Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  güncel frekans bilgileri nasıl girilir

  1 ziyaretçi

  güncel frekans bilgileri nasıl girilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yeni Şebeke Arama Frekansları Eklendi

  Yeni Şebeke Arama Frekansları Eklendi

  .st0{fill:#FFFFFF;}

  Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır ©

  Yağlıpınar Mahallesi Türksat (Küme Evler) İdari Bina Apt. No:1
  Gölbaşı / Ankara

  Yazı kaynağı : uydu.turksat.com.tr

  Frekans Ayarlama 2022 - Yeni Uydu Türksat 4A Frekans Ayarları Nasıl Yapılır

  Frekans Ayarlama 2022 - Yeni Uydu Türksat 4A Frekans Ayarları Nasıl Yapılır

  Türkiye Türksat 4A uydusuna geçmeden önce bilindiği gibi Türksat 2A frekansını kullanmaktaydı. Türksat 4A frekansı 2A'ya göre daha hızlı, ömrü daha uzun ve daha gelişmiş frekans ağına sahiptir. Türksat 4A frekansının en büyük avantajı ortalama bir televizyon markasına sahip kişilerin bile HD yayın izleyebilmesidir. Buradan kalite artışının söz konusu olduğunu anlamaktayız.

  Frekans ayarlama nasıl yapılır?

  Uydu için frekans ayarlama işlemleri şu şekilde yapılmaktadır.

  Bu şekilde otomatik olarak frekans ve kanal ayarlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Yeni Uydu Türksat 4A Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

  Frekans ayarlama demek kullanılacak uydu ağına göre kanal listesini yeniden kurmak demektir. Bu kurulum yani frekans ayarlama uyduya göre yapılmazsa televizyon kanalları izlenememektedir. Bu sebepten dolayı 2022 senesine ait yeni uydu Türksat 4A frekansının nasıl ayarlanacağı oldukça önemlidir.

  Türksat 4A ile televizyon alanına yenilikler gelmiştir. Bu yenilikler arasında hızlı bir yayın akışı, kaliteli bir görüntü ve kullanım ömrü uzun bir uydu ağı gelmektedir. Televizyon şirketleri Türksat 4A frekansı üzerinden HD yayın yapmak isteyebilir. Bu durumda televizyon şirketleri sertifika almalıdır.

  HD yayın olmak üzere Türksat 4A uydusuna yeni eklenen kanalların sayısını bildirmek gerekirse 500 adedi aştığı söylenebilir. İzleyiciler için bu yayınlar 1080p kalitede ve yüksek çözünürlükte izlenebilmektedir. Bilindiği gibi daha öncesinde aylık ücretler ile HD yayınlar sunulmaktaydı. Türksat 4A sayesinde artık herkes aylık ücret ödemeden HD yayın izleyebilir.

  Türksat 4A otomatik frekans ayarı için frekans bilgileri şöyledir; 

  Frekans: 11747 MHz, Polarizasyon: Yatay -H – (Horizontal), Sembol oranı (Symbol Rate): 27500 Ksymb FEC: 5/6 

  Frekans: 11844 MHz, Polarizasyon: Dikey – V – (Vertical), Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb FEC: 3/4 

  Türksat 4A frekans listesinde yer alan ve dikkat çeken kanallardan bazılarının isimleri ise şöyledir; 

  DİGİTURK HD PAKET

  CİNE 5 PAKET 

  NTV BATI PAKETİ 

  TURKSAT MPEG4 PAKETİ (BATI)

  DOĞAN TV HOLDİNG PAKET 7

  TRT HD PAKET 

  STV BATI PAKET 

  Türksat KIBRIS PAKET 1 

  MEB İLETİŞİM 

  Türksat ALMANYA PAKET (BATI) 

  Türksat İSTANBUL PAKET 1 (BATI) 

  KANALTÜRK DOGU PAKET 

  KANAL A HD PAKET

  HABERTURK-BLOOMBERG HT (BATI PAKET)

  STAR MEDYA PAKET

  Yukarıda sayılan paketler Türksat 4A frekans kanal listesinde yer alan sadece bazı kanal paketleridir. Bunlar ve daha fazlası Türksat 4A frekans kanal listesi içerisindedir. 

  Türksat 4A frekans ayarlarını yapabilmek için Türksat güncelleme sisteminde TV kanallarının frekans bilgilerini ayrı ayrı girmenize gerek yoktur. Türksat 4A frekans ayarları için Türksat otomatik arama frekansını uydu alıcısına girmeniz gerekmektedir. Bu alandan şebeke arama (Network Search) açık seçilmelidir.

  Kanal arama yapılması için güncel kanal listesinin uydu alıcınıza yüklenmesi yeterli olacaktır. Bu durumun haricinde bir olumsuzluk yaşandığında ise kanallar manuel olarak da eklenebilmektedir. İşte yukarıda verdiğimiz Türksat 4A frekans bilgileri kanalları manuel olarak eklemenize yardımcı olacaktır.

  Manuel olarak girmeniz gereken uydu alıcısının kurulum ya da ayarlar alanından tek kanal arama alt menüsünden uydu kısmında bulunan Türksat 42° E” ve Türksat Ankara Paket parametreleridir. Şebeke aramanın açık seçilmesi oldukça önemlidir. Otomatik tarama yapılır. Bu otomatik tarama sonucunda da güncel kanal bilgileri uyduya eklenmiş olur. Türksat 4A frekans ayarları ister manuel olsun ister otomatik olsun en basit haliyle bu anlatıldığı şekilde yapılabilir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  TRT 1 frekans güncelleme nasıl yapılır? TRT 1 güncel frekans değiştirme ayarları nereden yapılır? TRT 1 güncel frekans değerleri kaçtır?

  TRT 1 frekans güncelleme nasıl yapılır? TRT 1 güncel frekans değiştirme ayarları nereden yapılır? TRT 1 güncel frekans değerleri kaçtır?

  TRT, Dünya Kupası maçlarının, Türkiye sınırları içinde daha kaliteli ve kesintisiz izlenebilmesi için frekans bilgilerinin güncellenmesi gerektiği uyarısı yaptı. Peki, TRT 1 frekans güncelleme nasıl yapılır? TRT 1 güncel frekans ayarları nereden yapılır? TRT 1 güncel frekans değerleri kaçtır? Ayrıntılar sizlerle...

  TRT, 2022 Dünya Kupası maçlarının, Türkiye sınırları içinde daha kaliteli ve kesintisiz izlenebilmesi için frekans bilgilerinin güncellenmesi gerektiği uyarısı yaptı. Bunun ardından vatandaşlar frekans değişikliği nasıl yapılır merak etmişti. Yapılan açıklamada, TRT HD Türkiye kapsaması Türksat frekans olarak,

  "Uydu; Türksat 4A, Frekans;11794, Polarizasyon; V (Dikey), Sembol Oranı; 30000, FEC; 3/4"

  bilgileri paylaşıldı.

  TRT 1 frekans güncelleme nasıl yapılır? TRT 1 güncel frekans değiştirme ayarları nereden yapılır? TRT 1 güncel frekans değerleri kaçtır?

  Frekans güncellemek için uydu alıcısının Ayarlar menüsünden özel güncelleme yapabilirsiniz.

  Turksat'tan yapılan açıklama şöyle:

  Uydu alıcısının "Kurulum" veya "Ayarlar" menüsünden, "Tek Kanal Arama" alt menüsünde, "Uydu" kısmında "Türksat 42° E" ve Türksat Ankara Paket parametrelerini manuel olarak girilerek,"Şebeke Arama" (Network Search) açık seçilmelidir. Otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenmektedir.

  Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcılarında ise yeni frekanslar otomatik olarak güncellenmekte olup herhangi bir ayar yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

  TRT 1 frekans güncelleme nasıl yapılır? TRT 1 güncel frekans değiştirme ayarları nereden yapılır? TRT 1 güncel frekans değerleri kaçtır?

  TRT Spor HD, 8 Aralık 2014'te yayına başlamıştır. TRT Spor ve TRT 3-Spor kanalları ile eşzamanlı HD görüntü kalitesi ile yayın yapmaktadır.

  TRT Spor HD, Türksat 3A 11054 V 30000 3/4 frekansından, Eutelsat 7A 10762 V 30000 5/6 frekansından, D-Smart 86. kanaldan, Digiturk 86. kanaldan, KabloTV 222. kanaldan ve tivibu 93. kanaldan, Turkcell TV+ 70. kanaldan da izlenebilmektedir.

  TRT Spor HD frekans sayıları:

  TRT, Dünya Kupası maçlarının, Türkiye sınırları içinde daha kaliteli ve kesintisiz izlenebilmesi için frekans bilgilerinin güncellenmesi gerektiği uyarısı yaptı. Duyuruda, TRT HD Türkiye kapsaması Türksat frekans olarak, "Uydu; Türksat 4A, Frekans;11794, Polarizasyon; V (Dikey), Sembol Oranı; 30000, FEC; 3/4" bilgileri paylaşıldı.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap