Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  fatih portakal fox tan neden ayrıldı

  1 ziyaretçi

  fatih portakal fox tan neden ayrıldı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kulis: Fatih Portakal görevi neden bıraktı? FOX TV'de neler yaşandı?

  Kulis: Fatih Portakal görevi neden bıraktı? FOX TV'de neler yaşandı?

  Kulis: Fatih Portakal görevi neden bıraktı? FOX TV'de neler yaşandı?

  Fatih Portakal'ın FOX TV'den ayrılmasının iki nedeni olduğu öne sürüldü. Odatv'nin aktardığı haberde, Fatih Portakal'ın görevinden ayrılmasının ardından FOX TV'de neler yaşandığı aktarıldı.

  FOX TV, dün akşam görevini bıraktığı iddiası basın kulislerine düşen Fatih Portakal ile ilgili iddiaları doğruladı.

  FOX TV'den yapılan açıklamada, "Fatih Portakal görevi süresince FOX'un en önemli değerlerinden biri olmuştur. Aldığı karara saygı duymakla birlikte, çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımıza veda ediyor olmaktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz" denildi.

  Yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "İzleyicimize objektif ve doğru haber sunma politikası doğrultusunda; samimiyet, açık sözlülük ve cesaretle sunduğu haberler takdirle izlenmiştir. Bugüne kadarki tüm katkıları için kendisine teşekkür ediyor, yeni yaşamında mutluluklar diliyoruz."

  FATİH PORTAKAL NE SÖYLEDİ?

  Kanalın yaptığı açıklamanın ardından Fatih Portakal, kişisel Twitter hesabından mesaj yayımladı. Portakal, paylaşımında şunları söyledi:

  "10 yıldır gurur duyarak çalışıp, birlikte keyifle yol aldığım FOX Haber’den kendi tercihimle ayrılmaya karar verdim. Sadece, “Ne yapmak istiyorum?” sorusunun cevabını aradım. İçsel devrime ihtiyacım vardı. Kariyer, tanınmışlık, kazanç vazgeçilebilecek şeylerdi.

  Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın yaşam nedeni. Kararı bu kadar net verdim. Bu yıl ve belki sonrasında toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim. Tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşam süreceğim. Kalın sağlıkla."

  İDDİA: PORTAKAL'IN AYRILMASININ İKİ NEDENİ VAR

  Odatv'de yer alan habere göre, Fatih Portakal'ın FOX TV'den ayrılmasının iki nedeni olduğu iddia edildi.

  "Portakal’ın Fox TV’den ayrılmasına neden olan gelişmelerden en önemlisi Türkiye gündeminin sertleşmesi" denilen haberde, şu ifadeler kullanıldı:

  "Portakal’ın her gün iktidara yakın medya organlarında hedef yapılması, evinin üzerinde drone’ların uçurulması, arabasını park ettiği garajın üzerindeki kiremitlerin dahi davalık hale gelmesi gazeteciyi mesleğini yapamaz hale getirdi. Fatih Portakal’ın görevi bırakmasının en kritik nedeni bu. 53 yaşında olan Portakal’ın görevi bırakmasının ikinci nedeni ise, kendi ailesine yakın olmak, kendisine ve ailesine daha fazla zaman ayırma isteği."

  FOX TV'DE NELER YAŞANDI?

  Haberde ayrıca, Portakal'ın ayrılığı sonrası FOX TV'de neler yaşandığına ilişkin de kulis bilgileri yer aldı.

  "Kanal yönetimi önce sabah haberlerini sunan İsmail Küçükkaya’ya, Fatih Portakal’dan boşalan ana haberler koltuğunu teklif etti" denilen haber, şöyle devam etti:

  "Ancak İsmail Küçükkaya bu teklifi reddetti. Küçükkaya daha geniş bir zaman diliminde haber sunmak istediğini ve buna sabah haberlerini sunduğu “Çalar Saat” programının uygun olduğunu ifade etti. Küçükkaya, sabah haberlerini sunmaya devam etmek istediğini de kanal yönetimine iletti.

  Küçükkaya’nın ardından Fox TV yönetimi, 2020 yılının Ocak ayında Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği’nden istifa eden Selçuk Tepeli’ye teklif götürdü. Tepeli bu görevi kabul etmeden önce Habertürk’ün yönetimi ile görüştü. Habertürk yönetimi de Selçuk Tepeli’ye izin verdi. Bu süreç sonrasında Fox TV yönetiminin yarın Selçuk Tepeli ismini netleştirmesi bekleniyor."

  Yazı kaynağı : www.birgun.net

  Fatih Portakal neden ayrıldı? Fatih Portakal kimdir? İşte biyografisi…

  Fatih Portakal neden ayrıldı? Fatih Portakal kimdir? İşte biyografisi…

  Fatih Portakal neden ayrıldı? Fatih Portakal kimdir? İşte biyografisi…

  Fatih Portakal, 10 yıldır haber bültenlerini sunduğu Fox TV ile yollarını ayırma kararı aldı. Mesleğe muhabir olarak başlayan Fatih Portakal'ın yazdığı iki kitap bulunuyor. Fatih Portakal FOX TV'den ayrılma kararını " Toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim." şeklinde açıkladı. Peki Fatih Portakal kimdir? İşte biyografisi...

  Fatih Portakal hakkında bir süredir iddia edilen “ayrılık” dedikoduları hakkında FOX TV ve Fatih Portakal açıklama yaparak, konuşulanları doğruladı. i. Kanal yönetiminden yapılan ‘son dakika’ duyurusuna göre; “Fatih Portakal, görevi bırakma kararı aldı ve emekli olmak istediğini” bildirdi. Fatih Portakal ise ilk açıklamasında, “ayrılma kararının kendi tercihi olduğunu” belirterek, “Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın yaşam nedeni. Kararı bu kadar net verdim” ifadelerini kullandı.

  FATİH PORTAKAL’DAN İLK AÇIKLAMA

  FOX TV'nin açıklamasının ardından twitter hesabından bir paylaşım yapan Fatih Portakal, şu ifadeleri kullandı: Siz veda ederken, çalıştığınız kurumun hakkınızda bu cümleleri kurması her çalışana nasip olmaz. Teşekkür ediyorum.

  Fatih Portakal, Twitter hesabından yaptığı açıklamaya şöyle devam etti:

  * 10 yıldır gurur duyarak çalışıp, birlikte keyifle yol aldığım foxhaber’den kendi tercihimle ayrılmaya karar verdim. Sadece,“Ne yapmak istiyorum?”sorusunun cevabını aradım. İçsel devrime ihtiyacım vardı. Kariyer, tanınmışlık, kazanç vazgeçilebilecek şeylerdi.

  * Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın yaşam nedeni. Kararı bu kadar net verdim. Bu yıl ve belki sonrasında toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim. Tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşam süreceğim. Kalın sağlıkla.

  FOX TV AÇIKLAMA YAPTI

  * 2010 yılından beri kanalımızda FOX Ana Haber bülteni sunuculuğu görevini büyük bir başarıyla yürüten ve FOX ekranlarından milyonlara ulaşarak Türk Televizyon tarihine geçen rekor başarılarda önemli katkıları olan değerli ekip arkadaşımız Fatih Portakal, görevini bırakma kararı aldığını ve emekli olma isteğini kanal yönetimimize bildirmiştir.

  * Fatih Portakal görevi süresince FOX'un en önemli değerlerinden biri olmuştur. Aldığı karara saygı duymakla birlikte, çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımıza veda ediyor olmaktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. İzleyicimize objektif ve doğru haber sunma politikası doğrultusunda; samimiyet, açık sözlülük ve cesaretle sunduğu haberlerler takdirle izlenmiştir. Bugüne kadarki tüm katkıları için kendisine teşekkür ederiz.

  FATİH PORTAKAL KİMDİR?

  2 Şubat 1967, Nazilli (Aydın) doğumlu Fatih Portakal, ilk öğrenimini doğduğu ilçede tamamladı, İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan Fatih Portakal, 1994 yılında yüksek lisans ve yabancı dil eğitimi için Avustralya’ya gitti. 1997’de Türkiye’ye dönen Portakal, 2005 yılına kadar Star TV’de muhabirlik yaptı. Daha sonra Kanal D’de görev alan Portakal, 2010’da Fox TV’ye geçti. 2010-2013 arasında Çalar Saat programını sunan Portakal, 2013’ten bu yana kanalın ana haber sunuculuğunu yaptı.

  Armağan Toper ile evli olan Portakal’ın “Ses’siz” ve “Aklımla Dalga Geçme” adlı kitapları da bulunuyor.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Fatih Portakal ile ilgili flaş iddia - Medya - ODATV

  FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal'ın görevinden istifa ettiği gündeme geldi.

  Odatv, Fatih Portakal’a yakın kaynaklardan ayrılık gerekçesini araştırdı.

  Edinilen bilgiye göre, kararı Fatih Portakal verdi, kanal yönetimi onu vazgeçirmek için çok çalıştı. Portakal’ın gazeteciliğin zirvesinde istifa kararı alması çok tartışılmış olsa da bunun nedenlerinden bir tanesi aslında insani erdemler barındırıyor.

  Portakal’ın ailesi İzmir’de yaşıyor. Portakal haftaiçi İstanbul’da gazetecilik yaparken haftasonu ailesinin yanına gidiyor.

  Fatih Portakal ailesine daha çok zaman ayırmak için bu kararı verdi.

  FATİH PORTAKAL’DAN AÇIKLAMA

  Fatih Portakal sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. İstifasını duyuran Portakal, “İçsel devrime ihtiyacım vardı. Kariyer, tanınmışlık, kazanç vazgeçilebilecek şeylerdi” dedi.

  İşte o açıklama:

  “10 yıldır gurur duyarak calışıp, birlikte keyifle yol aldığim @foxhaber’den kendi tercihimle ayrılmaya karar verdim. Sadece,“Ne yapmak istiyorum?”sorusunun cevabını aradım. İçsel devrime ihtiyacım vardı. Kariyer, tanınmışlık, kazanç vazgeçilebilecek şeylerdi.

  Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın yaşam nedeni. Karari bu kadar net verdim. Bu yıl ve belki sonrasında  toprağin sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim. Tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşam süreceğim. Kalın sağlıkla.”

  İşte o mesajlar:

  MEDYA İSTİFAYI TARTIŞIYOR

  Gazeteci İsmail Saymaz, "Fatih Portakal FOX TV ana haberi sunma görevinden çekildi. İstifa ettiği yönünde bilgi edindim" dedi.

  Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek ise "Bu tür şeyler ticari şeyler. Bir şeyler biliyorum ama söylemem doğru olmaz" dedi.

  Yeniçağ Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu ise iddiaların asılsız olduğunu dile getirdi. Uğuroğlu, “Fatih Portakal'ın FOX TV'den ayrıldığına ilişkin haberler var... FOX TV Yönetim Kurulu Başkanı Engin Güner ile konuştum... Kesinlikle yanlış haber Fatih Portakal FOX TV'de izin bitişi görevine devam edecek...” diye yazdı.

  Fatih Portakal ise iddialar karşısında sessizliğini bozmadı.

  İşte İsmail Saymaz’ın o sözleri:

  FOX TV'DEN AÇIKLAMA

  Fox Tv'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Gazeteci Fatih Portakal'ın görev bırakarak emekliliğini istediği duyuruldu.

  Yapılan açıklama şöyle:

  Odatv.com

  Yazı kaynağı : www.odatv4.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap