Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun

  1 ziyaretçi

  ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun bilgi90'dan bulabilirsiniz

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2023 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Facebook

  “Ey Ana! Eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa… Bırak uçsun!”
     MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

  NOT: Bu sözü cinsiyet ayrımı olarak görenler varmış. Yada sadece erkeklere yönelik olduğunu düşünenler varmış. Buna bir açıklık getirmek istedim. Eskiden (ne kadar önce bilmiyorum) oğul kelimesi evlat anlamına gelirken zamanla anlam daralarak sadece erkekler için yani erkek evlatlar için kullanılır olmuş. Yani burada esas söylenen evlattır arkadaşlar. Mesele cinsiyet değildir, ruhtur.
  Ve Atatürk sadece erkekler uçacak gibi bir düşüncede olsaydı Sabiha Gökçen'in pilotluğunu desteklemezdi. Ki bunun için ne kadar destek olduğunu, kadınların havacılığa yönelmesi için çok çalıştığını bilmeyeniniz yoktur diye umuyorum.

  Her sözü bir yerele çekmeye çalışan çok oluyor. Bunu yazma zorunluluğu hissettim. Ve ilk defa bu kadar uzun açıklama yapıyorum galiba. Kendinize iyi bakın.

  Yazı kaynağı : www.wattpad.com

  Steam Community :: :: “Ey Ana! Eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa… Bırak uçsun!”

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap