Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  garantili teknoloji iletişim hizmetleri ltd. şti.

  1 ziyaretçi

  garantili teknoloji iletişim hizmetleri ltd. şti. bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Garantili.com.tr

  BAKIRKÖY MAĞAZA

  Zeytinlik Mahallesi Ebu Ziya Cad. Mor Menekşe Sok. No:1/5 Bakırköy / İSTANBUL

  Yazı kaynağı : www.garantili.com.tr

  3 firmaya 'cep telefonu yenileme merkezi' yetkisi

  3 firmaya 'cep telefonu yenileme merkezi' yetkisi

  Ticaret Bakanlığı tarafından cep telefonu ve tablet yenileme merkezlerinin faaliyete geçmesi
  konusunda açıklama yapıldı.

  Açıklamada, 3 firmaya yetki verildiği vurgulanarak, herhangi bir mağduriyetle karşılaşılmaması için alışverişlerin yetkilendirilmiş firmalardan yapılması gerektiği belirtildi.

  Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  "Bilindiği üzere; kullanılmış cep telefonları ve tabletlerin belirli bir standartta yenilenerek, garantili ve sertifikalı bir şekilde “yenilenmiş ürün” olarak tekrar satışa sunulmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik 22.08.2020 tarihli ve 31221 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Anılan Yönetmelik hükümleri uyarınca, “yenileme” işlemlerini yapma ve “yenilenmiş ürün” piyasaya arz etme faaliyetleri sadece Bakanlığımızca yetkilendirilen yenileme merkezleri tarafından yapılabilmektedir.

  Söz konusu yasal düzenlemenin amacı; kullanım ömrünü tamamlamayan ikinci el teknolojik ürünlerin tekrar ekonomiye kazandırılması, israfın ve çevreye verilen zararların azaltılması, anılan ürünlerle ilgili ithalat kalemlerinde düşüş sağlanması, kayıt dışılığın engellenmesi ve tüketicilerin güvenli ve garantili bir şekilde ikinci el alışveriş yapmasının sağlanmasıdır. 

  Bu kapsamda; “yenileme merkezi” olarak faaliyette bulunmak isteyen firmalar öncelikle Türk Standardları Enstitüsü tarafından ilgili standart kapsamında TSE-HYB belgesi ile belgelendirilmekte ve ardından “Yenileme Yetki Belgesi” almak üzere Bakanlığımıza başvuruda bulunmaktadır. Başvuruları değerlendirilen ve Yönetmelikte belirlenen şartları sağlayan firmalara Bakanlığımızca yenileme işlemlerini yapma yetkisi verilmektedir. Bakanlığımızca yetkilendirilen firmalara ilişkin bilgiler Bakanlığımız internet sitesinde yer alan https://tuketici.ticaret.gov.tr/yayinlar adresli sayfada yayınlanmaktadır." 

  "Şu ana kadar Bakanlığımıza ulaşan 3 firma başvurusu değerlendirilmiş ve başvuruları uygun görülen bu firmalar “yenileme merkezi” olarak yetkilendirilmiştir." denilen açıklamanın devamında, "Diğer taraftan, çeşitli elektronik ticaret platformlarında yetkisiz şekilde “yenilenmiş ürün” satışları yapıldığı gözlenmekte olup, Bakanlığımızca yetkilendirilen yenileme merkezleri faaliyete geçmiş bulunduğundan, söz konusu satışlar gerek Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmeliğe gerekse de Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliğine aykırılık teşkil etmektedir. Bu durum aynı zamanda tüketici mağduriyetlerine de yol açmaktadır.

  Bu nedenle, söz konusu yetkisiz satışlar ve tanıtımlar Bakanlığımızca yakından takip edilmekte olup aykırılık tespit edilenler hakkında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunda belirlenen idari yaptırımlar uygulanacaktır.

  Diğer taraftan tüketicilerimizin ileride herhangi bir hak kaybına uğramamaları için ikinci el cep telefonu ve tablet alışverişlerini Bakanlığımız tarafından yetkilendirilen firmalardan yapmaları önem arz etmektedir." ifadeleri kullanıldı.

  Yetkilendirilen firmalar

  Garantili Teknoloji İletişim Hizmetleri Ltd. Şti.

  Easycep Bilişim Ve Ticaret A.Ş.

  HB Bilişim Servis Hizmetleri İthalat İhracat İç Ve Dış Ticaret Ltd. Şti.        

  Yazı kaynağı : www.dunya.com

  Garanti Teknoloji

  DB2 for z/OS, Oracle RDBMS, Oracle Exalytics, Oracle Big Data Appliance (BDA), ODI (Oracle Data Integrator), OBI (Oracle Business Intelligence), Microsoft SQL Server, MySQL, IBM Websphere MQ (Queue Manager), IBM IDAA (IBM DB2 Analytics Accelerator), VSAM

  Yazı kaynağı : www.garantibbvateknoloji.com.tr

  Yenilenmiş telefon satışı yapacak firmalar açıklandı

  Yenilenmiş telefon satışı yapacak firmalar açıklandı

  Türkiye’de yenilenmiş telefon satışının başlaması için önemli bir gelişme daha yaşandı. Ticaret Bakanlığı, 3 firmanın “yenileme yetki belgesi” aldığını açıkladı. Bu firmalar “yenilenmiş” (refurbished) telefon ve tablet satışı yapabilecek.

  “Yenileme Merkezleri ve Yenileme Yetki Belgeleri” alan 3 firma şunlar:

  Ticaret Bakanlığı’nın yenilenmiş telefonlara yönelik düzenlemesinden önce firmalar yasal açıdan standartları belirlenmemiş şekilde yenileme işlemi yapıyordu. Son düzenlemeyle çeşitli kurallar belirlendi. Yetki belgesi alan bu üç firma, yeni kurallara uyarak ve garantili olarak yenilenmiş telefon ve tablet bilgisayar satışı yapacak.

  Yetki belgesi alan firmaların yenilenmiş ürünlerine HB Bilişim, easycep.com ve garantili.com.tr web sayfalarından ulaşabilirsiniz.

  Yenilenmiş telefon nedir?

  İkinci el durumundaki telefonların hasar gören, fazla aşınan veya çalışmayan parçaları yenisi ile değiştiriliyor. Garantili olarak satılıyor. Bu cihazlazra yenilenmiş telefon deniyor. Yenilenmiş telefon ve tabletler en az 12 ay garantili olarak satılacak. Sıfırdan daha ucuz, ikinci elden daha pahalı olacak.

  Ticaret Bakanlığı; yenilenmiş telefon satışını yaygınlaştırarak telefon ithalatını azaltmayı, tüketicilerin daha uygun fiyata telefon alabilmesini ve bu satışların garantili şekilde yapılmasını amaçlıyor.

  Yazı kaynağı : www.donanimhaber.com

  Mastek Bilişim

  En Düşük

  -

  En Yüksek

  Yazı kaynağı : www.gittigidiyor.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap