Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ev hanımlarına devlet desteği var mı

  1 ziyaretçi

  ev hanımlarına devlet desteği var mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ev hanımlarına 1100 TL devlet desteği verilecek! Harçlığınızı her ay devletten alabilirsiniz

  Ev hanımlarına 1100 TL devlet desteği verilecek! Harçlığınızı her ay devletten alabilirsiniz

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan ev hanımlarına tarihin en büyük desteğe geliyor. Çalışmayan ev hanımları artık kimseden harçlık almak zorunda kalmayacak. Devlet ev hanımlarına her ay 1.100 TL düzenli sosyal yardım verecek. Tabii ki Belli şartlar doğrultusunda devletten harçlık almak mümkün olacak. Peki, ev hanımlarına devlet yardımı için kimler başvuru yapabilir? Ev hanımları ne kadar devlet yardımı alabilir?

  ev-hanimlarina-yardim-1.jpg

  DEVLETTEN EV HANIMLARINA YARDIM MÜJDESİ

  Aile Bakanlığı'nın sosyal yardım ödemelerinin kapsamı 2023 yılında genişleyerek devam ediyor. Alınan bilgiye göre bu defa yardım ev hanımlarına verilecek. Devlet çalışmayan ve düzenli geliri bulunmayan ev hanımlarına başvuru yapmaları halinde PTT üzerinden her ay 1.100 harçlık ödemesi yapacak. Ev hanımlarına verilecek devlet desteği tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz olarak hesaplara yatacak. Yani bu ödemeden yararlanmak için Tek şart başvuru yapmak.

  ev-hanimlarina-yardim-3.jpg

  E-DEVLET YARDIM BAŞVURULARI BAŞLADI

  Geçinmekte güçlük çeken, eşinden ayrılmış ya da eşi vefat etmiş ev hanımlarına verilecek olan bu devlet desteği için başvurular e-devlet üzerinden kabul ediliyor. TC kimlik numaranız ve şifrenizle birlikte e-devlet girişi yaptıktan sonra başvuru için sosyal yardım başvurusu yazarak arama yapabilirsiniz. Aile Bakanlığı sekmesi altında bulunan sosyal yardım başvuru formunu doldurduktan sonra onaya gönderebilirsiniz. Onay mesajı kısa süre içerisinde bakanlık tarafından size bildirilecektir. Ev hanımlarına 1.100 sosyal yardım parası için aranan en önemli şartlardan biri hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olmasıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sosyal güvencesi bulunmamak, çocuk sahibi olmakta aranan diğer şartlar arasında yer alıyor.

  Başvurusu onaylanan ev hanımlarına yardım ödemeleri her ay düzenli olarak karşılıksız ve geri ödemesiz şekilde PTT aracılığıyla yapılıyor. Ödeme gününde T.C kimlik kartınızla birlikte PTT şubesine giderek 1100 TL sosyal yardım alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.tum-haberler.com

  Maaş gibi iki ayda bir hesaba aktarılıyor! Aile Bakanlığı’ndan EV HANIMLARINA 1.000 TL ödeme! e-Devlet’ten onay alan PTT’den... - Galeri - Takvim

  Maaş gibi iki ayda bir hesaba aktarılıyor! Aile Bakanlığı’ndan EV HANIMLARINA 1.000 TL ödeme! e-Devlet’ten onay alan PTT’den... - Galeri - Takvim

  Dar gelirli, maddi durumu yetersiz vatandaşlar için devlet birçok kesimin yardımına koşuyor. Bu kapsamda sosyal yardım destekleri tüm hızıyla devam ediyor. Aile Bakanlığı bu kez ev hanımlarına müjde verdi. Bu kapsamda ev hanımlarına 1.000-1.100 TL ödeme yapılacak. Peki, kimler bu destekten faydalanabilir? işte destek ödemesinde dair merak edilenler!

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Ev hanımlarına PTT’den 1000 TL ödeme! 2 ayda 1 hesaplara geçiyor! Yeni yıl gelmeden önce alınacak! TCKN 0,2,4,6,8 olanlar... - Galeri - Takvim

  Kadınlar için devletten yeni destek Tüm ev hanımlarına aylık 500 -1100 TL arası ödeniyor e-devlet üzerinden hemen başvurun

  Kadınlar için devletten yeni destek Tüm ev hanımlarına aylık 500 -1100 TL arası ödeniyor e-devlet üzerinden hemen başvurun

  Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından dar gelirli aileleri rahatlatmak için ev hanımlarına her ay 1100 TL ödeme yapacağını duyurdu. Devlet PTT aracılığı ile her ay 500-1100 arasında ödeme yapıyor. ile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde yapılan bu ödemeler, her ay gerçekleşecek.

  Kadınlar için devletten yeni destek Tüm ev hanımlarına aylık 500 -1100 TL arası ödeniyor e-devlet üzerinden hemen başvurun.

  Bakanlık tarafından verilen bu ödemelerin bazı şartlar var ve bu şartları karşılamak gerekiyor. Bu şartların en önemlilerinden bir tanesi çocuklu anne olmak ve sigorta olmamak.

  Ev hanımlarına 500 TL

  Devlet kurum ve kuruluşları ile belediye aracılığı ile yapılan yardımlar hız kesmeden devam ediyor.

  Sigortasız Annelere 1100 TL

  Sosyal Güvencesi olmayan çocuklu ev hanımlarına yardımlar sürüyor. Valilikler, kaymakamlar ve belediyeler tarafından yapılan bu yardımlar gıda, giyim, eşya ve yakacak gibi yardımları da kapsıyor.

  Herhangi bir işte çalışmayıp sosyal sigortası olmayan ev hanımları bulundukları gerekli kurum ve kuruluşlara giderek forma doldurması yeterli kılınıyor.

  E-Devlet Ev Hanımlarına Sosyal Yardım Başvurusu

  Çocuklu ev hanımlarına e-devlet üzerinden de yardımlar sürüyor.

  Ev hanımları için gerekli olan şartlar;

  Yazı kaynağı : www.ogretmenlericin.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap