Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  genel yetenek genel kültür dersleri

  1 ziyaretçi

  genel yetenek genel kültür dersleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Genel Kültür, Genel Yetenek ( GY GK ) Uzaktan Eğitim - Berceste Akademi

  Genel Kültür, Genel Yetenek ( GY GK ) Uzaktan Eğitim - Berceste Akademi

  Genel Kültür ve Genel Yetenek ( Gk Gy ) Video Dersleri Uzaktan Eğitim

  Kamu Personeli Seçme Sınavı kamu kurumlarında çalışmak isteyen tüm adaylar için önemi büyük bir sınavdır. Bu sınavda mezun olduğu bölüm, okul fark etmeksizin her adayın çözmek zorunda olduğu bir bölüm vardır.  GK-GY sınavında önemli olan adayın verilen süre içinde elinden geldiğince doğru cevap vermesidir. Burada ölçülmek istenen,bilgi değil algılama, karar verme ve uygulama süratidir.

  Sınavda 120 soru bulunur. Sınav için verilen süre 130 dakikadır. Genel kültür konularından 60 tane soru sorulur. Bu soruların 30 tanesi tarih konularından, 18 tanesi coğrafya konularından, 9 tanesi vatandaşlık konularından ve 3 tanesi de güncel konulardan çıkar. Genel yetenek konuları ise Türkçe, Matematik ve Geometri derslerinin belirli konularını içerir.  Genel yetenek konuları başlığı altında 60 soru çıkar. Bunların 30’u Türkçe konularından 27 tanesi matematik konularından ve 3 tanesi de geometri konularından çıkar.

              Türkçe Konuları; Sözcükte, Cümlede ve Paragrafta Anlam, Anlatım Bozuklukları, Ses ve Yapı bilgisi, Sözcük ve Cümle Bilgisi, Yazım Kuralları, Noktalama İşaretleri, Sözel Mantık,

              Matematik Konuları; Temel Kavramlar, Sayılar, Bölme ve Bölünebilme kuralları, Asal Çarpanlarına ayırma, EBOB-EKOK, Birinci Dereceden Denklemler, Rasyonel Sayılar, Eşitsizlik, Mutlak değer, Üslü sayılar, Köklü sayılar, Çarpanlara ayırma, Oran-orantı, Problemler, Kümeler, İşlem ve Modüler Aritmetik, Permütasyon, Kombinasyon ve Olasılık, Tablo ve Grafikler, Sayısal Mantık Problemleri ve Geometri

              Coğrafya Konuları; Türkiye’nin Fiziki Özellikleri, Türkiye’nin Beşeri Özellikleri, Türkiye’nin Ekonomik Özellikleri

              Tarih Konuları; Selçuklular Dönemi ve Öncesi, Osmanlı Devleti Dönemi, III.Selim’den İtibaren Türk İnkılabını Hazırlayan Etkenler, Ulusal Kurtuluş Savaşı, Atatürk İlke ve İnkılapları, Atatürk Dönemi: İç Olaylar ve Dış Politika, Anadolu Selçuklu Devleti ve Öncesinde Türk Devletleri, Osmanlı Devleti, Atatürk İlke ve İnkılapları, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi

              Vatandaşlık Konuları; Hukukun Temel Kavramları, Anayasa Hukukuna Giriş, Yasama, Yürütme, Yargı, İdare Hukuku, Uluslararası Kuruluşlar, Temel Hak ve Hürriyetler, Devlet Biçimleri ve Hükümet Sistemleridir.

  Bu sınav kamu kurumlarında çalışmak isteyen tüm adaylar için çok önemlidir. Adaylar sınavlara hazırlanırken çeşitli bir çok kurumdan yardım alabilmektedir. Uzaktan eğitim sistemi bunlardan biridir. Bizler uzaktan eğitim sisteminde öğretmen adaylarımıza ihtiyacı olan her bilgiyi vermekteyiz. Özellikle adaylarımızı rakiplerinden farklı kılacak bilmesi elzem bilgileri edinmesini sağlamaktayız. Kendimize özgü öğrenme teknikleri sayesinde eğitimimizin kalitesini her zaman bir basamak öne çıkarmak en temel amacımızdır. Hayatınızdaki tüm sınavlarda başarılar diliyoruz.

  Yazı kaynağı : www.bercesteakademi.com

  KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Konuları

  KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Konuları

  KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Konuları

  KPSS Genel Yetenek Genel Kültür konuları neler, KPSS Genel Yetenek Genel Kültür sınavı kaç soru, KPSS Türkçe konuları, Matematik konuları neler gibi tüm merak edilenlerin yanıtı yazımızda!

  KPSS GY-GK sınavı tüm adayların katılması zorunlu olan ilk oturumdur. Adaylara Genel Yetenek testinde 60, Genel Kültür testinde 60 olmak üzere toplam 120 soru sorulmaktadır. Genel Yetenek bölümünde Türkçe ve Matematik derslerinden, Genel Kültür bölümünde ise Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık derslerinden ve Güncel Bilgi konusundan soru sorulmaktadır.

  KPSS’de Hangi Dersten Kaç Soru Sorulmakta?

  Matematik testinin içinde her yıl 3-4 soru Geometri dersinden sorulmaktadır.

  Türkiye ve dünya ile ilgili genel, kültürel ve güncel sosyoekonomik konulardan 6 adet soru gelmektedir.

  KPSS ile ilgili daha detaylı bilgi için“KPSS Nedir?” adlı yazımızagöz atabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.derskocu.com

  KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Konuları 2022: KPSS GY-GK Konu Ve Soru Dağılımı

  Genel Yetenek | Kpss Konu Anlatımı

  2022 KPSS Lisans Konuları ve Soru Dağılımları - Güncel

  2022 KPSS Lisans Konuları ve Soru Dağılımları - Güncel

  2022 KPSS Lisans Konuları genel olarak direk bilgi isteyen sorulardan ve genel yetenek ve genel kültürünüzü ölçecek sorulardan oluşmaktadır. Aşağıda KPSS Lisans genel kültür ve genel yetenek konu dağılımları ve kapsamına yer verilmiştir.

  KPSS Lisans Sınavı 60 Genel Kültür, 60 Genel yetenek olmak üzere toplamda 120 sorudan oluşmaktadır. 120 Soru için adaylara toplamda 130 dakika süre verilmektedir.Vermiş olduğumuz KPSS Lisans konuları güncel olup araştırmalar yapılarak verilmektedir.

  Güncel KPSS Lisans Konuları aşağıda vermiş olduğumuz gibidir.

  2022 KPSS Lisans Genel Kültür Soru Dağılımı

  2022 KPSS Lisans Genel Yetenek Soru Dağılımı

  2022 KPSS Lisans Türkçe Konu Dağılımları Güncel

  2022 KPSS Lisans Matematik Konu Dağılımları Güncel

  2022 KPSS Lisans Geometri Konu Dağılımları Güncel

  2022 KPSS Lisans Tarih Konu Dağılımları Güncel

  2022 KPSS Lisans Coğrafya Konu Dağılımları Güncel

  2022 KPSS Lisans Vatandaşlık Konu Dağılımları Güncel

  2022 KPSS Lisans Güncel Bilgiler Konu Dağılımları Güncel

  Yukarıda vermiş olduğumuz konular ÖSYM müfredatına uygun olup analizler yapılarak belirlenmiştir. KPSS ile ilgili sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.birey.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap