Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  görgüsüzler filmi nerede çekildi

  1 ziyaretçi

  görgüsüzler filmi nerede çekildi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Görgüsüzler filminin konusu ne, oyuncuları kimler? Görgüsüzler filmi ne zaman, nerede çekildi?

  Görgüsüzler filminin konusu ne, oyuncuları kimler? Görgüsüzler filmi ne zaman, nerede çekildi?

  Başrollerinde, Gülşen Bubikoğlu, Müjdat Gezen, Perran Kutman ve Adile Naşit gibi isimlerin yer aldığı Görgüsüzler filmi bugün 360 TV ekranlarında izleyenleri ile buluşuyor. İzleyenleri kahkahaya boğan filmin yönetmenliğini Osman F. Seden üstlenirken, senaryosunu Sadık Şendil ve Erdoğan Tünaş kaleme aldı. Peki, Görgüsüzler filminin  konusu ne, oyuncuları kimler?

  GÖRGÜSÜZLER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

  Pervin (Perran Kutman) kızı Gül (Gülşen Bubikoğlu) ile birlikte yaşamaktadır. Ana kız borçlu oldukları esnafı paşa dedelerinden miras kaldı diye kandırıp veresiye bir yaşam sürmektedirler. Pervin de zaten Gül’ü zengin biriyle evlendirmek istemektedir. Bakkal Hasan (Cevat Kurtuluş) ve oğlu Remzi’nin (Şemsi İnkaya) ise ana-kızda gözleri vardır. Kese kese ortada kupon bırakmayan Pervin ve Gül gazeteden Ege kıyılarında lüks bir gemi gezisi, araba ve para kazanır. Miras için gittiklerini söyleyerek esnaftan da para alırlar. Öte yandan kumar düşkünü Murat (Müjdat Gezen) nişanlısı Ayşegül’ün (Ayşen Gruda) annesi Halime’nin (Adile Naşit) aldığı takside şoförlük yapmaktadır. Birgün taksiyi kiralayıp aldığı para ile kabadayı Karadayı (Bülent Kayabaş) ile kumar oynar. Paralarla kaçan Murat’ın hileyle kumarı kazandığını anlayan Karadayı peşine düşer. Amcası gemide çalışan Murat, gemiye saklanır. Murat’ı gören Karadayı gemiye binecekken polisçe tutuklanır.

  Murat gemide kendilerini prenses olarak tanıtan Pervin ve Gül’e petrol kralı olduğunu söyler. Ayşegül’le Halime taksinin kiraya verildiğini öğrenince Karadayı’dan yardım ister. Pervin ve Gül’ün borçlu oldukları esnaf, arkalarından Hasan ve Remzi’yi gönderir. Gemide Murat Gül’e, amcası da Pervin’e aşık olmuşlardır. Otele yerleştiklerinde Halime ve kızı ile Hasan ve oğlu da otelin bahçesine kamp kurar. Pervin, Gül, Halime, Ayşegül çekişirler. Karadayı’nın sıkıştırdığı Murat, Gül’den para yardımı ister. Gül, aslında fakir olduklarını açıklayınca Murat da gerçeği anlatır. Karadayı’nın adamları Gül’ü kaçırırlar. Halime, Pervin, Ayşegül, Hasan, Remzi, Murat ve amcası aralarındaki çekişmeleri unutup Gül’ü kurtarırlar.

  GÖRGÜSÜZLER FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

  Çok sayıda Yeşilçam oyuncusunun rol aldığı filmin kadrosun şu isimler yer alıyor:

  Gülşen Bubikoğlu
  Müjdat Gezen
  Perran Kutman
  Adile Naşit
  Ayşen Gruda
  Şemsi İnkaya
  Bülent Kayabaş
  Münir Özkul
  Cevat Kurtuluş
  Mehtap Ar
  Zeki Alpan
  Erdinç Akbaş
  Alev Sayın
  Hakkı Kıvanç

  GÖRGÜSÜZLER FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

  1 Ekim 1982 tarihinde vizyona giren Görgüsüzler filminin çekimleri İstanbul'un çeşitli yerlerinde gerçekleştirilmiştir.

  Yazı kaynağı : www.turkgun.com

  Görgüsüzler

  Görgüsüzler

  görgüsüzler

  Görgüsüzler

  Tüh!

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap