Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  göz çevresindeki yağ bezeleri nasıl geçer

  1 ziyaretçi

  göz çevresindeki yağ bezeleri nasıl geçer bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Gözaltındaki yağ bezeleri nasıl geçer?

  Gözaltındaki yağ bezeleri nasıl geçer?

  Gözaltındaki yağ bezeleri nasıl geçer?

  Gözaltındaki yağ bezeleri küçük beyaz benekler şeklinde içi dolgun ve sert bir yapıya sahiptir. Herkeste görülebilen yağ bezeleri göz çevresinde estetik açıdan iyi bir görünüm vermezler. Göz çevresinde oluşan bu benekler bazı hastalıkların habercisi de olabilir. Peki, gözaltındaki yağ bezeleri nasıl geçer? İşte gözaltındaki yağ bezelerinden kurtulmanıza yardımcı olacak bitkisel çözümler...

  Gözaltındaki yağ bezeleri kolestrolden kaynaklanacağı gibi aşırı yağlı yiyeceklerin etkisi ile ciltte artış gösterebilirler. Göz çevresinde sıklıkla karşılaşılan yağ bezeleri genellikle sarı ve beyaz renklerde oluşmaktadır. Bu bezeler yapısal nedenlerden kaynaklanacağı gibi çok fazla kapatıcı ve yağ bazlı kremlerin kullanımı da bezelerin oluşmasına neden olabilir. Yağ bezeleri başta göz çevresinde olmak üzere vücudun her yerinde oluşabilir. Göz çevresi hassas ve ince bir yapıya sahip olduğundan dolayı sıkmak son derce sakıncalı olabilir. Sıkıldığı taktirde enfeksiyon ve göz çevresinde tahrişe neden olmaktadır. Peki, göz etrafındaki yağ bezeleri nasıl geçer? İşte yağ bezelerine savaş açan doğal besinler…

  GÖZ ETRAFINDAKİ YAĞ BEZELERİNİN TEDAVİSİ NASIL OLUR?

  – Gözaltındaki yağ bezlerinin başlıca nedeni kolestrolden kaynaklı olabilir. Bu nedenle tükettiğiniz gıdalara dikkat etmek gerekir. Aşırı yağlı yiyecekler, çay. Kahve gibi besinleri dozunda tüketmek gerekir.

  – Uyku düzensizliği yağ bezelerinin oluşmasına ve artasına neden olabilir.

  – Yağ bezleri stres kaynaklıda oluşabilmektedir. Stres ve endişeden uzak durmak gerekmektedir.

  – Su içmeyi ihmal etmemelisiniz.

  GÖZALTINDAKİ YAĞ BEZELERİ İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

  SARIMSAK

  Sarımsak mikrop kırıcı ve antibiyotik etkisi ile bezelerin yumuşamasını ve iyileşmesini sağlar. 1 diş sarımsak ile 1 adet karanfili havanda ezin. Gözaltındaki yağ bezelerine sürüp 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Her gün düzenli olarak iyileşene kadar yapabilirsiniz.

  LAVANTA KÜRÜ

  1 tatlı kaşığı lavanta ile 1,5 su bardağını 15 dakika bir cezvede kaynatın. Her gün akşam yemeğinden 1-2 saat önce süzdüğünüz lavanta çayını için. 15 gün düzenli olarak kürü içmeye devam edin ve 15 günün sonunda tekrar ederek 45 gün bu çayı içtiğiniz takdirde yağ bezeleri kaybolacaktır.

  PATATES

  Bir adet haşlanmış patatesi ezin daha sonra ince bir bezin içine koyarak yağ bezelerinin üzerinde 10-15 dakika bekletin ve ardından durulayın. Bu tarifi 2 günde 1 uygulamalısınız.

  Tüm uygulamalara rağmen geçmeyen yağ bezelerini lazer tedavisi ile yok etmeniz mümkündür.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yağ bezelerini ne eritir? Göz altı çevresi yağ bezeleri için sirke tedavisi uygulaması

  Yağ bezelerini ne eritir? Göz altı çevresi yağ bezeleri için sirke tedavisi uygulaması

  Yağ bezeleri genellikle 40 yaş üstü kadınlarda görülse de çok fazla makyaj yapılması ve cildin yeteri kadar temizlenmemesinden kaynaklı olarak genç yaştaki kadınlar da çok sık görülebilir. Cerrahi müdahale ile temizlenen yağ bezeleri için halk arasında yaygın olarak kullanılan oldukça işe yarar doğal yöntemler de bulunur. Özellikle cilt bakımında oldukça yaygın olarak kullanılan aloe vera, sirke ve çay ağacı gibi maske ve kürler yağ bezelerinin kısa sürede geçmesine yardımcı olur.

  Kekik yağının faydaları nelerdir? Kekik yağı nasıl kullanılır?

  Doğal ve aromatik yağların doğru yöntemlerle uygulanması halinde ciltte meydana gelen yağ bezelerinin yok edilmesi mümkündür. Aloe vera jeli, yağı veya Hintyağı gibi güçlü aromaya sahip yağlar temiz bir pamuğa damlatılarak yüze masaj yaparak uygulanır. Bu işleme her gün düzenli olarak devam edilir. Bir süre sonra yağ bezeleri eriyerek yok olacaktır. 

  1- Çay Ağacı Yağı

  Cildin temizlenmesinde oldukça etkili olan çay ağacı yağı ile cildi temizlemek ciltteki yağ bezelerinin zamanla erimesine ve yok edilmesine yardımcı olur. Tonik olarak kullanılan çay ağacı yağı, ciltteki toksin ve kirlerin arınmasını sağlar.

  Çay ağacı yağının faydaları nelerdir? Çay ağacı yağı sivilcelere iyi gelir mi?

  2- Sirke

  Yağ bezelerinin yok edilmesinde en etkili kürlerden biri de sirkedir. Temiz bez ya da pamuk yardımıyla yüze masaj yaparak uygulanan sirke, ciltteki yağ, kir ve toksinlerin kısa sürede temizlenmesini sağlamasının yanında cildin doğru yöntemlerle temizlenmemesinden ve çok fazla makyajdan kaynaklı oluşan yağ bezelerinin de geçmesine yardımcı olur. 

  Sirkeli suyun faydaları nelerdir? Sabahları aç karnına sirkeli su içme zayıflatır mı?

  3- Bal ve Buğday Maskesi

  Bezelerin küçülerek zamanla erimesi için bal ve buğday iyice karıştırılarak 1 gece oda sıcaklığında bekletilir. Arından cilde maske yaparak uygulanır ve yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletilir bol su ile durulanır. Düzenli olarak haftada 2-3 kez uygulanması tavsiye edilir.

  Zeytin yemenin faydaları nelerdir? Sabahları zeytinyağı içmek hangi hastalıklardan korur?

  4- Hintyağı

  Keskin aromasıyla cilt bakımında çok fazla kullanılan hintyağı, 4-5 damla kadar temiz bir pamuğa sürülür ve masaj yaparak cilde uygulanır. Bu işlemin düzenli olarak uygulanması göz çevresinde oluşan yağ bezelerinin azalmasını hızlandırmaktadır. 

  Hardal yağının faydaları nelerdir? Hardal yağı saça faydaları...

  5- Buhar Banyosu 

  Ciltteki toksin, yağ ve kirin arınmasında en etkili tedavi yöntemlerinden biri olan buhar banyosu, hafta 1 kez uygulandığında ciltteki yağ bezelerinin geçmesinde etkili yöntemlerden biridir. 

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Göz kapağı ve göz altındaki yağ bezeleri neden olur, nasıl geçer?

  Göz kapağı ve göz altındaki yağ bezeleri neden olur, nasıl geçer?

  Göz kapağında ve çevresinde oluşan yağ bezelerinin görmeyi olumsuz etkileyecek bir durum olmasa da büyüdükçe kişide kötü bir görüntü oluşturuyor. Bu durumda psikolojiyi olumsuz etkiliyor. Peki, göz kapağı ve çevresindeki yağ bezeleri neden olur? Nasıl geçer? Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer konu ile ilgili bilgiler verdi.

  GÖZ KAPAĞI VE GÖZ ÇEVRESİNDE YAĞ BEZESİ NEDEN OLUR?*

  Yağ bezeleri göz kapağı ve göz altı dahil vücudun herhangi bir bölgesinde yağ dokusundan oluşan iyi huylu kitlelerdir. Bu yağ bezeleri çoğunlukla herhangi bir ciddi sağlık sorununa neden olmaz.

  Göz ve çevresinde oluşan yağ bezelerinin çıkmasının nedeni bölgedeki damarların yağlanmasından da kaynaklanabilir. Bu yağlanmanın kesin nedeni göz doktorunun muayenesi ve tetkikler sonrası ortaya çıkar.

  GÖZ ALTINDAKİ YAĞ BEZELERİ NASIL GEÇER?*

  Gözaltı bölgesindeki yağ bezelerinin geçmesi için öncelikle kolesterolü artıracak gıdalar tüketilmemelidir. Bu gıdalar arasında et, siyah çay, kahve, nescafe, peynir v.b. gıdalardan uzak durmalısınız.

  Uzak durulması gereken gıdaların dışında stresten de uzak olunmalıdır. Uykusuzluk, yorgunluk, üzüntü, ağlamak gibi durumlar göz altı yağlarının artmasına sebep olabilir.

  GÖZ ÇEVRESİNDE YAĞ BEZELERİ İÇİN TEDAVİ SEÇENEKLERİ*

  Göz bölgesinde çıkan yağ bezelerinden kurtulmak için Plexr Plazma uygulaması yapılır. Son derece acısız, basit ve kısa süren bu uygulama da göz kapağı bölgesine özel hazırlanan uyuşturucu jel sürüldükten sonra PLEXR ile göz kapaklarınıza lazer vuruşları yapılıyor. Ve göz çevresi bölgesinde meydana gelen yağlardan kurtulmanızı sağlıyor.

  Bu yöntem sayesinde ameliyat korkusu olan kişilerin gönül rahatlığı ile tedavi olmaları mümkün. Hiçbir yan etkisi olmadığı gibi, bu konuda uzman bir doktor tarafından yapıldığı taktirde, işlem sonrası bir komplikasyon veya aksi durumlar söz konusu olmuyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER

  Yazı kaynağı : www.formsante.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap