Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  genclık spor bakanlıgı typ sonuçları

  1 ziyaretçi

  genclık spor bakanlıgı typ sonuçları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Gençlik ve Spor Bakanlığı TYP ile 3250 personel alımı devam ediyor: KPSS şartı yok!

  Gençlik ve Spor Bakanlığı TYP ile 3250 personel alımı devam ediyor: KPSS şartı yok!

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre, KYK yurtlarında istihdam edilmek üzere 3250 kişilik personel alımı yapılacak. Başvurular İŞKUR’un Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında yapılacak olup şartlar ve başvuru sayfası haberimizde.

  HANGİ ŞEHİRLERDE ALIM YAPILACAK?

  TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  NASIL BAŞVURU YAPILIR? 

  Aşağıda yer alan bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ‘’Başvuru Yapılacak İl’’ yazan kutucukta ilinizi seçerek ilanları görebilirsiniz.

  KATILIMCILAR NASIL SEÇİLMEKTEDİR?

  Katılımcıların seçiminde uygulanan 3 ayrı yöntem bulunmaktadır. Her programın niteliğine göre bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. 

  İstihdamında güçlük çekilen özel politika gruplarına programdan yararlanma hususunda öncelik verilmektedir. Bu kapsamda liste ayrımına gidilmiş olup aşağıdaki gruplar Birinci Liste, bunlar dışında kalanlar İkinci Liste olacak şekilde tasnif edilmektedir. Aşağıdaki grupların hepsi Birinci Liste’ye dâhil edilecek olup, gruplar arasında herhangi bir öncelik sıralaması bulunmamaktadır; Birinci listedeki başvuranlar tamamlanmadan 2. listeden başvuranlar yararlanıcı olamayacaktır.

  Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilmektedir.

  AKS’ye göre aynı adreste oturanların, gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’den yararlanamamaktadır.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kura sonuçları! GSB İŞKUR temizlik işçisi alımı kura sonucu 2022 isim listesi açıklandı mı?

  İŞKUR GSB TYP Kura Çekimi İsim Listesi Sonuçları

  İŞKUR GSB TYP Kura Çekimi İsim Listesi Sonuçları

  İlanınızı tamamen ücretsiz oluşturun ve yayınlayın

  Yazı kaynağı : www.vanhavadis.com

  GSB İŞKUR TYP BAŞVURU EKRANI 2022: Bakanlık KYK Yurtlarına 27 İlde Sınavsız İşçi Alımı Başladı!

  GSB İŞKUR TYP BAŞVURU EKRANI 2022: Bakanlık KYK Yurtlarına 27 İlde Sınavsız İşçi Alımı Başladı!

  GSB İŞKUR TYP başvuru ekranı erişime açıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, hem yeni hizmete sunulan hem de eğitim öğretimin başlaması nedeniyle İŞKUR üzerinden toplamda 2 bin 286 işçiyi istihdam edecek. GSB İŞKURTYP başvuru şartları ve işlemlerin nasıl yapılacağı konusunu haberimizin aşağısında belirttik. 

  GSB İŞKUR TYP BAŞVURU EKRANI 2022

  İŞKUR iş ilanı duyuruları kısmıda yayınlanan GSB personel alımı çerçevesinde 2 bin 286 işçi Gençlik ve Spor Bakanlığı çatısı altında yer alan KYKyurtlarında görev alacak. İŞKUR üzerinden gerçekleşen işçi alımları Toplum Yararına Program (TYP) çerçevesinde yapılacak ve başvurusunu gerçekleştiren personel adayları GSB İŞKUR TYP kurasına kabul edilecek.

  İŞKUR GSB İL İL PERSONEL ALIMI 

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ilk etapta Türkiye'nin 27 ilinden personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda il il GSB personel alımı yapılacak tablo belli oldu ve şu şekilde oluştu:


  GSB İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

  GSB İŞKUR ÜZERİNDEN PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın İŞKUR üzerinde çıktığı ilana başvuruda bulunmak isteyenler hemen aşağıdaki kısımda belirttiğimiz adımları takip etmesi veya 170'i arayarak danışması gerekir.

  İlana başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki adımları takip etmesi ve başvurusunu internet üzerinden yapması ya da 170'i arayarak müracaatını yapması gerekmektedir:

  https://esube.iskur.gov.tr/

  Yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklayın ve karşınıza çıkan pencerede iş arayan bölümünden sisteme giriş yapın. Girişin ardından açılan pencere ekranın üst tarafından,  alt kısımdaki fotoğrafta gösterildiği şekilde adımları izleyerek TYP Arama sayfasına yönlenin.

  Bu sayda TYP arama bölümünde söz konusu il opsiyonunu seçin ve ARA butonuna tıklayın. Bu işlemlerden sonra ilan gelecek. İlgili ilanda SEÇ bölümünün aşağısında bulunan numara TYP numarasıdır. Bu numarayı seçerek açılan pencerede başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  İŞKUR TYP 2022! TYP başvuru ne zaman 2022? TYP başvuru şartları ne? GSB TYP başvurusu başladı mı? İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü temizlik görevlisi alacak! - Personel Alımı Haberleri

  İŞKUR TYP 2022! TYP başvuru ne zaman 2022? TYP başvuru şartları ne? GSB TYP başvurusu başladı mı? İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü temizlik görevlisi alacak! - Personel Alımı Haberleri

  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Toplum Yararına Programı (TYP) ile personel alacak. Müdürlükten yapılan duyuruya göre, 5+5 ay süreyle çalıştırmak üzere 400 personel istihdam edilecek. Peki, İŞKUR TYP başvurusu nasıl yapılır? TYP başvuru şartları ne? GSB TYP başvuru ekranı!

  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda  ve ilçe müdürlükleri spor tesisleri ve gençlik merkezlerinde  görevlendirilmek üzere 230 kadın 170 erkek temizlik görevlisi alınacak.

  TYP BAŞVURU NE ZAMAN 2022?

  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne alınacak TYP personel alımı başvuruları 20-24 Eylül tarihleri arasında alınacak.

  İSTANBUL GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ TYP BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Adaylar İŞKUR Portal Sistemi'ne kayıt olduktan sonra TYP başvuru ekranından başvurularını yapabilecek.

  TYP BAŞVURU ŞARTLARI NE?

  - Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  - İŞKUR’a kayıtlı olmak,

  - 18 yaşını tamamlamış olmak,

  - 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,

  - Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

  - Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

  İSTANBUL GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ TYP KURA TARİHİ NE ZAMAN?

  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü TYP noter kurası seçimi 26 Eylül saat 14.30’da İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılacak.

  BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

  TOPLUM YARARINA PROGRAM (TYP) NEDİR?

  Toplum Yararına Programlar; afet, salgın, acil durum dönemlerinde ve diğer mücbir sebeplerde kamu hizmetlerinin desteklenmesi yoluyla özel politika gerektiren gruplar başta olmak üzere işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engellemek ve bu kişilere geçici gelir desteği sağlamak üzere aktif işgücü hizmetleri kapsamında İŞKUR ile kamu kurum ve kuruluşları işbirliğinde düzenlenen programlardır.

  KATILIMCILARA HANGİ ÖDEMELER YAPILMAKTADIR?

  Her bir katılımcıya, 22/05/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen günlük asgari ücret miktarının katılım sağlanan gün sayısı ile çarpımı sonucu bulunan tutar kadar ödeme yapılır.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap