Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  fungoid krem ne işe yarar

  1 ziyaretçi

  fungoid krem ne işe yarar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TERRA İLAÇ, Vitade-3 ve Fungoid Krem Lansman Toplantısını Gerçekleştirdi

  Terra İlaç, 12-15 Ocak tarihleri arasında Antalya’da iki yeni ürünü için lansman toplantısı gerçekleştirdi.

  Toplantıda, Vitade-3 (D3 vitamini) ve Fungoid Krem (mantar enfeksiyonlarında kullanılan antifungal krem) adlı ürünler için saha teşkilatına eğitim verildi. VİTADE-3; Ocak 2017’de piyasaya sürülmüştür.

  VİTADE-3 Oral Damla; Her şişede (15 ml damla); 50.000 I.U. Vitamin D3 içerir. VİTADE-3 İ.M./Oral Ampul; Her 1 ml’ lik ampul: 300.000 IU D 3 vitamini içerir.

  FUNGOID KREM; Mart 2017’de piyasaya sürülecektir. Fungoid Krem 15g’lık tüplerde bulunur. 1 g’ı içinde 10 mg izokonazol nitrat ve 1 mg diflukortolon valerat etkin maddelerini içerir. Diflukortolan valerat; derinin iltihabi ve alerjik durumlarında iltihabı önler ve kaşıntı, yanma, sızı gibi şikayetleri giderir. Fungoid Krem günde 2 defa uygulanır. Tedavi 2 hafta sonra sonlandırılmalıdır.

  Yazı kaynağı : dmyelektronik.com

  Fungoid Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

  Fungoid Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

  Fungoid krem genel olarak antifungal ilaç kategorisine ait bir üründür. Peki Fungoid krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

  Fungoid Krem Muadili

  Bu kremin muadilleri arasında Albacort krem, Dermo-Rest krem, Dermo Trosyd solüsyon, Dermo Rest tırnak solüsyonü, Dermo Trosyd deri kremi, Fungoid krem, Fuggy krem, Izocort krem, Izosol krem, Gyno Trosyd vajinal krem, Tiocan krem, Tioderma krem, Tioderma pudra, Tioderma losyon ve Tiogyn vaginal ovül gibi çeşitli krem ve ilaçlar vardır.

  Fungoid Krem Ne İçin Kullanılır?

  Bu krem, ayak mantarı, kasık mantarı, saçkıran ve diğer mantar cilt enfeksiyonları (kandidiyaz) gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda boyun, göğüs, kollar veya bacakların cildinin renginin açılmasına veya koyulaşmasına neden olan bir mantar enfeksiyonu olan pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir cilt hastalığını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, mantar büyümesini engelleyerek çalışan bir azol antifungal ilaçtır.

  Fungoid Krem Ne İşe Yarar?

  Bu krem, kasık mantarı, ayak mantarı, kandidiyaz, pityriasis (tinea versicolor) ve saçkıran gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca bu krem farklı maya, küf ve mantar enfeksiyonlarını iyileştirmek için uygulanan bir ilaçtır. Mantarın meydana gelmesini engelleyerek çalışan bir antifungal ilaçtır.

  Daha detaylı bilgi almak için ilacın üreticisine ait siteyi ziyaret edin: http://www.terrailac.com.tr/

  Fungoid Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  Fungoid Krem Nasıl Kullanılır?

  Bu kremi, etikette belirtildiği gibi veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın.

  Bu kremi ağızdan almayın. Bu krem sadece ciltte kullanım içindir. Bu ilacı açık yaralarda kullanmayın. Bu krem vajina veya rektumda kullanım için değildir.

  Ellerinizdeki cilt rahatsızlığını tedavi etmiyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen alanı temizleyin ve kurulayın. Kremi, losyonu, spreyi veya tozu iki ila dört hafta boyunca belirtildiği şekilde günde bir veya iki kez uygulayın. Doktorunuz size söylemediği sürece tedavi edilen cilt bölgesini kapatmayın. Giysileri korumak için hafif bir pamuklu gazlı bez kullanılabilir.

  Bu ilacı tam öngörülen süre boyunca kullanın. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden belirtileriniz düzelebilir. Dozu atlamak, antifungal ilaca dirençli başka enfeksiyon riskinizi de artırabilir. Enfeksiyon iki hafta (veya ayak mantarı dört hafta) içinde geçmezse veya daha da kötüye gidiyorsa doktorunuzu arayın. Oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayınız. Kullanılmadığı zaman tüpü sıkıca kapalı tutun.

  Fungoid Krem Yan Etkileri

  Kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi, tedavi edilen ciltte şiddetli kabarcıklanma, kaşıntı, soyulma veya cilt kuruluğu, kızarıklık veya tahriş ve karın ağrısı gibi alerjik reaksiyon belirtileriniz varsa acil tıbbi yardım alın. 

  Bu krem cilde uygulandığında ciddi yan etki riski düşük olsa da, ilacın kan dolaşımınıza emilmesi durumunda ağız kuruluğu, dil ağrısı, diş ağrısı, kırmızı veya şişmiş diş etleri, değişen tat duygusu, bulantı, ishal veya baş ağrısı da dahil yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu yan etkilerden birisini görürseniz hemen ilacı kullanmayı bırakın ve varsa hemen doktorunuzu arayın.

  Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve diğerleri ortaya çıkabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye almak için doktorunuzu arayın.

  Yazı kaynağı : www.begonya.com

  Fungoid Krem Niçin Kullanılır, Fiyatı?

  Fungoid Krem Niçin Kullanılır, Fiyatı?

  Fungoid krem ağır iltihap ve egzamalarla seyreden mantar hastalıklarının geçirilmesinde kullanılan etkili ilaçtır. Fungoid krem nedir, neye yarar, etken maddesi nedir, kullanım şekli nasıldır, kimler kullanamaz, yan etkisi var mı, eşdeğeri nedir, yan etkisi var mıdır, kullanıcı yorumları nasıldır sorularının cevaplarını alt başlıklar halinde anlattık.

  Fungoid Krem Nedir?

  Atopik dermatitte, pullanma, kepeklenme, renk değişikliği ardından iltihaplanmayla ilerleyen cilt mantarında, ayak parmakları arasında, tırnak mantarında, pişiklerde, güneş yanığı, böcek ısırığı, arı sokması, yüz, boyun, kol, göğüs bölgesinde ortaya çıkan vücut mantarında, ağır iltihap ve egzamalarla seyreden mantar enfeksiyonlarında, kaşıntı, yanma, sızı gibi durumlarda kullanılan cilt ürünüdür. Bu ilaç halk arasında mantar kremi olarak bilinmektedir. Bu kremin ismi mantar rahatsızlıkları için kullanıldığından böyle verilmiştir.

  Yeşil-beyaz kutularda 15 gramlık ve 30 gramlık formlar şeklinde piyasaya sürülmektedir. Topikal antifungaller olarak isimlendirilen ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır. Kortizon içeren bir mantar kremidir, bazı mantar kremleri kortizon içermektedir. Cilt yüzeyine sürülerek kullanılır ağız yoluyla da kesinlikle kullanılmamalıdır.

  Normal reçete ile satışı yapılmaktadır. Reçeteli olarak da reçetesiz olarak da eczaneden satın alabilirsiniz. Reçete edildiği takdirde SGK tarafından ödenen bir kremdir. Kremin ruhsat sahibi Terra İlaç ve Kimya Sanayi Ticaret A.ş’dir. . Bu krem üretimi Abdi ibrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş tarafından yapılmaktadır. Üretim yeri de İstanbul’dur.

  Fungoid Krem Etken ve Yardımcı Maddeleri

  İçerik incelemesi de yapalım sizlerde aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz. Bu kremin içeriğinde olan maddeler ise şöyle;

  Etken (etkin) maddesi: İzokonazol nitrat,  diflukortolon valerat.

  Yardımcı maddeleri: Likit parafin, su, sarı yumuşak parafin, polisorbat 60, setostearil alkol, disodyum edetat, sorbitan stearat.

  Bu Yazıyla Alakalı İçerikler

  Fungoid Krem Endikasyonları

  İltihaplı ve kaşıntılı cilt mantarlarının üremesini durdurarak mantar hastalığını ortadan kaldırır. Mantara bağlı oluşan kızarıklık, kaşıntı gibi sorunları ortadan kaldırır. Tırnak mantarı, ayak mantarı, vücut mantarı gibi tüm mantar türlerine karşı çok etkilidir. Birçok mikroba, dermofitlere, mayalara, maya benzeri mantarlara (pitriyasis versicolor’a neden olan organizmalar dahil, küflere karşı da çok etkilidir.

  Fungoid Krem Ne İşe Yarar?

  Fungoid Krem Faydaları

  Mantar hastalığını iyi ederek cilt yapısını parlak ve canlı bir görünüme kavuşturur. Ciltteki kaşıntı, kızarıklık gibi durumları gidererek cilt güzelliğini ortaya çıkarır. Ciddi cilt sorunlarının oluşmasının önüne geçer. Ayrıca saçlı deriye de katkılar sunar. Bunun yanında saçlarının daha sağlıklı olmasını sağlar. Mantar hastalığından dolayı pullanma, tahriş gibi kötü görünümleri de ortadan kaldırır.

  Fungoid Krem Nasıl Kullanılır?

  -Doktorunuz bu kremi reçete etti aynı şekilde kullanın yoksa da aşağıdaki kullanım önerilerini dikkate alın.

  Hastalıklı cilt bölgesine ve çevresinde bir miktar alınarak parmak uçları ile masaj yaparak sürülür.

  -Bir gün içerisinde 12 saat aralıklarla iki defa kullanılır.

  -İyileşme olduktan sonra 14 gün daha kortizon içermeyen mantar kremi ile tedaviye devam edilmelidir.

  Çocuklarda ve bebeklerde kullanım bilgisi

  Bebeklerde kullanılmaz ve 2 yaşından büyük çocuklarda kullanılmalıdır.

  Yaşlılarda kullanım bilgisi

  Yaşlılarda ve 65 yaş üstündeki kişilerde normal şekillerde kullanılır.

  Hamile(Gebe) ve emzirenlerde kullanım bilgisi

  Hamileler risk taşıdığından bu krem hamilelerde kullanılmaz. Emziren kişiler kullanabilir yalnız göğüs bölgesine bu kremi uygulamamalıdırlar.

  Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanım bilgisi

  Böbrek yetmezliği ve karaciğer yetmezliği olan kişilerde normal dozlarda kullanılabilir.

  Fungoid Krem Hakkında Detaylı Bilgiler

  Fungoid Krem Kimlere Uygulanmaz?

  Fungoid Krem Yan Etkileri

  Bölgesel olarak kullanıldığı için yan etki riski düşüktür. Bu ilacın etken maddesine hassasiyeti olan kişilerde yan etki riski fazla olmaktadır.

  Yaygın olan yan etkiler

  Yaygın olmayan yan etkiler

  Bilinmeyen sıklıkta görülen yan etkileri

  Fungoid Krem Fiyatı

  15 gramlık bu kremin güncel fiyatı 29.27 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında satışı yoktur. Reçeteli alındığında devlet tarafından ödenmektedir. Bu fiyatlardan çok fazla söyleyen eczanelerden alım yapmayın. Son kullanma tarihine göre kullanın.

  Fungoid Krem Muadili

  Bu kremle aynı etkileri gösterecek başka ilaçlarda vardır. Bu kremi tedarik edemediğiniz takdir de aşağıdaki ilaçlardan birini de alıp kullanıma başlayabilirsiniz.

  Fungoid Krem Nasıl Saklanmalıdır?

  Çocuklardan uzak ve ellerine alıp oynayamayacakları noktalarda saklanmalıdır. Karıştırılmamış ürünü ve paketi 20 derecedeki ılık ortamlarda muhafaza edin. Dondurmayın ve buzdolabına koymayın. Ağzını sıkı kapatın. Son kullanma tarihinden sonra bu ilacı kullanmayın. Bu merhemde bozukluklar fark ederseniz kullanmadan tıbbi atıklara atın. Güneş ışığıyla temas ettirmeyin.

  Fungoid Krem Prospektüs

  Prospektüs bilgilerini sunduk bu bilgileri işinize yarayınca kullanabilirsiniz. İlaç hakkında tüm detayları bilmek size fayda sağlayacaktır.

  Fungoid Krem İle İlgili Sorular

  Soru 1: Fungoid Krem Ne İşe Yarıyor?

  Cevap 1: Cilt üzerinde oluşan mantar hastalıklarını tedavi etmeye yarıyor.

  Soru 2: Fungoid Krem Kortizon İçerir Mi?

  Cevap 2: Kortizon içeren bir mantar kremidir.

  Soru 3: Fungoid Krem Tırnak Mantarı?

  Cevap 3: Tırnak mantarı içinde kullanılabilir ve tırnak mantarı için iyi sonuçlar vermektedir.

  Soru 4: Fungoid Krem Vajina İçine Sürülür Mü?

  Cevap 4: Vajina içine dikkatli bir şekilde sürülmelidir.

  Soru 5: Fungoid ve Albacort Aynı Mı?

  Cevap 5: İkisi de muadil ilaçlardır yakın sonuçlar verir içeriğindeki maddeler farklıdır.

  Soru 6: Fungoid Krem Hemoroid?

  Cevap 6: Hemoroid (basur) sorunu için bu krem kullanılmaz.

  Soru 7: Fungoid Krem Egzama İçin Kullanılır Mı?

  Cevap 7: Egzama için kullanılabilir ama tam egzama kremi değildir.

  Soru 8: Fungoid Krem Yüze Sürülür Mü?

  Cevap 8: Yüz bölgesine de uygulanabilir.

  Soru 9: Fungoid Krem Yorum?

  Cevap 9: Yorumları alttaki başlıkta bulabilirsiniz.

  Soru 10: Fungoid Krem Zararları?

  Cevap 10: Yan etkileri görülebilir onun haricinde zararı yoktur.

  Soru 11: Fungoid Krem Pişiğe İyi Gelir Mi?

  Cevap 11: Pişik sorununu hızlıca geçirmektedir doğru bir şekilde kullanılmalıdır.

  Soru 12: Fungoid Krem Sivilce?

  Cevap 12: Sivilce (akne) için uygun bir krem değildir.

  Soru 13: Fungoid Krem Ne Kadar?

  Cevap 13: Bu ilaç 29.7 TL’den satılmaktadır.

  Soru 14: Fungoid Krem Reçetesiz Alınır Mı?

  Cevap 14: Reçete zorunluluğu olmayan bir ilaçtır.

  Soru 15: Fungoid Krem Uçuk?

  Cevap 15: Uçuk kremi değildir uçuk için zovirax krem kullanabilirsiniz.

  Soru 16: Fungoid Kremi SGK Ödüyor Mu?

  Cevap 16: Reçete edilirse SGK tarafından ödenmektedir.

  Soru 17: Fungoid Kremi Devlet Ödüyor Mu?

  Cevap 17: Doktor tarafından reçete edildiğinde devlet tarafından ödenmektedir.

  Soru 18: Fungoid Krem Etken Maddesi?

  Cevap 18: İzokonazol nitrat, diflukortolon valerat isimli iki maddedir.

  Soru 19: Fungoid Kremi Aile Hekimi Yazabilir Mi?

  Cevap 19: Aile hekimleri bu ilacı reçete edebilmektedir.

  Soru 20: Fungoid Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü?

  Cevap 20: Genital bölgede bu kremi kullanabilirsiniz.

  Soru 21: Fungoid Krem Nerelerde Kullanılır?

  Cevap 21: Göz, ağız, burun için, dudak, ağız gibi bölgeler dışında tüm vücutta kullanılabilir.

  Soru 22: Fungoid Krem Kaç Gün Kullanılır?

  Cevap 22: Maksimum 2 hafta kullanılmalıdır.

  Soru 23: Fungoid Krem Eşdeğeri?

  Cevap 23: Bu kremin eşdeğerlerini muadil başlığında açıkladık oraya bakabilirsiniz.

  Soru 24: Fungoid Krem Gebelik Kategorisi?

  Cevap 24: Bu kremin gebelik kategorisi C’dir.

  Soru 25: Fungoid Krem Bebeklerde Kullanımı?

  Cevap 25: Bu krem bebeklerde kullanılmaz.

  Fungoid Krem Kullanıcı Yorumları

  Bu krem hakkında kullanıcılar yaşadıklarını aktardılar işte bu yaşananlar. Aşağıdaki bilgiler bu ürün hakkında size yol gösterici olacaktır.

  Kullanıcı yorumu: Mantar sorunları için harika bir krem kesinlikle. Ciddi mantar sorununuz var ise kullanın deriz.

  Kullanıcı yorumu: Bence süper bir şey kesinlikle iyi etki sağlıyor. Temizliğe dikkat edin ve bu kremi düzenli kullanın. Birçok mantar sorunun da da etkili.

  Kullanıcı yorumu: Kortizonlu bundan dolayı dikkatli kullanın. Kortizonlu olduğu için daha güçlü etkileri var.

  Kullanıcı yorumu: Fiyatı pahalı değil ve bir yan etki de göstermiyor. Reçete edilmesi halinde SGK tarafından ödenmektedir. Doktorumun tavsiyesi ile kullanıma başlamıştım.

  Kullanıcı yorumu: Ben kullandım ve kullandığım süre içerisinde güzel fayda gördüm. Kullanımı bıraktıktan 1 ayda sonra mantarlar tekrar geri geldi bazen böyle oluyor dikkat edin.

  Kullanıcı yorumu: İyi bir ilaç bende yan etki olarak yanma ve kaşıntı yaptı ama zamanla geçti. Uzun süre kullanmayın bu kremi.

  Yazı kaynağı : ciltbakimim.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap