Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  gamze özçelik nasıl tesettüre girdi

  1 ziyaretçi

  gamze özçelik nasıl tesettüre girdi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  �nl� Oyuncu Gamze �z�elik Tesett�re Girdi

  Gamze Özçelik tesettüre girdi

  Gamze Özçelik tesettüre girdi

  Gamze Özçelik tesettüre girdi

  Gamze Özçelik’ten evlilik ve tesettür üzerine açıklamalar

  Gamze Özçelik’ten evlilik ve tesettür üzerine açıklamalar

  Gamze Özçelik’ten evlilik ve tesettür üzerine açıklamalar

  Birkaç yıl önce içinde bulunduğu sektörden uzaklaşarak Umuda Koşanlar adlı derneğin kurulumunda yer alan ve yardıma muhtaç çocuklar için koşturan oyuncu Gamze Özçelik verdiği röportajda dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

  Dünyanın pek çok ülkesinde muhtaç durumda olan çocukların yardımına yetişen Gamze Özçelik, Sabah gazetesine röportaj verdi. Özel hayatına dair açıklamalarda bulunan Özçelik, evlilik ve tesettür üzerine de yorumlarda bulundu. İşte Gamze Özçelik’in verdiği röportajdan dikkat çeken kısımlar…

  Özellikle birkaç senedir sizin bir dönüşüm içinde olduğunuzu görüyorum… Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

  Herkes kendi bakış açısıyla görüp yorumlayabilir. İnsan, içindeki hakikati bazen duyamayabiliyor ya da üstünü başka şeylerle örtebiliyor. Her zaman kırılgan, sahtelikten hoşlanmayan, gerçeği arayan bir yapım vardı. Allah inancı kalbime konmuştu çok şükür. Ama sadece ne şekilde inanmam ve uygulamam gerektiğine bu kadar hakim değildim. ‘Gerçek ne? Hayat sadece yaşayalım, çalışalım ve ölelim değildir herhalde’ diye sorgulamaya, Allah’a dua etmeye başladım; ‘Nasıl olmam gerekiyorsa öyle oldur, ne yapmam gerekiyorsa bana yol göster’ diye. Teslimiyet arttıkça Allah insanın önüne çıkarıyor zaten. Hakikat yoluna giriyorsan, buna uyum sağlamak zorundasın ve sabırlı olman gerekiyor. Allah da beni bu derneğe yönlendirdi. Büyük bir samimiyetle, çıkarsızca ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye çalışıyoruz. Bunu da sadece manevi bir tatminle, tamamen gönüllü biçimde insanlara yardım etmek için yapıyoruz. Kendimi bu dünyaya ait hissediyorum. Çok mutluyum.

  Bu süreçte çevrenizde de değişim oldu mu?

  Evet. Seni bir yola iletecekse Rabbim, senin çevreni de, işini ona göre değiştiriyor. Bazen ‘Neden oldu?’ diyorsun anlamıyorsun ama sonradan görüyorsun senin için en doğru olanı yaptığını.

  Derneğin çalışmaları kapsamında neler yapıyorsunuz?

  Derneği kuralı 7 ay oldu. Bu sürede çok güzel yol kat ettik. Türkiye’nin her yerindeki ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye çalışıyoruz. Derneğimizde binlerce gönüllümüz var. Bize bildirilen ya da bizim tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıyoruz. Burs verebiliyoruz, kira ve erzak yardımı, kıyafet, kırtasiye gibi ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. Afrika’da üç farklı bölgede proje yürütüyoruz. Tanzanya’da devam eden Umutlu Köyler Projemiz var. Temiz suyun ve elektriğin olmadığı köylere, temiz su ve elektrik için gerekli altyapıyı sağlıyoruz. Köylere tohum desteği de veriyoruz. Şu ana kadar üç tane köyde projelerimizi gerçekleştirdik. Kurban Bayramı’nda Sudan’a da gittik dernek olarak. Yetimhaneleri ziyaret ettik, kurban kestik, erzak götürdük. Çölün ortasında, her fırtınada yıkılan evlerini, içinde barınabilecekleri evler haline getirdik. Afrika yetimhane projemiz var. Ayrıca Arakan Bangladeş sınırında Arakanlı mültecilerle ilgili önemli çalışmalar yapma fırsatımız oldu.

  Kapanmayı düşünüyor musunuz peki?

  İman etmiş bir insan olarak kapanmak farz, Allah’ın emri. Ben bunu kabul etmiş bir insanım. Kapanmam gerektiğini biliyorum. İnşallah başarabilirim.

  Beş vakit namaz kılıyor musunuz?

  Namaz farz. Uzun senelerdir kılıyorum çok şükür. Namaz bir kavuşma anı. Kılamadığım zamanlar büyük bir huzursuzluk duyuyorum ve bir an önce o kavuşmayı yaşamak istiyorum.

  Umre’ye gitmiştiniz, hatırlıyorum. Peki Hac’ca gitmeyi düşünüyor musunuz?

  Umreye birkaç kez gitmek nasip oldu çok şükür. En son sekiz sene önceydi gidişim. Haliyle çok büyük özlem var şu an içimde. Tekrar gitmek istiyorum kutsal topraklara. Hac’ca da gitmek istiyorum mutlaka. En kısa zamanda nasip olur umarım.

  “ALLAH YOLUNDA BİR EVLİLİK HAYAL EDİYORUM”

  Eski eşiniz Uğur Pektaş’la tekrar evleneceğinize dair haberler çıktı. Doğru mu bu haberler?

  Bizi her zaman yan yana görebilirler çünkü çok güzel bir evladımız var. Ama birlikte değiliz. Evlilik planımız da yok yani.

  Bir daha evlenmeyi düşünüyor musunuz peki?

  Tabii neden olmasın. Hayırlı, Allah yolunda bir evlilik hayal ediyorum. Her şey nasip, kısmet.

  “OYUNCU OLMA HAYALİM YOKTU”

  Kaç yıldır oyunculuk yapıyorsunuz?

  17 yıl önce başladım oyunculuğa. Oyuncu olma hayalim küçükken yoktu. Psikolog veya iç mimar olmayı istemiştim. Hatta iyi bir psikolog da olurdum diye düşünüyorum ama nasip oyuncu olmakmış.

  Bugüne kadar birçok sevilen ve çok izlenen projede yer aldınız. Dizi tekliflerini değerlendirirken en çok neye dikkat ediyorsunuz?

  Eski dönemdeki değerlerimle şimdikiler arasında farklılık var. İnsanların vaktini çalacak, onları oyalayacak, hem de insanları yanlışa yönlendirecek hiçbir işin içinde yer almayacağım diye üç-dört sene önce bir karar aldım. İnsanlara güzel örnek olacak, onları manevi açıdan besleyecek, hakikati gösterecek projelerde yer alabilirim sadece. Uzun aradan sonra ‘Kutulamâre’ dizisinde yer alma sebebim buydu. Dizide Mehmetçiğimizi, tarihimizi ve zaferlerimiz anlatılıyordu. Ben oyunculuk yapmaya dabilirim zaten. Artık önceliklerim değişti.

  Sinemada sizi neden çok fazla göremiyoruz?

  Geçmişte çok fazla senaryo geldi bana ama hiçbiri içime sinmedi. Doğru ve hayırlı bir amaca hizmet etmezse zaten yokum. Mutlaka içinde maneviyatın ve bu yolculuğumun bir parçası bulunmalı. Yoksa çıkar için ya da kendi nefsim için oyunculuk yapmak istemiyorum. Bir filmde görünmek için oynamam.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap