Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  genc parti şişli belediye başkan adayı

  1 ziyaretçi

  genc parti şişli belediye başkan adayı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Genç Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Olan Oyuncu Kimdir?

  Genç Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Olan Oyuncu Kimdir?

  Genç Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Olan Oyuncu Kimdir?

  Cem Uzan bankaları nelerdi, mal varlığı ne kadar ve neden el konuldu, Fransa'da ne iş yapıyor, neden kaçtı, eski GSM operatörü, yaşı, anne ve babası ve Genç Parti Şişli Belediye Başkan adayı kimdir gibi sorulara yanıt aradık. İyi okumalar!

  Türkiye’de yaşamadığı halde ülkenin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Cem Uzan hakkında bilinmeyenler her daim araştırma konusu olmayı başarıyor. Cem Uzan serveti ne kadar olduğu kendisi hakkında en sık araştırılan sorular arasında yer alıyor. Cem Uzan servetinin ne kadar olduğuna dair net bilgilere ulaşmak zor. Ancak Cem Uzan’ın hayli yüksek miktarlı bir servetin sahibi olduğu iddia ediliyor.

  Cem Uzan Bankaları Nelerdi?

  Cem Uzan bir dönem Türkiye’de bankası olduğu bilinen isimler arasında bulunuyor. Cem Uzan bankaları neler olduğu son günlerde kendisi hakkında araştırılan konular arasında da yer almayı başarıyor. Cem Uzan bankaları arasında İmar Bankası yer alıyor. İmar Bankası 1988 ve 2003 yılları arasında aktif faaliyette bulunmuş bir banka olarak tanımlanıyor.

  Cem Uzan El Konulan Mal Varlığı Nedir?

   Cem Uzan’ın tüm mal varlığına TMSF tarafından şok bir şekilde el konulmuştu. Aynı dönemlerde Genç Parti’nin kuruculuğunu yapan Cem Uzan, hakkında açılan davalar sebebiyle Paris’e kaçmıştı. Cem Uzan’ın el konulan mal varlığı tam olarak bilinmese de iddialar arasında ailenin tüm mal varlığına o dönem el konulduğu iddia ediliyor.

  Cem Uzan Mal Varlığına Neden El Konuldu?

  Şubat 2004 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Cem Uzan’ın İmar Bankası’na açılan soruşturması kapsamında alacakların tahsili ve mal kaçırılmasını önlemek amacıyla el koymuştu. Cem Uzan’ın İmar Bankası soruşturma kapsamında şirket yönetimlerinde ihtiyati tedbir kararı bulunduğu da biliniyor.

  Cem Uzan Neden Kaçtı?

  Cem Uzan bilindiği üzere kaçarak ülkeyi terk etmiş ve Fransa’ya sığınmıştı. Cem Uzan; Ergenekon İddianamesinde Şener Eruygur’u askeri darbeye teşvik etmek ile yargılanmaya başlandı. Bu olayın başlaması ile birlikte Fransa’ya siyasi sığınma talebinde bulundu. Cem Uzan o günden bu yana yaşamını Fransa’da sürdürmeye devam ediyor.

  Cem Uzan Fransa’da Ne İş Yapıyor?

  Cem Uzan uzun yıllardan bu yana yaşamını Fransa’da sürdürüyor. Ülkeyi terk ederek Fransa’ya sığınan Cem Uzan’ın burada ne iş yaptığı merak ediliyor. Cem Uzan’ın Fransa’da emeklilik hayatı sürdürdüğü ve aktif olarak herhangi bir işte yer almadığı söyleniyor.

  Cem Uzan’ın Kurduğu Eski GSM Operatörü Nedir?

  Cem Uzan’ın içerisinde yer aldığı ve geçmişte aktif olarak işlerini yürüttüğü şirketler ve oluşumlardan söz etmek mümkün. Cem Uzan geçmişte bir de GSM operatörü sahibiydi. Cem Uzan’ın kurduğu eski GSM operatörü TELSİM’dir.

  Cem Uzan Kaç Yaşında?

  Cem Uzan 26 Aralık 1960 tarihinde Adapazarı’nda dünyaya geldi. Türkiye’nin ekonomik anlamda en güçlü aileleri arasında yer alan Uzan ailesi zamanla tahtını arkasında bırakmak zorunda kaldı. 61 yaşındaki Cem Uzan şimdilerde Fransa’da yaşıyor olsa da yakın zamanda Türkiye’ye dönüş yapması bekleniyor.

  Cem Uzan Annesi Ve Babası Kimdir?

  Cem Uzan aile hayatı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Cem Uzan annesi ve babası kim olduğu sorgulanıyor. Cem Uzan annesinin Melahat Uzan, babasının ise Kemal Uzan olduğu kendisi hakkında net olarak bilinen bilgiler arasında yer alıyor. 

  Genç Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Olan Oyuncu Kimdir?

  Bir dönemler Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan’ın, Babala TV’deki soru cevap programına katılmasının ardından; Genç Parti’nin 2004 yılında Şişli Belediye Başkan adayının kim olduğu sorusu merak edilmeye başlanmıştır. Programa katılan bir seyircinin sorduğu soru üzerine gündeme gelen ve adı ısrarla söylenmeyen Genç Parti Şişli Belediyesi adayı, bir dönemin kadın oyuncularından biriydi.

  Mevzubahis olan belediye başkan adayının adı ise Meral Konrat. Meral Konrat, 2004 senesinde Şişli Belediyesi’nin Genç Parti ‘den başkan adayıydı. 1980’lerden bu yana oyunculuk yapan Meral Konrat, Genç Parti’den adaydı ve Babala TV’deki programa katılan seyircinin iddialarına göre seçimlerden sonra Cem Uzan’ın ülkeden gitmesi ile zor günler yaşadı.

  Karaman doğumlu olan Meral Konrat, 1988’den 2015’e kadar aktif bir şekilde sinema ve TV yapımlarında boy gösterdi. 11 Mart 1963 senesinde doğduğu için, 2022 senesi itibariyle güncel yaşı 59’dur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde İç Mimarlık mezunudur. Meral Konrat şimdilerde ekranlardan uzak bir yaşam sürmektedir. 

  Yazı kaynağı : gunceloku.com

  DSP İstanbul, Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül kimdir, kaç yaşında?

  DSP İstanbul, Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül kimdir, kaç yaşında?

  DSP İstanbul, Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül kimdir, kaç yaşında?

  Mustafa Sarıgül, aktif siyasi yaşamını Demoktarik Sol Parti çatısı altında devam ettiriyor. İstanbul’da nüfus popülasyonu yoğun olan ilçeler arasında yer alan Şişli’nin belediye başkan adayı olarak gösterilen Mustafa Sarıgül daha önce de önemli görevlerde bulunmuştu. Peki, Mustafa Sarıgül kimdir, kaç yaşında ve nereli?

  Türk iş adamı ve siyasetçi Mustafa Sarıgül, 15 Kasım 1956’da doğdu. Süleyman ve Seher Sarıgül'in torunu olan Mustafa Sarıgül'un babası Hakkı Sarıgül, annesiyse Ayşe Ateş Sarıgül'dür. Ayrıca kendisinin anne ve babası Erzincan'dan ayrılmıştır. Annesi ve babası İstanbul'a yerleşmiştir.

  Mustafa Sarıgül, eğitimine Güngören Köyü İlkokulu’nda başladı. Ailesinin İstanbul’a göç etmesi nedeniyle eğitimine İstanbul’da devam etti. Liseyi Zincirlikuyu İsov Yapı ve Meslek Lisesinde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. İlk eşi Hülya Köksaloğlu 1980 yılında öldürülen milletvekili Abdurrahman Köksaloğlu'nun tek kızıydı. Bu evlilikten Abdurrahman Emir adında bir oğlu bulunan Sarıgül, eşi 1985'te vefat ettikten yaklaşık 8 yıl sonra 1993 yılında Aylin Kotil ile evlendi. Evlendiklerinde Sarıgül 36, Kotil ise 22 yaşındaydı. Haziran 2008'de ise boşandılar. Biri Aylin Kotil'den olmak üzere iki çocuk sahibidir.

  ÖNCEDEN DE ŞİŞLİ’DE BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLMİŞTİ

  1999'dan 2014'e kadar İstanbul'un Şişli ilçesinin belediye başkanlığını yapmıştı. 2014 Türkiye yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için adaylığını koymuş fakat seçimi Kadir Topbaş'ın gerisinde tamamlamıştır.

  Mustafa Sarıgül'ün, TBMM'de bir Milletvekili, İstanbul'da Direksiyon Sallamak ve kendi hayatını anlattığı Ne Bir Eksik Ne Bir Fazla adlı üç kitabı bulunmaktadır.

  Siyasi yaşamına Cumhuriyet Halk Partisi Şişli İlçesi Gençlik Kolu Yönetim Kurulu üyeliği ile başladı. Daha sonra Gençlik Kolu Yönetim Kurulu sekreterliği, Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Başkanlığı, ilçe başkanlığı, il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu süreler içinde CHP Kurultay Delegesi olarak Şişli İlçesinin temsil yetkisini kullandı.

  LİSTE BAŞI OLDU

  1987 Genel Seçimlerinden önce yapılan ön seçimde en yüksek oyla liste başı olurken seçmenin kullandığı tercihli oyların da çoğunu alarak Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) listesinden TBMM 18. Dönem İstanbul Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Türkiye’nin en genç milletvekili olarak Sosyal Demokrat Halkçı Parti Genel Başkanı Erdal İnönü ile birlikte parlamentoda görev yaptı.

  TBMM Başkanlık Divanı Üyeliği, Türk Parlamenterler Birliği Üyeliği, Türk-Alman Parlamento Dostluk Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi üyeliği, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Asbaşkanlığı gibi görevlerde bulundu.

  1999’DA BAŞKANLIK GÖREVİNE SEÇİLDİ

  İlk kez 1994'te aday olduğu; ancak kazanamadığı Şişli Belediye Başkanlığı'nı yine Demokratik Sol Parti adayı olarak katıldığı 1999 Yerel Seçimlerinde kazanarak Şişli Belediye Başkanı görevini üstlendi.

  Şişli Belediye başkanlığı sırasında çok sayıda devlet başkanı tarafından ziyaret edilen Sarıgül, Romanya Cumhurbaşkanı tarafından üstün hizmet madalyası ile ödüllendirildi. 2002 yılında DSP'den istifa ederek İsmail Cem'in liderliğinde kurulan Yeni Türkiye Partisi'ne geçti. Ancak YTP'nin siyasi arenada bir varlık gösterememesi üzerine 2003'te YTP'den ayrılarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne katıldı.

  28 Mart 2004 yerel seçimlerinde CHP'den aday olduğu Şişli belediye başkanlığına yurttaşlar tarafından ikinci kez seçildi. Bu seçimlerde aldığı yüzde 67'nin üzerindeki oy oranından cesaret alan Mustafa Sarıgül, CHP liderliğine aday oldu.

  Bu kararın iptali için verdiği uzun hukuk mücadelesini 2008'de kaybeden Sarıgül, Kasım 2008'de Demokratik Sol Parti'ye katıldı. Sarıgül'ün yeniden DSP'ye katılması üzerine düzenlenen törende "Halkçı Sarıgül" sloganları atılmıştı. 2009 Yerel Seçimleri'nde, bu sefer DSP'den, üçüncü kez Şişli belediye başkanlığına aday oldu. Sarıgül, bu seçimlerde seçimlerde "Sevgi Kazanacak" sloganıyla yüzde 55 oranında oy alarak, bir önceki seçime göre oy oranı azalmasına rağmen üçüncü kez Şişli belediye başkanlığına seçildi.

  PARTİ KURMA KARARINI DEĞİŞTİRDİ

  Mustafa Sarıgül, 2009 yılında Türkiye Değişim Hareketi'ni başlattı. 2010 yılı ocak ayı başında yeni partisini kuracağını açıklayan Mustafa Sarıgül bu partinin tüzük taslaklarını medyaya açıkladı.

  22 Haziran 2010 tarihinde yaptığı basın toplantısında Türkiye Değişim Hareketi'nin partileşmeyeceğini ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığındaki CHP'yi destekleyeceğini açıkladı. 31 Ekim 2013 tarihinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ile birlikte yaptığı basın toplantısında yeniden CHP'ye katıldığını açıkladı. 2 Kasım 2013 günü Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye partiden ihracı kalkması için verdiği dilekçe sonrası PM' de onaylanıp 3 Kasım 2013 günü partiden ihracı kalkmış ve resmen tekrar CHP'ye dönmüştür. 2014 yerel seçimlerinde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Mustafa Sarıgül, başkanlığı AK Parti adayı Kadir Topbaş'a 7 puan farkla kaybetmişti.

  Sarıgül, son olarak DSP’nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Şişli Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Seçim Haberleri 2019 - Son Dakika Seçim Gelişmeleri Hürriyet'te

  Mustafa Sarıgül

  Mustafa Sarıgül

  Mustafa Sarıgül (d. 15 Kasım 1956; Güngören, İliç, Erzincan), Türk iş insanı ve siyasetçidir. 1999-2014 yılları arasında İstanbul'un Şişli ilçesinin belediye başkanlığını yaptı. 17 Aralık 2020'de kurduğu Türkiye Değişim Partisi'nin genel başkanıdır.

  İlk yılları ve kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

  Süleyman ve Seher Sarıgül'ün torunu olan Mustafa Sarıgül'ün babası Hakkı Sarıgül, annesiyse Ayşe Ateş Sarıgül'dür. Erzincan'da doğdu, 1962 yılında ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti.

  Sarıgül, eğitimine Güngören Köyü İlkokulunda başladı. Ailesinin İstanbul'a göç etmesi nedeniyle eğitimine İstanbul'da devam etti. Liseyi Zincirlikuyu İSOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu.

  Çalışma yaşamına Kağıthane Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT Genel Müdürlüğünde devam etti. Daha sonra Kamu görevinden ayrılarak ticaret yapmaya başladı.

  Siyasî yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

  Siyasi yaşamına CHP Şişli İlçesi Gençlik Kolu Yönetim Kurulu üyeliği ile başladı. Daha sonra Gençlik Kolu Yönetim Kurulu sekreterliği, Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Başkanlığı, ilçe başkanlığı, il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu süreler içinde CHP Kurultay Delegesi olarak Şişli İlçesinin temsil yetkisini kullandı.

  SHP dönemi[değiştir | kaynağı değiştir]

  1987 Genel Seçimlerinden önce yapılan ön seçimde en yüksek oyla liste başı olurken seçmenin kullandığı tercihli oyların da çoğunu alarak SHP listesinden TBMM 18. Dönem İstanbul Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Türkiye’nin en genç milletvekili olarak Sosyaldemokrat Halkçı Parti Genel Başkanı Erdal İnönü ile birlikte parlamentoda görev yaptı.

  TBMM Başkanlık Divanı Üyeliği, Türk Parlamenterler Birliği Üyeliği, Türk-Alman Parlamento Dostluk Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi üyeliği, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Asbaşkanlığı gibi görevlerde bulundu.

  Şişli Belediye Başkanlığı (1999-2014)[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk kez 27 Mart seçimerinde aday olduğu; ancak kazanamadığı Şişli Belediye Başkanlığı'nı yine DSP adayı olarak katıldığı 1999 yerel seçimlerinde kazanarak görevi üstlendi. 2014'e kadar bu görevini sürdürdü.

  Şişli Belediye başkanlığı sırasında çok sayıda devlet başkanı tarafından ziyaret edilen Sarıgül, Romanya Cumhurbaşkanı tarafından üstün hizmet madalyası ile ödüllendirildi.

  2002 yılında DSP'den istifa ederek İsmail Cem'in liderliğinde kurulan Yeni Türkiye Partisi'ne katıldı. Ancak YTP'nin siyasi arenada bir varlık gösterememesi üzerine 2003'te YTP'den ayrılarak CHP'ne katıldı.

  28 Mart 2004 yerel seçimlerinde CHP'den aday olduğu Şişli belediye başkanlığına yurttaşlar tarafından ikinci kez seçildi. Bu seçimlerde aldığı yüzde 67'nin üzerindeki oy oranından cesaret alan Sarıgül, CHP liderliğine aday oldu. 29 Ocak 2005'te, Ankara'da yapılan 13. Olağanüstü CHP Kurultayı'nda Deniz Baykal'a karşı yenildi. 24 Mart 2005'te, CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından “Kurultayı arbede ve şiddet ortamına çevirdiği” gerekçesiyle CHP'den ihraç edildi.[1]

  Bu kararın iptali için verdiği uzun hukuk mücadelesini 2005'de kaybeden Sarıgül, Kasım 2005'te DSP'ye katıldı. Sarıgül'ün yeniden DSP'ye katılması üzerine düzenlenen törende "Halkçı Sarıgül" sloganları atılmıştır. Bu durum DSP'li bazı milletvekillerinin ve Kurucu Genel Başkan Rahşan Ecevit'in tepkisini çekmiş, Ecevit parti yönetimine DSP'nin adını değiştirmelerini önermiştir. 29 Mart seçimleri'nde, bu sefer DSP'den, üçüncü kez Şişli belediye başkanlığına aday oldu. Sarıgül, bu seçimlerde seçimlerde "Sevgi Kazanacak" sloganıyla yüzde 55 oranında oy alarak, bir önceki seçime göre oy oranı azalmasına rağmen üçüncü kez Şişli belediye başkanlığına seçildi.

  Türkiye Değişim Hareketi[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kendi düşüncesine göre Türkiye'de yeni bir değişimci partiye ihtiyaç duyulduğunu söylediğinden yeni parti kurma çalışmalarına başladı. Bu bağlamda Temmuz 2009'da DSP'den istifa etti. 2009 yılında TDH'yi başlattı. 2010 yılı ocak ayı başında yeni partisini kuracağını açıklayan Mustafa Sarıgül bu partinin tüzük taslaklarını medyaya açıkladı.

  22 Haziran 2010 tarihinde yaptığı basın toplantısında Türkiye Değişim Hareketi'nin partileşmeyeceğini ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığındaki CHP'yi destekleyeceğini açıkladı.[2]

  İBB başkan adaylığı[değiştir | kaynağı değiştir]

  31 Ekim 2013 tarihinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ile birlikte yaptığı basın toplantısında yeniden CHP'ye katıldığını açıkladı. Partiden ihracı kararının kaldırılması için verdiği dilekçe 3 Kasım 2013 tarihinde Parti Meclisi'nde onaylandı ve Sarıgül resmen CHP'ye dönmüş oldu. 2014 yerel seçimlerinde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Sarıgül, başkanlığı AK Parti adayı Kadir Topbaş'a 7 puan farkla kaybetmiştir.

  DSP'deki üçüncü dönemi[değiştir | kaynağı değiştir]

  23 Ocak 2019 tarihinde CHP'nden istifa etti ve DSP'ye katıldı.[3] 2019 yerel seçimlerinde DSP'nin Şişli Belediyesi başkan adayı oldu, ancak 31 Mart seçimlerini CHP'nin ve Millet İttifakı’nın adayı Muammer Keskin'e 20 puan farkla kaybetti.[4]

  Türkiye Değişim Partisi[değiştir | kaynağı değiştir]

  27 Ekim 2020 tarihinde DSP'den ayrıldığını ve yeni siyasi parti kuracağını açıkladı.[5] 17 Aralık'ta ise Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi'nin devamı niteliğinde olan Türkiye Değişim Partisi'ni kurdu.[6][7]

  Özel yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

  1980 yılında öldürülen milletvekili Abdurrahman Köksaloğlu'nun tek kızı olan Gülsüm Hülya Köksaloğlu'yla evlendi; bu evlilikten Abdurrahman Emir adında bir oğlu oldu. Eşi 1985'te yaşamını yitirdikten yaklaşık 8 yıl sonra 1993 yılında Aylin Kotil ile evlendi. Evlendiklerinde Sarıgül 36, Kotil ise 22 yaşındaydı. İki çocukları olan çift, Haziran 2008'de boşandı.[8]

  Bibliyografya[değiştir | kaynağı değiştir]

  Mustafa Sarıgül, bugüne kadar iki kitap yazmıştır:

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap