Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  gözlük camı çizik giderme

  1 ziyaretçi

  gözlük camı çizik giderme bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Çizilen gözlük camlarını nasıl onarırız? Gözlükteki çizikler nasıl giderilir? Gözlük çizilmesi

  Çizilen gözlük camlarını nasıl onarırız? Gözlükteki çizikler nasıl giderilir? Gözlük çizilmesi

  Çizilen gözlük camları her zaman can sıkan bir durumdur. Çünkü görmenizi engeller gözlerinize rahatsızlık verir, baş ağrısı yapar ve estetik olarak da görüntünün bozulmasına neden olur. Çizilen gözlük camlarını nasıl onarırız? Gözlükteki çizikler nasıl giderilir? İşte sizlere bundan kurtulmak için altı önemli ipucu...

  Gözlük kullanan kişilerin en çok şikayet ettikleri konulardan biri gözlük camlarının çizilmesidir. Bu çizilmeler sonucu genellikle gözlükler yenilenmek zorunda kalır. Gözlükleri kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. Gözlük kullanan sürekli yaşadıkları sıkıntılardan olan gözlük çizilmesi gözlük kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterse de aynı zamanda doğru kullanımı da bağlıdır. Gözlüklerde derin olmayan çizgileri yok etmek çok daha kolaydır. Ama derin ve büyük olan gözlük camı çizikleri gidermek çok zor olabilir. İşte sizlere gözlük camlarında oluşan çizikleri yok etmenin yolları...

  İLİŞKİLİ HABERDevlet gözlük için ne kadar para ödüyor? 2021 SGK gözlük parası ne kadar Devlet destekli gözlük

  GÖZLÜK CAMI ÇİZİKLERİ NASIL GİDERİLİR? 

  - Bir çorba kaşığı karbonat ve bir çay kaşığı suyu karıştırıp macunu oluşturun. Hafif hareketlerle gözlük camınıza uygulayın. Daha sonra su ile durulayın.

  - Diğer bir yöntem ise bebek şampuanı ile yıkayın.

  - Küçük çizikleri yumuşatmak için beyaz sirke ile yıkayın.

  - Diş macununu camların üzerinde 10 saniye kadar ovun ve durulayın.

  - Mikrofiber bir bez yardımıyla sabun ve su kullanarak temizleyebilir, bir miktar kabartma tozu da ekleyebilirsiniz.

  - Birkaç damla bulaşık deterjanı ve limon ile camlarınızı silin.

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Çizilen gözlük camları nasıl temizlenir

  Çizilen gözlük camları nasıl temizlenir

  Çizilen gözlük camları nasıl temizlenir?

  Çizilen gözlük vegüneş gözlüğücamları her zaman can sıkan bir hal olmuştur. İşte sizlere bundan kurtulmak için önemli ipucu:
  Gözlük kullanan kişilerin en çok şikayet ettikleri konulardan biri gözlük camlarının çizilmesidir.
  Bu çizilmeler sonucu genellikle gözlükler yenilenmek zorundadır. Şimdi size önerilerim olacak ve devamında işi bilmeyen insanların saçma sapan tavsiyelerini
  anlatıp gözlüğü ne hale getirdiklerini tecrübelerimle burada anlatmaya çalışacağım. Öncelikle arkadaşlar gözlük nasıl temizlenmeli neler yapılmalı öncelikle
  buradan başlamak gerekli. Çünkü gözlük temizlemek önemli ve çok dikkat etmemiz gerekli.

  Çizilen gözlük ve güneş gözlüğü camları

  Gözlük kullanan kişilerin düzenli olarak gözlük camlarını ve çerçevelerini silmeleri gerekiyor.

  Kimi zaman her gün olsa daha iyidir ama gün içerisinde birkaç defa gözlük camı temizleme işleminin yapılması gereklidir, malum covid-19 meselesi bu işi daha da önemli hale getirdi, çünkü uçan tozlar vs cisimler gözlüğümüze mutlaka yapışıyor. Bu nedenle gözlük kullananların cam temizliğini en pratik şekilde nasıl yapılır neler yapılmalı bunun yollarını aradıklarını açıklayacağım. Optik gözlükleri ve güneş gözlüklerini sadece yumuşak bir kumaş parçası ile silmek net bir görüntü elde etmeyi sağlamaz. Hatta sadece bir kumaş parçasıyla bazen kıyafetlerimizle gözlük camının silinmesi ortaya puslu bir görüntü bile çıkarabilir.

  Gözlük ve güneş gözlüğünün cam temizliğini nasıl yapılmalıyız?

  Gözlük silme işleminde tek bir yöntemin yok. Birkaç farklı yöntemi tercih ederek gözlük camlarını ilk günkü kadar temiz hale getirebileceğinizi belirmek isterim. Ancak gözlük camlarını temizleyeceğimiz zaman dikkat edilmesi gereken en önemli unsur gözlük camlarına zarar vermeyecek malzemeleri ve yöntemleri kullanmak olacaktır.

  Birinci ve en önemlisi. Ellerinizi sabun kullanarak iyice köpürtün ve ardından gözlük camlarınızı ve çerçevenizi ”(çerçeveniz kalitesizse yıkamayınhermoda gözlükgibi kaliteli ve optisyenlik mağazalarından aldıysanız paslanma yapmaz)” her yerine köpüğü yayın.
  Sonrada gözlük cam ve çerçevenizi bol su ile durulayın. Eğer imkanınız olursa İçme suyunda yüksek oranda kireç bulunduğundan dolayı belki biraz camları kireçten olumsuz yönde etkilenebilir. Bu nedenle gözlük camı temizliğinde mümkünse eğer içme suyu mümkün değilse çeşme suyu da kullanabilirsiniz. Ve lütfen özellikle bu zamanda gözlüklerimizi silmeye bakımına özen gösterelim. Not mağazalarımıza gelme şansınız olursa eğer ücretsiz ultrasonik yıkama cihazlarında hem yıkayalım hemde bakımını yapalım. Yok gelemeyiz derseniz de yakınımızda iseniz gelip alalım geri bırakalım veya bir kargo şirketi ile yollayın size ilk günkü gibi yapıp yollayalım. isterseniz de size gönderirken kargo ücretini de biz verebiliriz.

  Müşterilerimize genellikle gözlük aldığında mikrofiber bezler veririz veya yollarız.
  Mikrofiber bezler gözlük ve güneş gözlüğü camlarında herhangi bir partikül bırakmadan temizlik sağlamaları nedeniyle en kolay ve güzel bir yöntemdir. Bununla beraber gözlük camlarında istenen netlik ve parlaklığı da elde etmiş olursunuz. Mikrofiber bezlerinizi mutlaka her ay yıkayın, elle çitileme yöntemi en güzeli yok uğraşamam derseniz de çamaşır makinanıza da atabilirsiniz. Gözlük ve güneş gözlüğü cam temizleme spreyleri de tercih edebilirsiniz mağazamızdan veya adresinize isteyerek de alabilirsiniz, Önemli not ”(Maketlerden aldığınız silme bezlerine ve spreylere güvenmeyin)” gözlüğünüze zarar verebilir. İki fıst öne iki fıst arka cama sprey kullanarak gözlük camlarını temiz ve mikrofiber bir bezle silmeniz gayet net bir görüntü elde edeceksiniz. Konumuzun en önemli can alıcı kısmına geldik.

  Gözlük vegüneş gözlüğükullananların yaşadıkları bir diğer konu ve en sıkıntılı durumda camların çizilmesi oluyor.
  Gözlük ve güneş gözlüğü camlarında küçük bir çizik oluştuğunda hemen yenisini almak tabiki gerekmez.
  Görüşünüzü sıkıntıya sokmadığı odak noktalarında olmadığı müddetçe uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle bu çiziklerden kurtulabilirsiniz.

  Birer çay kaşığı karbonat ile tuzu karıştırarak macun kıvamını almasını sağlayın.
  Ardından bu karışımı gözlük camına sürerek hafifçe ovun ve gözlük camlarını içme suyu ile yıkayın.
  Fakat kullandığınız suyun ılık olması gerekiyor. Böylelikle küçük çiziklerden kurtulabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de ılık su ve sabun kullanmanızdır. Ellerinizi köpürterek gözlük camı temizleme işlemiyle birlikte aynı zamanda üzerindeki derin olmayan çiziklerin ve lekelerin yok olmasına da yardımcı olacaktır. Az miktarda sirke kullanmak kaydıyla sirkeli suyla gözlük camlarınızı ovarak yıkamanız da camlardaki çizdiklerin ve kirin yok olmasını sağlayabiliyor. Sirke yerine bebek şampuanı da kullanabilirsiniz. Amma velakin bu yöntem çok hafif belli belirsiz çizikler ve yoğun kir ve lekeler içindir, çizik büyük ve derinse asla bu çizikler gitmez ve daha da camınızı berbat etme ihtimaliniz çok yüksektir önemle belirmek isterim bunun dışında kulaklarınızı her şeye tıkayın. Bazı meslektaşlarım (dürüst olanları tenzih ediyorum) çizikleri gideriyoruz diye cam ücreti kadar ücret alıp yeni cam takıyorlar ve çizikler düzeldi diyorlar, lütfen bunlara ve bu konulara itibar etmeyiniz. Çünkü optik olayı yazılımsal içten ve dıştan yüzeysel işlem gerektirir bu işlem çok hassastır ve cam yüzeyinde oynamalar hem görüntünüzü bozacaktır hem de gözlüğünüzü daha kötü hale getirecektir. Burada yazılanları düşünün ve idrak edin güvendiğiniz optisyene başvurun, veya bize başvurun 0216 441 80 51 Whatsapp la yazarak veya aynı numaradan arayarak veya sitemizdeki güncel konulardan da takip edebilirsiniz.

  Hiç kimse aldığı gözlüğün çok çabuk kirlenmesini ve çizilmesini istemeyecektir. Bu durumda rutin temizleme ve bakım işlemlerinin düzenli olarak gerçekleştirilmesi şarttır. Gözlüklerinizi uzun bir süre temizlemedi iseniz öncelikle bu yukarıda zikrettiğim konuyu hayata geçirmeniz gerekiyor, mutlaka bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Toz ve kir gibi sorunların önüne geçmek için gözlüklerinizin camını mikrofiber bezle temizlemeniz doğru olacaktır. Bu noktada atacağınız her adım oldukça önemlidir. Çünkü yapılan hataların en başında ıslak mendil veya kolonyalı mendil diye tabir ettiğimiz temizleme şekli gelmektedir. Evet bu durum çok pratik ve hijyenik gibi görünebilir amma velakin. Islak mendilin yapısı ne yazık ki gözlüğün camını temizlemek için uygun bir materyal değildir.

  Gözlük camı temizleme yöntemleri arasında yer alan özel bezleri ve spreyler gözlüklerin kusursuz görünmesinde en doğru seçenek olacaktır. Islak mendil ne yazık ki formu ve dokusu gereği gözlük camı üzerinde yer alan kirlerin arınmasını sağlamadığı gibi küçük küçük çiziklere antirefle varsa kaplamasının atmasına yol açmaktadır. Bu yüzden kesinlikle gözlüklerinizin camında mikrofiber bezle mikrofiber bez temin edemediniz ise yumuşak ve narin temizleme bezleri kullanmanızı önermekteyiz.

  Gözlük camı temizleme işleminde yapılan bariz hatalardan bir diğeri ise direkt olarak suya tutulmasıdır.
  Evet suyla yıkamak yanlış değildir, fakat bu noktada eğer mümkünse içme suyu ile durulayın.
  Çünkü musluk suyunda yer alan kireçler gözlüğünüzün camına ciddi oranda zarar verecektir.
  Bu durumun önüne geçmek ise tamamen içme suyu ile durulanıp yumuşak dokulu temizleme bezi ile son dokunuşu yapmak olacaktır.

  Güneş gözlüğü ve Gözlük camı nasıl temizlenir diye merak eden kişilerin yapılan hatalardan bir tanesi ise peçete ve selpak gibi ürünlerle camı silme işlemi gerçekleştirmeleridir. Güneş gözlüğü ya da optik gözlükleri temizlerken bu materyallerden faydalanmak ne yazık ki yanlış bir tercih olacaktır. Çünkü yapıları sert olduğu için camın çizilmesine yol açmaktadır. Üzerindeki toz zerrecikleri ve lekelerin temizlenmemesinin yanı sıra puslu bir görünüm oluşturacaktır. Bu yüzden gözlüğün camına zarar verecek sert dokulu sert yapılı ürünlerden uzak durmanızı öneriyorum. Belirttiğim bu açıklamalar doğrultusunda yapılan hataların farkında olarak gözlük camı temizleme işleminin gerçekleştirilmesinde dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.
  Optik gözlüklerin içerisinde yer alan tek odaklı veya progresif gözlük camlarının temizliğinde fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız öncelikle Optisyenlere başvurmanızı öneriyorum. Gözlük nasıl temizlenir diye merak edenler, yazımızda yer verdiğimiz küçük detaylardan hareketle temizleme işlemini kusursuzca gerçekleştirebilir. Fakat derin çiziklerden kurtulamıyorsanız mutlaka Optisyenler den destek almanızı öneririz. Hermoda Gözlük olarak gözlük camı temizleme ve çiziklerden kurtulma işleminde sizlere çözüm odaklı yanıtlar sunmakla beraber güneş gözlüğü, optik gözlük camları organik, polarize, antirefle, progresiv, kolormatik cam özellikleri ve fikir almak isterseniz ayrıca fiyatları konusunda da en büyük destekçiniz olmaya hazırız. Sayfamızdan bizlere sadece bir tıkla da ile ulaşabilir, hızlı ve kaliteli hizmetimizi deneyimleyebilirsiniz.


  Optisyen
  Yaset SEZER

  Kaynak: https://gozbakimi.com/cizilen-gozluk-camlarini-nasil-temizlenir/

  Yazı kaynağı : www.hermodagozluk.com

  Plastik Gözlük Camlarındaki Çizikler Nasıl Giderilir?

  Güneş Gözlüğündeki Çizikler Nasıl Giderilir?

  Gözlüklerdeki çizikler nasıl giderilir, plastik merceklerden nasıl çıkarılır, hasar görülürse evde gözlük yüzeyi nasıl temizlenir?

  foto29667-1Herkesin güneş gözlüğü veya gözü düzelten gözlüğü vardır. Ancak maalesef dikkatli tedavi ile bile zamanla lensler küçük çiziklerle kaplanır.

  Sürtünmeler sadece aksesuarın görünümünü bozmakla kalmaz, aynı zamanda görmeyi de olumsuz etkiler.

  Çizilmiş camları değiştirmek için zaman veya para olmadığında, gözlüklerdeki çizikleri gidermek için çok sayıda yöntem kullanarak sorunu kendiniz çözebilirsiniz.

  Makalede gözlüklerdeki çizikleri nasıl ve nasıl giderebileceğiniz hakkında size daha fazla bilgi vereceğiz.

  Hasar giderilebilir mi?

  Polisaj yöntemini kullanarak camlardaki sığ çizikleri giderebilirsiniz.... Çizikler derinse, kusurun giderilmesine yalnızca zımparalama (camın ince aşındırıcı bileşikler kullanılarak temizlenmesi) yardımcı olacaktır.

  Temizlik, merceğin özelliklerini kaybetmesine ve koruyucu kaplamanın kaybolmasına neden olacaktır. Bu tür camlar yalnızca yenileriyle değiştirilebilir.

  Cam lensleri nasıl temizlerim?

  foto29667-2Camların camlarının cilalanması oldukça zordur. Her bileşik sert bir cam yüzeydeki çizikleri kaldıramaz.

  Cam mercek cilası seçerken, aşağıdaki kompozisyonlara dikkat etmelisiniz:

  GOI'yi yapıştır

  Çelik alaşımlar, metal ve plastikler için evrensel cila, camdaki çizikleri gidermek için ideal.

  Eylemlerin algoritması:

  Çizikleri gidermek için sadece GOI macunu No 1 ve No 2 (ince taneli bileşim) uygundur.

  GOI macunu ile parlatma camları - videoda:

  Diş macunu

  Jel bazlı, aşındırıcı olmayan, beyazlatmayan diş macunu kullanarak gözlüklerinizdeki küçük çizikleri hızlıca maskeleyebilirsiniz.

  Eylemlerin algoritması:

  Bardaklar ancak gözlüğün cilalandığından emin olduktan sonra akan su altında yıkanır ve mikrofiber bir bezle silinir.

  Lehçe

  Mobilya, plastik ve cam cilaları, gözlük camları üzerindeki çizikleri hızla kapatmak için idealdir. Cila, çizikleri doldurur ve daha fazla cam çatlamasını önler.

  foto29667-3Camları tamamen mahvetmemek için, aşağıdaki algoritmaya göre temizlik yapılır:

  Camdaki çizikleri gidermek için yalnızca balmumu içeren cilalar kullanabilirsiniz.

  Soda

  Lens çizikleri kabartma tozu ile giderilebilir... Bunu yapmak için, kabartma tozu tozu suyla (oran 2: 1) seyreltilir, elde edilen ürün bir pamuklu ped üzerine uygulanır ve dairesel hareketlerle hafifçe çizilen camı ovalayın. Fazla soda macunu su ile yıkanır ve bardaklar mikrofiber bezle silinerek kurulur.

  En iyi 3 özel formül

  Doğaçlama araçlar istenen sonucu vermediğinde, özel bileşikler camdaki çizikleri gidermeye yardımcı olacaktır.

  Camdaki çizikleri gidermek için TOP-3 özel araçlar:

  Camı kirden etkili bir şekilde temizler, mikro çatlakları ve pürüzleri giderir... Uygulama yapılan yüzeyde su itici bir tabaka oluşturur. Lensin optik özelliklerini değiştirmez. Ortalama maliyet 300 ruble. (500 ml şişe).

  foto29667-4

  Sürfaktan ve macrolog ile macunun geliştirilmiş bileşimi, lenslerdeki çiziklerin ve küçük çiziklerin hızlı ve verimli bir şekilde giderilmesine yardımcı olur. Ortalama maliyet - 3000 ruble. (kapasite 250 ml).

  foto29667-5

  Yüksek hızlı optik işleme için tasarlanmıştır... Kullanmadan önce toz, kalın ekşi krema kıvamına gelene kadar su ile seyreltilir. Ortalama maliyet 760 ruble. (100 gr için).

  foto29667-6

  Herhangi bir profesyonel ürünü kullanmadan önce, kullanımı için bileşimi ve üreticinin önerilerini dikkatlice incelemelisiniz.

  Plastik üzerindeki izlerden nasıl kurtulurum?

  Lensleri parlatmanın yeterli yolu var... En kolay yol, optik polimerden yapılmış cam üzerindeki küçük çizikleri gidermektir. Kolay işlenebilen oldukça plastik bir malzemedir.

  Balmumu

  Plastik camları parlatmanın en iyi yolu araba cilasıdır (herhangi bir otomobil mağazasında satılır).

  İşlemler basittir: Lense minimum miktarda balmumu (kibrit kafasından büyük olmayan damla boyutu) uygulanır ve çizik yok olana kadar yumuşak ve yumuşak hareketlerle ovulur. Mum, lenslerin kalınlığını ve optik özelliklerini korurken çizikleri doldurur, deforme olmuş yüzeyi pürüzsüzleştirir.

  Renksiz vernik

  foto29667-7Renksiz vernikle plastik camlardaki çizikleri giderin... Araba cilası gibi, tüm düzensizlikleri doldurarak eşit, şeffaf bir katman oluşturur.

  Renksiz vernikle çok dikkatli, takı hassasiyetinde çalışmak gerekir (kompozisyon çok çabuk kurur).

  Kusurları maskelemek için tahta bir kürdan kullanılır.... Bir şişe renksiz verniğe daldırılır, ardından mercek üzerindeki bir çizik üzerinde keskin bir nokta ile gerçekleştirilir.

  Kalın vernik değil, sadece yüksek kaliteli kullanmak gerekir. Aksi takdirde, bileşim, çizik tamamen dolana kadar sertleşir.

  CD Sprey

  Camlardaki sığ çiziklerin ağını hızla çıkarın Sprey, CD disklerinin yüzeyini eski haline getirmeye yardımcı olacaktır (bir bilgisayar mağazasında veya servis merkezinde satılır).

  İşlemler basit: lense az miktarda cila sürülür (birkaç damla yeterlidir), ardından yumuşak bir mikrofiber bezle silinir.

  Aksesuar, çizikler giderildikten sonra takılabilir mi?

  Oftalmologların görüşü kesin değildir - çizikleri giderdikten sonra minimum bir süre gözlük takabilirsiniz (yeni lenslerin satın alınmasına ve kurulmasına kadar).

  Mesele şu ki, cam parlatma sadece kısa vadeli bir etki veriyor. Lensler temizlendikten sonra parlak bir parlaklık kazanır, ancak maalesef optik, antistatik ve su itici özelliklerini kaybederler.

  Bir uzmanla iletişime geçmek

  Halk yöntemlerini kullanarak küçük pürüzlülük, sıyrıklar ve çizikler kendi başınıza giderilebilirse, o zaman derin çizikler sorunu olan bir uzmanla görüşmek daha iyidir. Gözlük cilalama hizmetleri gözlük tamircileri tarafından verilmektedir.herhangi bir optikte kolayca bulunabilen.

  İşin maliyeti her durumda ayrı ayrı belirlenir (ödeme miktarı, işin karmaşıklığından ve hacminden, gözlük türünden etkilenir). Ortalama olarak, bir mercek parlatma işlemi 400 ruble ile faturalandırılabilir.

  Önleyici tedbirler

  Gözlük camlarında mikro çatlak ve çiziklerin oluşmasını önleyin bakım ve saklama kuralları yardımcı olacaktır:

  Lenslere özel bir koruyucu kaplama uygulamak, çizik sayısını önemli ölçüde azaltacak ve gözlüklerin ömrünü uzatacaktır.

  Tavsiye

  Bardağınızın camını yüzeyini tamamen bozmayacak şekilde cilalayınız, birkaç ipucu yardımcı olacaktır:

  Ayrıca camların ağırlığına da odaklanabilirsiniz (cam lensler plastik olanlardan çok daha ağırdır).

  Çeşitli yüzeylerden ve nesnelerden küçük ve derin çizikleri nasıl gidereceğinizle ilgileniyorsanız, bir göz atın. bu Bölüm.

  Sonuç

  Uygun fiyatlı cam cilaları, en sevdiğiniz gözlüklerin ömrünü uzatmaya yardımcı olabilirçizilmelerden ve çizilmelerden kaçınmak için bakım ve saklama kurallarına uygunluk.

  Yazı kaynağı : tr.womanpromax.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap