Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  eyvah ceviz çatırdıyor sınav soruları

  1 ziyaretçi

  eyvah ceviz çatırdıyor sınav soruları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Eyvah Ceviz Çatırdıyor (Ortaokul - UY10)

  Farkında mısın? Düşünecek ne çok şey var!

  Afife ve kardeşi Ali, dostları RoboRefik bu konuya dikkatlerini çekene kadar bunun farkında değillerdi.

  RoboRefik sorularıyla tozlu bir hazine sandığının kapağını araladı. Çocukları düşünmeye davet etmek için soruları anahtar olarak kullandı. Bir cevizin kabuğunu çatlatır gibi meraklarını uyandırdı. İki kardeş zamanla sorular sormayı ve cevaplar aramayı; çevrelerinde olup bitenler, kendileri ve başkaları, okudukları ve gördükleri hakkında düşünmeyi oyun haline getirdiler. Kafa kafaya verip sağlıklı, tutarlı ve geçerli bilgilere ulaşmanın yöntemlerini araştırdılar.

  Bu arada hep birlikte çok da güzel vakit geçirdiler. Sen de onlara katılmak ister misin?

  Yazı kaynağı : www.serveryayinlari.com

  Ufka Yolculuk | Düşün! Bir de Sağlıklı Düşün

  Birincilere : 10.000₺

  İkincilere : 9.000₺

  Üçüncülere : 8.000₺

  Dördüncülere : 7.000₺

  Beşincilere : 6.000₺

  6-10 : 4.000₺

  11-20 : 2.500₺

  21-30 : 1.500₺

  31-50 : 1.000₺

  İlkokul, Ortaokul, Lise ve Yetişkin Kategorileri İçin İl Geneli Ödülleri:

  Proje ortağı STK’lar (İl Yarışma Komisyonu) 2. Aşama Sınav sonucunda il genelinde ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin kategorilerinde dereceye girenlere ayrıca il ödülleri verebilecektir.

  Eğer ildeki proje ortağı STK, herhangi bir ödül vermeyi vaat etmedi ise, o ilden yarışmaya girenler, sadece Türkiye geneli ödüller için yarışacaktır.

  İl ödülleri www.ufkayolculuk.com sitesi üzerinden takip edilebilir.

  Yazı kaynağı : www.ufkayolculuk.com

  Eyvah Ceviz Çatırdıyor (Ortaokul Düzeyi)

  Ufka Yolculuk Eyvah Ceviz Çatırdıyor (ortaokul Düzeyi) Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

  2022 Ufka Yolculuk Soruları ve Cevapları

  2022 Ufka Yolculuk Soruları ve Cevapları

  Ufka Yolculuk Soruları ve Cevapları 2022. Ufka Yolculuk 2022 Sınav Soruları ve Cevapları. Ufka Yolculuk 2 Nisan 2022 Deneme Sınavı soruları ve cevapları. Ufka Yolculuk 1. Aşama (16-17 Nisan 2022) sınav soruları ve cevap anahtarı, Ufka Yolculuk 2. Aşama sınav soruları (22 Mayıs 2022)

  Ufka Yolculuk 2022

  Yarışmanın amacı; doğru inancı, doğru düşünceyi öğreten, güvenilir eserlerin okunmasını sağlamak, okuma alışkanlığını geliştirmek; sağduyulu yaşam bakış açısıyla okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkısağlamaktır.9. Ufka Yolculuk “Sağlıklı Yaşam” konulu yarışması ile “Bir ülke halkının sağlığı, bir devletin dayandığı bütün mutluluk ve gücün temelidir” sözünde de vurgulandığı gibi; bugün ve yarın için sağlıklı, güçlü nesillerin yetişmesinde pay sahibi olmayı ve çocuklarımızda doğru kaynaktan doğru bilgilerle farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır.

  Yarışma üç farklı kategoride yapılacaktır.
  İlkokul Kategorisi:
  Örgün veya açık öğretimde okuyan ilkokul öğrencileri.
  Sorumlu Olunan Eser: Elma Dersem Düşün
  Ortaokul Kategorisi: Örgün veya açık öğretimde okuyan ortaokul öğrencileri.
  Sorumlu Olunan Eser: Eyvah! Ceviz Çatırdıyor
  Lise Kategorisi: Örgün veya açık öğretimde okuyan lise öğrencileri.
  Sorumlu Olunan Eser: Bir de Sağlıklı Düşün

  UFKA YOLCULUK 2022 DENEME SINAVI SORULARI

  Ufka Yolculuk Soruları ve Cevapları 2021

  2021 Ufka Yolculuk Soruları ve Cevapları Tüm Sınıflar için aşağıdadır. Sorular Gülsüm Gürses Arı Eğitim Akademisinden alınmıştır. Arı Eğitim Akademisi

  Ufka Yolculuk -9 – İlkokul Kategorisi (NEREDEN GELİYOR BU SESLER? )

  Ufka Yolculuk 9- Lise Kategorisi (SAĞLIK OLSUN! )

  2021 Ufka Yolculuk İlkokul Soruları

  2021 Ufka Yolculuk Ortaokul Soruları

  2021 Ufka Yolculuk Lise Soruları

  UFKA YOLCULUK BAŞVURU VE SINAV TARİHLERİ

  Sorular ilkokul ve ortaokul kategorileri için 4 çoktan seçmeli seçenekli, lise kategorisi için 5 çoktan seçmeli seçenekli olacaktır. Sınav değerlendirmesinde “Değerlendirme Yönergesi” dikkate alınacaktır.

  1. Aşama Sınavın cevap anahtarları 13 Nisan 2021 Salı günü Saat 20.00’da www.ufkayolculuk.com adresinden yayınlanacaktır.

  2. Aşama Sınavın cevap anahtarları 24 Mayıs 2021 Pazartesi günü Saat20.00’da www.ufkayolculuk.com adresinden yayınlanacaktır.

  2. Aşama Sınavın değerlendirme sonuçlarına göre en yüksek puanı alan yarışmacıların sıralamaları belirlenir. Eşitlik olan durumlarda, yarışmacıların sorulara cevap vermede kullandığı süre hesaplanarak, toplamda sorulara daha kısa sürede cevap veren yarışmacı bir üst sıraya geçecektir. Bu durumda da eşitlik bozulmaz ise doğum tarihlerine bakılarak yaşı küçük olan yarışmacı bir üst sıraya geçecektir.

  Başvuru formunu doldurarak yarışmaya başvuran yarışmacılar 1. Aşama Sınavı’nakatılacaklardır.1. Aşama Sınav sonucunda her kategoride Türkiye sıralamasında ilk 10.000 yarışmacı 2. Aşama Sınava katılacaktır. Ayrıca kategorisinde il bazında ilk 15’e giren yarışmacılar Türkiye sıralamasında ilk 10.000 yarışmacı arasına giremeseler bile 2. Aşama Sınava girmeye hak kazanacaklardır.

  Ufka Yolculuk 2021 Sınav Soruları Dağılımı

  Tablo 1: Kategorilere Göre Soru Miktarı

  Ufka Yolculuk 2022 Cevap Anahtarı

  Ufka Yolculuk 2022 Sınav Soruları ve Cevapları sınavdan sonra burada paylaşılacaktır. Ufka Yolculuk 2 Nisan 2022 Deneme Sınavı soruları ve cevapları. Ufka Yolculuk 1. Aşama sınav soruları (17 Nisan 2022), Ufka Yolculuk 2. Aşama sınav soruları (22 Mayıs 2022) soru ve cevapları sınavdan sonra bu sayfada.

  1.Aşama Sınav Puan ve Sıralamalarının Açıklanması: Sınav puan ve sıralamaları 22 Nisan 2021 Saat:20.00’da www.ufkayolculuk.com adresinden duyurulacaktır. Ufka Yolculuk 2021 Sınav Soruları ve Cevapları sınavdan sonra paylaşılacaktır.

  2.Aşama Sınav Sonuçlarının Açıklanması: Sınav sonuçları 01 Haziran 2021 Saat:20.00’da www.ufkayolculuk.com adresinden duyurulacaktır.

  Bunlar da ilginizi çekebilir

  Yazı kaynağı : soruvecevaplar.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  pppppppp 24 Gün önce
  0

  ş

  Yorum yap