Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  güneş enerjili ilk petrol ofisi

  1 ziyaretçi

  güneş enerjili ilk petrol ofisi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Petrol Ofisi Tarihçesi

  18 Şubat 1941 tarihini taşıyan Milli Korunma Kanunu kapsamında Petrol Limited Şirketi Petrol Ofisi’ne devroldu ve Petrol Ofisi, Türkiye’deki petrol pazarlamasında nazım rol oynamak üzere 2,5 milyon lira sermaye ile kuruldu.

  Yazı kaynağı : www.petrolofisi.com.tr

  Petrol Ofisi'nin ilk güneş enerjili istasyonu Bodrum'da açıldı - Güneş - Solarist - Güneş Enerjisi Portalı

  Petrol Ofisi'nin ilk güneş enerjili istasyonu Bodrum'da açıldı - Güneş - Solarist - Güneş Enerjisi Portalı

  GÜNDER Üyesi Solarçatı firmasının uygulamasını yaptığı, Petrol Ofisi’nin ilk güneş enerjili çatıya sahip istasyonu Bodrum Ortakent’te hizmete girdi.

  Şirketten yapılan basın açıklamasında, 153 adet yüksek verimli güneş paneli bulunan Petrol Ofisi bayisi Paşalılar Petrol’ün solar sistemi 42,075 kWp kurulu güçle, istasyonun tüm elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 70’ini karşılayacağı açıklandı.Yaklaşık 30 evin senelik elektrik ihtiyacını karşılaşabilecek kapasitedeki sistem ile yılda 180 ağaç kurtarılıyor ve 32 ton karbon salımı engelleniyor.

  Solar çatılı istasyon, Petrol Ofisi’nin yanı sıra Türkiye’nin de bazı ilklerini oluşturuyor. İstasyon, yeni yönetmelik kapsamında ön kabulü yapılarak, şebekeye elektrik sağlayan Türkiye’deki ilk akaryakıt istasyonu. Ayrıca yeni yönetmelik kapsamında aylık mahsuplaşma yapan Türkiye’deki ilk akaryakıt istasyonu unvanını da elinde bulunduruyor.

  Yazı kaynağı : www.solar.ist

  Petrol Ofisi'nin güneş enerjili istasyon sayısı artıyor

  Petrol Ofisi'nin güneş enerjili istasyon sayısı artıyor

  İSTANBUL (AA) - Petrol Ofisi güneş enerjili istasyon sayısını artırarak sektöre öncülük etmeye devam ediyor.

  Şirket açıklamasına göre, ilk olarak 2019'da Muğla Bodrum'da Paşalılar Petrol ile başlanan ve sırasıyla İzmir Çiğli'de Yaman Petrol, Torbalı'da As Mira Petrol, Antalya Alanya'da Ali Şahin Petrol ile devam eden güneş enerjili istasyon projesine, son olarak Ankara'da Kadem Petrol eklendi.

  Söz konusu istasyonların güneş enerjisi sistemlerinin kurulumlarının RM İstanbul ve Solarçatı tarafından gerçekleştirdiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  'Petrol Ofisi, istasyonlarında güneş enerjisinden elektrik üreten toplam 258,61 kilovat kurulu güç ile sektöründe bu alanda da liderliği elinde bulunduruyor. Petrol Ofisi'nin 5 istasyonu, yıllık toplam 426 bin 368 kilovatsaat güneş elektriği tüketecek. Bu rakam 140 evin bulunduğu bir kasaba ya da mahallenin bir yıllık elektrik tüketimine eşdeğer. Petrol Ofisi istasyonlarda tüketilecek güneş enerjisinden üretilen elektrik ile aynı zamanda her yıl ortalama 1.280 ağaç kurtarılıyor, 196 tonluk karbon salımı da önleniyor.'

  Sayısı 5'e ulaşan güneş enerjili Petrol Ofisi istasyonları, elektrik ihtiyaçlarının tamamına yakınının güneş enerjisinden karşılamalarının yanı sıra ürettikleri fazla enerjiyi de şebekeye veriyorlar.

  Açıklamada görüşlerine yer verilen Petrol Ofisi Üst Yöneticisi (CEO) Selim Şiper, şirketin, sektördeki liderliğin yüklediği misyonla geliştirmelere, yeniliklere imza attığını, öncülük ettiğini belirterek, 'Bu 5 istasyonumuzun elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden elde etmesi de işte bu yaklaşımımızın, felsefemizin bir yansıması ve en güzel örneklerinden biridir. Bu alanda da lidere yakışır şekilde özen ve titizlikle hareket ettik, en iyisini, en idealini, ileri teknolojiyi hedefledik. Bu konudaki hedeflerimizi herhangi bir rakamla sınırlamadık. Uygun ve istekli olan, mümkün olan her istasyonumuzun elektrik ihtiyacını güneş enerjisi ile karşılayabilmesi arzusu taşıyoruz.' değerlendirmesinde bulundu.

  Yazı kaynağı : www.aa.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap