Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  gebze teknik üniversitesi mühendislik fakültesi

  1 ziyaretçi

  gebze teknik üniversitesi mühendislik fakültesi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Gebze Teknik Üniversitesi

  Fakülteler

  Gebze Teknik Üniversitesi kuruluş kanunu ile birlikte bünyesinde 4 Fakülte barındırmaktadır.

  Bu Fakülteler Mühendislik Fakültesi, Temel Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve İşletme Fakültesi’dir. Tüm bölümler Çayırova Yerleşkesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. 
   

  Yazı kaynağı : www.gtu.edu.tr

  Gebze Teknik Üniversitesi

  Gebze Teknik Üniversitesi

  Mühendislik Fakültesi

  H2 Blok 2. Kat
  P.K : 41400
  Gebze/KOCAELİ

  Binaları gösteren kampüs haritası için tıklayınız.

  Yazı kaynağı : www.gtu.edu.tr

  Gebze Teknik Üniversitesi

  Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, bir ihtisas üniversitesi vizyonuyla, çağın gereklerine uygun olarak bilgisayar bilimleri ve mühendisliği alanında araştırma, eğitim ve öğretim faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Bölüm, genç ve dinamik bir akademik kadroya, çeşitli araştırma, proje ve öğrenci laboratuarlarıyla birlikte geniş ve modern fiziksel imkânlara sahiptir.

  Bölümde, ilk olarak, bulunulan çağın bilgi ağını şekillendirebilecek potansiyele sahip, temel bilgisayar ve bilişim konularında çok iyi donatılmış, yaratıcı ve üretken bilgisayar mühendisleri yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Hızla gelişmekte olan araştırma ve öğretim altyapısını kullanarak, sanayi ve devlet kurumları ile işbirliği içinde, bilgisayar mühendisliği alanında küresel düzeyde bilimsel yayınlar yapmak ve bu alandaki akademik gelişmelere yön vermek bölümün diğer önemli amacını teşkil etmektedir.

  “Nitelikli mezun vermek” ve “Bilim dünyasında söz sahibi olmak” üzere iki madde de kısaca özetlenebilecek olan hedeflere ulaşmak adına bölümümüz, Bilgisayar Bilimlerinin hemen her konusuyla yakından ilgilenmektedir.

  Lisans eğitimimizdeki diğer bir hedef de girişimci nitelikli bilgisayar mühendisleri yetiştirmektir. Bu amaçla ders müfredatında girişimcilik, işletme yönetimi, yönetim organizasyon, iş hukuku, ekonomi ve iş etiği gibi sosyal dersler bulunmaktadır. Bu temeller ile bölümden mezun olan bilgisayar mühendisleri iş aramak yerine kendi işlerini kurabilecek alt yapıya sahip olmaktadırlar. Eğitim/Öğretimdeki Hedefimiz, "Yalnızca iş arayan değil, aynı zamanda iş kurabilen bilgisayar mühendisi yetiştirmek" şeklinde sloganlaşmıştır.

  Ar-Ge ve yenilik(inovasyon) kültürünün teknoloji firmalarında ve KOBİ kuruluşlarında yerleşmesi için ilk aşamanın üniversite olması felsefesiyle tasarlanan lisans müfredatımız, 4. sınıf öğrencilerinin bitirme tezlerini doğrudan Sanayi Bakanlığı Teknogirişim ve Tübitak Bireysel Girişimcilik Proje teklifleri biçiminde alarak, yukarıdaki hedeflere yönelik yürütülmektedir.

  Yüksek lisans eğitiminde hedefimiz Ar-Ge ve yenilikte önder olan, araştırmacı ve alanında uzman elemanlar, Doktora programımızda hedefimiz ise dinamik, alanında bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yönlendirebilen, geleceğe odaklanmış bilim adamları yetiştirmektir.

  Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, kısa geçmişine karşın, geniş imkânları, bilimsel faaliyetleri, başarıları mezunlarıyla çağı yakalayan ve ona yön verme adına umut vadeden bir bilgisayar mühendisliği bölümü haline gelmiştir. Böyle bir bölümün Türkiye Cumhuriyetine sağlayacağı artı değerler artarak devam edecektir.

  Yazı kaynağı : www.gtu.edu.tr

  Gebze Teknik Üniversitesi

  Elif AVCI (Şef)

  EĞİTİM-ÖĞRETİM İŞLERİ,

  FAKÜLTE KURULU,

  KALİTE SORUMLUSU,

  WEB SORUMLUSU,

  ABET/MÜDEK,

  MEKSİS SORUMLUSU,

  YAZI İŞLERİ

  Yazı kaynağı : www.gtu.edu.tr

  Gebze Teknik Üniversitesi

  Makine Mühendisliği Bölümü

  GTÜ Makine Mühendisliği Bölümü Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesinde 1994 yılında kurulan Enerji Sistemleri Mühendisliği ve 2001 yılında kurulan Tasarım ve İmalat Mühendisliği bölümlerinin birleştirilmesi sonucunda 2008 yılında lisansüstü eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

  Uzun yıllar Yüksek Lisans ve Doktora programlarında edinilen tecrübe ile donanımlı laboratuvarları ve yurtiçi ve yurtdışı seçkin üniversitelerden doktoralı akademik kadrosu bulunan bölümümüz 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde Makine Mühendisliği (%100 İngilizce) Lisans Programı’nı hayata geçirmiştir.

  Bölümümüzde uygulanan ders programı Avrupa AKTS standartlarına uygun ve MÜDEK gereksinimlerini karşılayacak şekilde ve disiplinler arası seviyede hazırlanmıştır. Öğrencilerimize çift ana dal ve yan dal yapma şansı sunulmakla beraber Erasmus+, Farabi ve Mevlana öğrenci değişim programları ile yurtdışında eğitim alma konusunda destekler sağlanmaktadır.

  Bölümümüz Gebze ve İstanbul çevresinde bulunan savunma, havacılık ve bilişim merkezleri başta olmak üzere; 3 Teknopark, 18 Organize Sanayii Bölgesi ve 35 AR-GE Merkezi’nin kalbinde konumlanmıştır. Bu nedenle, lisans ve lisansüstü eğitimlerinin yanı sıra endüstriyel ihtiyaçlara cevap verecek kapsamlı araştırmalar da sürdürmektedir.

  SAYP protokolü kapsamında TÜBİTAK, ASELSAN, ROKETSAN ve HAVELSAN gibi savunma sanayi şirketleri ile ortak projeler ile öğrencilerin ilgili alanlarda çalışması ve dönem içerisinde veya isteğe bağlı staj olanakları ile ilgili tüm atılımlar gerçekleştirilmektedir.

  Lisans Programı

  1 yıl İngilizce Hazırlık ve 4 yıl %100 İngilizce örgün öğretim olmak üzere toplam 5 yıllık süreden oluşan lisans programımız ders geçme sistemine dayalı 8 yarıyıla bölünmüştür. Ders programımız, modern çağın mühendislik ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde öğrencinin kendini farklı alanlarda geliştirmesine imkân sağlaması amacıyla laboratuvar ve bilgisayar uygulamalarıyla desteklenen disiplinler arası çalışma yaklaşımı ile tasarlanmıştır. Öğrencilerimizin araştırma yetkinliğini ve bilgi birikimlerini arttırabilmek adına özellikle TÜBİTAK projelerinde görev alması bölümümüzce desteklenmektedir.

  Öğrencilerimizin 4. yarıyılını tamamlamak koşuluyla; yaz dönemlerinde öncelikle 20 iş günü Atölye Stajı ve sonrasında seçeceği dala göre 40 iş günü Mesleki Alan Stajı yapmaları zorunludur. Mezuniyete hak kazanan öğrencilere Makine Mühendisliği’nde Lisans Derecesi verilir.

   Ders kataloğuna ulaşmak için tıklayınız. 

   Öğretim planına ulaşmak için tıklayınız.

  Yüksek Lisans Programı

  Gebze Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde, %30 İngilizce Makine Mühendisliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programı yürütülmektedir. Bu programda; Enerji Sistemleri, Tasarım ve İmalat ve Makine Dinamiği ve Kontrol olmak üzere üç çalışma alanı bulunmaktadır. Bu programı tamamlayan öğrencilere Makine Mühendisliği’nde Yüksek Lisans Derecesi verilir.

  Ders kataloğuna ulaşmak için tıklayınız. 

  Öğretim planına ulaşmak için tıklayınız.

  Doktora Programı

  Gebze Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde, %30 İngilizce Makine Mühendisliği Anabilim Dalı Doktora Programı yürütülmektedir. Bu programda; Enerji Sistemleri, Tasarım ve İmalat ve Makine Dinamiği ve Kontrol olmak üzere üç çalışma alanı bulunmaktadır.  Bu programı tamamlayan öğrencilere Makine Mühendisliği’nde Doktora Derecesi verilir.

  Ders kataloğuna ulaşmak için tıklayınız. 

  Öğretim planına ulaşmak için tıklayınız.

  Yazı kaynağı : www.gtu.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap