Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  evdeki huzursuzluk için okunacak dua

  1 ziyaretçi

  evdeki huzursuzluk için okunacak dua bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Aile Huzuru İçin Dua - Peygamber Efendimizin Okuduğu Evde Huzursuzluk ve Kavga Olmaması İçin Okunacak Dua ve Zikirler

  Aile Huzuru İçin Dua - Peygamber Efendimizin Okuduğu Evde Huzursuzluk ve Kavga Olmaması İçin Okunacak Dua ve Zikirler

  "Rabbene'ftah beynena ve beyne kavmina bi'l-hakkı ve Etne hayrü'l –fatihin"

  Anlamı: "Biz yalnız Allah'a dayanırız. Ey bizim Rabbimiz! Bizimle şu halkımız arasında sen âdil hükmünü ver, (ki haklı haksız açığa çıksın). Sen elbette hüküm verenlerin en iyisisin! (A'raf, 7/89)

  "Rabbic'alni mukimessalati ve min zürriyeti. Rabbena ve tekabbel dua. Rabbenağfirli veli valideyye velil muminine yevme yekumul hisab"

  Anlamı: Rabbim beni namazı dosdoğru,mükemmel şekilde kılan bir insan yap. Zürriyetimden de böyle insanlar yarat. Ey Rabbimiz dualarımızı kabul et. Rabbimiz, kıyametin kopacağı günde, beni ana ve babamı ve müminleri bağışla. (İbrahim Suresi 40. ve 41. ayet)

  "Rabbenâ âtina fid'dünyâ haseneten ve fil'âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. Birahmetike yâ Erhamerrahimîn"

  Anlamı: "Allah'ım! Bize dünyada iyilik ve güzellik, ahirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azabından koru." okunmalıdır.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Aile huzuru için okunacak dua! Evde huzur için dualar...

  Aile huzuru için okunacak dua! Evde huzur için dualar...

  Dua, kulun tüm benliği ile Allah'a yönelerek istek ve taleplerde bulunmasıdır. Dua etmenin din açısından anlam ve önemini Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'de sık sık ümmetine izah etmiştir. Duanın ve şükrün eksik olmaması gereken Müslüman hanelerinde huzur ve mutluluğun daim olabilmesi için okunması gereken dualar vardır. Aile içi huzur ve mutluluk için hangi dualar okunmalıdır?

  Peygamber Efendimizin nazar duası nedir? Nazar ve sıkıntı duası...

  İslam dininde aile, anne-baba, kardeş ve akraba gibi kavramlar oldukça önemlidir. Aile içerisinde huzur ve mutluluğu sağlamakta ki en büyük etken saygı ve sevgiden gelmektedir. İslam dini Allah-u Teala'ya bol bol dua edilmesini, hoşgörülü, saygılı ve sevgili olunmasını emretmiştir. Peki aile içi huzur ve mutluluğun daim olabilmesi için hangi dualar okunmalıdır?

  Okunuşu; "Rabbic’alnî mukîmes salâti ve min zurriyyetî rabbenâ ve tekabbel duâi. Rabbenâgfirlî ve li vâlideyye ve lil mu’minîne yevme yekûmul hisâb(hisâbu)."

  Meali: Rabbim! Beni namazında devamlı olan kimselerden eyle. Soyumdan da böyle kimseler yarat. Rabbimiz! Ettiğim duamı kabul eyle. Rabbimiz! Hesabın görüleceği günde, beni, anne babamı ve inananları bağışla.’’

  Bu ayeti kerimeler Hz. İbrahim (a.s.) dualarıdır. Bol bol okunup bu ayetlerle birlikte aile huzuru için dua edildiğinde Allahu Teâlâ inşallah kabul edecektir.

  Okunuşu; "Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ(imâmen)."

  Meali; “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bizlere göz aydınlığı kıl ve bizi  Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle.” diyenlerdir. 

  Okunuşu; "Rabbigfirlî ve li vâlideyye ve li men dehale beytiye mu’minen ve lil mu’minîne vel mu’minât(mu’minâti) ve lâ tezidiz zâlimîne illâ tebârâ(tebâren)."

  Meali:Rabbim! Beni, anne ve babamı, iman etmiş olup da evime girenleri, iman etmiş olan erkekleri ve iman etmiş olan kadınları bağışla. Zalimlerin de ancak helâklarını arttır.”

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Mutsuz aileler için dualar! Evde Aile huzuru için okunacak dualar

  Mutsuz aileler için dualar! Evde Aile huzuru için okunacak dualar

  Evde aile huzurunun bozulmaması, eğer bozulduysa da düzelmesi için tavsiye niteliğinde olan aile içi huzur dualarını haberimizden okuyabilirsiniz. Evde mutsuz olan aileler için sıkıntı giderecek huzur duaları neler? Eşler arası soğukluk gideren dualar...

  Hemen hemen her evde az ya da çok ya eşler arasında ya da çocuklar arasında muhakkak bir sebepten dolayı huzursuzluk çıkar. Nedeni ciddi bir şey olmasa bile bazen ters anımızda iken olayları büyütebiliyor ve işin içinden çıkılmaz hale getirebiliyoruz. Öyle ki şu son birkaç yıldır ülkemizdeki boşanma oranları da hızla artmaktadır. Eşlerin birbirlerine karşı olan tahammülsüzlüğü, ilgisizliği ve olayları sadece kendi açısından görmesi gibi davranışları kısa zamanda önce fikren anlaşmazlığa sonra tartışmalara sebep olabilmektedir. Evdeki aile fertlerinin birisindeki huzursuzluk bir diğer aile üyesini de dolaylı yoldan etkileyeceği için aile huzuru kaybolacaktır. Tam da bu durumlarda aile huzurunun kaçmasını önleme ve eski mutluluklarını yeniden elde etme gibi olumlu sonuçlar için Allah'a dua edilmelidir. Öncelikle tabii ki Sevgili Peygamber Efendimiz SAV'in aile yaşantısını hayatımıza rehber edinmeyi, O'nun eşlerine davrandığı gibi bizimde eşlerimize davranmamızı istemeliyiz. Sünnete uygun bir evlilik ahlakı ile yetişen çocuklar, anne ve babalarından gördüklerini kendi hayatında uygulayacağı için rol model olmakta fayda vardır. Peki evlerde huzursuzluk nasıl gider? Aile huzuru için tavsiye niteliğinde okunabilecek dualar...

  TIKLA OKU: EVLİLİKTE EŞLER ARASI MUHABBET NASIL KURULUR?

  EVDE AİLE HUZURU İÇİN OKUNACAK DUALAR! KAVGA ÇIKMAMASI İÇİN DUA TAVSİYELERİ NELER? EŞLER ARASI SEVGİ...

  Aile huzuru için dualar

  Allah'ın izniyle 41 defa Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni.duası okunursa aile arasında muhabbet oluşabilir.

  “Yâ Veliyy celle celalühü” zikri huzurlu ve mutlu bir aile yaşantısı isteyen kimseler tarafından inanarak çekilirse faydalı olabilir. 46 kez okunması tavsiye edilir ancak cuma günleri 1000 kez zikredilirse ahlak düzelebilir.

  aile içi huzur duası

  Allahümme elllef beyne gulubina ve aslihzate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’nnuri ve cennibe’l fevahişe mazahare minha vema betane

  Anlamı: “Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı  ıslah et(düzelt) ve bizi kurtuluş yollarına ulaştır. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların (çirkinliklerin) açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

  huzur duası

  “Rabbene’ftah beynenâ ve beyne kavminâ bi’l-hakkı ve Ente hayrü’l-fâtihin.”

  Anlamı: Rabbimiz, bizimle kavmimiz arasında hakla adaletle hükmet ve Sen hükmedenlerin en hayırlısısın. ( A’raf 89)

  HADİS-İ ŞERİF HATIRLATMASI: Kadın kaburga kemiğinden yaratılmıştır. Hep seni hoşnut edecek şekilde davranamaz. Eğer ondan faydalanmak istersen bu haliyle faydalanabilirsin. Şayet doğrultayım dersen kırarsın. Kadının kırılması da boşanmasıdır.” (Müslim, Radâ 59).

  Kur'an-ı Kerim'deki Duhan Suresi'nin 25. ayeti "Kem terakü min cennatin ve u'yün" kavga eden eşlere 21 yada 71 defa okumak sakinleştirmeye yarayabilir.

  TIKLA OKU: EVLİLİKTE TAHA SURESİ FAZİLETLERİ

  AİLE HUZURU İÇİN KEVSER SURESİ ARAPÇA OKUNUŞU VE ANLAMI:

  aile huzuru için kevser suresi

  Bismillahirrahmanirrahim

  İnna a'taynakelkevser. Fesalli lirabbike venhar. İnne şanieke hüvel'ebter.

  KEVSER SURESİ ANLAMI:

  Rahmân ve Rahîm Allah'ın adıyla

  "Ey Muhammed!" Doğrusu sana pek çok nimet vermişizdir. Öyleyse Rabbin için namaz kıl, kurban kes. Doğrusu adı, sanı ortadan kalkacak olan, sana kin tutan kimsedir.

  "Rabbin için namaz kıl, kurban kes" emriyle asıl görevimizin kulluk olduğu bilinci hatıralarımıza kazınır. Belki bu vesileyle eşlerin birbirlerine görevleri üzerine düşünülür aile hayatı ve aile mutluluğu için davranışlar değiştirilebilir.

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap