Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  eskişehir milletvekili adayları 2023

  1 ziyaretçi

  eskişehir milletvekili adayları 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  AK Parti Eskişehir'den aday adayları ile ilgili açıklama

  AK Parti Eskişehir'den aday adayları ile ilgili açıklama

  AK Parti Eskişehir Tanıtım ve Medya Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Eskişehir'deki AK Partili meclis üyelerinden herhangi bir istifanın söz konusu olmadığı belirtildi. Eskişehir'deki temayük yoklamasının 25 Mart cumartesi günü yapılacağı ifade edildi. 

  Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

  "Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından takvime göre siyasi partilerden veya bağımsız milletvekili adayı olmak isteyen kamu görevlileri ve istifası zorunlu olanların istifa etmeleri için verilen süre 16 Mart 2023 Perşembe günü saat 17.00'de sona erdi. 

  Bu bağlamda; Zihni Çalışkan, Ali Acar, Hakan Çizmelioğlu ve Pınar Turhanoğlu Gücüyener başkanlarımız görevlerinden istifa ederek, AK Parti Eskişehir Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulunmuşlardır. Meclis üyelerimizden herhangi bir istifa söz konusu olmamıştır.   
     
  Milletvekili Aday Adaylığı sürecimiz 22 Mart 2023 Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar uzatılmıştır.  
   
  Partimizde adaylık başvurusunda bulunan adaylarımızın isimleri başvuru tarihinin sona ermesinin ardından kamuoyuyla mevcut başvuru listesi paylaşılacaktır.  

  Ayrıca, 2023 Türkiye genel seçimleri ile ilgili ‘Teşkilât Temayül Yoklama’mız da 25 Mart 2023 Cumartesi günü saat 10.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız."

  Yazı kaynağı : www.medyamidas.com

  Eskişehir'de milletvekili aday adayları kimler? İşte şu ana kadar ismini açıklayanlar

  AK Parti Eskişehir'de bir milletvekili aday adayı daha

  İşte Eskişehir’de milletvekilliği adaylığı için adı geçen isimler!

  İşte Eskişehir’de milletvekilliği adaylığı için adı geçen isimler!

  2023 seçimlerine adım adım yaklaşırken, parti kulisleri bir hayli hareketlendi.

  Gruplar giderek belirginleşiyor, milletvekili aday adaylığı hazırlığında olanlar temposunu arttırıyor, Ankara-Eskişehir arası mekik dokuyanlar çoğalıyor…

  Bu noktada, her konuşulanı değil ama şu an için belirgin bir biçimde adı geçenleri aktarmak istiyorum.

  *

  AK Parti ile başlayalım…

  Mevcut Milletvekili Emine Nur Günay yine favori. Nabi Avcı’nın Eskişehir’den aday olmayacağı ön görülüyor. Harun Karacan ismi üzerinde soru işareti var. Burhan Sakallı’nın ismi yüksek sesle dillendiriliyor. Murat Mercan için neden olmasın deniliyor. Zihni Çalışkan ile Hakan Çizmelioğlu ise işaret bekliyor.

  *

  CHP ile devam edelim…

  Mevcut Milletvekili Utku Çakırözer’in yerinin garanti olduğu kanısı güçlü. Jale Nur Süllü’nün 2024 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olmak istediği için genel seçimlerde aday olmayabileceği, ancak her an görüşünün değişebileceği gündemde. Kadir Kodak aday adayı olmak için Odunpazarı Belediye Meclis Üyeliğinden istifa etti, Eskişehir ve Ankara hattında çalışmalarını hızlandırdı. Ayşe Ünlüce ismi öne çıkmaya başladı. Nuray Akçasoy’un potansiyel aday olduğu biliniyor.

  *

  Gelelim İYİ Parti’ye…

  Mevcut Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu’nun işinin zor olduğu kanaati hakim. Ömer İbrahim Sayın ile Bahattin Şeker kendilerine alan açma gayretinde. Mehmet Ektaş yine konuşuluyor. Nebi Hatipoğlu ismi yüksek sesle dillendiriliyor. Hakan Kaymak Eskişehir-Ankara hattında vites yükseltti.

  *

  Son olarak MHP ile bitirelim…

  Kapalı kutu olduğu söylenebilir. Mevcut Milletvekili Metin Nurullah Sazak’ın devam etme ihtimali var. İsmail Candemir potansiyel aday. Kadir Bıyık ismi bu dönemde de konuşuluyor.

  Kim, Eskişehir’e ne kadar sahip çıkacak?

  ORC Araştırma'nın Genel Müdürü Mehmet Pösteki, Türkiye'de 2023 seçimlerine kadar il sayısının 93'e çıkabileceğini iddia etti. 

  Bununla beraber il olabilecek 12 ilçeyi şöyle sıraladı: Nazilli, Bodrum, Tarsus, Silopi, İnegöl, Bandırma, Ceyhan, Polatlı, Yüksekova, Konya Ereğli, Alanya, Çorlu.

  Aslında çoğu seçim öncesi benzer iddialar ortaya atılıyor, fakat sahibi belli olmadığı için üzerinde pek durulmuyor. Fakat bu sefer iddianın sahibi belli. Dahası, ORC, Cumhur İttifakına yakın bir araştırma şirketi olarak biliniyor.

  Söz konusu seçimlerin fazlasıyla kritik olduğu düşünüldüğünde, bahse konu ilçelerin il olması halinde, özellikle meclis aritmetiği anlamında Cumhur İttifakına faydası olacağı ifade edilebilir. Tam da bu noktada ORC Genel Müdürü Mehmet Pösteki’nin iddiası güç kazanıyor.

  *

  Söz konusu iddia, Eskişehir’i de yakından ilgilendiriyor. 

  Polatlı’nın il olması durumunda, Sivrihisar, Günyüzü ve Mihalıççık’ın bir kısmı Polatlı’ya bağlanabilir.

  İnegöl’ün il olması durumunda ise Eskişehir, İnönü İlçesi’ni kaybedebilir.

  Hiçbir ilçemizi kaybetmek istemeyiz ancak özellikle İnönü, Sivrihisar ve Mihalıççık; ekonomik, kültürel ve tarihi anlamda önemli ilçelerimizden ve bu ilçelerimizin özellikle son birkaç yılda gelişim ivmesi hız kazandı.

  Yani, söz konusu ilçeleri kaptırdığımız takdirde, Eskişehir’in önemli kayıplarının olacağını düşünüyorum.

  *

  Bu noktada ne yapılmalı?

  Şimdi, geçmişi eşeleyip elimizden kaçan değerleri anlatmak istemiyorum.

  Bugünden bahsedip, elimizde olanları korumanın derdindeyim.

  O halde şehrin milletvekilleri, belediye başkanları, oda başkanları vesivil toplumun öncüleri, şimdidenönlemlerini almalılar.

  Özellikle milletvekili adayı olmak isteyenler için Eskişehirliye samimiyetlerini gösterebilecek bir fırsat bu!

  Kim, şehrine ne kadar sahip çıkacak?

  Bunu zaman gösterecek, biz de Eskişehir’de yaşayanlar olarak değerlendireceğiz…

  Yazı kaynağı : www.milliirade.com

  AK Parti’nin Potansiyel Milletvekili Aday Adayları

  AK Parti’nin Potansiyel Milletvekili Aday Adayları

  Türkiye 2023 yılında seçime gidiyor. Seçimlerin 2023 Nisan sonu veya Mayıs ayında yapılması bekleniliyor AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu’nun milletvekili aday adaylığı için görevlerinden istifa edecekleri kulislerde yüksek sesle seslendiriliyor.

  AK Parti MKYK Üyesi Burhan Sakallı’nın da Eskişehir’den milletvekili adayı olacağı belirtiliyor. Mevcut milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ve Harun Karacan’ın seçimlerde aday olup olmayacakları partililer tarafından merak ediliyor. Bu iki isim aday olmazsa, listenin ilk iki sırasında Burhan Sakallı ve Zihni Çalışkan olabilir. Emine Nur Günay’ın bir dönem daha Eskişehir’den milletvekili adayı olmayı düşündüğü belirtiliyor. İl Başkanlığı zamanında gündem yaratan açıklamaları ve birleştirici kişiliğiyle öne çıkan Dündar Ünlü’nün ismi de adaylık için geçiyor.

  Eskişehir’in yetiştirdiği başarılı bürokratlardan TRT Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya’da potansiyel aday adayları arasında. TÜBİTAK’ın Eskişehirli Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Anadolu Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, eski İl Başkanlarından Ayşe Fert Dökmeci, AK Parti İl Yöneticisi Pınar Turhanoğlu Gücüyener’in isimleri de aday adaylığı için geçiyor.

  Peki Zihni Çalışkan’ın istifasından sonra kim İl Başkanı olur? Mevcut yönetim içerisinden olursa Süleyman Reyhan, Hasan Burgaz, Metin Tezişçi ve Yılmaz Şahin’in isimleri öne çıkıyor. Partinin eski İl Başkanlarından ve Birlik Vakfı’nın önemli isimlerinden olan Süleyman Reyhan’ın diğer isimlere göre bir adım önde. Ancak AK Partililerin önemli bölümü ve milletvekilleri, parti yönetiminin tekrar Birlik Vakfı’nın güdümüne girmesini istemez.

  Dışarıdan güçlü bir il başkanı atanabilir. Peki bu isim kim olur?  Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Murat Özcan’ın ismi bu konuda yüksek sesle dillendiriliyor. Eski İl Başkanı olan Özcan, deneyimi, Eskişehir’deki konulara olan hakimliği ve aktif kişiliğiyle bu işin altından kalkabilir. AK Parti Eskişehir’deki seçimlere Murat Özcan İl Başkanlığında girerse, kimse şaşırmasın.

  Yazı kaynağı : www.haberes.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap