Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  eski instagram hesabıma nasıl girebilirim

  1 ziyaretçi

  eski instagram hesabıma nasıl girebilirim bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Instagram Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

  Instagram Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

  Dünya çapında milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan, en popüler sosyal medya platformu olarak kabul edilen Instagram hesabınıza bir gün ulaşamama düşüncesi bile pek çok kişinin kabusu olabilir. Instagram hesabınıza ulaşamıyor olmanızın şifre unutma gibi basit, ele geçirilme gibi daha büyük boyutlu nedenleri olabilir. Neyse ki Instagram hesap kurtarma işlemi için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var.

  Peki, Instagram hesap kurtarma nasıl yapılır? Hesabınızı kurtarmak için öncelikle hesabınıza neden ulaşamıyor olduğunuzu biliyor olmanız gerekiyor. Çünkü hesaba erişememe nedenine göre uygulanacak yöntem değişiyor. Sizin için bazı temel hesaba erişememe nedenlerini ve Instagram hesap kurtarma işlemi için uygulayabileceğiniz yöntemleri adım adım tüm detaylarıyla anlattık.

  Instagram hesap kurtarma sebebiniz hangisi? 

  Şifresini unuttuğunuz Instagram hesabını kurtarma:

  Instagram hesap kurtarma işlemleri arasında en kolay gerçekleştirilenlerden biri, şifresini unuttuğunuz hesabı kurtarmaktır. Çünkü pek çok kullanıcı mobil uygulamada ve giriş yaptığı tarayıcılarda şifresini kaydettiği için gerekli olduğu zaman hatırlayamayabiliyor. Yukarıdaki adımları izleyerek şifresini unuttuğunuz Instagram hesabınızı kurtarabilirsiniz.

  Geçici olarak kapatılan Instagram hesap kurtarma:

  Pek çok kullanıcı bazen Instagram kullanmaktan sıkıldığı için ya da başka bir nedenle bir süre hesabını kapatmayı tercih ediyor. Geçici olarak kapatılan, askıya alınan Instagram hesabınızı yukarıdaki adımları izleyerek kurtarabilirsiniz. Hesabınızda herhangi bir değişiklik yapılmayacak ve hiçbir veriniz silinmeyecektir. Yalnızca hesabınız kapalı kaldığı sürece Instagram hesabınız silinmiş gibi görünecektir.

  Silinen Instagram hesabını kurtarma:

  Kalıcı olarak sildiğiniz Instagram hesabınızı kurtarmak için herhangi bir yöntem bulunmuyor. Instagram topluluk kuralları bu konuda son derece katıdır. Silinen bir hesap, bir daha kurtarılamıyor. Instagram ile iletişime geçerek bir çözüm yöntemi bulmaya çalışabilirsiniz belki ama şu an için bilinen bir silinen Instagram hesap kurtarma yöntemi yok.

  Devre dışı bırakılmış Instagram hesabını kurtarma:

  Instagram tarafından dondurulan, devre dışı bırakılan Instagram hesabınızı kurtarmak için yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Instagram tarafından bir hesabın kapatılma nedeni genel olarak topluluk kurallarına uygun olmayan davranışlardır. Gerçekten topluluk kuralları ihlal edildiyse hesabın kurtarılma ihtimali son derece azdır.

  Eğer Instagram hesabınızın doğru olmayan nedenlerle, yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız itiraz metninizde bu durumu açıkça dile getirmelisiniz. İtiraz incelenecek ve gerçekten bir yanlışlık varsa hesabınız geri verilecektir. Ancak tekrar edelim, Instagram topluluk kuralları gerçekten ihlal edildiyse hesabınızı kurtaramazsınız. 

  Ele geçirilmiş Instagram hesap kurtarma:

  Eğer Instagram hesabınızın ele geçirildiğini düşünüyorsanız bakmanız gereken ilk yer e-posta gelen kutunuzdur. Burada Instagram tarafından gönderilen, Instagram hesabınıza kayıtlı e-posta adresinin değiştirdiğine dair bir e-posta varsa hemen e-posta içinde bulunan bir bağlantı üzerinden bu duruma itiraz edebilirsiniz.

  Eğer herhangi bir e-posta almadıysanız ama hesabınızın ele geçirildiğini düşünüyorsanız Instagram giriş sayfasındaki Şifreni mi Unuttun? butonuna tıklayarak telefon numaranıza bir giriş bağlantısı göndermelerini isteyin. Daha sonra şifrenizi hemen daha önceki ile hiçbir benzer yanı olmayan güçlü bir şifre ile değiştirin.

  Eğer ne yaparsanız yapın hesabına bir türlü yeniden erişemiyorsanız yapmanız gereken son adım, ele geçirilmiş hesabınızı silmektir. Bunun için Instagram ile iletişime geçin ve kendi kimliğinizi doğrulayarak hesabın silinmesini isteyin. Kimliğinizi başarıyla doğruladığınız zaman işleminiz birkaç gün içinde gerçekleştirilecektir.

  Instagram hesap kurtarma öncesi dikkat etmeniz gerekenler:

  Instagram hesap kurtarma işlemi için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler olsa da bazı sebeplerle erişilemeyen hesapların kurtarılamıyor olması son derece can sıkıcı. Bu nedenle, hesap kurtarmayı düşünmeden önce bazı önlemler alarak hesabınızı güvenceye alabilirsiniz.

  Eğer şifrenizi sık sık unutuyorsanız bir şifre yöneticisi uygulaması kullanabilir ya da eski yöntem ile şifrenizi küçük bir kağıda yazarak cüzdanınızda taşıyabilirsiniz. Anlık bir karar ile geri dönülmez bir şekilde Instagram hesabınızı kapatmak yerine geçici olarak kapatabilir ve bu sürede kararınızdan emin olup olmadığınızı görebilirsiniz. Gerçi artık Instagram da kalıcı kapatmalar öncesi 30 gün giriş yapmama koşulu sunuyor.

  Hesabınızın ele geçirilme ihtimalini en aza indirmek de yine sizin elinizde. Diğer sosyal medya hesaplarınızdan farklı, benzersiz, güçlü, uzun ve karmaşık bir şifre belirlerseniz kolay kolay hesabınız ele geçirilmeyecektir. İki faktörlü kimlik doğrulaması da hesabınızın ele geçirilme ihtimalini neredeyse ortadan kaldıracaktır. Şifrenizi güvenilir olmayan uygulama ve internet siteleri ile paylaşmayın.

  Hesabınızın Instagram tarafından dondurulmaması, devre dışı bırakılmaması da tamamen sizin davranışlarına bağlı bir durum. İnternet özgür bir dünya, evet ama bu özgürlük alanı sınırsız değil. Instagram, belirlediği topluluk kuralları ile kullanıcıları korumayı hedefliyor. Siz de bu kurallara uyduğunuz zaman mutlu bir Instagram kullanıcı olarak platformu kullanmaya devam edebilirsiniz. 

  Sizin için olası Instagram hesabınıza erişememe nedenlerini ve Instagram hesap kurtarma işlemi için uygulayabileceğiniz yöntemleri anlattık. Instagram hesap kurtarma yöntemlerinin mucize yaratmadığını, yalnızca Instagram tarafından sunulan yöntemler olduğunu unutmayın.

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Eski Instagram hesabımı nasıl geri alabilirim?

  Eski Instagram hesabımı nasıl geri alabilirim?

  25 Ocak 2018 uzmanim.net güncellemesi

  30 Haziran 2017 uzmanim.net güncellemesi

  26 Aralık 2016 uzmanim.net güncellemesi

  Çözümler tekrar ana sayfada

  08 Eylül 2016 uzmanim.net kural ihlali yapan kullanıcılar ve yaptırımlar

  Yazı kaynağı : uzmanim.net

  Instagram hesap kurtarma linki - Çalınan ya da şifresi unutulan Instagram hesapları kurtarma işlemi nasıl yapılır?

  Instagram hesap kurtarma linki - Çalınan ya da şifresi unutulan Instagram hesapları kurtarma işlemi nasıl yapılır?

  Organik takipçiye sahip durumda olan hesaplar çeşitli yöntemlerle çalınmakta ve şahısın hesabından herkesin göreceği biçimde hikaye ya da gönderi paylaşımı yapılmaktadır. Diğer yandan, Instagram hesabınıza girememeniz mutlaka hesabınızın çalındığı manasına da gelmeyebilmektedir.

  Instagram Hesap Kurtarma Linki

  Adım adım ınstagram hesap kurtarma: İlk adım olarak Instagram hesabınızın silinmiş olduğundan gerçek anlamda emin olmanız gerekmektedir. Bunun böyle olduğunu anlamanın iki yolu bulunuyor. Bunun için ilk olarak internet üzerinden https://instagram.com/ kullanıcıadınız adrese giriş yaparak, hesabınızın olup olmadığından emin olmanız önemlidir. Burada görememeniz durumunda ise hesabınız silinmiş demektir.

  Başvurulabilecek olan ikinci kontrol ise, Instagram’ın mobil uygulamasından yapılacak. Mobil uygulama üzerinden giriş yapmış olduğunuzda, hesabınızın görünmüyor olması gerekiyor. Hesabınız görünmüyorsa bu durumda silinmiş demektir.

  İlk olarak yapılması gereken masa üstünden aşağıda verilmiş olan Instagram hesap silme linkine giriş yapmaktır. Sonrasında ise karşınıza bazı sorular çıkacaktır. Bu soruları doğru cevaplamanız çok önemlidir.

  Öncelikle linke giriş yapınız:

  İlk bilgi, istenilen bilgileri doldurduktan sonra, yazmış olduğunuz e-posta adresine bir iletilecektir. E-posta adresinize gönderilmiş olan iletide sizden İngilizce yazılmış olan bir bilgi talep edilecek. E-postanıza gelmiş olan bu ileti içinde Instagram, size bir sayı gönderecektir.

  E-posta sonrası yapmanız gereken: Beyaz renkteki bir A4 kağıdına, e-posta adresine gelmiş olan sayıyı büyük ve okunaklı bir biçimde yazmaktır. Ardından yüz hatlarınızı belli eden bir fotoğrafı öz çekim olarak çekmeniz gerekiyor. A4 kağıdının fotoğrafını çekin. Selfie fotoğraf ve A4 fotoğrafını beraber, Instagram tarafından size gönderilmiş olan maile yanıt olarak göndermeniz gerekiyor. Yanıtlama yazısının Türkçe olmaması durumunda ‘’Reply’’ dedikten sonra aynı şekilde iki fotoğrafı yükleyerek gönderin. Bundan sonra yapacağınız tek şey beklemektir.

  Eğer bilgilerinizde hata yoksa hepsini doğru bir şekilde girmiş iseniz size bir mail gönderecek. Bu mailde bulunan linke tıklayın. Bu link sizi, yeni şifrenizi belirlemenizi sağlayacak sayfaya yönlendirecektir. Instagram hesabınız için istediğiniz şifreyi oluşturduktan sonra artık işlem tamamdır. Böylece Instagram hesabını geri alma işlemi tamamlanmış demektir.

  Çalınan Ya Da Şifresi Unutulan Instagram Hesapları Kurtarma İşlemi Nasıl Yapılır?

  Instagram hesabım çalındı, instagram şifremi unuttum diyorsanız yapmanız gereken şifrenizi değiştirmek olacaktır. Instagram hesabınızda telefon numaranız kayıtlı ise SMS yoluyla şifrenizi yenileyebilmek için Instagram uygulamasını açmanız gerekir. Sonrasında giriş yapmak için yardım al seçeneğine tıkladığınız vakit karşınıza çıkan ekranda kullanıcı adınızı girdiğiniz ve giriş bağlantısı gönder dediğiniz vakit kayıtlı mail adresinize kurtarma linki gönderilir.

  Bu linke tıklamak suretiyle hesabınızı kolaylıkla kurtarabilirsiniz. Telefon numaranız kayıtlı olması durumunda SMS oluyla da şifre yenileme yapmanız mümkündür. Çalınan veya hacklenen Instagram hesabını geri alabilmeniz için telefondan instagram uygulamasını açıp giriş yapmak adına yardım al seçeneğine tıklayın. Girişte sorun mu yaşıyorsunuz bölümünde açılan ekranda daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine tıklayın.

  Açılan sayfa üzerinde Instagram'a kayıt olurken belirtmiş olduğunuz email adresinizi "Kaydolurken kullandığın e-posta adresi" bölümüne girilir. Buradan kullanıcı hesabınıza uygun olan seçenekleri işaretlemeniz gerekiyor. Hesabım başkasının eline geçti seçeneğine tıklayıp, en alttaki kutuya ek bilgilerinizi girebilirsiniz. Sonrasında isteği gönder demeniz gerekiyor. Sonrasında artık yapabileceğiniz tek işlem beklemek olacaktır.

  Instagram Yardımcı Diğer Konular

  Instagram Hesap Dondurma Linki

  Instagram Mavi Tik Alma

  Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

  Instagram Biyografi Sözleri

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap