Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  gözüme kestirdiğim coin ethereum, polkadot, polygon ve binance smart chain eko sistemlerinde oracle yani köprü görevi gören bir projenin coini.

  1 ziyaretçi

  gözüme kestirdiğim coin ethereum, polkadot, polygon ve binance smart chain eko sistemlerinde oracle yani köprü görevi gören bir projenin coini. bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Binance Smart Chain tabanlı oracle akıllı sözleşmelere güç veriyor

  Binance Smart Chain tabanlı oracle akıllı sözleşmelere güç veriyor

  Binance Smart Chain geliştiricilerinin, gerçek dünya verileriyle beslenen DApp ve merkeziyetsiz otonom organizasyonlar oluşturmasına olanak tanıyan bir oracle sistemi hayata geçti.

  İlk olarak Tron üzerinde kullanıma açılan Bridge Oracle, kullanımı kolay altyapısını genişleterek önemli bir kilometre taşını aştığını söylüyor. Artık akıllı sözleşmelere çok çeşitli veri kaynakları entegre edilebiliyor ve bu durum uygulamanın faydalarını büyük ölçüde artırıyor.

  Veriler; HTTP ve HTTPS istekleri kullanılarak veya WolframAlpha'nın hesaplama bilgisi aracılığıyla alınabiliyor. Ayrıca oracle'lar rastgele sayı üretmek için kullanılabiliyor ve bu altyapı aynı zamanda işletmelerin blockchain teknolojisini şirketlerinin operasyonlarına entegre etmelerinin de yolunu açıyor.

  Büyük bir sorun çözülüyor

  Akıllı sözleşmeler, dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin çalışma şeklini dönüştürmenin etkili bir yolu olarak biliniyor. DAO'lar ise, şirketlerin gerçekten merkeziyetsiz biçimde çalışmasına olanak tanıyan, bir dizi işlemin otomatikleştirilebilmesini sağlamak için hayata geçti. Buradaki en büyük engel, akıllı sözleşmelerin oracle kullanmadan harici verilere erişememesinde yatıyor.

  Bridge, piyasaya sürüldükten sonra, Tron ağında "özel geliştirilmiş ilk açık oracle sistemi" olarak çalışacak. Binance Smart Chain üzerinde kullanıma sunulmasıyla birlikte bu altyapı, birçok yeni geliştiriciye açılmış olacak. BSC, Ethereum'dan çok daha düşük işlem ücreti istemesi sayesinde popüler bir blockchain haline geldi.

  Bridge Oracle altyapısını BSC üzerinde kullanan geliştiriciler, BNB token kullanarak ödeme yapabilecekler. Bu süreci konu alan ve Twitter üzerinde paylaşılan eğlenceli animasyon videosu yüksek izlenme sayıları elde ederek 1.800 retweet ve 9.700 beğeni yakaladı.

  BRIDGE ORACLE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ BURADA

  Yeni faydalar geliştiriliyor

  Bridge Oracle CEO'su Sina Estavi, Telegram üzerinde yakın zaman önce yapılan bir AMA'da, ekibinin Ethereum'da görülen yüksek Gas ücretleri nedeniyle Tron üzerinden ilerlemeyi planladıklarını açıkladı. Bu blockchain üzerinde bir DApp geliştirdikten sonra, harici kaynaklardan gelen verileri besleyebilecek bir açık oracle sisteminin eksikliğini hissettiklerini söyledi.

  Akıllı sözleşmelerin günlük hayatta ne kadar yararlı olabileceğine dair güçlü bir örnek vererek sözlerini sürdürdü. Herhangi bir işletme, hazırladığı videoyu tanıtmak isterse, ünlü bir sima ile akıllı sözleşme üzerinden anlaşabilir ve videonun elde ettiği görüntüleme sayısına göre ödeme yapabilir. Tutar, sözleşmeye fiziksel olarak bağlanabilir ve sözleşmenin şartlarının karşılanıp karşılanmadığını doğrulamak için Bridge'in oracle sistemi kullanılabilir.

  Estavi, Bridge Oracle'ın akıllı sözleşmelere entegre edilen her veri parçasının orijinalliğini ve değiştirilip değiştirilmediğini kontrol etmek için çalıştığını vurguladı. Deneyimli geliştiriciler şu anda potansiyel çözümler üzerinde çalışıyor.

  İleriye bakıldığında, platformunun Tron ağ tokenlerinin Binance Smart Chain'e aktarılmasını sağlayan bir köprü görevi göreceği açıklandı. Şu anda planlanan bir dizi yeni özellik daha var.

  "Bridge Oracle, gerçek dünya verilerini blockchain ağına ve bir zincirden diğerine bağlamayı hedefliyor. Bağlantı, bu projeyi tanımlayan en iyi kelime" diye ekledi

  Bridge Oracle hakkında daha fazla bilgi edinin

  Sorumluluk Reddi. Cointelegraph bu sayfadaki herhangi bir ürün içeriğini onaylamaz. Size elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri sağlamayı amaçlasak da, okuyucular şirket ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu üstlenmelidir. Bu makale bir yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

  Yazı kaynağı : tr.cointelegraph.com

  Binance Smart Chain (BSC) Rehberi

  Binance Smart Chain (BSC) Rehberi

  Kısa Özet

  BNB para biriminin evi, Binance Chain'i muhtemelen duymuşsunuzdur. Binance Chain, ultra hızlı alım satımlar için optimize edilmiştir. Bunu başarmak için bazı konularda taviz vermek zorunda kalmıştır – bunlardan biri de programlanabilirlik açısından diğer blockchainler kadar esnek olmamasıdır.

  Yüksek performanslı merkeziyetsiz uygulamalar geliştirmek için tam donanımlı bir çevreye sahip yeni bir blockchain olan Binance Smart Chain ise bunu değiştirmeyi hedefler. Kullanıcıların, her iki dünyanın en iyi özelliklerinden de faydalanabilmesi amacıyla Binance Chain ile çapraz zincir uyumluluğu için inşa edilmiştir.

  Giriş

  Binance Smart Chain nedir?

  Binance Smart Chain nasıl çalışır?

  Mutabakat

  Çapraz zincir uyumluluğu

  Binance Smart Chain'de Merkeziyetsiz Finans

  Son düşünceler

  Binance Smart Chain, orijinal Binance Chain'in işlevselliğini büyük ölçüde artırır ve farklı blockchainler arasında bir köprü kurmak için son teknoloji ürünü birçok protokolü bir araya getirir. BSC kısa süre önce faaliyete geçmiş olsa da, EVM uyumluluğunun yanı sıra BNB stake edilebilmesi vaadi, geliştiricilerin güçlü merkeziyetsiz uygulamalar inşa edebilmesi için platformu ideal bir motor haline getirir.

  Yazı kaynağı : academy.binance.com

  Kripto Analisti İddialı: Bu 4 Altcoin, 100x Yapmaya Hazır!

  Kripto Analisti İddialı: Bu 4 Altcoin, 100x Yapmaya Hazır!

  Popüler kripto para analisti Lark Davis, “düşük değerli altcoin mücevherleri” dediği projeleri açıklıyor. Analist, Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) ekosistemlerinde 100 kat kazanç elde etme potansiyeline sahip olduğunu söylediği altcoin’leri paylaşıyor.

  Lark Davis: Polkadot ve Kusama’nın (KSM) parachainleri başlatıldı!

  Popüler trader Lark Davis yeni bir videoda, Polkadot’un test ağı olan Polkadot veKusama‘nın (KSM) parachainlerini başlattığını vurguluyor.  Lark Davis konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

  Lark Davis, bu 2 altcoin projesine dikkatleri çekiyor

  Lark Davis’in bahsettiği ekosistemlerdeki ilk altcoin, Kusama parachain müzayedelerinden önce 100 milyon dolarlık kitle kredisi toplayan merkezi olmayan finans (DeFi) ağı Karura’dır. Karura, bir parachain slot’unu güvenceye almak için daha sonra Kusama ağına yatırılacak olan KSM biçiminde toplamı yükseltti.

  Analiste göre, kitle fonlaması döneminde muhtemelen başarılı olacak bir diğer altcoin, Polkadot‘tan Ethereum’a bir köprü olan Moonbeam Network’tür. Moonriver, projenin Kusama versiyonu ve Kusama ile Ethereum arasında bir köprü görevi görüyor. Lark Davis, açıklamalarının devamında yükseliş beklediği diğer kripto para birimlerini sıralıyor.

  Lark Davis: Bu 2 altcoin projesi de iddialı görünüyor!

  Merkezi olmayan sigorta projesi Bridge Mutual Insurance (BMI), Lark Davis’in uzun vadeli oyunlarından biri. Analist, BMI’nin birlikte çalışabilirlik için çabaladığını ve kripto piyasasının çok düşük değerli bir sektöründe faaliyet gösterdiğini belirtiyor. Buna ek olarak, BMI ana projesini yakında başlatıyor ve Lark Davis, altcoin’in “bir sonraki büyük sigorta oyuncusu olabileceğini” belirtiyor. Sırada, Uniswap’ta (UNI) yeni başlatılan zincirler arası otomatik piyasa yapıcısı Demodyfi (DMOD) var. 

  Analiste göre, bu proıje Uniswap benzeri bir protokol, ancak Polkadot tabanlı köprü olan ve daha önce bahsedilen Moonbeam üzerine inşa edildi. Lark Davis’e göre, Demodyfi, hem Ethereum hem de Polkadot tabanlı likiditeye erişmeyi hedeflediği için piyasadaki likiditenin çoğunu ele geçirmek için kendisini iyi konumlandırıyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altcoin tahmini için“Altcoin Kıyameti Mi Geliyor? İşte 5 Seviyeyi Bilen Analistten Sıcak Tahminler” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

  Yazı kaynağı : kriptokoin.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap