Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  evde bakım bayramdan önce yatacak mı

  1 ziyaretçi

  evde bakım bayramdan önce yatacak mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı | Bakan Selçuk: “Evde Bakım Aylığı ile Yaşlı ve Engelli Aylıkları Ödemeleri Bayramdan Önce Yapılacak”

  T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı | Bakan Selçuk: “Evde Bakım Aylığı ile Yaşlı ve Engelli Aylıkları Ödemeleri Bayramdan Önce Yapılacak”

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, engelli ve yaşlı vatandaşlar ile ailelerine bayram öncesi ekonomik destek sağlamak amacıyla evde bakım aylığı ile yaşlı ve engelli aylıkları ödemelerinin Kurban Bayramından önce yapılacağını açıkladı.

  Bakan Selçuk, bu yıl Kurban Bayramının 31 Temmuz-3 Ağustos tarihlerine denk gelmesi nedeniyle evde bakım aylığı ile yaşlı ve engelli aylıklarının ödeme tarihlerini öne çektiklerini söyledi. Bakan Selçuk, yaşlı ve engelli aylıklarının peşin olarak her ayın 5’i ila 9’u arasında ödendiğini hatırlatarak, “Bu yıl mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle ağustos ayı ödemelerini öne çektik. Herkes için tek bir günde, 29 Temmuz’da ödemeleri yapacağız.” dedi. Bakan Selçuk, evde bakım ödemelerinin de 29 Temmuz’da yapılacağını kaydetti.

  Engelli ve Yaşlı Aylıklarından 1,4 Milyon Vatandaşımız Faydalanacak

  Bakan Selçuk, ağustos ayı engelli ve yaşlı aylıklarından 768 bin yaşlı, 636 bin engelli olmak üzere toplam 1,4 milyon vatandaşın faydalanacağını belirterek, “2022 sayılı Kanun kapsamındaki aylıklara ilişkin 2019 yılında vatandaşlarımıza yaklaşık 10 milyar TL ödeme gerçekleştirdik. Bu yıl bu tutarın yaklaşık 12 milyar TL’ye ulaşmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Evde Bakım Aylığından 535 Bin Vatandaşımız Yararlanacak

  Evde bakım hizmeti ödemelerinden de 535 bin engelli vatandaşın faydalanacağını vurgulayan Bakan Selçuk, toplamda 827 milyon TL ödeme yapılacağını söyledi.

  Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Bakan Selçuk, “Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın ve ailelerinin mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum.” diye konuştu.

  Engellilerimiz İçin Haberin Seslendirilmiş Hali

  Yazı kaynağı : www.csgb.gov.tr

  Maaşlar bayramdan önce yatacak mı? Emekli sandığı, engelli ve yaşlı aylıkları...

  Maaşlar bayramdan önce yatacak mı? Emekli sandığı, engelli ve yaşlı aylıkları...

  Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala, maaş ödemeleri de merak konusu oldu.

  Başta emekliler olmak üzere 65 yaş aylığı, engelli maaşı ve evde bakım ücreti alanlar, "maaşlar bayramdan önce yatar mı" sorusunu gündeme taşıdı.

  Bu sene 2 Mayıs'a denk gelen Ramazan Bayramı'nda SGK ve Bağkur emeklileri maaşlarını çoktan almış olacak. Ancak ayın ilk günlerinde ödenen emekli sandığı emeklileri için erken ödeme olacak mı merak ediliyor.

  Öte yandan 65 yaş aylığı, engelli maaşı ve evde bakım ödemesi alanlar da maaşların erken yatıp yatmayacağını sorguluyor.

  Peki maaşlar bayram öncesi yatacak mı? Bağkur, engelli, yaşlı aylıkları ne zaman ödenecek? İşte son gelişmeler...

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emekli maaşı ödemlerinde yığılmanın önüne geçmek için emekli aylık ödemelerini farklı günlerde gerçekleştiriyor.

  4/c kapsamında (Emekli Sandığı) emekli olan kişiler her ayın 1 – 5'i arasında maaş ödemelerini alırken, SSK ve Bağ Kur emeklileri için 17 ve 28 arasında ödeme gerçekleştiriliyor.

  Emekli vatandaşların emekli maaşları eğer cumartesi gününe denk geliyorsa cuma günü, pazar gününe denk geliyorsa pazartesi günü alırlar.

  Bu yıl 2 Mayıs'a denk gelen Ramazan Bayramı için SGK ve Bağkur emeklileri maaşlarını almış olacak.

  Henüz resmi bir açıklama gelmese de, önceki yıllarda emekli maaşları bayramlardan önce ödenmişti.

  Emekli sandığı emeklileri için ise, maaşların bu sene bayrama denk gelmesi nedeniyle erken ödeme talimatının verilmesi bekleniyor.

  Maaşlar bayramdan önce yatacak mı? Emekli sandığı, engelli ve yaşlı aylıkları... #1

  Engelli ve evde bakım maaşının bayramdan önce verilip verilmeyeceği hususunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak geçtiğimiz bayram öncesi maaşlar hesaplara aktarılmıştı. Benzer bir kararının bu bayram da alınması bekleniyor.


  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Emekli, memur, memur emeklileri, engelli maaşları erken yatacak mı? Maaşlar bayramdan önce mi yatacak?

  Emekli, memur, memur emeklileri, engelli maaşları erken yatacak mı? Maaşlar bayramdan önce mi yatacak?

  EMEKLİ MAAŞLARI BAYRAMDAN ÖNCE YATAR MI?

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emekli maaşı ödemlerinde yığılmanın önüne geçmek için emekli aylık ödemelerini farklı günlerde gerçekleştiriyor.

  4/c kapsamında (Emekli Sandığı) emekli olan kişiler her ayın 1 – 5'i arasında maaş ödemelerini alırken, SSK ve Bağ Kur emeklileri için 17 ve 28 arasında ödeme gerçekleştiriliyor.

  Emekli vatandaşların emekli maaşları eğer cumartesi gününe denk geliyorsa cuma günü, pazar gününe denk geliyorsa pazartesi günü alırlar.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap