Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  fenerbahçe 5 yıldız kabul edildi mi

  1 ziyaretçi

  fenerbahçe 5 yıldız kabul edildi mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Fenerbahçelilere müjde! 28 şampiyonluk kabul edildi! 5 yıldız geliyor

  Fenerbahçelilere müjde! 28 şampiyonluk kabul edildi! 5 yıldız geliyor

  Fenerbahçe'ye müjde Metin Sipahioğlu'ndan geldi. Sarı lacivertliler için 1959 öncesi şampiyonluklar için flaş bir gelişme yaşandı.

  Eski yönetici Metin Sipahioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''UEFA, son yayınladığı resmi yayında 1924-1959 arası dönemde ülkemizde oynanan ulusal şampiyonları kabul ettiğini resmen açıkladı.'' ifadelerine yer verdi.

  Sipahioğlu, paylaşımında ''Bu resmi kabulu saat 14.00'te yayınlayacağım.'' notunu düştü.

  Fenerbahçe Kulübü, 1959 yıl öncesi şampiyonlukların geçerli sayılması için TFF'ye başvurmuş ancak 1 yılı aşkın  süredir bir yanıt alamamıştı.

  Metin Sipahioğlu, daha sonra yayınladığı belgelerde şu ifadeleri kullandı:

   

  Yazı kaynağı : www.trhaber.com

  Fenerbahçe'nin 5 yıldızı aldı mı? Fenerbahçe'nin 28. şampiyonluğu ve 5. yıldız başvurusu kabul edildi mi?

  Fenerbahçe'nin 5 yıldızı aldı mı? Fenerbahçe'nin 28. şampiyonluğu ve 5. yıldız başvurusu kabul edildi mi?

  Fenerbahçeli taraftarlar takımlarının 5. yıldızlarına kvusup kavuşmadığını merak ediyor. Sarı lacivertli takımın 28. şampiyonluğunun kabul görme konusu araştırılmaya başlandı. Geçen haftalarda Fenerbahçe yönetiminden TFF'ye karşı bir başvuru yapılmış ve 1959 senesinde önce kazanılan şampiyonlukların sayılması talep edilmişti. Fenerbahçeli eski yönetici Metin Sipahioğlu'nun yaptığı açıklama gündem oldu. Açıklamalara göre UEFA'nın Türkiye şampiyonluklarının başlangıç tarihini 1924 yılı olarak belirlendiği belirtildi.

  Bu doğrultuda sarı lacivertli takımın taraftarlarını coşkulandıracak bir haber geldi. Geçen ay TFF'ye yapılan başvuruya karşılık bir yanıt geldi. İşte detaylar...

  Fenerbahçe'nin 5.yıldızı geldi mi?

  Fenerbahçe eski yöneticisi Metin Sipahioğlu sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımı gören taraftar ise oldukça heyecanlandı. Bu doğrultuda taraftar takımının beşinci yıldızı alıp almadığı sorularına yanıt aramaya başladı. Sipahioğlu, paylaşımında şunlara yer verdi:

  "UEFA, son yayınladığı resmi yayında 1924-1959 arası dönemde ülkemizde oynanan ulusal şampiyonları kabul ettiğini resmen açıkladı''

  Lakin Türkiye Futbol Federasyonu konuyla alakalı Fenerbahççe'ye resmi bir cevap vermedi. Dolayısıyla Fenerbahçe'nin şampiyonluk sayısı son hali ile durmakta. UEFA tarafından yapılan bu hamlenin herhangi bir etkisi yok.

  fenerbahçe beşinci yıldız

  Fenerbahçe'nin 5. yıldız başvurusu kabul edildi mi?

  Fenerbahçei, TFF'ye yaptığı başvuruda “Türkiye Futbol Birinciliği'nde 1932-33, 1934-35 ve 1943-44 sezonlarında kazandığımız 3 şampiyonluk ve Milli Küme organizasyonunda 1936-37, 1939-40, 1942-43, 1944-45, 1945-46 ve 1949-50 sezonlarında kazandığımız 6 şampiyonluk olmak üzere toplam 9 şampiyonluğumuzun, halihazırda 19 olan Süper Lig şampiyonluk sayımıza dahil edilerek, toplam 28 şampiyonluğumuzun kabul edilmesini talep ediyoruz.” ifadelerini kullanmıştı. Yapılan başvuruya henüz bir karşılık verilmedi.

  Fenerbahçe 28. şampiyonluğu kabul edildi mi?

  Fenerbahçe'nin 1959 yılı öncesindeki şampiyonluklarına dair yaptığı başvuruya henüz bir yıl olmasına rağmen yanıt gelmedi.

  TFF nedir?

  Açılımı Türkiye Futbol Federasyonu olan TFF, 23 Nisan 1923 yılında kurulmuştur. Bu kuruluş, ülkemizde yapılan futbol faaliyetlerini yürütülmesi, futbol sporunun gelişmesi, ülke dışına yayılması gibi konularda düzenlemeler yapmaktadır. 

  Yazı kaynağı : www.haber365.com.tr

  Fenerbahçe 5. yıldızı taktı mı, alacak mı? Fenerbahçe'nin 5 yıldız başvurusunda son durum ne? FB 28 şampiyonluk başvurusu ne zaman sonuçlanacak?

  Fenerbahçe 5. yıldızı taktı mı, alacak mı? Fenerbahçe'nin 5 yıldız başvurusunda son durum ne? FB 28 şampiyonluk başvurusu ne zaman sonuçlanacak?

  Fenerbahçe, geçtiğimiz yıl TFF'ye yaptığı bir başvuru ile 1959 yılından önce kazanılan şampiyonlukların sayılmasını talep etmişti. Bu doğrultuda 28. şampiyonluk ve 5. yıldız başvurusu yapılmıştı. Taraftarlar ve Fenerbahçe yönetimi artık konuya ilişkin bir yanıtın gelmesini bekliyor. Peki Fenerbahçe 5. yıldızı taktı mı? Fenerbahçe'nin 5 yıldız başvurusu kabul edilecek mi? İşte detaylar...

  2021 yılının Mart ayında Fenerbahçe yönetimi Türkiye Futbol Federasyonu'na 1959 yılından önce aldığı şampiyonlukların şuankilere dahil edilmesi için talepte bulunmuştu. Aynı zamanda bu şampiyonlukların dahil edildikten sonra ülkenin açık ara en fazla şampiyon olan takımı unvanını da istemişlerdi. TFF tarafından ise konuya ilişkin olumlu ya da olumsuz bir yanıt gelmedi. Lakin UEFA'nın yaptığı bir açıklama spor gündemini sarstı. Fenerbahçe'nin eski yöneticisi olan Metin Sipahioğlu konuyla alakalı sosyal medya hesabından bir paylaşım yapınca taraftarın kafası karıştı.

  fenerbahçe beşinci yıldız

  Fenerbahçe'nin 5 yıldız başvurusu kabul edilecek mi?

  Fenerbahçe eski yöneticisi Metin Sipahioğlu, sosyal medya hesabından konuyla alakalı paylaşım yapınca gündem oldu. Paylaşımında UEFA'nın konuyla alakalı yaptığı açıklamalara değinince taraftarın da heyecanı arttı. Lakin UEFA'nın yaptığı açıklamaların herhangi bir bağlayıcılığı olmadığı ve TFF'den resmi bir açıklama yapılmadığı için konu hala netleşmedi.

  Fenerbahçe 5. yıldızı taktı mı?

  Fenerbahçe yönetiminde ve taraftarda 5. yıldız heyecandı tekrar nüksetti. Sipahioğlu'nun UEFA'nın Türkiye şampiyonluklarının 1924'te başlattığı açıklaması futbol gündemine bomba gibi düştü.

  FB (Fenerbahçe) 28 şampiyonluk başvurusu sonuçlandı mı?

  Metin Sipahioğlu, konuyla alakalı şu paylaşımı yaptı:

  "1) Hatırlanacağı üzere; Fenerbahçe olarak TFF'ye yaptığımız başvuruda, Türkiye'de ULUSAL şampiyonaların TFF tarafından oynatılmaya 1924 yılında başladığını belirtmiş, 59'a kadar ULUSAL şampiyonaların tescilini istemiştik.

  Hayır onlar bölgesel diyenler de malumdu !!

  2) UEFA ise, bizzat kendi web sitesinde yayınladığı;

  Türk Futbol Tarihini anlatan yeni ortaya çıkan belgede;

  Türkiye'de, bizzat TFF tarafından oynatılan, ULUSAL TÜRKİYE ŞAMPİYONLUKLARININ BAŞLANGIÇ TARİHİNİ, 1924 yılı olarak belirlediğini resmen açıkladı.

  3) Özetle; UEFA da, kendi websitesinde yayınladığı resmi yayın ve belgede;

  1923 yılında TFF'nin kurulmasından 1 yıl sonra, aynen bizim iddia ettiğimiz gibi;

  1924 YILINDA TÜRKİYE ULUSAL FUTBOL ŞAMPİYONLUKLARININ başladığını resmen açıklamış oldu !!

  Şimdi top, TFF'de (!)"

  Fenerbahçe 5. yıldızı alacak mı?

  Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe'nin bu talebini kabul ederse takımın şampiyonluk sayısı 19'dan 28'e çıkacak ve dolayısıyla 5. yıldıza sahip olacak. Lakin TFF tarafından henüz bir karar verilmedi.

  Fenerbahçe'nin 5. yıldız başvurusu kabul edildi mi?

  Fenerbahçe, 1959 yılı öncesindeki şampiyonlukların sayılması için TFF'ye yaptığı başvuruda şunlara yer verdi:

  “Türkiye Futbol Birinciliği'nde 1932-33, 1934-35 ve 1943-44 sezonlarında kazandığımız 3 şampiyonluk ve Milli Küme organizasyonunda 1936-37, 1939-40, 1942-43, 1944-45, 1945-46 ve 1949-50 sezonlarında kazandığımız 6 şampiyonluk olmak üzere toplam 9 şampiyonluğumuzun, halihazırda 19 olan Süper Lig şampiyonluk sayımıza dahil edilerek, toplam 28 şampiyonluğumuzun kabul edilmesini talep ediyoruz.” Karşı taraftan ise henüz bir yanıt gelmedi.

  Fenerbahçe'nin kaç şampiyonluğu var?

  Fenerbahçe 1959 yılından önce 9 şampiyonluk elde etti. İşte takımların Türkiye Futbol Federasyonu kurulmadan önce elde ettiği şampiyonluklar:

  Fenerbahçe: 9

  Galatasaray: 1

  Beşiktaş: 7

  Ankara Demirspor: 2

  Harbokulu: 2

  Eskişehir Demirspor: 1

  Güneşspor: 1

  Göztepe: 1

  Gençlerbirliği: 2

  İstanbulspor: 1

  Ankaragücü: 1

  Muhafızgücü: 1

  Harbiye: 1 

  Yazı kaynağı : www.haber365.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap