Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı

  1 ziyaretçi

  etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı? Varsa bunların çevreyi nasıl kirlettiklerini kısaca anlatınız.

  Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı? Varsa bunların çevreyi nasıl kirlettiklerini kısaca anlatınız.

  Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı? Varsa bunların çevreyi nasıl kirlettiklerini kısaca anlatınız.‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

  Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı? Varsa bunların çevreyi nasıl kirlettiklerini kısaca anlatınız.

  Soru: Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı? Varsa bunların çevreyi nasıl kirlettiklerini kısaca anlatınız.

  Cevap: Evet var. Mesela fabrikalar. Atıklarını ne yazık ki borularla nehirlere, bacalarla gökyüzüne atmaktalar. Bu da aldığımız nefesin bile bizi zehirlemesine neden olmakta. Bunun yanında bazı insanların çöplerini çöp kutuları yerine yere attıklarını görmekteyiz. Denize her türlü plastik atanlar da var etrafımızda.

  5. Sınıf Türkçe Anıttepe Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 68 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.evvelcevap.com

  Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı, varsa bunların çevreyi nasıl kirlettiklerini kısaca anlatınız

  Forum Sayfa Cevapları

  5. Sınıf Türkçe Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı? Varsa bunların çevreyi nasıl kirlettiklerini kısaca anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.

  Cevap :

  Etrafımıza Çevreyi kirleten bazı kişiler ve kuruluşlar olduğunu ifade edebilirim.

  kişileri uygun bir şekilde uyarmalı ve Fabrikalar hakkında ise gerekli mercilere başvuru yaparak bu yaptıklarının yanlış olduğunu ve düzeltmeleri gerektiği hakkında bilgiler vermemiz ve şikayetçi olmamız gerekir.

  Cevap :

  Etrafımızda Çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar Elbette sürekli olarak vardır.

  Etrafımızı kirleten Çevreyi kirleten kişiler ve kuruluşlar çevreyi yerlere çöpler atarak çöplerinizi çöp konteynerı atmayarak Fabrikalar ise havayı ve suları kirleterek bizlere zarar verdiğini ifade edebiliriz.

  Etrafımızda Çevreyi kirleten kişiler ve kuruluşlar hakkında gerekli mercilere başvuru yaparak bunların cezai yaptırımlar alması doğayı korumak için bunlara uygun bir dille Doğan’ın ne kadar önemli olduğu anlatılması büyük önem taşımaktadır.

  Yazı kaynağı : www.forumsayfacevaplari.com

  Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı?

  Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı?

  Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı? Varsa bunların çevreyi nasıl kirlettiklerini kısaca anlatınız.

  Hemen hemen hepimizin etrafında çevreyi kirleten insanlar vardır. Mesela arabada giderken öndeki aracın camdan yediklerini atmasını, yerlere çöp atılmasını, piknik yapıldıktan sonra çöplerin piknik alanına bırakılmasını hemen hemen herkes gözlemlemiştir. Aslında cevrede yok olabilen ve cevrede yok olamayan çöplerin de ayrımını iyi yapmak gerekir. Mesela poşetler çevrede uzun süre yok olamadığı için çok fazla kullanılmamalıdır. Fakat bir portakalın kabuklarının atılması çevreyi kirletir ama çevreye uzun vadede bir zarar vermez. Bu yüzden cevrede yok olamayan ve uzun süre kalabilen ambalajların tüketilmesine ve çevreye atılmasına dikkat etmeliyiz. Bunların çevreye salınmasına hepimiz şahit olmuşuzdur. Bu noktada dikkat etmek gerekir ve böyle yapan kişileri uyarmanız gerekmektedir.

  Mesela ben geçenlerde haberlerde bir iş yerinin ciplerini tertemiz bir ırmağa attığını gördüm ve çok şaşırdım. Koca koca poşetlere bir kamyon çöpü doldurmuşlar ve bunlar kamyonla ırmağa atıyorlardı. Günümüzde bu kadar çok bilinçlendirme faaliyeti sürdürülürken insanlar nasıl bu kadar bilinçsizce hiç düşünmeden çevreyi kirletebilirdi? Başka gördüğüm bir fabrikada bütün atıklarını denize akıtmak için bir gider yapmış ve tüm kimyasalları denize akıtıyordu. Burada insanlar yüzmekte ve bu şu onların tüm vücuduna temas etmekteydi. Bunları izlemek bile insana gerçekten dehşet vermekte. Bir de bunu yaşatan insanlar ve bence bunların imamlığından söz edilemez. Yine evimizin yakınında boş bir arsa vardı ve bir inşaat bütün atıklarını getirip oraya atıyordu. Sonra her yer sinek ve farklı böcek türleriyle doldu ve buranın temizlenmesi için başvuruda bulunulmuştur.

  Çevreyi kirleten kişi ve kurumlara her zaman rastlanmaktadır. Bunun önlenmesi için ciddi yaptırımlar verilmesi halinde bunun önlenmesi mümkün olacaktır. Başka türlü çevreyi kerpetenlerin durdurulması mümkün olmayacaktır.

  Yazı kaynağı : www.tumdersler.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  ceylin 13 Gün önce
  1

  umarım fabrikalar bir daha ayn hataya düşmez

  Yorum yap