Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  fare zehri insanı ne zaman öldürür

  1 ziyaretçi

  fare zehri insanı ne zaman öldürür bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Fare Zehiri

  Fare Zehiri

  Fare zehiri kemirgenleri öldüren haşere ilaçlarıdır. Kemirgenler diye adlandırılan grup sadece fare sıçanlardan oluşmaz. Aynı zamanda sincaplar, Kunduzlar, kirpiler bulunur. Kemirgenler doğada önemli roller oynamasına rağmen, bazen faaliyetleri insan yaşam alanları içinde kontrolden çıkabilir. Tarımda mahsullere zarar verebilirler. Konut ve bina ve işyeri alanlarında sebep oldukları zararlar ciddi boyutlara ulaşabilir. Hastalık bulaştırabilir ve Hijyen zincirinin bozulmasına sebep olabilirler.

  Çoğu kez aynı yaşam alanı içinde bulunduğumuz Kemirgenler, köpekler ve kedilerin hepsi bizim gibi memeli canlılardır. Bu yüzden vücudumuz çok benzer şekillerde çalışır. Rodentisitler(Fare zehiri), herhangi bir memeli tarafından yenildiğinde aynı etkiye sahiptir. Kuşları da etkileyebilir.

  Fare zehiri genellikle hedef canlıyı üzerine çekmek için tasarlanmış yemler olarak formüle edilir. Tatlandırıcılar balık yağı, pekmez veya fıstık ezmesi içerebilir. Tarımda ve doğal alanlarda kullanılan yemler kıyma, sebze, tahıl veya meyve içerebilir. Bu ürünlerin bulunması sebebiyle çocuklar ve evcil hayvanlar için de çekici olabilir. Bu nedenle asla GÜVENLİK TEDBİRLERİ alınmadan kullanılmamalı veya erişemeyecekleri bir yerde saklanmamalıdır.

  Kurcalamaya dayanıklı yem istasyonları, kazaların meydana gelmesini en aza indirmektedir. Çocuklara, evcil hayvanlara ve diğer canlıların etkilenmesini önlemek için ve riskleri azaltmak amacıyla mutlaka ilaclama.com.tr uzmanlarından yardım isteyiniz. her zaman fare ilaçlama hizmetlerinde desteğe hazırız.

  En Etkili Fare Zehiri 

  Tüm rodentisitler yenildiği takdirde etkili zehirdir. Bazıları solunduğunda veya tensel temas olduğunda da zehirli olabilmektedir. Varfarin içeren bazı fare zehirleri solunduğunda veya cilt teması meydana geldiğinde zehir etkisi düşüktür. İçeriğinde Striknin, kolekalsiferol ve çinko fosfit içeren fare zehirleri cilde temas ettiğinde toksitesi nispeten daha düşüktür. Bromethalin içeren fare zehirleri dermal zehirlenme için orta derecede toksiktir.

  Etkili fare zehirlerini farelere karşı kullanırken ürün etkisini ispatlamış markaları tercih etmek faydalı olacaktır. Fareler bir süre sonra yeme ve kokuya karşı bilinçli hale geldiklerinden bazı markalar formül içindeki cezbedici maddeleri belirli aralıklarla değiştirmektedir. En Etkili fare zehirlerine ulaşmanız noktasında sizlere ilaclama.com.tr olarak yardımcı olmaya hazırız.

  Aşağıdaki etken maddelere sahip fare zehirleri en etkili olanlardır. Çünkü tek doz alındığı ve yenildiği takdirde bile kanı pıhtılaştırma ve canlı vücudundan uzaklaştırılamama gibi bir özelliğe sahiptirler

  Fare zehri nasıl etki eder?

  En basit anlatımla karaciğerler K vitamini üreterek kanın pıhtılaşmasını ve akıcı özelliğini korumasını sağlar. Bunu ürettikleri bir enzim ile sağlarlar. Fare zehirlerinde bulunan ve Antikoagülanlar olarak isimlendirilen madde bu enzimi etkisiz hale getirir. Kanın pıhtılaşmasını ve kurumasını sağlar. İç kanama geçiren canlı zehirlenerek ölür.

  Fare Zehiri İnsanda Belirtileri

  Her zaman ürün etiket talimatlarını takip edin. En uygun dozda fare ilacı kullanmak için mutlaka bilgilendirmeleri okuyun ve uzman desteği alın. Eğer herhangi bir zehirlenme oluşursa ürün etiketi üzerinde i İlk Yardım talimatlarını takip edin. Ek tedavi önerileri için Sağlık Bakanlığı Zehirlenme hattını mutlaka arayın.

  Pestisit Nedir ?

  Pestisitler böcek, fare, bitki, larvları öldüren veya etkisiz hale getiren kimyasal bileşenlere sahip ürünlerdir. Rodentisit yani fareleri etkisiz hale getiren fare zehirleride bir pestisit alt türüdür.

  Pestisitler hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayınız ; Pestisit nedir ?

  Tür kapsamı:Tüm haşereler

  Yazı kaynağı : www.ilaclama.com.tr

  Fare zehri içerek intihar etti, eşini sorumlu tuttu

  Sevgilisini öldürdü, fare zehiri içti, ölmeyince...

  Sevgilisini öldürdü, fare zehiri içti, ölmeyince...

  İSTANBUL’da yasak aşk yaşadığı 20 yaşındaki evli sevgilisi Ayfer S.’yı bıçaklayarak öldüren G.K. (28) polis tarafından yakalandı. Şüphelinin nişanlandığı için kendisiyle tartışan sevgilisini öldürdükten sonra önce cesedin başında fare zehiri içerek intihar etmek istediği belirlendi. Ancak 3 saat baygın kalan şüphelinin ölmeyince bir gün sonra cesedin başında bu kez kuru sıkı tabancayla önce göğsüne daha sonra başına ateş ettiği öğrenildi. Yine ölmeyince yaralı olarak sabaha karşı evine gelen şüpheli G.K.’nın Kayıp Şahıslar Büro Amirliği (KŞB) dedektifleri tarafından yakalandığı öğrenildi. Şüphelinin gösterdiği yerde yapılan aramada Ayfer S.’nın cesedi bulundu. Şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  İstanbul’da Firuzköy’de 10 gün önce meydana gelen olayda evli olan Ayfer S.’nın ailesi polise başvurarak ortadan kaybolduğunu bildirdi. Polisin olayla ilgili başlatılan soruşturmada Ayfer S.’nın bir tekstil atölyesinde çalışan G.K. ile bir süredir yasak aşk yaşadığı ortaya çıktı. Polis G.K.’nın Ayfer S.’nın ortadan kaybolduğu günden itibaren işe gitmediğini belirledi. Bunun üzerine G.K.’nın evinin çevresinde önlem alındı. Önceki gün saat 05.00 sıralarında eve geldiği tespit edilen G.K. içerde yarım saat kaldıktan sonra dışarı çıkarken gözaltına alındı.

  ŞÜPHELİ YARALI OLARAK YAKALANDI

  Şüpheliyi gözaltına alan ekipler onun ağır şekilde yaralı olduğunu tespit etti. Şakağında derin bir yanık izi bulunan şüphelinin gözünden de ağır yaralandığı tespit edildi. Ayrıca sol göğsünde de derin bir yanık izi tespit edilen şüpheli tedavisi için hastaneye kaldırıldı.

  CESET BULUNDU

  Öte yandan kayıp olarak aranan Ayfer S.’nin cesedi G.K.’nın tarif ettiği yerde arama yapan polisler tarafından bir bölümü toprağa gömülmüş, üzeri çalılarla kapatılmış olarak bulunarak Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

  NİŞANLANDIĞIM İÇİN EVLİ SEVGİLİMLE KAVGA ETTİK

  Hastanede tedavisinin ardından Asayiş Şube Müdürlüğü, Kayıp Şahıslar Büro Amirliği’ne getirilen G.K., ifadesinde cinayeti itiraf etti. Bir süredir evli olan Ayfer S. ile ilişki yaşadığını söyleyen G.K. "Daha sonra ben nişanlandım. Buna çok kızdı. Kendisini kaçırmamı istedi. Bunu yapamayacağımı söyleyince bana kızdı aramızda kavga çıktı. Araç içindeki kavga sırasında bıçak ona saplandı. Öldüğünü anlayınca onu ormanlık alanda çalıların arasına gizledim." dedi.

  ÖNCE FARE ZEHİRİ İÇMİŞ

  Şüpheli G.K. yaptığına çok pişman olduğunu ve intihar etmek istediğini söyleyerek "Gidip fare zehiri aldım. Cesedin başında içtim. 3-4 saat sonra uyandım. Zehir beni öldürmemişti. Bunun üzerine Ankara’da bulunan bir arkadaşımın yanına gittim. Bir gün orada kaldıktan sonra geri döndüm." dedi.

  SONRA KURU SIKI SİLAHLA İNHİTAR ETMEK İSTEMİŞ

  İstanbul’a geldiğinde tekrar cesedi bıraktığı yere gittiğini anlatan G.K., "Bu kez yanımda kuru sıkı bir silah vardı. Onu önce kalbime doğrultup ateşledim. Canım çok yandı ancak ölmedim. Bunun üzerine bu kez şakağıma dayayıp tetiği çektim. Patlayan barut yüzünden yüzüm yandı. Gözümde hasar gördü. Yine ölmeyi başaramayınca eve gittim. Üzerimi değiştirip yüzümü yıkadım. Dışarı çıkarken polisler beni yakaladı." dedi.

  TUTUKLANDI

  Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli G.K. adliyeye sevk edildi. Şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  fare zehri

  fare zehri

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap