Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  felaketlere karşı okunacak sure

  1 ziyaretçi

  felaketlere karşı okunacak sure bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Deprem gibi doğal afetlere karşı koruyucu dualar! Deprem sırasında okunacak dua

  Deprem gibi doğal afetlere karşı koruyucu dualar! Deprem sırasında okunacak dua

  Ne zaman karşılaşacağımız belirsiz olan doğal afetler karşısında felaketlerden korunmak için okunabilecek duaları sizler için derledik. Özellikle de sık yaşanma ihtimali kuvvetli olan depreme karşı okunabilecek dua tavsiyeleri için haberimizi inceleyebilirsiniz! Peki doğal afetlerden korunmak için hangi dualar okunabilir? Deprem esnasında okunacak dua hangisi? Enkaz altında kalanlar için okunacak dua var mı?

  Günümüzde yetkililer her ne kadar afetlerin ortaya çıkış nedenlerini ele alan çalışmaları bizlere sunsa da işin özünde Allah (c.c) bizlere acizliğimizi ve asıl vazifemizin kulluk olduğunu doğa olayları ile bizlere hatırlatır. Kuran-ı Kerim'de insanlığın başına gelen 'musibet' olarak nitelendirilen bu doğa olaylarını önlemek her ne kadar elimizde olmasa da gerekli tedbir ve önlemleri alarak doğal afetlerden korunmak mümkündür. Bunun için en kuvvetli silahımız ise dualardır. Peygamber Efendimiz (SAV), bela ve musibetlerden korunmak için sadaka verilmesini uygun görmüştür. Ahir zamanda depremlerin artacağını bildiren Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) sonucunda insanlar olabildiğince önlem almalıdırlar. Deprem meydana geldiğinde fiziksel bütün müdahaleler yapılırken aynı zamanda da enkazda kalanlar için Allah'a sığınma yolu tercih edilmelidir. Depremin manevi sebepleri nelerdir, enkaz altında kalanlar için hangi dualar yapılır sorularının cevaplarını ve daha fazlasını haberimizde bulabilirsiniz.

  İLİŞKİLİ HABERDepremde hayatını kaybedenler şehit sayılır mı? Profesör Dr. Mustafa Karataş'ın cevabı

  DEPREMİN MANEVİ SEBEPLERİ! KURANDA GEÇEN DEPREM AYETLERİ

  Peygamber Efendimiz (SAV)'in depremlerin artış göstermesinin kıyamet alametlerinden birine işaret ettiği "Depremler çoğalmadıkça kıyamet kopmaz" (Buhari) hadis-i şerifinde ahir zamana doğru bu gibi afetlerin artacağından bahsedilmektedir. Başımıza gelen her türlü bela ve musibetin asıl olarak bizden kaynaklandığı Kuran-ı Kerim'deki Şura Suresinde açık olarak geçmektedir. "Size gelen musibet, kendi ellerinizle işlediğiniz (günahlar) yüzündendir." (Şura 30)  ayeti geç olmadan manevi anlamda kendimize çeki düzen vermemiz gerektiğini ifade edebilmektedir.

  KURAN-I KERİM'DE DEPREMDEN BAHSEDİLEN AYET ÖRNEĞİ:

  "Yoksa o ülkelerin halkı geceleyin uyurlarken kendilerine azabımızın gelmeyeceğinden emin mi oldular?"

  "Ya da o ülkelerin halkı kuşluk vakti eğlenirlerken kendilerine azabımızın gelmeyeceğinden emin mi oldular?"  (Araf; 97,98)

  DEPREM NEDİR? DEPREM NASIL OLUŞUR?

  Yer kabuğundaki fay hatlarının kırılması ile meydana gelen deprem, özellikle de hissedildiği zaman son derece korku ve endişe veren bir durumdur. Kayaların kırılgan olması nedeniyle yüksek basınca uğranılarak birtakım kırılmalar oluşur. Kayalıklarda meydana gelebilecek gerilme sonucunda ani hareketler görüldüğü zaman yeni fay ortaya çıkabilir ya da kaya mevcut olan faya kadar kayabilir. Gerilme ile beraber boşalma oluşur ve enerji açığı ortaya çıkar.

  Kaya kütlelerinde titreşimler meydana gelerek depremi oluşturur. Haberlerde depremin nerede olduğuna yönelik kullanılan deprem merkezi kavramı ise depreme sebep olan kayanın kırılması veya kaymanın oluştuğu yere deprem merkezi denilmektedir.

  AFETLERDEN KORUNMAK İÇİN OKUNACAK DUALAR

  Anlamı:Allah’ın ismiyle, kendimi, ailemi ve malımı Allah’a havale ediyor. O’nun yüce himayesine bırakıyorum.”

  Peygamber Efendimiz (SAV)'in kaza ve beladan korunmak için tavsiye ettiği dua:

   “Bir kimse her gün sabah akşam şu duayı üç defa okursa, ona keza bela gelmez.” (Ebu Davud, Edeb, 5/324;İbni Mâce, Dua, 3869)

  Manası: “O Allah’ın ismiyle (akşamladım) ki, O’nun ismiyle birlikte ne yerde, ne de gökte hiç birşey zarar veremez. O ki hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.”

  Sel, deprem ve kasırga gibi doğal felaketlere karşı okunabilir tavsiye dua:

  “Allahümmâğfezni min beyni yedeyye ve min halfi ve an yemini ve an şimâlî ve min fevkî ve eûzü biazametike en uğtâle tahtî.”

  Anlamı: Allah’ım! Önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan, gökten ve yerden gelebilecek bütün felaketlerden beni koru

  gökgürültüsünde okunacak dua

  DEPREMDEN KORUNMAK İÇİN OKUNACAK DUALAR! DEPREM DUASI

  Peygamber Efendimiz (SAV)'de ne olursa olsun tedbiri elden bırakmamamız gerektiğini bizlere öğütlemiş ve 'Tedbir kadar akıllı bir davranış yoktur. Gece olunca yemek ve su kaplarınızın üstüne kapatın. Uyumadan ateşi söndürün, ateşi yanık bırakmayın' buyurmuştur.

  AYETEL KÜRSİ SURESİNİN TÜRKÇE OKUNUŞU

  Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te'huzühu sinetün velâ nevm,
  lehu mâ fissemâvâti ve ma fil'ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi'iznih,
  ya'lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,
  velâ yü-hîtûne bi'şey'in min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel'ard,
  velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

  ZİLZAL SURESİ TÜRKÇE OKUNUŞU

  Allah (c.c)'un kitabı olan Kuran-ı Kerim'in 99. suresi olan Zilzal suresi, adını zelzele olarak bilinen Zilzal kelimesinden almıştır. "Deprem, arka arkaya gelen şiddetli sarsıntı" anlamına gelen Zilzal Suresini okumanız tavsiye edilebilir. Zelzeleden bahseden surenin Arapça'sını okuyamıyorsanız Türkçesini şu şekilde okuyabilirsiniz:

  Euzü besmele çekilir.

  1- İza zülziletil erdu zilzaleha
  2- Ve ahracetilerdu eskaleha
  3- Ve kalel insanü ma leha
  4- Yevmeizin tühaddisü ahbaraha
  5- Bienne rabbeke evha leha
  6- Yevmeiziy yasdürun nasü eştatel li yürav a'malehüm
  7- Fe mey ya'mel miskale zerratin hayray yerah
  8- Ve mey ya'mel miskale zerratin şerray yerah

  Ensarlardan olup İkinci Akabe biatına katılan isimlerden biri olanEbû’l-Yeser (r.a.) okuduğu rivayet edilen kaza ve bela duası şu şekildedir:

  Anlamı:Allah’ım binâ yıkıntısından, uçuruma düşmekten sana sığınırım. Allah’ım boğulmaktan, yangından ve (aşırı) yaşlılıktan sana sığınırım. Ölüm sırasında şeytanın beni çarpmasından sana sığınırım. Senin yolundan ayrılarak ölmekten sana sığınırım. Zehirlenip ölmekten sana sığınırım. (Üzüntü içinde ölmekten Sana sığınırım.) (Ebû Dâvud, age., II, 92, nr. 1552)

  ENKAZ ALTINDA KALANLAR İÇİN OKUNACAK DUA

  Depremler sonucu oluşan enkaz altında kalan binlerce vatandaşımız için kurtarma çalışmaları yanında Allah'a (cc) sığınmamız da gerekir. Enkazda kurtarılmaya bekleyen yüzlerce kişi için Yunus Peygamberin (as) duasının 1001 kez okunması tavsiye edilir. Sonrasında 1001 istiğfar edilir ve 41 Fatiha-ı Şerif suresi okunur.

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Deprem duası! Doğal afetlerden korunmak ve evin yıkılmaması için Peygamberimizin duası

  Deprem duası! Doğal afetlerden korunmak ve evin yıkılmaması için Peygamberimizin duası

  Bizler her an başımıza neyin geleceğini bilemeyiz, bu nedenle hem maddi hem de manevi anlamda kendimizi ve sevdiklerimizi garanti altına alabilmek için öncelikle tedbiri elden bırakmayarak dualara sığınmamız gerekmektedir. Mevcut veya olabilecek doğal afetler, fırtına ve deprem gibi hadiseler karşısında kişilerin tüm ihlas ve samimiyetiyle Cenab-ı Hakk'a yönelerek yardım talep etmesi yapılabilecek en güzel ibadetlerdendir.

  Deprem sırasında yapılması gerekenler! Hayat kurtaran yöntemler: Aman bunlara dikkat

  Allah-u Teala, kendisine her durumda muhtaç olan kullarının ellerini semaya açarak gerçekleştireceği doğal afetler, fırtına ve deprem duası sayesinde imdadına yetişecek ve tüm bu felaketlerden korunması için imkan tanıyacaktır. Gerek kendimizi gerekse sevdiklerimizin güvenliğini temin edebilmek açısından yüce Mevlanın huzuruna yönelerek dile getirilmesi din alimleri tarafından tavsiye edilen doğal afetler, fırtına ve depremden korunmak için okunacak dualar nelerdir? Peygamber Efendimiz'in de felaket, kaza, bela ve musibetlerden korunmak için bizzat kendisinin de okuduğu ve Müslümanların da muhakkak her durumda okumasını önerdiği dualara da içeriğimizden erişebilirsiniz.

  PEYGAMBERİMİZİN  DOĞAL AFETLERDEN KORUNMAK İÇİN OKUMASINI ÖNERDİĞİ DUA...

  İbni Abbas (r.a) rivayetine göre, Peygamber Efendimiz (SAV)'in kendisine "Ya Resulallah başım dertten kurtulmuyor. Afet ve musibetlerden korkuyorum." denildiğinde sabahları şu duayı okumasını tavsiye etmişti: "Bismillahi ala nefsi ve ehli ve mali."

  Dertlerin, belaların gitmesi için bolca istiğfar okumak da son derece faydalıdır. Hadis-i şerifte, (İstiğfara devam edeni, çok okuyanı, Allah-u Teâlâ, dertlerden, sıkıntılardan kurtarır. Onu, hiç ummadığı yerden rızıklandırır) buyuruldu.

  KAZA, BELA VE FELAKETLERDEN KORUNMAK İÇİN HANGİ DUALAR OKUNMALIDIR?

  Peygamber Efendimiz (SAV)'in kaza ve beladan korunmak için okunmasını önerdiği dua şu şekildedir:

  "Bir kimse her gün sabah akşam şu duayı üç defa okursa, ona keza bela gelmez." (Ebu Davud, Edeb, 5/324;İbni Mâce, Dua, 3869)

  OKUNUŞU: "Bismillahi hayril Esmâi. Bismillahillezî lâ yedurru ma'a'smihi şey'ün fil ardı velâ fissemâi ve hüves Sem'îul Alîm."

  ANLAMI: "O Allah'ın ismiyle (akşamladım) ki, O'nun ismiyle birlikte ne yerde, ne de gökte hiç birşey zarar veremez. O ki hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir."

  FIRTINA, DOĞAL AFET VE DEPREMDEN KORUNMA DUASI NASIL OKUNUR?

  OKUNUŞU: “Allâhümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente aleyke tevekkeltü ve ente Rabbül-arşil-azîmi lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azîmi mâşâallâhü kâne ve mâ lem yeşâü lem yekûn a’lemu ennellâhe alâ külli şey’in kadîrün ve ennellâhe kad ehâte bikülli şey’in ilmen ve ahsa külle şey’in adeden. Allâhümme innî eûzübike min şerri külli nefsin ve min şerri külli dâbbetin ente âhizün binâsiyetihâ inne Rabbi alâ sırâtın müstakim.”

  ANLAMI: “Allah’ım! Sen, benim Rabbimsin. Sen’den başka ilah yoktur, Sana güvendim, Sen o muazzam arşın sahibisin. Yüce ve kudretli Allah’tan başka sığınacak kimse yoktur. Allahü Teâlâ ne dilerse o olur, her kudret ve kuvvet O’nun elindedir. O her şeyi ve her şeyin sayısını bilir. Allah’ım! Her kötü mahlûktan, hayvandan ve her afetten Sana sığınırım. Her şeyin idaresi yed-i kudretindedir. Allah’ım! Beni Senin doğru ve hak yolundan ayırma.”

  DOĞAL AFETLER İÇİN OKUNACAK ETKİLİ DUA...

  OKUNUŞU: Estağfirullah min külli ma kerihallahül azim ellezi la ilahe illa hüvel-hayyel kayyum ve etubü ileyh.

  ANLAMI: Razı olmadığın şeylerden, yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru. Ey büyük Allah'ım' Her şeyi yoktan var eden ve her an varlıkta durduran, yalnız Sensin! Sen hep varsın.

  FIRTINA, DEPREM VE DOĞAL AFETLERDEN KORUNMAK İÇİN OKUNACAK DUA!

  Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente.”Aleyke tevekkeltü ve ente rabbu’l-arşi’l-azim.Ma şae’l-lahu kan ve ma  lem yeşe’lem yekun.la havle ve la kuvvete illa bi’l-lahi’l-azim.A’lemu enne’l-lahe ala kulli şey’in kadir.Ve enne’l-lahe kad ehate bi-kulli şey’in ilma.”

  Allahümme inni e’uzü bi-ke  min şerri nefsi ve min şerri külli dabbetin.ente ahizum bi-nasiyetiha.İnne rabbi ala sıratin müstakim”

  ANLAMI: Allah’ım! Sen benim Rabbimsin.Senden başka ilah yoktur.Sana tevekkül ettim.Sen yüce arşın Rabbisin.Allah’ın dilediği olur,dilemediği olmaz.Güç ve kuvvet,yücelik ve azamet sahibi olan Allah’ndır. Bilirim ki,Allah’ın her şeye gücü yeter ve Allah her şeyi ilmiyle kuşatmıştır.

  Allah’ım! Nefsimin şerrinden Sana sığınırım.Perçemi senin elind eolan bütün mahlukatın şerrinden sana sığınırım.Şüphesiz ki rabbim doğru yoldadır!

  HER TÜRLÜ DOĞAL AFETTEN KORUNMA DUASI...

  Allahım! Dinim, dünyam, ailem ve malım hakkında af ve afiyet istiyorum. Allahım! Açıklarımı ört, korkularımı gider ve bana güven ver. Allahım! Beni önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan ve üstümden (gökten) gelecek tehlikelere karşı koru. Altımdan (yerden) gelecek tehlikelere senin azametine sığınırım. 

  KAZA VE BELA DUASI NASIL OKUNUR?

  Ensarlardan olup İkinci Akabe biatına katılan isimlerden biri olan Ebû'l-Yeser (r.a.) okuduğu rivayet edilen kaza ve bela duası şu şekildedir:

  Allah'ım binâ yıkıntısından, uçuruma düşmekten sana sığınırım. Allah'ım boğulmaktan, yangından ve (aşırı) yaşlılıktan sana sığınırım. Ölüm sırasında şeytanın beni çarpmasından sana sığınırım. Senin yolundan ayrılarak ölmekten sana sığınırım. Zehirlenip ölmekten sana sığınırım. (Üzüntü içinde ölmekten Sana sığınırım.) (Ebû Dâvud, age., II, 92, nr. 1552)

  “La ilahe illa ente sübhâneke, innî küntü minez-zâlimin” duasını okuyan, dert ve beladan kurtulur. [Hakim]

  “Euzü bikelimâtillahittammâti min şerri mâ haleka” duasını okuyana, o yerden kalkıncaya kadar, hiçbir şey zarar veremez. [Müslim]

  MUSİBETLERDEN KORUNMAK İÇİN OKUNACAK DUALAR...

  Hem sabah hem akşam 3 kez ihlas Suresi, Fatiha Suresi ve Muavvizetyen Sureleri (Felak ve Nas Sureleri) okumalıdır. Bu sureleri sabahları ve akşam okuyan kişinin malı, canı evladı, akrabası tüm bela ve musibetlerden muhafaza olunur.

  Şeyh Şihâbüddin Sühreverdi hazretleri buyurdu ki: Her sabah üç defa bu duayı okuyanı Hak teâlâ yanmaktan, boğulmaktan ve ani ölümden emin kılar:

  Bismillâhi mâ şâallah lâ kuvvete illâ billâh. Bismillâhi mâ şâallah lâ yesukul hayre illallah. Bismillâhi mâ şâallah lâ yekşifüssue illallah. Bismillâhi mâ şâallah küllü ni’metin minallah. Bismillâhi mâ şâallah el hayrü küllühü biyedillah. Bismillâhi mâ şâallah lâ yasrifüssue illallah. Bismillâhi mâ şâallah mâ kâne min ni’metin fe minallah.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Deprem gibi Afetlerden korunmak için hangi dualar okunur? Türkçe ve Arapçasıyla afet duaları

  Deprem gibi Afetlerden korunmak için hangi dualar okunur? Türkçe ve Arapçasıyla afet duaları

  Günümüzde yetkililer her ne kadar afetlerin ortaya çıkış nedenlerini ele alan çalışmaları bizlere sunsa da işin özünde Allah (c.c), acizliğimizi ve asıl vazifemizin kulluk olduğunu doğa olayları ile bizlere hatırlatır. Kuran-ı Kerim'de insanlığın başına gelen 'musibet' olarak nitelendirilen bu doğa olaylarını önlemek her ne kadar elimizde olmasa da gerekli tedbir ve önlemleri alarak doğal afetlerden korunmak mümkündür. Tedbirimizi sıkı tuttuktan sonra ise  en kuvvetli silahımız elbette dualardır.

  Hz. Peygamber (SAV), bela ve musibetlerden korunmak için öncelikle sadaka verilmesini uygun görmüştür. Ayrı olarak bu tarz afetlerden korunmak için bazı dualar etmiştir. İşte afetlerden korunmak için okunacak dualar...

  İbni Abbas (r.a) rivayetine göre, Peygamber Efendimiz'in (SAV) kendisine “Ya Resulallah başım dertten kurtulmuyor. Afet ve musibetlerden korkuyorum.” denildiğinde sabahları şu duayı okumasını tavsiye etmişti: ”Bismillahi ala nefsi ve ehli ve mali.”

  Anlamı: ”Allah’ın ismiyle, kendimi, ailemi ve malımı Allah’a havale ediyor. O’nun yüce himayesine bırakıyorum.”

  Peygamber Efendimiz'in (SAV) kaza ve beladan korunmak için tavsiye ettiği dua:

  “Bir kimse her gün sabah akşam şu duayı üç defa okursa, ona kaza bela gelmez.” (Ebu Davud) “Bismillahi hayril Esmâi. Bismillahillezî lâ yedurru ma’a’smihi şey’ün fil ardı velâ fissemâi ve hüves Sem’îul Alîm.”

  Manası: “O Allah’ın ismiyle (akşamladım) ki, O’nun ismiyle birlikte ne yerde, ne de gökte hiç birşey zarar veremez. O ki hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

  Sel, deprem ve kasırga gibi doğal felaketlere karşı okunabilir tavsiye dua:

  “Allahümmâğfezni min beyni yedeyye ve min halfi ve an yemini ve an şimâlî ve min fevkî ve eûzü biazametike en uğtâle tahtî.”

  Anlamı: "Allah’ım! Önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan, gökten ve yerden gelebilecek bütün felaketlerden beni koru"

  Afetlerden ve tüm belalardan korunmak için okunan başka bir dua şu şekildedir:

  Arapçası:

  اَللّٰهُمَّ إنی أعُوذُ بکَ مِنَ الهَدْمِ، وأعُوذُ بکَ مِنَ التَّرَدِّی، وأعُوذُ بکَ مِنَ الغَرَقِ وَالحَرَقِ وَالهَرَمِ، وَأعُوذُ بکَ أنْ یَتَخَبَّطَنِی الشَّیْطانُ عِنْدَ الْمَوْتِ، وأعُوذُ بکَ أنْ أمُوتَ فِی سَبیلِکَ مُدْبراً، وأعُوذُ بکَ أنْ أمُوتَ لَدیغاً " (وَالغَمّاً)

  Anlamı:

  "Allah’ım binâ yıkıntısından, uçuruma düşmekten sana sığınırım. Allah’ım boğulmaktan, yangından ve (aşırı) yaşlılıktan sana sığınırım. Ölüm sırasında şeytanın beni çarpmasından sana sığınırım. Senin yolundan ayrılarak ölmekten sana sığınırım. Zehirlenip ölmekten sana sığınırım. (Üzüntü içinde ölmekten Sana sığınırım.)" (Ebû Dâvud, Müsned., II, 92, nr. 1552)

  DEPREMDEN KORUNMAK İÇİN OKUNACAK DUALAR! DEPREM DUASI

  Peygamber Efendimiz (SAV)'de ne olursa olsun tedbiri elden bırakmamamız gerektiğini bizlere öğütlemiş ve 'Tedbir kadar akıllı bir davranış yoktur. Gece olunca yemek ve su kaplarınızın üstüne kapatın. Uyumadan ateşi söndürün, ateşi yanık bırakmayın' buyurmuştur.

  AYETEL KÜRSİ SURESİNİN TÜRKÇE OKUNUŞU

  Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te'huzühu sinetün velâ nevm,lehu mâ fissemâvâti ve ma fil'ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi'iznih,ya'lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,velâ yü-hîtûne bi'şey'in min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel'ard,velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

  ZİLZAL SURESİ TÜRKÇE OKUNUŞU

  Allah (c.c)'un kitabı olan Kuran-ı Kerim'in 99. suresi olan Zilzal suresi, adını zelzele olarak bilinen Zilzal kelimesinden almıştır. "Deprem, arka arkaya gelen şiddetli sarsıntı" anlamına gelen Zilzal Suresini okumanız tavsiye edilebilir. Zelzeleden bahseden surenin Arapça'sını okuyamıyorsanız Türkçesini şu şekilde okuyabilirsiniz:

  Euzü besmele çekilir.

  1- İza zülziletil erdu zilzaleha2- Ve ahracetilerdu eskaleha3- Ve kalel insanü ma leha4- Yevmeizin tühaddisü ahbaraha5- Bienne rabbeke evha leha6- Yevmeiziy yasdürun nasü eştatel li yürav a'malehüm7- Fe mey ya'mel miskale zerratin hayray yerah8- Ve mey ya'mel miskale zerratin şerray yerah

  Ensarlardan olup İkinci Akabe biatına katılan isimlerden biri olan Ebû’l-Yeser (r.a.) okuduğu rivayet edilen kaza ve bela duası şu şekildedir:

  Anlamı:Allah’ım binâ yıkıntısından, uçuruma düşmekten sana sığınırım. Allah’ım boğulmaktan, yangından ve (aşırı) yaşlılıktan sana sığınırım. Ölüm sırasında şeytanın beni çarpmasından sana sığınırım. Senin yolundan ayrılarak ölmekten sana sığınırım. Zehirlenip ölmekten sana sığınırım. (Üzüntü içinde ölmekten Sana sığınırım.) (Ebû Dâvud, age., II, 92, nr. 1552)

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap