini tamamıyla ortadan kaldırmayı başarabilirsiniz. Yan etkileri veya seanslar sonrası oluşacak etkiler olarak bilinen tüm olumsuz faktörleri ortadan kaldırıyor ve gönül rahatlığıyla lazer epilasyon yaptırabileceğiniz merkezimize sizleri de bekliyoruz.

  -Islak mendil ya da çeşitli yollar ile bölgede bulunan krem ve deodorantlar temizlenmelidir.

  -Bölgedeki kıllanmalar makine ile ya da elle kesilerek en küçük boyuta indirilmelidir.

  -Epilasyon işleminden önceki 3 gün bu bakımlar tekrar edilmelidir.

  -Ağrıya dayanıksız bir bünyeniz var ise işlemden 1 saat önce lokal anestezik kremler uygulanabilir.

  -15 dakika boyunca bölgeye buz uygulaması ya da soğuk hava tutulması yanma ve acıyı ortadan kaldıracaktır.

  -İlk 24 saat bölgenin su teması engellenmelidir. Özellikle sıcak su asla temas etmemelidir.

  -Seans sonrasında 15 – 20 gün boyunca güneş ışınlarından korunmalı ve krem sürülmemelidir.

  -Pişik olma ihtimaline çok özen gösterilmeli giyim o doğrultuda tercih edilmelidir.

  -Bölgenin terlememesi ve spor ve ağırlık olarak zorlanmaması gerekir.

  Genital Bölge Lazer Epilasyonu Kaç Seans Sürüyor?

  Lazer epilasyonda seanslar öncesi ve sonrası dikkat etmeniz gerekenleri biliyorsunuz. Bu kontrollü süreç tüm seanslar tamamlanıncaya devam ettirilmeli ve tedbirler sırasıyla uygulanmalıdır. Genital bölgede yapılacak olan lazer epilasyon işleminin kaç seans süreceği ise kişinin fiziki ve genetik kıl yapılarına göre belirlenmektedir. Bu süreç ortalama olarak 8-12 seans olarak gerçekleşir. Haftada bir kez seans yapılabilir. Toplam 8-12 hafta boyunca seans öncesi ve seans sonrası yapılması gerekenler aksatılmamalıdır. Başarılı bir sonuca erişebilmek adına genital bölge lazer epilasyonun seansları aksatılmamalıdır.

  Genital Bölge Lazer Epilasyonun Riskleri Var mıdır?

  Lazer epilasyon işlemi yaptırmak isteyenlerde genital bölge korkusu fazlasıyla vardır. Bölge etrafının tahrişi ve kalıcı kızarıklıklar kalması, yumurtalıkların zarar görmesi ve kısırlık gibi korkular fazlasıyla vardır. İşlem sonrası gibi işlem esnasında meydana gelebilecek acılar ve yanmalardan da fazlasıyla riskler görülüyor. Cildin hassasiyetine göre elbette yanma ve acılı süreç geçirme riski bulunmaktadır. Fakat buz lazer başlığı ile yanma ve ağrılı süreçleri %99 geride bırakıyoruz. Riskleri en aza indirerek hizmet vermekteyiz. Genital bölge lazer epilasyon işlemindeki riskleri en aza indirmek için uzmanlarımız ile seans öncesi ve sonrası yapılması gerekenleri yerine getirebilirsiniz. Siz bu önlemleri aldığınız taktirde ortak bir çalışma ile riskleri ortadan kaldırıyor ve sağlıklı bir süreç geçirerek sonuca ulaşabiliyoruz.

  Genital Bölge Lazer Epilasyon Fiyatları

  Merkezimiz güvencesi ile en uygun lazer epilasyon yaptırmayı hak edenler için buradayız. Genital bölgede yapılacak olan çalışmaların seans başı ücretleri 180 ile 220 TL arasında değişmektedir. Lazer epilasyon uygulanacak kişinin kıl köklerinin yapısı ve ten ve cilt detayları bu ücreti belirleyecek temel faktörler arasındadır. Genital bölge lazer epilasyon fiyatları genel toplam olarak hesaplandığı taktirde ortalama 8-12 seans bilgisi üzerinden hesaplanmalıdır. Hesaplamalar sonucunda ortalama ulaşılacak rakam belirlenmektedir. Bunun yanı sıra net rakam kişi bilgileri doğrultusunda oluşacak seans ücreti ve seans uzunluğuna bağlı olarak oluşacaktır.

  Yazı kaynağı : novarpoliklinik.com

  Genital (Özel) Bölgeye Lazer Epilasyon Zararlı mı? - Buz Lazer

  Genital (Özel) Bölgeye Lazer Epilasyon Zararlı mı? - Buz Lazer

  Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Zararlı mı?

  Genital bölge kıllarının estetik olarak değer kazanması ve güzel gözükmesi için, kasık üçgeninin dışına taşmaması, yoğunluğu, uzunluğu ile alanı tamamen örtmemesi gibi kişisel tercihlere göre şekillendirilir.

  Bazı kültürlerde genital bölge nin tamamı tüylerden arındırılır, bazılarında ise hiç bir şekilde müdahale etmeden kendi haline bırakılır, bazılarında ise çeşitli şekillendirme yöntemleri uygulanır.

  Bu kıl ve tüylerden tamamen kurtulmak için ya da şekillendirme için kullanılan yöntemlerden bazıları şunlardır;

  Ağda
  Tıraş
  İğneli Epilasyon
  Lazer Epilasyon
  Buz Lazer Epilasyon (En konforlu ve acısız olanı)

  Genital bölge, kadının en hassas davranmakla yükümlü olduğu bölgesidir. Bu özel bölge de haklı olarak özel bakımı, kendine has özel estetik görünümü gerektirir. İşte bu noktada devreye en yeni teknoloji olan Buz Lazer - Soprano ICE lazer epilasyon cihazı giriyor.

  Lazer epilasyon uygulamasın genital bölgeye zararı var mıdır ?

  Epilasyon lazerleri kıl kökünü hedef alırlar, dolayısıyla lazer ışınları vücutta yayılmazlar sadece uygulanıldığı bölge ve alan üzerinde reaksiyon gösterirler. Epilasyon lazeri sadece kıl kökünü hedef aldığı için vücutta diğer organlar üzerinde bir zarar teşkil etmezler. Hamilelerde ilk üç aylık dönemlerde yasaktır, lazer yapılamaz. Halk arasında diğer en çok konuşulan konulardan biri ise, genital bölgeye lazer uygulanması durumunda kısırlık olurmu? Yumurtalıklar açısından epilasyon lazer ışınları zararlı mıdır? Gibi soru ve endişelere sıklıkla rastlıyoruz. Lazer epilasyon cihazları yaklaşık 20 yıldır uygulanan bir yöntemdir, ve uzmanlar tarafından lazerin yumurtalığa yansıyabileceği ya da olumsuz etkileyebileceği bir durum kesinlikle görülmemiştir ve bunu ıspatlayacak bir yayında bulunmamaktadır. “Genital bölge lazer epilasyon” bir diğer adıyla “Özel bölge lazer epilasyon” uygulamalarında hassas bölge olduğundan alexandrite lazer ve klasik diode lazer cihazlarıyla kızarıklık, acı ve ağrı duyma veya hafif yanık oluşma gibi riskler mevcuttur.

  Bayanların doku itibariyle en hassas bölgesi olduğundan lazer epilasyon yaptıracaklar için yepyeni bir ihtimal daha var, Buz Lazer™ ile Genital Bölge Lazer Epilasyon.

  BuzLazer™, en yeni teknoloji lazer epilasyon cihazı olan Soprano ICE BuzLazer™ teknolojisi dünyada en çok soğutan, dolayısı ile en az acı hissini yaşatan teknolojidir. Eksi 3 dereceye kadar soğutuyor ve uygulama anında kılların köküne yüksek dozda enerji vermesine rağmen hiç bir acı ve ağrı hissi duyulmuyor, acı eşiği düşük olan bayan ve erkekler için yeni bir mucize artık tüm Türkiye de. Kliniklerimiz için TIKLAYINIZ.

  Genital Bölge Lazer Epilasyonu Acılı mıdır?

  Ağda, jilet, tüy dökücü kremler gibi yöntemler genital bölgede kıl dönmesi, batık ve renk koyulaşmasına neden olabilmekte. Bu nedenle genital bölge lazer epilasyonuna ilgi artıyor. Ancak   günümüzde birçok kişi acıtır korkusuyla genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmaktan kaçınıyor. Genital bölgede kıllar vücudun diğer bölgelerine oranla daha yoğun ve daha koyu renklidir. Bu nedenle klasik lazer epilasyon cihazlarıyla genital bölge daha ağrılıdır.

  Yeni nesil lazer epilasyon cihazı Buz Lazer ™, patentli ICE ™ teknolojisi ile -3 C°’ ye kadar soğutma yapabilen bir başlık ile uygulanıyor ve başta genital bölge olmak üzere tüm vücutta acısız bir epilasyona olanak tanıyor.

  Genital Bölge Lazer Epilasyonu Kısırlığa Neden Olur mu?

  Lazer epilasyonda lazer ışınları kıl köklerine kadar iletilir. Kıl kökleri cildin birkaç mm derinliğindedir ve dolayısıyla lazer ışınları hiçbir iç organa ulaşamaz. Yumurtalıklara hiçbir zarar vermediğinden kısırlık yapmaz. Ayrıca literatürde kısırlık yaptığına dair hiçbir bilimsel veri yoktur.

  Genital Bölge Lazer Epilasyonunun Yan Etkileri Nelerdir?

  Lazer epilasyon FDA onayına sahip olmayan cihazlar, uzman olmayan kişiler ve/veya hatalı dozlarda yapıldığında tüm vücut bölgelerinde yanık, ciltte renk değişiklikleri gibi istenmeyen komplikasyonlarla karşılaşılabilir. Genital bölge epilasyonu da bu komplikasyonlarla sınırlıdır.

  Buz Lazer™ FDA onayına sahip güvenli bir lazer epilasyon cihazıdır. Sadece seçkin merkezlerde Buz Lazer™ kullanım sertifikasına sahip uzman kişiler tarafından uygulandığından genital bölge veya başka vücut bölgelerinde yan etki oluşmaz. Sadece uygulamadan 1-2 saat sonra geçen hafif bir kızarıklık ve hassasiyet oluşabilir.

  Genital Bölge Lazer Epilasyonu Sonrası Özel Bir Bakım Gerekir mi?

  Vücudun diğer bölgelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar dışında genital bölge özel bir bakım gerektirmez. Buz Lazer™ ile epilasyondan sonra 24 saat boyunca sıcak duş almamak, saunaya girmek, uygulama bölgesini tahriş edebilecek sıkı çamaşır giymemek yeterlidir. Uygulama merkezinin önereceği nemlendirici bir krem veya losyon cildi yatıştırmak amaçlı kullanılabilir.

  Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

  Cilt rengi, kıl yapısı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterse de ortalama 6-8 seans uygulama yeterli olabilir. Kıl yapısına bağlı olarak uzman Buz Lazer ™ uygulayıcısının belirttiği seans aralıklarında (ortalama 7-8 hafta) uygulama yaptırılmalıdır.

  Genital Bölge Lazer Epilasyonu İçin En Uygun Cihaz Hangisidir?

  Buz Lazer ™ ile epilasyon acısız, yan etkisiz ve hızlı bir uygulama olduğundan genital bölge epilasyonunda en çok tercih edilen cihazdır. Patentli ICE™ teknolojisi ile soğutma yapan başlık, acı hissini minimuma indirdiğinden yüksek doz enerji verilerej etkili sonuçlar alınmasını sağlar. -3 C°’ ye kadar soğutma yapan başlık özellikle ağrı eşiği düşük kişilerde konforlu epilasyon imkanı sunar.

  Yazı kaynağı : www.buzlazer.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap