Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  fethiye sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu

  1 ziyaretçi

  fethiye sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu - Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Hizmetleri MYO

  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Hizmetleri MYO

  Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 04/02/2015 tarihli toplantısı ve 2547 Sayılı Kanun’un 2880 Sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü (İlk ve Acil Yardım Teknikerliği Programı,  Tıbbı Laboratuvar Teknikleri Programı,Diyaliz Programı), Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü (Yaşlı Bakımı, Programı) Çocuk Gelişimi ve Gençlik Hizmetleri Bölümü (Çocuk Gelişimi Programı) ile açılması uygun görülmüştür. 

  2016-2017 Eğitim Öğretim yılı güz dönemi ile “İlk ve Acil Yardım Programı”  ile öğrenci almaya başlayacak olan okulumuz; tüm kamu ve özel sağlık kuruluşlarında, üniversite hastanelerinde, acil yardım ve hasta nakil ambulanslarında, komuta kontrol merkezlerinde ve hastane acil servislerinde çalışmak üzere İlk ve Acil Yardım Teknikerler yetiştirecektir. 

             Kuramsal ve uygulamalı bir eğitim veren yüksekokul eğitim-öğretimi, ulusal çekirdek eğitim programı, uluslararası Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) standartları ve Bologna uyum sürecine uygun olarak düzenlenmiştir. Ayrıca yüksekokul müfredat programı içeriğinde yer alan seçmeli ders çeşitliliği ile İlk ve Acil Yardım Teknikerliği ve çevre ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde genişletilmiş olup; öğrencileri mesleğin gereklerine uygun olarak yetiştirmede yeterli düzeydedir. Yüksekokulda dönem içi derslerin uygulamaları, Fethiye’deki Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda yürütülmektedir. Toplam 30 iş günü olan meslek stajları ise, Yüksekokul tarafından belirlenen hastanelerde yapılmaktadır.

  Amaç

  Eğitim, öğretimin yanı sıra gençleri yaşama hazırlama misyonuna;  Atatürkçü, çağdaş ve evrensel değerlere Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin hedefleri ile ulaşma vizyonuna sahip Yüksekokulumuz, hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde, hasta ve yaralılara temel ve ileri yaşam desteği verebilen her türlü sistem travmasını tanıyıp uygun acil yaklaşımı yapabilen ilk müdahaleleri yapılmış hasta ya da yaralıların ambulansla güvenli bir şekilde hastanelere ulaşmasını sağlayan sağlık teknikeri yetiştirmektir. 

  Yazı kaynağı : www.nenerede.com.tr

  Üniversiteler || Doğru Tercih - Üniversite Tercihleriniz için En Doğru Adres

  Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap