Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  fikri sağlar hangi partilerde görev yaptı

  1 ziyaretçi

  fikri sağlar hangi partilerde görev yaptı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Fikri Sağlar

  Durmuş Fikri Sağlar (d. 1 Ocak 1953, Mut), Türk siyasetçi ve yazar.

  Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

  Galatasaray Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.

  Siyasi kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

  Önce Sosyaldemokrat Halkçı Partiyi ardından Cumhuriyet Halk Partisini 17., 18., 19. ve 20. dönemlerde İçel Milletvekili olarak temsil etti. SHP'de çok genç yaşta genel sekreterlik yaptı. 49., 50. ve 52. Hükûmetlerde Kültür Bakanlığı yaptı ve 50. Hükûmet'te revizyon sonucu Kültür Bakanlığı'ndan Devlet Bakanlığı'na getirildi. Susurluk Kazasının ardından kurulan TBMM Susurluk Komisyonu'nda üyelik yaptı. 18 Nisan 1999 tarihindeki genel seçimlerde CHP yüzde 8,71 oy alıp baraj altında kalınca milletvekilliği sona erdi.

  2004 Türkiye yerel seçimlerinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığını koyduysa da seçilemedi.

  2014 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi üyeliğine seçildi. 25. dönemde tekrar Mersin milletvekili olarak meclise girdi.

  30 Aralık 2020 tarihinde katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği "Türbanlı hâkim karşısına gittiğimde adaleti savunacağı konusunda kuşkum var. Bazıları militanca ve ideolojik takılıyor, bununla mücadele edilmeli" şeklindeki sözleri nedeniyle hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.[1]

  Kişisel yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

  Tiyatro sanatçısı Serap Sağlar ile evli olup, Yankı Sağlar ve tiyatro sanatçısı Gerçek Sağlar'ın babasıdır. Toros Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir. Birgün gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır.

  Eserleri[değiştir | kaynağı değiştir]

  Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]


  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Durmuş Fikri Sağlar kimdir?

  Durmuş Fikri Sağlar kimdir?

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0205 sn.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Fikri Sağlar kimdir, hangi partide? Durmuş Fikri Sağlar nereli, kaç yaşında?

  Fikri Sağlar kimdir, hangi partide? Durmuş Fikri Sağlar nereli, kaç yaşında?

  Durmuş Fikri Sağlar, yaptığı türban açıklamasıyla gündemde adeta bomba etkisi yarattı. Sosyal medyada ve internette çok fazla araştırılan ve adı geçen Durmuş Fikri Sağlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da sert eleştirildi. Peki Fikri Sağlar kimdir, hangi partide? Durmuş Fikri Sağlar nereli, kaç yaşında?

  DURMUŞ FİKRİ SAĞLAR KİMDİR?

  Durmuş Fikri Sağlar,1953 yılında Mersin'in Mut ilçesinde dünyaya gelmiştir. Mutludur. Mersinli Fikri Sağlar Türk siyasetçi ve yazar.

  Durmuş Fikri Sağlar, Galatasaray Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi İdarî Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Önce Sosyal Demokrat Halkçı Parti'yi ardından Cumhuriyet Halk Partisi'ni XVII., XVIII., XIX. ve XX. Dönemlerde İçel Milletvekili olarak temsil etti. SHP'de çok genç yaşta genel sekreterlik yaptı. 18 Nisan 1999'daki genel seçimlerde CHP'nin %8,71 oy almasından ötürü baraj dışı kaldığından Fikri Sağlar'ın da milletvekilliği sona erdi. 49. 50. 52. Hükümetlerde Kültür Bakanlığı yaptı ve 50. Hükümet'te revizyon sonucu Kültür Bakanlığı'ndan Devlet Bakanlığı'na getirildi.

  Susurluk Kazasının ardından kurulan TBMM Susurluk Komisyonunda üyelik yapmıştır. Birgün gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır. Tiyatro sanatçısı Serap Sağlar'la evlidir. Yankı Sağlar ve tiyatro sanatçısı Gerçek Sağlar'in babasıdır. Toros Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir. Birgün gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır.

  Mersin'de 2004 Yerel Seçimlerinde büyükşehir belediye başkanlığına adaylığını koymuş fakat seçilememiştir. Kod Adı Susurluk/Derin İlişkiler adlı kitabı vardır. Kitapta, Susurluk kazasının ardından Türkbank ihalesinin dondurulmasına kadar devam eden olaylar zincirini kitabında anlatılmaktadır. Toros Üniversitesi Mütevelli Heyet üyesidir.

  2014 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi üyeliğine seçildi. 25. dönemde tekrar Mersin milletvekili olarak meclise girdi

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap