Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  güç yüzükleri gökten düşen adam

  1 ziyaretçi

  güç yüzükleri gökten düşen adam bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Rings of Power's Stranger: Meteor sakallı adam Gandalf değilse kimdir? - Oyuncunun Yeri

  Rings of Power's Stranger: Meteor sakallı adam Gandalf değilse kimdir? - Oyuncunun Yeri

  Duyurulduğundan beri, Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri kitlesel tartışma konusu olmuştur. Üçlemenin kendisinin aksine Tolkien’in üçlemesinin eklerine dayanıyor ve tarihsel olayların ayrıntılı bir kronolojisine sahip olduğumuz, ancak söz konusu olayların nasıl gerçekleştiğine dair çok daha az bilgi sahibi olduğumuz İkinci Çağ’da geçiyor. Elrond ve Galadriel gibi sevilen karakterlerin yanı sıra Arondir, Bronwyn ve daha fazlasıyla kendi orijinal oyuncularını tanıtıyor.

  Doğru Tolkien referanslarıyla çeşitli irfan zincirleri ayrıştırılabilir, ancak bilginin belirli bir unsuru vardır. Güç Yüzükleri Bu hem bilginleri hem de kuklaları şaşkına çevirdi: Yabancı ya da erimiş göktaşıyla Orta Dünya’ya düşen büyücü benzeri figür.

  İzleyiciler ilk olarak Stranger’la (genellikle Meteor Man olarak anılır) bir fragmanda tanıtıldı. Güç YüzükleriOrta Dünya’daki birkaç figürün gökyüzünde süzülen bir göktaşı izlediği görülebiliyordu. Bazı insanlar bunun olduğunu düşünüyor Güç YüzükleriSauron, ki bu muhtemelen yanlış. Diğerleri de bunun Gandalf olduğuna ikna olmuş durumda ve bu da pek bir şey ifade etmiyor.

  ilk iki bölümü izledikten sonra Güç Yüzükleri, bu gizemli figür hakkında biraz daha fazla şey öğrendik – ancak bu bilgi sadece ne Karanlık Lord’un ne de Mithrandir’in bizim adamımız olmadığına dair inancımızı güçlendirmeye hizmet etti. Bu yüzden, sihirli dostumuzun kim olabileceğini değerlendirmek için, önce kim olmadığını neredeyse kesin olarak ortaya çıkarmamız gerekiyor.

  Yabancı’nın kimliğini ortaya çıkarabilecek Tolkien irfan

  İnsanların bunun Gandalf ya da Sauron olduğuna ikna olmasının ana nedenlerinden biri, şovmenler Patrick McKay ve JD Payne’in hepsinin benzer statüde bir figür olduğunu onaylamalarıdır. Vanity Fair’in Yakıcı 10 Soru röportajı:

  Bu ilginç bir cevap, çünkü büyücülerin – Istari olarak bilinen – paylaştığı sınıfın diğer “varlıklarına” ve “isimlerine” işaret ediyor: Hepsi Maiar, yani bir tür melek gibiler. Onların üstünde olan Valar, tanrılara veya göksel varlıklara daha yakındır. Mümkün olduğu kadar açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, Meteor Adam muhtemelen bir Maiar ruhudur, ki bu hem Gandalf hem de Sauron’dur. Ama diğerlerinin yanı sıra gizemli Mavi Büyücüler ve Balroglar da dahil olmak üzere diğer Istariler de öyle. Bu nedenle Meteor Man birçok insandan biri olabilir – bu onun tamamen orijinal bir karakter olabileceği ihtimalinden bahsetmiyoruz bile.

  Yabancı Sauron mu?

  Ama yine de, buradaki en iyi hareket tarzı, neden muhtemelen Sauron olmadığını ve kesinlikle Gandalf olmadığını tartışmaktır. İlki, İkinci Çağ’ın 500 yılında Orta Dünya’ya döner, kötü bir koku gibi ortalıkta dolanır. Efendisinin Birinci Çağ’daki yenilgisinden sonra, Sauron gücünü ve ordusunu ihtiyatlı bir şekilde yeniden inşa etmek zorunda kaldı, bu yüzden Orta Dünya’ya gerçek bir ateş topuyla geri dönmek muhtemelen oldukça mantıksız olurdu. Tolkien’in yazılarında, “Hediyelerin Efendisi” lakaplı Annatar olarak geri döner ve Eregion Elflerini Güç Yüzüklerini yapmaları için kandırır; önemli bir parçası.

  İzleyicilerin “Annatar”ı aldatıcı Sauron olarak tanıyacaklarına dair bir argüman var ve bu yüzden onu farklı bir şekilde tanıtmak Amazon’da olabilir. Bazı insanlar Galadriel’in yeni arkadaşı Halbrand’ın onun yerine Karanlık Lord olacağını düşünüyor. Bu en akıllı teori değil – Galadriel, kitaplarda Annatar’a güvenmeyen Eregion’daki tek kişidir, bu yüzden dizide ihanete uğrayan kişinin onun olması, karakterine bir kötülük olur. Açıkçası, kötü bir fikir, gerçekleşmesini tamamen engellemez – ancak McKay ve Payne, her şeyden önce hevesli Tolkien hayranları olduklarını defalarca kanıtladılar, bu yüzden yerleşik irfan karşısında bazı özgürlükler alınabilirken, bu tamamen ortadan kalkması pek olası değildir.

  Yani Sauron ister Annatar, ister Halbrand veya başka biri olsun, bildiğimiz şey, İkinci Çağ’ın başında Yüksek Kral Gil-galad tarafından kurulan Elf krallığı Lindon’a girmesine izin verilmediğidir. Bunun nedeni, hem Elrond’un hem de Gil-galad’ın kendisinin kötülüğünün kokusunu bir mil öteden alabilmesidir.

  Bir başka ilginç şey de, Galadriel’in bu versiyonunun da aktif olarak Sauron’u avlıyor olmasıdır. Aman’a dönmeyi reddediyor, Valinor’a kabul edilmeden kısa bir süre önce Orta Dünya’ya doğru yüzüyor ve kardeşinin intikamını alana kadar dinlenmeyecek. Arondir ve Bronwyn’in arkında da bazı komik işler var, çünkü onlar Amazon tarafından batı-orta Mordor’da kurulan yeni bir köyde bulunuyorlar. Sauron’un orkları güç topluyor, bu da İÇ 1000’den itibaren Barad-dur’un (Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Sauron’un gözü olan kule olarak tasvir edilmiştir) gizli yapısının göstergesidir. Temel olarak, Sauron çok sessizdir ve oyun kitabında kalan tek hareket, ikna yeteneğini vurgulamak için çekiciliğini ve güzel görünümünü kullanmaktır (bu büyük bir meseledir, çünkü sadece Sauron’un sonunda mağlup edildiğinde olur). artık “adil” bir görünüm kazanamadığı diziler).

  Basitçe söylemek gerekirse: Neden Orta Dünya’da Sauron, kendisini kıtadaki herkes tarafından görülen bir kayan yıldıza dönüştürerek dönüşünü ilan etsin? Pek Karanlık Lord hamlesi değil.

  Bu, çarpma kraterinin şeklinin, Jackson’ın üçlemesindeki Sauron’un Gözü’ne benzediği gerçeğinden bahsetmiyoruz; bu, fevkalade, küçümseyici bir şekilde açık bir referans olacaktır. Genellikle, bir gösteri, çoğu birbiriyle çelişen birden fazla kırmızı ringa balığı tanıttığında, en mantıklı hareket tarzı, hepsini eşit olarak göz ardı etmektir.

  Bu da bizi Gandalf’a getiriyor.

  Peki meteor Stranger Gandalf mı?

  Birçok yönden Gandalf, bu gizemli figürün bariz kimliği gibi görünüyor. Daha sonra hobbitlere olan sevgisiyle tam olarak örtüşen sert ayaklar tarafından bulunur ve ona yardım edilir. Alevli göktaşı yoluyla gelişinin doğası da uygundur, çünkü o ateşle ilişkili Istar. Açıkça görülüyor ki, uzun gri saçlı ve etkileyici bir sakallı zayıf yaşlı bir adam – Istari olan Maiar’ın fanasının veya fiziksel tezahürünün tüm özellikleri.

  Ancak hobbit noktası çok açık bir kırmızı ringa balığı. Ateşe olan yakınlığına Tolkien’in yazılarında birkaç kez atıfta bulunulur (en ünlü örnek Khazad-dum Köprüsü’ndedir, burada “Geçemezsiniz!” dedikten sonra, “Ben Gizli Ateşin hizmetkarıyım, Anor Alevi!”), yani kelimenin tam anlamıyla güneşin ateşli gazabını kullanıyor.

  Ancak buradaki en büyük folyo zaman çizelgesidir. Gandalf Orta Dünya’ya Üçüncü Çağ’ın yaklaşık 10. yüzyılında, yani tanık olduğumuz olaylardan yaklaşık üç bin yıl sonra gelir. Güç Yüzükleri. Elbette, zaman sıkıştırması söz konusu olabilir – ve muhtemelen Elrond’un 20 yılın kısacık olduğunu kabul etmesine vurgu yapılacaktır – ancak bu, esintiler atmak için çok zaman. Ayrıca, sertayaklar ve Elfler meteoru aynı anda görürler ve coğrafi olarak da birbirlerine oldukça yakındırlar, çünkü Eregion’u Ferah Nehir’den yalnızca Dumanlı Dağlar’ın omurgası ayırır. Tüm bunlar şu anlama geliyor: Gandalf, Orta Dünya’ya indiğinde Elf Ateş Çemberi Narya’yı alırken, sadece Tolkien’in efsanesinin değil, Ateşin Istar’ı kimliğinin de önemli bir parçasıdır. Bu yanan krater, Gandalf’a net bir görsel referans olabilir, ancak evrende, zaman çizelgesinde böyle bir bağlantıya sahip olmak için çok erken.

  Ayrıca, Istari’nin en alçakgönüllü olan ve başlangıçta Sauron’dan korktuğu için Aman’da kalmak istemesine rağmen, sonunda görevinde başarılı olan tek Gandalf’ı yakınlaştıralım. Sence bu adam Orta Dünya tarihindeki en cüretkar girişi mi yapıyor? Hayır. Diğer Istariler gibi gemiyle karşıya geçer ve küçük hobbitlerle arkadaş olmak için dolaşır. Gerçek bir göktaşında gökyüzünde baş aşağı uçmaz. Ve Yabancı’nın yaşlı bir adam olarak görünüşüne gelince… Pek çok insan yaşlıdır. Orta dünya “Sakallı yaşlı adam mı? Sihirbaz onayladı.”

  Yabancı tamamen başka biri olabilir

  Tüm bunlar söylendiğinde, Stranger’ın zaten birkaç tane olan yeni bir karakter olması mantıklı geliyor. Tolkien bir keresinde, İkinci Çağ’da hobbitlerin o kadar da iyi olmadığını söylemişti, bu yüzden sert ayakların spot ışığı, orijinal bir büyücünün yanında onların önemini arttırmanın iyi bir yoluydu (elbette o, bir tür büyücü ya da büyücüdür, ne olursa olsun). görünüşe göre havayı etkileyen garip Fırtına Kargası bağırarak).

  Ayrıca, aslında Üçüncü Çağ’da Orta Dünya’ya gitmeye cesaret eden, ancak daha sonra Tolkien tarafından İkinci Çağ’a yeniden bağlanan iki Mavi Büyücü’nün bir birleşimi olması da mümkündür. Yabancı’nın çıplaklığı ve hafızadaki net boşluklar bununla uyumludur.

  Kitaplarda Gandalf, Ak Gandalf olarak dirilişinden önceki kendi çıplaklığından bahseder ve şöyle yazar: “Karanlık beni aldı ve düşünceden ve zamandan saptım ve anlatamayacağım yollarda çok dolaştım. Çıplak olarak geri gönderildim – görevim bitene kadar kısa bir süre için.” Bu arada Tolkien, Maiar’ın fiziksel bedenlerine alışması gerektiğini yazdı, bu da iki Mavi Sihirbazın – veya orijinal bir karakterin – gönderilmesini oldukça güvenilir kılıyor, çünkü bir tür prototip, deney türü bir şey olabilirdi. Bu, Yabancı’nın hafıza kaybını, konuşamamasını, hızlı yorgunluğunu ve bir çırpıda müthiş büyü gücünü açıklıyor. Ayrıca biraz saçma.

  Şahsen ben onun Birinci Çağ’da bir Balrog ile savaşırken ölen ve İÇ 1600’de Valar’ın elçisi olarak geri getirilen Glorfindel olduğu fikrindeyim. klasik yakışıklı bir elfin aksine. Bunun harika olmasının ana nedeni, Glorfindel’in Jackson’ın üçlemesinde kirli bir şekilde yapılmış olması ve kesinlikle içinde olmayı hak etmesidir. Güç Yüzükleri şu anda kadroda yer almamasına rağmen. Ama yine de, Yabancı’nın görünüşü tam olarak “bölgede kalıcı barışı geliştirmek için meleksel bir elçi olarak geri gönderilmeden önce tanrılarla yaşamasına izin verilen elf” diye bağırmıyor. Hayal kırıklığı.

  Orijinal bir karakter değilse, bunun olabileceği son olasılık, ayı kontrol eden küçük bir Maiar ruhu olan Tilion’dur. Tolkien’in efsanelerinde onun hakkında iki şiir var – biri Tom Bombadil’in Maceralarıdiğerinden Yüzük kardeşliği. Bunlara denir “Aydaki Adam Çok Yakında Geldi” ve “Aydaki Adam Çok Geç Kaldı”ve birincisi aşağıdaki kıtayı içerir:

  Bu şiirdeki meteor, sert ayaklı arkadaşlarımızdan çok uzaklara iniyor ve Yabancı sersemlemiş gibi görünse de, yumruk atıyor olması muhtemel değil. Bununla birlikte, Tolkien’de gerçek bir meteordan bahseden yegane yerlerden biridir ve Tilion bir Maiar’dır, bu da McKay ve Payne’in irfan uzmanı statüsünü ve Maiar hakkında en azından bir “sınıf” olarak yorumlarını ilginç kılmaktadır. Yine de, Tilion olması pek olası değil – çoğunlukla onu tanıtmak için çok az neden var.

  Ya da belki Tom Bombadil, kendi güçlerini yanlış anlıyor ve yanlışlıkla onu Orta Dünya’nın yarısına taşıyan bir meteoru çağırıyor ve ardından Dumanlı Dağlar’ın doğusunda bir yere çarpıyor. Belki buradaki sert ayaklarla arkadaş olur ve onlarla birlikte batıya The Shire’a göç eder – bu mantıklı olabilir! SA tarihinin yokluğunu açıklar, çünkü bilinçli olarak bunun dışında kalmalarına yardımcı olabilir, bu kapsayıcı kurulum potansiyel olarak Tek Yüzük’ün Tom üzerinde neden kontrol sahibi olmadığı konusunda büyüleyici bir arka plan sağlayabilir.

  Yani, muhtemelen Tom Bombadil değil ama kahretsin, keşke öyle olsaydı.

  Yazı kaynağı : oyuncununyeri.com

  Meteor Man Kimdir? Stranger (Yabancı) Kim? Rings of Power (Güç Yüzükleri) Meteor Man Teorileri

  Meteor Man Kimdir? Stranger (Yabancı) Kim? Rings of Power (Güç Yüzükleri) Meteor Man Teorileri

  The Lord of the Rings: The Rings of Power yani Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri dizisine günler kaldı. Ancak halen hikayesini hatta adını bilediğimiz karakterler var. Bu karakterlerden en önemlisi ise Meteor Man olarak bilinen Stranger (Yabancı) Bu videoda Stranger (Yabancı) ile ilgili pek çok soruyu yanıtlayarak, teorileri ele aldık. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin şu ana kadarki en gizemli karakteri Meteor Man kim olabilir? Orta Dünya’ya meteorla gelmiş bir şey var mıdır? Meteor ile seyahat edilebilir mi? Ve Stranger olarak da bilinen bu karakterin Orta Dünya’da ne işi var?

  Meteor Man Kimdir? Stranger (Yabancı) Kim?

  Amazon yayınladığı ilk teaser’da Meteor man karakterine yer verdiği andan beri, bu karakter dizinin en çok konuşulan ve merak edilen karakterlerinden biri oldu. Şahsen bende bu merak karakterin kimliğine yönelik olmaktan ziyade, böyle bir karakterin neden ve nasıl diziye eklediği yönünde. Tolkien külliyatında ciddi değişiklikler yapmadan böyle bir karakteri ekleyebilmek imkansız ve bu da dizi adına çok riskli bir hamle.

  Öncelikle, Orta Dünya tarihi boyunca Orta Dünya’ya meteorla gelmiş bir varlık yok. Konuyla uzaktan alakalı olarak, meteortaşından yapılmış 2 tane kılıç var. Bunlar Kara Elf Eöl tarafından dövülmüş Anglachel ve Anguirel adlı kılıçlar. Anguirel Eöl’ün oğlu Maeglin tarafından çalınan, Gondolin’in Düşüşü ile beraber kaybolan ve akıbeti bilinmeyen bir kılıç. Thingol’un kılıcı Anglachel ise, yeniden dövüldükten sonra Gurthang adını alan ve Turin ile beraber gömülen bir kılıç.

  Yani ne kılıçların ne de meteortaşının bu karakterle bir bağlantısı var. Dolayısıyla Orta Dünya’ya herhangi bir karakteri bu şekilde getirmenin lore açısından elle tutulur bir yanı yok.

  Belli ki dizide heyecan verici ve ilgi çekici bir öge olarak düşünüldüğü için bu şekilde eklenmiş. Hatta teaser’lardan birini komple Meteor man’i vurgulamak için kullandıklarını ve röportajlarda sıkça bahsinin geçtiğini düşünecek olursak, bu karakter hikayede çok önemli bir yere sahip olacak.

  Bu karakterin kimliğiyle ilgili fikir yürütmeden önce, ne tarz bir varlık olabileceği üzerinde duralım. Bir meteorun içinde yolculuk yapıp, meteorun yere çarpma etkisine dayanıp, alevler içerisinde hayatta kalabilmesi için bu karakterin tanrısal bir varlık olması gerekiyor. Bu tanıma da uyan yalnızca Eru, Valar ve Maiar var. Eru Eä’nın yani kainatın yaratıcısı. Valar ise Eru’nun yardımcısı olan ve Arda adıyla bildiğimiz dünyaya şekil veren güçler, yani tanrısal varlıklar. Bu derece güçlü varlıkların bu şekilde Orta Dünya’ya gelmeleri pek akla yatkın değil. Bu durumda geriye bir tek Maiar, yani yarı tanrılar diye betimleyebileceğimiz Valar’ın yardımcıları kalıyor. Diğer bir deyişle, Gandalf, Saruman, Sauron ve Balrog gibi varlıklar.

  rings of power güç yüzükleri meteor man stranger yabancı

  Meteor man’in bir maia olduğu çıkarımını yaptıktan sonra, muhtemel maia adaylarına geçmeden önce Elf Bey’i Glorfindel’e değinmekte fayda var.

  Glorfindel, Gondolin’in Düşüşü sonrası bir Balrog’la savaşırken ölen, 1. Çağ’ın en kudretli Elf’lerinden biridir. Ölmeden önce yaptığı cesurca eylemler sebebiyle yeniden hayata döndürülür ve 2. Çağ’ın 1600 yılı civarında Orta Dünya’ya Valar’ın elçisi olarak gönderilir. Orta Dünya’ya dönüşü Tek Yüzük’ün yapılışı ve Barad-dûr’un inşa edilişinden hemen sonra, Mavi Büyücüler’in gelişiyle ise hemen hemen aynı zamandadır. Bir meteorla gelmemiştir. Çok kudretli bir Elf olmasına rağmen en nihayetinde fiziksel olarak zarar görebilen bir Elf’tir. Ayrıca, sarı uzun saçları vardır ve uzun boyludur. Sakalı da yoktur. Bu yüzden Meteor man’i görsel olarak da çağrıştırmamaktadır.

  Yarı Elf olan Eärendil de meteor man olamaz, çünkü alnında Silmaril ile birlikte yıldız olmuştur. Orta Dünya’ya geri dönmesi için bir sebep yoktur, izin de verilmez.

  Maiar’a geçmeden önce Tom Bombadil için de ayrı bir parantez açalım. Tom Bombadil Tolkien evreninin belki de en gizemli karakteri. Arda’ya gelen ilk varlık. Hatta Ağaçsakal mı yoksa Tom Bombadil mi ilktir diye tartışılır. Muhtemelen Tom Bombadil, bir varlık olarak, Ağaçsakal da canlı olarak ilk gelenlerdir. Yani Tom Bombadil sonradan meteorla gelemez. Kaldı ki, en başından beri Yaşlı Orman’da yaşadığı düşünülür. Ve yanında da eşi Altınyemiş vardır.

  Beorn’a da değinecek olursak, Beorn Ayı formuna bürünebilen bir deri-değiştirendir, bir biçim-değiştiren değildir. Ayrıca, yalnızca 3. Çağ’da yaşadığı düşünülür. Ayı formunda dahi meteorun darbesine dayanamayabilir.

  Maiar’a gelecek olursak, Balrog’lar hatta doğrudan Durin’in Felaketi bu adaylardan biri olarak düşünülüyor . Alevlerin içinden çıkıyor olması bu savı destekler nitelikte olsa da, Balrog’ların fiziksel tanımlarına Meteor man uymuyor. Balrog’lar bir insanın iki katı uzunluğunda, gölge ve ateşle çevrili, dumanla kaplı varlıklar. Kanatları olup olmadığı tartışmalı olsa da, sonuç olarak fiziksel olmadığını varsaysak bile gölge şeklinde kanatları var. Ayrıca, yüksek ihtimalle biçim değiştiremiyorlar, çünkü diğer türlü görüldükleri yerde tanınamazlardı. Hatırlayacak olursanız, filmlerde Gandalf, kitapta ise Legolas gördükleri anda fiziksel özelliklerinden ötürü karşılarına çıkanın bir Balrog olduğunu anlıyorlar.

  Bir diğer aday, Ay’ı taşıyan Tilion. Valinor’un İki Ağacı, Laurelin ve Telperion yok edildikten sonra, dünya Güneş ve Ay ile aydınlatılıyor. Arien Güneşi, Tilion ise Ay’ı taşıyor ve hareketlerine yön veriyorlar. Hobbit folkoründeki şarkılarda Tilion’un Ay’daki Adam olarak da geçtiği düşünülür. Hobbit’lerle tanışacak olması bu ihtimali artırıyor gibi gözükse de gökyüzünde Ay olmak zorunda. Tilion Ay’ı bırakıp yeryüzüne inemez. Zaten diziden bazı kliplerde Orta Dünya’da Ay’ın olduğunu da görüyoruz.

  Valar meteor man

  Bir başka maia Eönwe de meteor man olamaz. Valar’ın Kralı Manwë’nin elçisi ve Maiar’ın şefi olduğu için bu şekilde gelme ihtimali çok düşük. Bu şekilde gönderilebilecek bir Maia olsaydı, en güçlü Maiar’dan biri olarak lore’da da muhtemelen Manwë tarafından Istari arasına seçilirdi.

  Istari demişken, Orta Dünya’nın 5 büyücüsüne gelecek olursak; Istari Orta Dünya’ya 3. Çağ’da gemiyle gelir ve yaşlı birer adam görünümündedirler.

  Saruman aralarında meteor man olma ihtimali en düşük olan büyücü. Hobbitleri hiçbir zaman umursamamış, Gandalf’ın Hobbitlere olan ilgisini fark ettikten sonra Hobbitler Saruman’ın radarına girmişlerdir.

  Bir diğer büyücü Radagast ise hayvanlara olan yakınlığıyla bilinen bir Maia. Kliplerden gördüğümüz kadarıyla Meteor man’in henüz böyle bir yakınlığı yok. Radagast’ın bilindiği kadarıyla Hobbitlerle herhangi bir ilişkisi de yok.

  Gri Gandalf lore açısından meteor man olmaya pek uygun olmasa da, bu karakterin Gandalf olma ihtimalini artıran bir takım şeyler var. Hobbitlerle olan yakın ilişkisi, giyimi, iyi bir karaktere benzemesi ve aktörün Ian McKellen’ın gençliğini anımsatıyor olması bu karaktere Gandalf hissiyatı veriyor. Ayrıca Gandalf’ı kullanarak dizi yapımcıları izleyiciye çok tanıdık bir karakter göstermek istiyor olabilirler. Gandalf’ın Cirdan’dan güç yüzüğü Narya’yı alması, Güney’e gitmiş olsa da Doğu’ya yolunun hiç düşmemesi ise bu karakterin Gandalf olma ihtimalini azaltan detaylar.

  Ek bir bilgi olarak, Güç Yüzükleri dizisinin yapımcılarının Vanity Fair dergisine verdikleri röportajda “Orta Dünya’da Gandalf, Saruman ve Radagast dışında da, onlar gibi olan varlıklar var” ifadesi meteor man’in Saruman, Gandalf ya da Radagast olma ihtimalini düşüren bir ifade.

  Istari’nin bir diğer üyeleri Alatar ve Pallando, yani Mavi Büyücüler ise meteor man olma ihtimali yüksek karakterler. Lore’a göre 2. Çağ’da geldikleri bir versiyonun olması, görevlerini doğuda ve güneyde yapmış olmaları Meteor man olma ihtimalini artıran şeyler. Öte yandan, bu iki büyücü Valinor’dan itibaren beraber seyahat ediyorlar. Dizide sırayla gönderilmeyeceklerse meteor man Mavi Büyücüler’den biri olmayabilir.

  Buna ilaveten, tüm Maiar’ın sayısı ve isimleri bilinmez. Yani meteor man Amazon Original bir maia da olabilir. Gandalf’ın misyonunu üstlenmiş iyi bir karakter de görebiliriz, Melkor’un ajanlarından olan kötü bir maia da.

  Son olarak, insanları ters köşeye düşürme adına bu karakter Sauron da olabilir. Meteordan çıktıktan sonra yayılan ateşlerin göz şeklini alması ve Sauron’un bir biçim değiştiren olması bu ihtimali artıran detaylar. Ayrıca, ilk başta hafızasını kaybetmiş iyi bir adam izlenimi çizerek zamanla karşımıza Annatar olarak çıkabilir. Bu karakterin Sauron olma ihtimalini azaltan etken ise Sauron’un Gollum’a işkence ederek Tek Yüzük’ün Shire’da olduğunu öğrenene kadar hobbitlerin varlığından haberdar olmaması.

  Bu karakter hangisi çıksın istersin diye bana soracak olursanız. En az lore katli adına Amazon Original maia, izleyiciyi ters köşeye düşürme adına Sauron, yeni büyücüler görme adına Mavi büyücüler, tanıdık eski bir dostu görmek içinse Gandalf’ı seçerdim.

  Peki sizce Meteor man kim? İyi bir karakter mi olacak yoksa kötü mü? Yorumlarda bizimle paylaşın.

  Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

  YouTube kanalımıza da bekleriz.

  Yazı kaynağı : ortadunya.com

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri — Dizideki tüm önemli karakterler

  Gandalf mı? Meteor Adam mı? Güç Yüzüklerinin Cevapsız Soruları - Web Haberler

  Gandalf mı? Meteor Adam mı? Güç Yüzüklerinin Cevapsız Soruları - Web Haberler

  Uyarı: Bu yazı dizinin ilk iki bölümü hakkında spoiler içermektedir. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.

  Dizinin ilk iki bölümü Güç Yüzükleri, Prime Video’lar Yüzüklerin Efendisi Prequel serisi, beş televizyon sezonu boyunca ortaya çıkacak bir drama için zemin hazırladı. İkinci Çağ’da, Frodo’nun doğumundan binlerce yıl önce geçen gösteri, Sauron’un yükselişini ve hepsine hükmedecek tek yüzük de dahil olmak üzere itibari yüzüklerin oluşumunu izleyecek. Ve zaten Galadriel gibi karakterler Orta Dünya’ya kötü bir şeyin geldiğini hissedebiliyor.

  Göstericiler JD Payne ve Patrick McKay, dizinin ilk bölümlerinde birçok gizemi tanıtıyor. Kötü görünümlü nesneler ve gökten düşen yarım yamalak adamlar boldur. Ve elbette izleyiciler, yazar JRR Tolkien’in eklerde yazdıklarından tanıdığımız Sauron’u arıyor. Kralın Dönüşü-bu süre zarfında elfleri kandırmak için kılık değiştirmiştir. İnternet zaten şeytani lordun gösterinin sözde kahramanlarından biri gibi davranıp davranmadığına dair teorilerle dolu.

  Devamını oku: Gizli, Abartılı, Koca yürekli Dünya Güç YüzükleriŞimdiye Kadarki En Pahalı Gösteri

  İşte dizinin 1. sezon bitmeden yanıtlamasını umduğumuz sorular.

  Gökten düşen adam kim?

  Sihirli yabancı önemli olmalı. İlk bölümün sonunda bir meteordan düştükten sonra Nori ve Poppy onun kim olabileceğini tartışırlar. Onun bir elf (sivri kulaksız) veya ölümlü bir adam (erkekler büyü yapamaz) olma olasılığını ortadan kaldırırlar. Bu ne bırakır?

  Açık bir cevap sihirbaz olabilir. Tolkien’e göre Gandalf, Üçüncü Çağ’a kadar Orta Dünya’ya gitmemiş olsa da, dizinin yapımcıları JD Payne ve Patrick McKay’in bu gerçekliği yazmanın bir yolunu bulmuş olmaları mümkün. Ya da yabancı tamamen başka bir büyücü olabilir.

  Devamını oku: İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 20 Önemli Karakter Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri

  Alternatif olarak, bu yabancı Sauron’un kendisi olabilir. Yere yığıldığında, kamera yanan bir göze benzeyen şeyi göstermek için uzaklaşır, Sauron’un kendini nasıl gösterdiği budur. Yüzüklerin Efendisi.

  Kötü Sauron kılıcının nesi var?

  Bronwyn’in oğlu Theo, üzerine Sauron’un sembolünün kazındığı kırık bir kılıcı gelişigüzel bir şekilde taşıyor ve -notları kontrol ediyor- ah evet, insanların yaralarından kan emiyor. Theo bu çok şeytani silahı nasıl ele geçirdi? Ve o ne?

  Bazı teorilerim var. Bronwyn ve Theo’nun yaşadığı kasaba, Sauron’un eski ustası Morgoth’a sadık olanlara ev sahipliği yapıyor. Arondir gibi Elf askerleri, kötülüğün yeniden ortaya çıkmasını önlemek için bölgede devriye geziyor. Evleri ayrıca Mordor’a oldukça yakın bir yerde bulunuyor, bu da mülk değerleri için iyi olamaz.

  Devamını oku: 11 Güç Yüzükleri Oyunculardan ve Yaratıcılardan Öğrendiğimiz Sırlar

  Yani Theo bir gün bu silahı yerde bulmuş olabilir. Ama bahse girerim ya onu almıştır ya da babasından çalmıştır. Theo’nun babası hakkında hiçbir şey duymadık – ölü mü, diri mi, yoksa Sauron adında kötü bir lord mu? Tamam, babasının aslında Sauron olduğunu düşünmüyorum ama o artık kırılan kılıcı kullanırken ölen bir Sauron destekçisi olabilir.

  Bıçağın kökenine gelince: Cevabım yok. Bildiğim kadarıyla, Tolkien asla tanımına uyan hiçbir şey yazmadı. Yani bu silah gösterinin bir icadı olabilir. Ancak Sauron’un nerede saklandığı ve neyin peşinde olduğu konusunda şüphesiz bir ipucu veriyor.

  (cüce) kutusunda ne var?

  klasik Pulp Fiction moda, Kral Durin III ve oğlu Prens Durin IV, ilk bölümün sonuna doğru bir kutu açar ve parlayan bir nesneye bakarlar. Kral Durin III, hazinenin Khazad-dûm yeraltı krallığının geleceği için çok önemli olacağıyla övünüyor. Peki, kutuda ne var?

  En iyi tahminim, cücelerin değer verdiği değerli ve güçlü metal olan mithril. İçinde Yüzük kardeşliği, Fordo, amcası Bilbo’dan mithrilden dokunmuş zincir zırhı miras alır. Bu özel zincir posta daha sonra hayatını kurtarır.

  Halbrand kötü mü?

  Göstericiler ve aktör Charlie Vickers, onlara Halbrand’ın geçmişini sorduğumda oldukça belirsizdi. Vickers, karaktere girebilmek için hiç sevilmemenin nasıl bir şey olduğunu düşündüğünü söyledi. Bu, Halbrand’ın oldukça kasvetli bir geçmişi olduğunu ve belki de korkunç bir geleceği olduğunu gösteriyor?

  Devamını oku: Özel: Hayranların Favorisi Bu Karakter, Rings of Power’ın İkinci Sezonuna Katılıyor

  Halbrand’ın kimliğiyle ilgili internette spekülasyonlar yayılıyor. Tolkien’in yazılarında kendisinden hiç bahsedilmediği göz önüne alındığında, Galadriel’in yolculuğuna keyfi olarak dahil edilmesi oldukça rastgele görünüyor. Hakim teori, Halbrand’ın ya Sauron ya da bir Sauron yardakçısı olduğu gibi görünüyor.

  Sauron nerede?

  Sauron bir yerlerde gizleniyor. Tolkien, kötü adamın kendisini “adil” bir biçimde gizlediğini ve elfleri kandırmak için kendisine Annatar adını verdiğini yazdı. Yani, temelde, çekici birini arıyoruz – çok çekici insanlarla dolu bir şovda zor bir soru.

  Comic-Con fragmanı ne zaman bu Güç Yüzükleri Temmuz ayında düştü, bazı hayranlar kısa saçlı sarışın bir karakterin Annatar/Sauron olduğu teorisini ortaya attı. İnternet, saç kesimi nedeniyle “Slim Shady Sauron” karakterine adını verdi.

  Devamını oku: The Rings of Power Exclusive: Yapımcı, Sauron Hakkındaki Hayran Teorilerinin Yanlış Olduğunu Söyledi

  Yönetici yapımcı Lindsey Weber, sadece TIME’a bu isimsiz karakterin Bridie Sisson tarafından oynandığını açıkladı (internetin ilk başta düşündüğü gibi Anson Boon değil). Weber, karakterin adını açıklamasa da, Sauron’un takılmayı sevdiği doğu bölgesi Rhûn’dan geldiğini söyledi.

  Her ihtimalde, bu Sauron’un hizmetkarlarından biridir, Sauron’un kendisi değil, çünkü çok bariz bir şekilde kötü görünüyor. Tahminim, Sauron iyi bir adam kılığında gelecek. Hangi iyi adam görülmeye devam ediyor.

  yaz Eliana Dockterman, [email protected] adresinde.

  Yazı kaynağı : webhaberler.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap