Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  gül suyunun cilde faydaları

  1 ziyaretçi

  gül suyunun cilde faydaları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Floral Bakım: Gül Suyunun Cilde Olan 8 Faydası

  Floral Bakım: Gül Suyunun Cilde Olan 8 Faydası

  rose-water-skin-care-beauty

  Fotoğraf: @domsli22

  Gül suyu cilt için mucizevi özellikler taşıyor. Toniklerden nemlendirici kremlere birçok bakım ürününün anahtar yapıtaşı olan bu içerik cilde 360 derece bakım sağlıyor. Nemlendirici, arındırıcı, yatıştırıcı ve gençleştirici... Gül suyunun cilde olan 8 faydasını keşfedin.

  ETİKETLER: GÜL SUYU , CİLT BAKIMI , TONİK , NEMLENDİRİCİ

  Yazı kaynağı : vogue.com.tr

  Gül suyunun cilt için 10 faydası

  Gül suyunun cilt için 10 faydası

  Gül suyunu cildinizi yumuşatmaktan cildinize doğal bir ışıltı vermeye kadar birçok güzel etkisi için kullanabilirsiniz. Faydaları saymakla bitmeyen saf gül suyunu aktar ve marketlerde kolayca bulabilirsiniz. 

  1.Cildinizin pH dengesini korur. Sabun ve yüz temizleyici ürünlerin aşırı kullanımı cildinizin pH seviyesindeki dengeyi bozabilir ve bu durum akne gibi sorunlara neden olabilir. Gül suyu cildinizin pH seviyelerini normale getirerek bozulmayı dengelemeye yardımcı olur.

  2. Sivilce ve akneyi önler. Gül suyu, fazla yağların yüzünüzden giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca, sivilce kaynaklı bakteri üremesini pH dengeleme özelliği ile caydırmaya yardımcı olur. Sivilceyi azaltmaya yardımcı olur.

  3. Cildinizi tonlandırır. Gül suyu gözenek ve yağları temizleyerek cildinizi en iyi nemlendirme için hazırlar. Gül suyu, pH dengeleme özelliği sayesinde mükemmel bir toniktir. Cildinizdeki kirlerin giderilmesine yardımcı olur.

  4. Cildinizi nemlendirir. Tonikler ile ilgili yaygın bir yanılgı, cildinizi kurutmalarıdır. Cilt için saf gül suyu gibi doğal ve yumuşak bileşenler kullandığınızda bu doğru değildir. Gül suyu, gözeneklerinize yerleşerek ve nemlendirme sağlayarak cildinizin tazelenmesine yardımcı olur.

  5. Şişliği azaltır. Gül suyunun iltihap önleyici özelliği şişliklerinizi tedavi edebilir. Özellikle gözaltı şişlikleriniz ile baş etmenizi sağlar. Gül suyunu bir süre buzdolabında soğuttuktan sonra pamuğa sıkıp gözünüze yerleştirin. Birkaç dakika içerisinde şişliklerin aza indiğini gözlemleyeceksiniz.

  6. Hassas ciltlerde kullanabilir. Gül suyu doğal ve hafif yapısıyla hassas ciltlilerinde kullanabileceği bir üründür. Kızarıklığı ve tahrişi hafifletir. Suyun en iyi yanı, yan etkisi olmamasıdır.

  7. Yaşlanmayı yavaşlatır. Cildinizin güneşin zararlı ışınlarına maruz kalışı, içeriğinde sert kimyasalların olduğu ürünlerin kullanımı daha hızlı yaşlanmasını sağlar. Gül suyu yüksek antioksidan içeriği sayesinde cildinizi sağlıklı tutarak yaşlanmayla mücadele etmenize yardımcı olur.

  8.Cildinizi yatıştırır. Egzama veya sedef hastalığı gibi bir cilt rahatsızlığınız varsa, saf gül suyu size yardımcı olabilir. Suyun serinletici özelliği egzama gibi cilt rahatsızlıklarının neden olduğu tahrişi yatıştırır. 

  9. Cildinizi yeniler. Gül suyunu küçük bir sprey şişesine koyu. Çantanıza gül suyu dolu bir sprey şişesi taşımak, cildinizin gün boyu taze hissetmesini sağlamanın en iyi yoludur. Su sadece cildinizin nemli kalmasına yardımcı olmakla kalmaz, cildinizin uzun süre taze ve esnek kalmasını sağlar. 

  10. Güneş yanıklarını yatıştırır Gül suyu, güneş yanıklarını yatıştırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olur. Güneş koruyucunuzu unutursanız ve kötü bir yanma yaşarsanız, gül suyu iyileşme sürecini hızlandırabilir ve cildinizi yatıştırmaya yardımcı olabilir.

  1.Toner olarak gül suyu 

  Gül suyu, yüzünüzdeki artık kiri ve yağı temizlerken gözeneklerinizi küçültmenize yardımcı olan hafif sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir. Bu su, yüzünüzü en iyi nemlendirme için hazırlar.

  Günde 2 kez kullanabilirsiniz. Kuru bir cildiniz varsa gül suyuna 5ml gliserin, karma ve yağlı cildiniz varsa bu karışıma çok az elma sirkesi de ekleyebilirsiniz.

  2.Nemlendirici olarak gül suyu 

  Bu karışım en iyi doğal nemlendiricilerden biridir. Hindistan cevizi yağı ve gliserin cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur ve gül suyu size taze bir his verirken cildinizin üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturur. Çok kuru cildiniz varsa, bu karışım hemen denemelisiniz.

  3. Temizleyici olarak gül suyu

  Bu yöntemle gül suyu, gün boyunca yüzünüzde birikmeye devam eden kiri ve terleri gidermeye yardımcı olur.

  4. Akne için gül suyu

  Limon, bakterileri öldürürken cildinizin pul pul dökülmesine yardımcı olur. Gül suyu ile birlikte, cildinizi iyileştirme şansı vererek sivilcenin giderilmesine yardımcı olur.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Gül Suyunun Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

  Gül Suyunun Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

  Hafif yapısı ve hoş kokusu ile son yıllarda sık sık kullanılan gül suyu, her cilt tipi için faydalıdır. Doğal içeriğe sahip olan gül suyu, aktarlardan ve marketlerden temin edilebilir. Ancak kullanacağınız gül suyunun alkol içermemesine ve tamamen saf olmasına özen göstermeniz gerekir. Farklı malzemelerle karıştırılarak kullanılan gül suyu, cilt yapısı için birçok fayda sağlar. Gül suyunu kullanmadan önce hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz ve doğru yöntemi seçmeniz oldukça önemlidir.

  Gül Suyunun Faydaları Nelerdir?  Gül Suyu Nasıl Kullanılır?

  Gül Suyu Yüze Günde Kaç Kez Sürülür?

  Gül suyu sabah veya akşamları temizlemek amacıyla sürülebilir. Ancak günde 1 defadan fazla kullanılması önerilmez.

  Gül Suyu Sürdükten Sonra Yıkanır Mı?

  Bu durum, kullandığınız gül suyu miktarına göre değişebilir. Eğer az miktarda kullandıysanız, cildinizi yıkamanız gerekmez. Ancak çok miktarda kullandıysanız, 15 dakika sonra mutlaka suyla durulamanız gerekir.


  Önemli Not: Gül suyunun cilt için faydalarından yararlanmak için, mutlaka saf gül suyu kullanın. Alkollü ürünler ciltte tahrişe, kızarıklığa ve farklı yan etkilere sebep olabilir. Eğer gül suyunu kullandıktan sonra, cildinizde yanma, kaşıntı, kızarıklık ve döküntü oluşuyorsa, cildinizi bol suyla yıkayın ve gül suyunu bir daha kullanmayın.


  Şunlara da göz atın;

  Yazı kaynağı : www.lezzet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap