Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  gazi üniversitesi yüksek lisans programları

  1 ziyaretçi

  gazi üniversitesi yüksek lisans programları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Fen Bilimleri Enstitüsü | 2021-2022 Güz Yarıyılı Lisansüstü Eğitim Başvuruları (2021-2022 Fall Semester Postgraduate Education Applications)

  CLICK FOR ENGLISH

  Lisansüstü başvuru yapan tüm adaylar;

  ►Başvurularla ilgili detaylı bilgiye Enstitümüz web sayfası Başvurular sekmesiGenel Bilgive Yabancı Uyruklu Adaylar için Bilgikısmından ulaşabilir.

  Ana Bilim Dalları Başvuru Şartları, Kontenjanları ve Değerlendirme Kriterleri için tıklayınız.

  ►Lisansüstü programlara öğrenci kabul sürecine ilişkin muhtemel değişiklikler, Enstitümüz web sayfasında duyurulacağından adayların bu sayfayı düzenli olarak takip etmesi gerekmektedir.

  ►Başvuru tarihleri esnasında yaşanabilecek yoğunluktan dolayı Enstitümüz ile iletişime geçmek amacıyla kullanılabilecek telefon hatlarında sıkıntı yaşanabilmektedir. [email protected] e-posta adresine taleplerinizi iletebilirsiniz.

  Lisansüstü başvuruları hakkında bilinmesi gerekenler

  ►Referans ve Niyet mektupları için başvurulan programın Ana Bilim Dalı ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

  ►Başvurular/Kesin Kayıtlar Gazi Üniversitesi Online Başvuru Sistemi üzerinden yapılacaktır.

  ►Kesin Kayıt esnasında adaydan ekstra bir belge talebinde bulunulmayacaktır. Bu yüzden sisteme belge yüklenirken gerekli özen gösterilmelidir.

  Türk Adaylarımız için;

  Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans ve Lisans sonrası Doktora Başvurularında sisteme yüklenmesi gereken zorunlu belgeler

  Doktora başvurularında sisteme yüklenmesi gereken zorunlu belgeler

  Yabancı Uyruklu Adaylarımız için;

  Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans ve Lisans sonrası Doktora Başvurularında sisteme yüklenmesi gereken zorunlu belgeler

  Doktora başvurularında sisteme yüklenmesi gereken zorunlu belgeler

  ►Doktora programlarından mezun olmuş adaylar Lisansüstü başvurularında “Ales Muafiyeti” seçeneğini seçerek başvuruda bulunabilir ve Doktora mezuniyet belgelerini “Ales Belgesi” kısmına yükleyebilirler.

  ►Yüksek Lisans programlarına, lisans diplomasına sahip olan veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek adaylar başvurabilir. Gazi Üniversitesi Yüksek Lisans Eğitim-Öğretim Uygulama Esasları Madde (1) 8. Bendine göre “Lisans eğitimi devam eden ve kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek adayların başvuru tarihinde YÖKSİS veri tabanında yer alan AGNO’ları esas alınır. Başvuru sonrasında adayın AGNO’sunda oluşabilecek değişiklikler dikkate alınmaz.”

  ►Doktora programlarına Yüksek Lisans diplomasına sahip olan adaylar başvurabilir.

  ►06/02/2013 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarından mezun olmuş veya bu tarihten önce tezsiz yüksek lisans programına kayıt yaptırarak mezun olmuş öğrenciler doktora programlarına başvurabilir.

  ►Tercih sıralamasına dikkat edilmesi önerilmekle beraber aday iki tercihini de asilden kazanabilmektedir. Tercihlerinizden birini yedekten kazanma durumunuzda Asilden kayıt yaptırdığınız bölümden kaydınızı sildirmek için dilekçeyle Enstitümüze başvurmanız gerekmektedir. Kaydınız kendi isteğiniz ile de olsa Yönetim Kurulu Kararıyla silinir dolayısıyla zaman alabilmektedir. Yönetim Kurulu Toplantıları genelde her hafta çarşamba günü olmakla birlikte, tarihlerde değişiklikler olabilmektedir. Bu yüzden sonuçlar açıklandıktan sonra kararınızı en kısa sürede verip Enstitümüze başvurmanız büyük önem arz etmektedir.

  ►Öğrenci numaraları Kesin Kayıt esnasında sisteme tanımlanacaktır.

  ►Kesin kayıt esnasında başka bir lisansüstü programda kaydınızın olmaması gerekmektedir. Kesin kayıt tarihleri üzerinde değişiklik yapılamayacağından tarihlerin takip edilmesi önem arz etmektedir. Aksi takdirde kesin kayıt hakkı kaybedilecektir. (Yönetmelik gereği, “Tezsiz yüksek lisans programları hariç, aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez.”)

  E-posta yoluyla yapılan yazışmalar resmi nitelik taşımaktadır. Başvuru esnasında sisteme kayıt olurken aktif olarak kullanılan e-posta adresi kullanılması önemlidir. Şifrenin unutulması durumunda ilgili e-posta adresine yönlendirme yapılacaktır.  Ayrıca herhangi bir durumda aday ile bu e-posta adresi veya girilen telefon numarası üzerinden iletişime geçilecektir.

  Önemli Uyarı: Onaylanmamış başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Aday başvurusunda herhangi bir düzeltme veya işlem yaptığında başvuru onayı otomatik kalkar. Bu yüzden her yapılan düzenlemeden sonra aday başvuru onayı vermelidir.

  Yurt dışı Üniversitelerden mezun olan Türk Adaylarımız:

  Mezuniyet Bilgilerinin Enstitü tarafından Başvuru Sistemine girilmesi için; T.C. Kimlik Numarası, Başvurduğu Program Adı, Yükseköğretim Kurulu Denklik/Okul Tanıma Belgesi, Diploma, Mezuniyet Not Dökümü ve Tasdikli Türkçe Çevirilerini [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir.

  Enstitünün bilgi girişinden sonra adaylar, 1. Denklik Belgesi/Okul Tanıma Belgesi, 2. Diploma-Tasdikli Türkçe Çevirisi, 3. Mezuniyet Not Dökümü-Tasdikli Türkçe Çevirisini .pdf formatında sisteme eklemeli ve başvurularını tamamlayarak onaylarını vermeleri gerekmektedir.

  Lisansüstü başvuruların değerlendirilmesi;

  1-Tezsiz yüksek Lisans programlarına başvuran adaylarımızın değerlendirmesi Ağırlıklı Genel Not Ortalaması üzerinden olacaktır. (16/04/2021 tarih ve 2021/112 Senato kararı)

  2-Yabancı Uyruklu adayların değerlendirmeleri Ağırlıklı Genel Not Ortalaması üzerinden olacaktır.

  3-Değerlendirmede kullanılmak üzere ALES puanı (en az %50’si), Ağırlıklı Genel Not Ortalaması (AGNO) ve Yabancı Dil Puanı yüzdelik ağırlıkları ilgili Ana Bilim Dalı Başkanlığının Akademik Kurul Kararı ile Enstitü Yönetim Kurulunca karara bağlanır.

  Yazı kaynağı : fbe.gazi.edu.tr

  Gazi Üniversitesi | Lisansüstü Programlar

  ZORUNLU DERSLER

  SEÇMELİ DERSLER

  Yazı kaynağı : gazi.edu.tr

  Gazi Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

  [row class=”row-fluid”]
  [col class=”span6″]

    

  [/col]
  [col class=”span6″]

  Gazi Üniversitesi

  Şehir: Ankara
  Kampüsler: Gazi Üniversitesi Rektörlüğü 06500 Teknikokullar  / Ankara
  Telefon: 0312 212 68 40
  Web: http://gazi.edu.tr/
  Okul Türü: Devlet
  Kuruluş Yılı: 2007
  Rektör: Prof. Dr. Süleyman Büyükberber[/col][/row]

  Gazi Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

  Linklerin Üzerine Tıklayarak Program Detaylarına Ulaşabilirsiniz

  Yazı kaynağı : yukseklisans.com.tr

  İLKSAN

  Tarihçe

  Misyon & Vizyon

  Yönetim Kurulu

  Denetleme Kurulu

  Genel Müdürlük

  Genel Müdürlük Birimleri

  Temel İlkelerimiz ve Değerlerimiz

  Hizmet Standartlarımız

  2018-2023 Stratejik Plan

  İLKSAN Mevzuatı

  Kalite Politikamız

  Kalite Yönetim Sistemi

  Kişisel Verilerin Korunması

  Yazı kaynağı : www.ilksan.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap