Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  galeriden silinen fotoğrafları geri getirme

  1 ziyaretçi

  galeriden silinen fotoğrafları geri getirme bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Silinmiş fotoğrafları nasıl geri getirebilirim?

  Silinmiş fotoğrafları nasıl geri getirebilirim?

  Çözümlerinizle ilgili aşağıdaki önerileri denemeden önce, cihaz yazılımınızın ve ilgili uygulamaların en son sürüme sahip olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Lütfen mobil cihazınızın yazılımını aşağıdaki sırayla nasıl güncelleyeceğinizi kontrol edin. 

  1. Adım: Telefonunuzdan Ayarlar bölümüne girin. 

  2. Adım: Yazılım güncellemesi sekmesine dokunun. 

  3. Adım: İndir ve yükle seçeneğine dokunun. 

  4. Adım: Ekrandaki komutları takip edin.

  Yazı kaynağı : www.samsung.com

  Silinen Fotoğraf ve Videoları Geri Getirmek İçin 8 Uygulama

  Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

  Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

  Bilgisayarlarımızda veya akıllı telefonlarımızda fazlasıyla fotoğraf depoluyoruz. Artık bulut depolama sistemleri daha yaygın olsa da güvenlik endişelerinden dolayı, bulut sistemlerini kullanmayarak bütün fotoğraflarını kendi cihazlarında tutabiliyoruz. Bu nedenle zaman zaman dolan hafızaları rahatlatmak adına fotoğraflarımızı temizliyoruz.

  Depolama alanını boşaltmak ve cihazda yer açmak için silinen fotoğraflar, kimi zaman pişmanlık sebebi olabiliyor ve fotoğrafları geri getirmek isteyebiliyoruz. Bu yazımızda sizler için Android, iOS ve Windows için silinen fotoğrafları ücretsiz ve güvenilir bir şekilde geri getirme işleminden bahsedeceğiz.

  Silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir?

  Android için silinen fotoğrafları geri getirmenin 3 yolu

  Google Fotoğraflar üzerinden geri yükleme

  Google Fotoğraflar uygulaması genel olarak Android işletim sistemine sahip tüm akıllı telefonlarda yüklü bir şekilde bulunuyor. Eğer bu uygulamaya telefonu aldıktan sonra giriş yaparsanız ve cihazınızın senkronize etme özelliğini açarsanız, cihazınıza giren her türlü medya dosyası bu uygulama içerisine de yükleniyor. Dolayısıyla yanlışlıkla bir fotoğrafı veya videoyu silmeniz durumunda 30 gün içerisinde bu dosyayı telefonunuza geri yükleyebilirsiniz.

  OneDrive üzerinden geri yükleme

  Microsoft’un geliştirdiği dosya depolama ve paylaşma sistemi olan OneDrive, Microsoft hesabınızı bağladıktan sonra dosyalarınızı saklayabileceğiniz bir bulut depolama alanı. Eğer senkronize özelliğini açarsanız, cihazınıza kaydedilen fotoğraflar bu sisteme de kaydedilecektir. İstenmeyen bir silinme durumunda OneDrive’ı kullanarak belgelerinizi geri getirebilirsiniz.

  Dropbox üzerinden geri yükleme

  Aynı Google Fotoğraflar ve OneDrive gibi bir bulut depolama sistemi olan Dropbox, hem bilgisayarlarda hem de akıllı telefonlarda kullanılabilen bir platform. İki platformdan da yükleme yapabildiğiniz bulut depolama sistemi olan Dropbox’da eğer sildiğiniz bir fotoğrafı geri almak istiyorsanız uygulamayı bilgisayardan açmak zorundasınız zira akıllı telefonlarda bulunan Dropbox uygulamasında bu işlemi yapmak henüz mümkün değil.

  iPhone için silinen fotoğrafları geri getirmenin 3 yolu

  Son silinenler üzerinden geri yükleme

  Birçok telefonda bulunduğu gibi iPhone modellerinde de bulunan son silinenler sekmesi, bazı durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyor. Eğer telefonunuzun galerisindeki bir albümde sildiğiniz bir fotoğrafı geri getirmek istiyorsanız, ilk olarak son silinenler albümüne bakmanız hayat kurtarıcı olabilir. Eğer 30 gün sınırını aşmadıysanız ve fotoğrafı elle kalıcı olarak silmediyseniz, fotoğrafı buradan geri yükleyebilirsiniz.

  iTunes ile silinen fotoğrafları geri getirme

  Eğer iTunes üzerinde yedeklemeyi açtıysanız kendinizi şanslı sayabilirsiniz zira bir şekilde sildiğiniz tüm fotoğrafları iTunes üzerinden yedekleyebilirsiniz. iTunes’daki tek problem ise, neyi geri yüklemek istediğinizi seçemiyor olmanız. Yani eğer iTunes üzerinden geri yükleme yapmak isterseniz, program bulduğu ne var ne yok telefona yüklemeye çalışacak ve varolan dosyaların üzerine yazma işlemi gerçekleştirecek. Dolayısıyla önemli belgelerinizi korumanın yollarını bulmanız sizin yararınıza olacaktır.

  iCloud ile silinen fotoğrafları geri getirme

  iCloud sayesinde iPhone üzerinde yanlışlıkla sildiğiniz belgelerinizi yeniden elde edebilirsiniz ancak bu iş biraz karmaşık. iCloud üzerinde belgelerinizi geri yükleyebilmek için öncelikle iPhone üzerindeki tüm verilerinizi silmeniz gerekiyor. Aksi takdirde iCloud ile geri yükleme yöntemi kullanılamıyor.

  Windows için silinen fotoğrafları geri getirmenin 2 yolu

  Geri dönüşüm kutusuna göz atın

  Bilgisayarlarımızda gezinirken bazen farkında olmadan çeşitli dosyaları silebiliyoruz. Eğer uyarıları kapattıysanız ve eliniz klavyenin Delete tuşuna değerse, bir gün aramaktan helak olacağınız dosyalar haberiniz bile olmadan geri dönüşüm kutusuna düşebilir. Dolayısıyla bilgisayarlarda eğer bir fotoğraf arıyorsanız, ilk bakmanız gereken yer geri dönüşüm kutusudur. Basit bir işlem gibi gözükebilir ancak hayat kurtarır.

  Dosya geçmişini kullanarak silinen fotoğrafları geri getirme

  Windows 10’da bulunan dosya geçmişi özelliğini kullanabilmek için daha önceden dosya yedekleme işlemini açmanız gerekmekte. Eğer daha önce Windows 10’da bulunan dosya yedekleme sistemini açtıysanız, yanlışlıkla sildiğiniz bir fotoğrafı dosya geçmişi üzerinde bulabilir ve geri yükleyebilirsiniz.

  Fotoğraflarınızı kaybetmekten nasıl kaçınabilirsiniz?

  Fotoğraflarınızı veya farklı belgelerinizi bazen cihazınızda yer açmak amacıyla bazen de gereksiz olduğu düşüncesiyle silebiliyorsunuz ve daha sonrasında bu belgeleri geri getirmek istediğinizde zorlu aşamalardan geçiyorsunuz. Hem telefonunuzda yeterli alan açmak hem de bu dosyaları güvenli bir şekilde saklamanın bir yolunu arıyorsanız, doğru adrestesiniz.

  Öncelikle, eğer belgelerinizi kaybetmek istemiyor ve her an her yerde bu belgelere erişmek istiyorsanız, düzenli olarak yedekleme işlemini yapmanız gerekiyor. Bu işlemi yukarıda da saydığımız bulut depolama sistemleri gerekli izinleri verdiğinizde sizler için yapıyor ancak yine de bulut depolama sistemleri kimi insanlar için yeterince güvenli değil. Bu durumda olay tamamen sizlerin ellerine kalıyor.

  Eğer bulut depolama sistemlerine güveniyorsanız Google Photos, OneDrive veya Dropbox gibi uygulamaları kullanabilir ve dosyalarınızı bu platformlara yükleyebilirsiniz. Tedbiri elden bırakmamak için otomatik yedeklemeyi açmış olsanız da ayda bir elle yedekleme yapabilirsiniz. Eğer bu tür sistemlere güvenemiyorsanız, cihazınızdaki belgeleri bilgisayarınıza veya farklı bir harddisk üzerine taşıyıp güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

  Silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir sorusuna cevap verdiğimiz yazımızın sonuna geldik. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecek, kaçırmamak için bizleri takipte kalın. Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Android Akıllı Telefonlarda Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

  Android Akıllı Telefonlarda Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

        Akıllı telefonlar alındığında üzerinde silinen dosya ya da fotoğrafları geri getirmek için herhangi bir uygulama çoğunlukla bulunmaz. Bazı akıllı telefon modellerinde dosya veya fotoğraf silindiğinde, geçici olarak konumlandırıldığı çöp kutusu niteliğinde servisler olmasına rağmen, çoğunlukla silinen fotoğrafların geri getirilebilmesi için ek uygulamalar kullanılır. Silinen bir dosyanın geri getirilebilme sürecinde en önemli nokta, dosyanın silinmesinden sonra akıllı telefon üzerinde fazla işlemin yapılmamış olmasıdır. Android Akıllı Telefonlarda Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir? konusu bazen oldukça önemli hale gelebilir.

        Bu haftaki yazımda, Android akıllı telefonlarda silinen fotoğrafların geri getirilmesi için hangi yolların izlenmesi gerektiğinden bahsedeceğim. Bu yöntemler diğer akıllı telefonlar için de aynı işi yapan uygulamalarla gerçekleştirilebilir.

  Android Akıllı Telefonlarda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

        Android platformunu kullanan akıllı telefonlarda silinen fotoğrafları geri getirmenin en kolay yöntemi, yine bir android uygulaması kullanmaktır. Bu uygulamalara örnek olarak DiskDigger‘i verebilirim.

        DiskDigger ile kaybolduğunu sandığınız fotoğraflarınızı geri getirebilir ve cihazın depolama alanına yeniden kaydedebilirsiniz.

        Uygulama Google Play Store’dan indirildikten sonra kurulum esnasında fotoğraflar, medya ve dosyalara erişim izni istemekte ve eğer silinen dosyaların geri getirilmesi çalışması yapılacaksa, uygulamanın çalışması için gerekli olan izin verilmelidir.

        Uygulama çalıştırıldığında  “Temek Fotoğraf Taraması” imine dokunularak silinen dosyaların taranması işlemine başlanır. Bu işlem telefondaki dosya yoğunluğuna göre biraz zaman alabilir.

        Silinen fotoğrafların listesi sıralandığında, hangi fotoğrafların geri getirilmesinin istenildiğinin belirlenebileceği ekrandan istenilen fotoğraflar seçilerek geri getirme işlemine başlanır.

        Uygulamanın bulduğu silinen fotoğraflar seçilip, geri getirme işlemi başlatıldığında bu işlemle elde edilecek dosyaların nereye kaydedileceğinin sorulduğu bir ekran ile karşılaşılır. Eğer istenirse seçilen dosyalar mail ile farklı bir ortama ya da bulut depolama alanlarından örneğin Dropbox’a gönderilebilir. Aynı zamanda dosyalar cihaz üzerindeki bir alana da kaydedilebilir. Bunlara ek olarak kurtarılan dosyalar bir FTP servisine de gönderilebilir.

  Android Tablet’lerde silinen fotoğrafları geri getirme

        Android platformunu kullanan bir tabletteki silinen fotoğrafların geri getirilmesi işlemi android akıllı telefonlardaki ile neredeyse aynıdır. Küçük farklılıkların anlaşılabilmesi için DiskDigger uygulamasının ekranda gösterdiği talimatlara dikkat etmekte yarar vardır.

  Android’de silinen Fotoğrafları geri getirmek için diğer seçenekler

      Yazıda adı geçen uygulamaları kullanmadan önce uygulama hakkındaki yorumları okuyarak, olası sorunlar hakkında dikkatli olmakta yarar var.

  Yazı kaynağı : mediatrend.mediamarkt.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap