Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  gözenek sıkılaştırıcı doğal yöntemler

  1 ziyaretçi

  gözenek sıkılaştırıcı doğal yöntemler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Cilt Gözenekleri Nasıl Sıkılaşır? 10 Uzman Tavsiyesi

  Cilt Gözenekleri Nasıl Sıkılaşır? 10 Uzman Tavsiyesi

  Herhangi bir ticari ve maddi kaygı taşımayan https://www.handeulusal.com/ uzantılı işbu sitede ziyaretçilerini bilgilendirme ve aydınlatma amacıyla estetik ve güzellik amaçlı açılmış olup, Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler vermektedir.

  Bu sitede verilen bilgiler, sahibinin bilimsel tecrübeleri ve tıbbi bilgilerini kapsamaktadır. Burada verilen bilgilere dayanarak başkaları tarafından uygulanan tedaviler konusunda hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Burada verilen bilgiler, tıbbi bir uygulama, tedavi ya da ameliyat için yol gösterici ya da dayanak olamaz.

  Hiçbir şekilde gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek sağlık hizmeti verilmemekte olup; tanı ve tedavinin mutlaka uzman doktor tarafından yapılması gerektiği özellikle vurgulanmaktadır. Bu sayfalardaki bilgiler, konu ile ilgili bir uzmanla görüşmenin ya da muayenenin yerini tutmadığı gibi tüm hastalar için geçerli bir uygulama rehberi değildir.

  Bu sitedeki bilgilerin hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılması mümkün değildir. İşbu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ait olup bu siteyi ziyaret edenlerin bu uyarıları kabul ettiği varsayılmaktadır.

  Sağlık ve hukuk mevzuatlarına uygun olarak sitede hastaların uygulama öncesine ve uygulama sonrasına ilişkin resimleri yayınlanmamaktadır.

  Ehli olmayan kişilerin buradaki bilgilerden yararlanarak uygulayacakları girişimlerin sonuçlarından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten Dr. Hande Ulusal sorumlu değildir. Hakkında bilgi verilen tüm cerrahi işlemler, klinik ortamında ve steril ameliyathane şartlarında yapılan işlemlerdir.

  Bu sitede yer alan tüm bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı yazılmış olup hiçbir şekilde reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Ayrıca bu siteye hiçbir şekilde reklam alınmamaktadır.

  Sitenin bazı bölümlerinde, bazı ürünlerden ve markalardan bahsedilmektedir. Bu gibi konular, tüm alternatifleri ile birlikte ve sadece gerekli yerlerde yapılmış olup kesinlikle herhangi bir reklam ya da öneri amacı taşımamaktadır.

  Tüm yazılar sürekli güncellense ve tüm alternatifler hakkında bilgiler verilse de; bu sitede verilen bilgilerin tamamıyla güncel ve eksiksiz olduğu iddia edilemez. Sitedeki herhangi bir konu hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için bir uzman doktora başvurmanız gerekmektedir. Site ziyaretçilerinin çevrimiçi/çevrimdışı ya da e mail yolu ile sormuş olduğu sorulara sadece genel şekillerde yanıt verilmektedir. Sorulara yanıt olarak reçete yerine geçebilecek ilaç tavsiyesi yapılmadığı gibi ilaç ismi de verilmemektedir.

  Sitede yer alan bilgi, fikir ve uygulama bilimsel gelişmelere bağlı olarak değişebilmektedir. İşbu sitede yer alanlar Dr. Hande Ulusal’ın güncel görüş ve uygulamalarını içermeyebilir. Sitede yer alan bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden bilgilerin ziyaretçiler tarafından doktorlarına danışarak teyit etmesi gereklidir.

  Dr. Hande Ulusal’a ait olan işbu internet sitesinin tüm hakları saklıdır. İzin olmaksızın siteden kopya yapılamayacağı gibi kopyaların kullanımından da Dr. Hande Ulusal sorumlu tutulamaz.

  Site ziyaretçileri, siteyi kullanmaya başladıkları anda yukarıda yazılan maddeleri okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

  Yazı kaynağı : www.handeulusal.com

  Gözenek Sıkılaştırıcı En Etkili 11 Doğal Maske ile Pürüzsüz Görünüm

  Gözenek Sıkılaştırıcı En Etkili 11 Doğal Maske ile Pürüzsüz Görünüm

  Evde Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

  Gözenekler cildi dış etkenlerden koruyan yapılardır. Kıl köklerinin ve yağ bezlerinin cilde açıldığı noktalardır. Sebum adı verilen koruyucu cilt yağının, cilt yüzeyine taşınmasına etkilidir. Eğer gözenekler genişlemeye başlarsa, cilt problemleri meydana gelir. Yanak, alın ve çenede gözeneklerin genişlemesi yaygın bir cilt eylemidir. Cilt rahatsızlıklarına meydan vermemek için gözeneklerinizin sıkı halde olması gereklidir.

  Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler

  Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için birçok kozmetik ürünü kullanmış olabilirsiniz. Cilt bakımı yaparken çeşitli gözenek sıkılaştırıcı maske de bu ürünler arasında yer almaktadır. Cilt temizliği ve bakımı için gözenek sıkılaştırıcı sabun da bir tercih olabilir.

  Konu maskelere geldiyse kimyasal maskelerle ev yapımı maske arasında epey fark olduğunu belirtelim. Maske arayışınıza son vermek adına sizlere gözenek sıkılaştırıcı kesin çözüm önerileri içeren yazımızı sunuyoruz. Ancak cilt problemlerini önlemek veya var olan problemi yok etmek için en güvenilir yöntem elbette doktor muayenesidir.

  En doğal ürünlerle hazırlanacak gözenek sıkılaştırıcı doğal tonik ve maske tariflerimizi evinizde kolayca ve birkaç dakika içinde uygulayabilirsiniz.

  En doğru bilgiler ve sağlıklı sonuçlar için doktorunuza danışınız. İçeriğimizde yer alan bilgiler reçete niteliği taşımaz.

  Yüzdeki Gözenekleri Ne Sıkılaştırır? 11 Doğal Maske

  Maskeleri uygulamadan önce kullanılan ürüne karşı alerjiniz olup olmadığınız test ediniz. Her ürün farklı ciltlerde farklı etkiye neden olabilir. Sağlıklı günler dileriz…

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Bu maske ile gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz. Ayrıca salatalık cildinize nemlilik verecektir.

  İlginizi çekebilir: Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır? Cildinizi Yenileyecek 4 Doğal Formül

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Gözenek sıkılaştırıcı evde nasıl yapılır merak ediyorsanız, işte çok pratik bir tarif! Haftada birkaç defa uygulayarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Limondaki antioksidan maddeler sayesinde, cildiniz mikroplardan arınacak ve gözeneklerin daha sıkı hale gelecektir.

  İlginizi çekebilir: Limonun Cilde Faydaları, Hiç Duymadığınız 7 Mucizevi Etkisi

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Yüzdeki gözenekleri ne sıkılaştırır diyenler yumurtadan yararlanabilir. Cildi en iyi ne sıkılaştırır sorusuna Çağla Şikel’in de verdiği cevaplardan biri yumurtadır. Bu maske ile gözeneklerinizi sıkılaştırıp sivilce oluşumunu önleyebilirsiniz:

  İlginizi çekebilir: Yumurta Akı Maskesi ile Cilt ve Saç Bakımı Önerileri

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Domates cildinizi temizleyecek ve gözeneklerinizin sıkılaşması için hücreleri aktif hale getirecektir. Vaktinizin olduğu her an deneyebilirsiniz. Haftada birkaç uygulama gözeneklerinizi sıkılaştıracaktır:

  İlginizi çekebilir: Domates Maskesi Nasıl Yapılır? Kusursuz Bir Cilt İçin 7 Farklı Tarif

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Evde gözenek sıkılaştırıcı maske elma sirkesiyle yapılabilir. Elma sirkesi mikropları yok edici özelliğe sahiptir. Her sabah bu karışımı cildinize uygularsanız gözeneklerin sıkılaştığını ve cildinizin temizlendiğini görebilirsiniz.

  Elma sirkesini su ile seyreltmeden direkt cilde temas ettirmeyin.

  İlginizi çekebilir: Sirkeli Suyun 10 Faydası, Zayıflatır Mı?

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Boyun bölgesine de uygulanabilen bu maske cildinizi gerip gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

  İlginizi çekebilir: Yaş Maya Maskesi Nasıl Yapılır? 7 Doğal Maske

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Buğday unu ise cildinizi daha canlı ve sıkı gösterecektir. Bu malzemelerle hazırladığınız maske, cildinizde yağlanmayı önleyecektir.

  İlginizi çekebilir: Yoğurt Limon Maskesi: Cilde En İyi 5 Tarif

  Malzemeler:

  Uygulama:

  C vitaminli bu iki malzeme, cildinizi yeniden doğmuş gibi tazeleyecek ve gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardım edecektir. Düzenli olarak cildinize uyguladığınızda, zamanla gözeneklerin kapanmasına destek olursunuz. Portakal kokulu bu maske ile gözenekleriniz kısa sürede sıkılaşabilir.

  İlginizi çekebilir: 7 Farklı İhtiyacınıza Özel En İyi Aloe Vera Maskesi Tarifleri

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Gül suyunun cildi nemlendirme ve hücre yenileme etkisini görebileceğiniz bu maske ile gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaksınız.

  İlginizi çekebilir: Gül Suyu Faydaları, Nasıl Yapılır, Kullanılır? 3 Farklı Gül Suyu Maskesi

  10) Selülit Karşıtı Kahve ve Limon Maskesi

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Gözeneklerin sıkılaşmasına yardım eden bir diğer maskemiz de herkesin evinde var olan malzemelerden oluşuyor. Bir tutam kahve ve birkaç damla limon suyuyla hazırlanan bu maske, gözenekler arasındaki boşluğu kapatıp cildin daha sıkı görünmesine yardım ediyor.

  Bacaklarda selülit oluşmasını önleyen bu maskenin düzenli kullanılması önerilir. Eğer düzenli kullanım olursa; bacaklardaki gözenekler sıkılaşır ve selülitler kaybolur. Yüz bölgesinde kullanım sonucunda cildiniz daha genç görünecektir. Sadece 2 malzemeyle, düzenli kullanım sonucunda cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırıp yağ, siyah nokta ve sivilce gibi sorunları önleyebilirsiniz.

  İlginizi çekebilir: Kahve Telvesi Faydaları Nelerdir? Maskesi Nasıl Uygulanır?

  Farklı İhtiyaçlara Özel 8 Cilt Maskesi Tarifi

  Şems Arslan Güzellik Sırları, Doğal Cilt ve Saç Bakım Maskeleri

  Yüz Maskesi: Cildinizi Anında Besleyecek Doğal ve Etkili 10 Tarif

  Siyah Nokta Maskesi: Evde Pratik 5 Doğal Maske ile Etkili Çözüm

  Suna Dumankaya Tarifler, Cilt Beyazlatma Yöntemleri, Doğal Maskeler

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Ev Yapımı 10 Farklı Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

  Ev Yapımı 10 Farklı Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

  Gözenekler, cildin hava almasını sağlayan hücrelerdir. Gözeneklerin içi dolduğunda ise cilt yüzeyinde kirlenmeler meydana gelir ve cilt delik deşik bir görünüm alır. Bu görüntüden uzak durmak için gözeneklerin sıkılaştırılması gerekir. Genişleyen gözenekler, doğru maskeler kullanılmadığında cildin kötü görünmesine sebep olabilir. Bu yüzden gözenek sıkılaştırıcı maskeler yardımıyla cilt sağlıklı, parlak ve temiz bir görünüm alır. Ancak gözenekleri sıkılaştırmak için sürekli kimyasal ürün kullanmak da zararlıdır. Bu yüzden evde kolayca uygulayabileceğiniz gözenek sıkılaştırıcı maske tariflerini derledik. Doğal ürünlerden faydalanarak cilt yüzeyinin pürüzsüz bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz. İşte, ev yapımı 10 farklı gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi:


  Malzemeler: 2 çay kaşığı limon suyu, 1 adet yumurta akı.

  Bir kase içerisinde limon suyu ve yumurta akını karıştırın. Temiz fırça yardımıyla karışımı yüzünüze sürün. İncecik bir peçeteyi parçalar halinde bölerek maskeyi sürdüğünüz yerin üzerine koyun ve elinizle hafifçe bastırın. Karışımı peçetenin üzerinden tekrar uygulayın ve 10 dakika bekletin. Daha sonra peçeteyi çıkartın ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.


  Malzemeler: 2 yemek kaşığı karbonat, 3 yemek kaşığı su.

  Karbonatı suyun içerisine eriterek karıştırın. Parmak ucunuzla bu karışımı yüzünüze masaj şeklinde uygulayın. Karışımı 2 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.


  Malzemeler: 1 yemek kaşığı kaymak, 2 yemek kaşığı yoğurt, yarım salatalık.

  Salatalığı rendeleyin, yoğurdun içerisine ekleyerek karıştırın. Daha sonra kaymağı da ekleyin ve krem kıvamına getirin. Hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın ve 10 dakika kadar bekletin. Bekleme süresinin ardından soğuk suyla durulayın. Bu maske hem gözenekleri sıkılaştırır, hem de cildi nemlendirir.


  Malzemeler: 1 adet domates

  Domatesin kabuklarını soyun ve blenderdan geçirerek su haline getirin. Temiz bir pamuğu domates suyuna batırarak cildinize uygulayın. Maskeyi 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz.


  Malzemeler: 1 yemek kaşığı süt, 1 yemek kaşığı yaş maya.

  Sütün içerisine yaş mayayı ekleyin ve eritin. Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü yıkayın ve hafifçe kurulayın. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürün ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. Ardından soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Her hafta düzenli uygulandığında etkili sonuçlar alabilirsiniz.


  Malzemeler: 1 fincan içme suyu, 1 fincan elma sirkesi.

  Sprey şişenin içerisine su ve elma sirkesini alarak karıştırın. Bu karışımı pamukla cildinize sürün ve 2 dakika bekletin. Ardından soğuk suyla durulayın. Bu maske ile hem gözeneklerinizi sıkılaştırabilir, hem de cildinizi temizleyebilirsiniz.


  Malzemeler: 1 yemek kaşığı aloe vera, 1 adet portakal.

  Portakalın suyunu sıkın ve aloe vera jeli ile karıştırın. Kremsi bir kıvam aldığında parmak uçlarınızla yüzünüze sürün. 5 dakika beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın. Kısa sürede en etkili sonuç veren maskelerden biridir.


  Malzemeler: 3 yemek kaşığı buğday unu, yarım bardak ılık su, bir yemek kaşığı limon suyu.

  Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika boyunca bekletin. Ardından soğuk suyla yıkayın. Buğday unu cildin sıkı görünmesini sağlar. Limon ise damarların sıkılaşmasına yardımcı olur. Düzenli uygulandığında etkili sonuçlar verir.


  Malzemeler:  2 yemek kaşığı un, 2 yemek kaşığı yoğurt, kıvam alana kadar gül suyu.

  Tüm malzemeleri bir karışım elde edene kadar karıştırın. Pamuk yardımıyla temiz cilde maskeyi sürün. 20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla cildinizi durulayın. Gül suyu ile cildiniz nemlenecek, hücreler yenilenecek ve gözenekler sıkılaşacaktır.


  Kuşburnu çayını normal bir şekilde demleyin. Çay ılımaya başladığında pamukla cildinize sürün ve 10 dakika bekletin. Ardından soğuk suyla durulayın. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.


  Önemli not: Cildiniz hassas bir yapıya sahipse, maskeleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.


  Şunlara da göz atın;

  Yazı kaynağı : www.lezzet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap