Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  gazi endüstri mühendisliği

  1 ziyaretçi

  gazi endüstri mühendisliği bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mühendislik Fakültesi | Endüstri Mühendisliği Bölümü

  GAZİ ÜNİVERSİTESİ - Endüstri Mühendisliği (104112108) | YÖK Lisans Atlası

  Gazi Endüstri Topluluğu (@gazient96) on Instagram • 1,322 photos and videos

  gazi üniversitesi endüstri mühendisliği - ekşi sözlük

  Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

  Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

  Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Türkiye'nin en eski ve en köklü mühendislik fakültelerinden biridir.[kaynak belirtilmeli] 1966 yılında Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi olarak eğitim vermeye başlayan okul, 1982 yılında Gazi Üniversitesi'ne bağlanmış ve adı Mühendislik-Mimarlık Fakültesi olarak değiştirilmiştir. 28 yıl Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olarak eğitim veren fakülte, 3 Ekim 2009 gün ve 27365 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2009/15438 karar ile birbirinden ayrılmış ve iki ayrı fakülte haline getirilmiştir.[1]

  Fakültede lisans düzeyindeki mühendislik öğrenimi yanı sıra, lisansüstü düzeyde yüksek lisans ve doktora öğrenimi Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde sürdürülmektedir. Mühendislik Fakültesi Gazi Üniversitesi Maltepe kampüsünde bulunmaktadır.

  Fakültede; Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümleri bulunmaktadır.

  Fakültede eğitim süresi, bir yıl İngilizce hazırlık eğitiminin ardından bütün bölümlerde 4 yıldır. Tüm bölümlerde eğitim en az %30 oranında İngilizce olarak yapılmaktadır. Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Makine Mühendisliği Bölümlerinde ikili eğitim yapılmaktadır.

  Üniversinin tüm öğrencileri ve akademik personelinin kullanımına açık fakülte kütüphanesi mevcuttur. Kütüphanede 20,000 kitap, 44'ü yabancı olmak üzere 145 süreli yayın ve fakülte bölümlerinde yapılan 996 yüksek lisans ve doktora tezi bulunmaktadır.

  Fakülteye bağlı bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Araştırma Uygulama Merkezleri[değiştir | kaynağı değiştir]

  Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  http://mf.gazi.edu.tr 31 Temmuz 2012 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap