Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  eskişehir milletvekili aday adayları

  1 ziyaretçi

  eskişehir milletvekili aday adayları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Eskişehir Milletvekili adayları listesi - Eskişehir

  Eskişehir'de milletvekili aday adayları kimler? İşte şu ana kadar ismini açıklayanlar

  2EYLÜL HABER I Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri

  İşte Eskişehir’de milletvekilliği adaylığı için adı geçen isimler!

  İşte Eskişehir’de milletvekilliği adaylığı için adı geçen isimler!

  2023 seçimlerine adım adım yaklaşırken, parti kulisleri bir hayli hareketlendi.

  Gruplar giderek belirginleşiyor, milletvekili aday adaylığı hazırlığında olanlar temposunu arttırıyor, Ankara-Eskişehir arası mekik dokuyanlar çoğalıyor…

  Bu noktada, her konuşulanı değil ama şu an için belirgin bir biçimde adı geçenleri aktarmak istiyorum.

  *

  AK Parti ile başlayalım…

  Mevcut Milletvekili Emine Nur Günay yine favori. Nabi Avcı’nın Eskişehir’den aday olmayacağı ön görülüyor. Harun Karacan ismi üzerinde soru işareti var. Burhan Sakallı’nın ismi yüksek sesle dillendiriliyor. Murat Mercan için neden olmasın deniliyor. Zihni Çalışkan ile Hakan Çizmelioğlu ise işaret bekliyor.

  *

  CHP ile devam edelim…

  Mevcut Milletvekili Utku Çakırözer’in yerinin garanti olduğu kanısı güçlü. Jale Nur Süllü’nün 2024 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olmak istediği için genel seçimlerde aday olmayabileceği, ancak her an görüşünün değişebileceği gündemde. Kadir Kodak aday adayı olmak için Odunpazarı Belediye Meclis Üyeliğinden istifa etti, Eskişehir ve Ankara hattında çalışmalarını hızlandırdı. Ayşe Ünlüce ismi öne çıkmaya başladı. Nuray Akçasoy’un potansiyel aday olduğu biliniyor.

  *

  Gelelim İYİ Parti’ye…

  Mevcut Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu’nun işinin zor olduğu kanaati hakim. Ömer İbrahim Sayın ile Bahattin Şeker kendilerine alan açma gayretinde. Mehmet Ektaş yine konuşuluyor. Nebi Hatipoğlu ismi yüksek sesle dillendiriliyor. Hakan Kaymak Eskişehir-Ankara hattında vites yükseltti.

  *

  Son olarak MHP ile bitirelim…

  Kapalı kutu olduğu söylenebilir. Mevcut Milletvekili Metin Nurullah Sazak’ın devam etme ihtimali var. İsmail Candemir potansiyel aday. Kadir Bıyık ismi bu dönemde de konuşuluyor.

  Kim, Eskişehir’e ne kadar sahip çıkacak?

  ORC Araştırma'nın Genel Müdürü Mehmet Pösteki, Türkiye'de 2023 seçimlerine kadar il sayısının 93'e çıkabileceğini iddia etti. 

  Bununla beraber il olabilecek 12 ilçeyi şöyle sıraladı: Nazilli, Bodrum, Tarsus, Silopi, İnegöl, Bandırma, Ceyhan, Polatlı, Yüksekova, Konya Ereğli, Alanya, Çorlu.

  Aslında çoğu seçim öncesi benzer iddialar ortaya atılıyor, fakat sahibi belli olmadığı için üzerinde pek durulmuyor. Fakat bu sefer iddianın sahibi belli. Dahası, ORC, Cumhur İttifakına yakın bir araştırma şirketi olarak biliniyor.

  Söz konusu seçimlerin fazlasıyla kritik olduğu düşünüldüğünde, bahse konu ilçelerin il olması halinde, özellikle meclis aritmetiği anlamında Cumhur İttifakına faydası olacağı ifade edilebilir. Tam da bu noktada ORC Genel Müdürü Mehmet Pösteki’nin iddiası güç kazanıyor.

  *

  Söz konusu iddia, Eskişehir’i de yakından ilgilendiriyor. 

  Polatlı’nın il olması durumunda, Sivrihisar, Günyüzü ve Mihalıççık’ın bir kısmı Polatlı’ya bağlanabilir.

  İnegöl’ün il olması durumunda ise Eskişehir, İnönü İlçesi’ni kaybedebilir.

  Hiçbir ilçemizi kaybetmek istemeyiz ancak özellikle İnönü, Sivrihisar ve Mihalıççık; ekonomik, kültürel ve tarihi anlamda önemli ilçelerimizden ve bu ilçelerimizin özellikle son birkaç yılda gelişim ivmesi hız kazandı.

  Yani, söz konusu ilçeleri kaptırdığımız takdirde, Eskişehir’in önemli kayıplarının olacağını düşünüyorum.

  *

  Bu noktada ne yapılmalı?

  Şimdi, geçmişi eşeleyip elimizden kaçan değerleri anlatmak istemiyorum.

  Bugünden bahsedip, elimizde olanları korumanın derdindeyim.

  O halde şehrin milletvekilleri, belediye başkanları, oda başkanları vesivil toplumun öncüleri, şimdidenönlemlerini almalılar.

  Özellikle milletvekili adayı olmak isteyenler için Eskişehirliye samimiyetlerini gösterebilecek bir fırsat bu!

  Kim, şehrine ne kadar sahip çıkacak?

  Bunu zaman gösterecek, biz de Eskişehir’de yaşayanlar olarak değerlendireceğiz…

  Yazı kaynağı : www.milliirade.com

  AK Parti’nin Potansiyel Milletvekili Aday Adayları

  AK Parti’nin Potansiyel Milletvekili Aday Adayları

  Türkiye 2023 yılında seçime gidiyor. Seçimlerin 2023 Nisan sonu veya Mayıs ayında yapılması bekleniliyor AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu’nun milletvekili aday adaylığı için görevlerinden istifa edecekleri kulislerde yüksek sesle seslendiriliyor.

  AK Parti MKYK Üyesi Burhan Sakallı’nın da Eskişehir’den milletvekili adayı olacağı belirtiliyor. Mevcut milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ve Harun Karacan’ın seçimlerde aday olup olmayacakları partililer tarafından merak ediliyor. Bu iki isim aday olmazsa, listenin ilk iki sırasında Burhan Sakallı ve Zihni Çalışkan olabilir. Emine Nur Günay’ın bir dönem daha Eskişehir’den milletvekili adayı olmayı düşündüğü belirtiliyor. İl Başkanlığı zamanında gündem yaratan açıklamaları ve birleştirici kişiliğiyle öne çıkan Dündar Ünlü’nün ismi de adaylık için geçiyor.

  Eskişehir’in yetiştirdiği başarılı bürokratlardan TRT Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya’da potansiyel aday adayları arasında. TÜBİTAK’ın Eskişehirli Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Anadolu Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, eski İl Başkanlarından Ayşe Fert Dökmeci, AK Parti İl Yöneticisi Pınar Turhanoğlu Gücüyener’in isimleri de aday adaylığı için geçiyor.

  Peki Zihni Çalışkan’ın istifasından sonra kim İl Başkanı olur? Mevcut yönetim içerisinden olursa Süleyman Reyhan, Hasan Burgaz, Metin Tezişçi ve Yılmaz Şahin’in isimleri öne çıkıyor. Partinin eski İl Başkanlarından ve Birlik Vakfı’nın önemli isimlerinden olan Süleyman Reyhan’ın diğer isimlere göre bir adım önde. Ancak AK Partililerin önemli bölümü ve milletvekilleri, parti yönetiminin tekrar Birlik Vakfı’nın güdümüne girmesini istemez.

  Dışarıdan güçlü bir il başkanı atanabilir. Peki bu isim kim olur?  Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Murat Özcan’ın ismi bu konuda yüksek sesle dillendiriliyor. Eski İl Başkanı olan Özcan, deneyimi, Eskişehir’deki konulara olan hakimliği ve aktif kişiliğiyle bu işin altından kalkabilir. AK Parti Eskişehir’deki seçimlere Murat Özcan İl Başkanlığında girerse, kimse şaşırmasın.

  Yazı kaynağı : www.haberes.com.tr

  Eskişehir'in milletvekili adayları

  CHP'den Eskişehir'de iki Milletvekili aday adayı daha

  CHP'den Eskişehir'de iki Milletvekili aday adayı daha

  Adaylık konuşmasını il olarak Yılmaz Çelik gerçekleştirdi. Konuşmasına '' Sayın Vekilim İl Başkanım, Sayın Basın Mensupları ,Değerli Dostlar ve Sevgili Eskişehir Halkı Sözlerime başlarken sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum'' diyerek başlayan Çelik, konuşamasına söyle devam etti;

  '' Millet Vekili Aday Adaylığı beyanatıma geçirmiş olduğumuz şu zor günlerde iştirakınız için çok müteşekkirim. Kısaca özgeçmişimi ve Duygularımı siz demokrasi aşığı Eskişehir’in güzel halkı yol arkadaşlarım, kardeşlerim, dostlarım ve büyüklerim ile paylaşmaktan onur duyarım.

            1979 Tokat Doğumlu Öğrenimimimi şimdiki adı ile İstanbul Piri Reis Üniversitesi Güverte Bölümünden mezun olarak tamamladım iyi derecede ingilizceye sahibim Uluslar Arası Ticari Gemilerde Uzak  Yol Gemi Kaptanıyım. Halen yılın belli dönemlerinde seferlere gidip gelmekteyim yirmi yıllık meslek hayatımda Avrupa ülkeri başta olmak üzere Dünya ülkelerinin neredeyse tamamını ziyaret ettim çok farklı kültürleri yakından tanıma fırsatım oldu.

           Üzülerek Söylemeliyim ki Ülkemi medeniyeten, hukuktan ve adaletten hiç bu kadar uzak ve iflasın eşiğinde Görmedim.19 Mayıs 1919 da Samsunda ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Kurtuluş Savaşı medeniyete açtığı kapı şah damarımız olan medeniyetimiz fabrikalarımız tersanelerimiz limanlarımız Üniversitelerimiz Eğitim ve öğretim kurumlarımız Askeri Okullarımız ,Andımız,ve Cumhuriyetimizden eser Kalmamış.Canı Ülkemiz vatanımızda yaşanan Kabül edilemez hukuksuzluk insan onurununa Kasteden bir Yöntem ve idare şekli, mevcut Devleti Devlet yapan kurumlar yok olmuş mevcut olanlarda da topyekün bir iflas var.

  İşte Bu Nedenle 19 mayıs 1919 da Samsun da olduğu gibi  Anadolu şehrimiz olan Eskişehirimiz den Kurtuluş savaşı mücadelemizi yeniden başlatmak bu kutlu mücadelemizde tutuşturacağımız bu meşale de bir katkıda bulunmak ,Cumhuriyetimizi Yeniden inşa etmek için Millet vekili aday adayı oldum.

     Eskişehirimizin mevcut ve muhtemel oluşabilecek tüm sorunları için Uluslar arası düzeyde katkı ve projeler ile birlikte vizyon katarak Dünyadaki sayılı olan medeni bir şehir olarak anılması için elimden gelen herşeyi yapacağıma söz veriyorum

           Demokrasiye ,Güçlendirilmiş Parlementer Sisteme ,liyakat’a ihtiyacımız var Devlet kurucu partimiz Cumhuriyet halk partisine ve  temel ideolojilerine Türkiye Cumhuriyeti devleti kurucu akla ve herbir nefere ihtiyacımız var birlik ve beraberliğe sofrada adaleti gözetip kollayan dürüst bir lidere Kemal Kılıçdaroğlu’na ihtiyacımız var

           Sevgili Dostlarım yol arkadaşlarım söylenecek çok söz yapacak çok iş var ama zamanımız pek az Hak Hukuk Adalet için çocuklarımız ve vatanımız için bu uğurda siz sevgili Eskişehir Halkı ile mücadele etmekten onur duyarım.

  SAYGILARIMLA''

  Yılmaz Özçelik'in konuşmasının ardından Hasan Deniz Uyanık konuşmasını gerçekleştirdi. Uyanık ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

  '' İsmim, dedemden Hasan,Deniz Gezmiş'ten deniz'in birlikteliğinden oluşan Hasan Deniz Uyanik.44 yaşında Eskişehir ve bölgemizde hizmet sektöründe grup şirketler yöneticisi ve başkani, 25 yıldır esnaf ve iş insanı olarak yüzlerce kişiye istihdam sağlayan aslen Emirdağ nüfusuna kayıtlı bir kardeşinizim.

  Diyeceksiniz ki neden aday oldum?

  Hayatını görevi dolayısıyla Diyarbakır, Kars, Afyon’un çeşitli köylerinde Atatürkçü düşüncenin savunuculuğu ve öğreticiliği ile geçirmiş bir emekli öğretmen babanın evladı olduğum için,

  18 yaşında bu yıl üniversite sınavına girecek, çocukken "büyüyünce Atatürk olacağım" diyen bir oğulun babası olduğum için,

  Hayat arkadaşım, en kıymetlim, Atatürkçü bir hekimin eşi olduğum için,

  Fikirlerinden her zaman istifade edeceğim ailemin aydınlatacağı yoldan emin olduğum için,

  Doğduğum yer olan Emirdağ yaylalarında siyanür ile altin arama faaliyetlerine karşı çıktığım için,

  Han ilçemize bağlI halen sivil toplum kuruluşu olarak başkanlığını üstlendiğim boynuyoğunlu aşireti köyleri ve yaylası koruma derneği samanlıdağı çanacık yaylasında yüzlerce yıllık çam ağaçlarını seyreltme adı altında kesilerek birilerine rant sağlandığı için,Ayrıca ikibinli yıllardan bu yana onbin'lerin katıldığı geleneksel yayla şenlikleri düzenlemekte olduğumuz yerleşkelerden bahsediyorum.

  Alpu ovasına termik santrallerin yapımına karşı olduğum için,

  Cezaevlerindeki gerçek kader mahkumları ile gençliğimizin düşürüldüğü uyuşturucu ile kimyasal bataklığın farkında olduğum için,

  İnsanlarımızın özlük, sağlık, eğitim hakları için,

  Özendirme ile gençliğin çeteleşmeye itilmesine karşı olduğum için,

  Hayatım boyunca beni yakinen tanıyanlar çok iyi bilirler maddiyata hiç değer vermemiş bir insan olarak depremzedelere deprem bölgesinde yapilan haksızlıklar için aday oluyorum.

  6 Şubat’ta meydana gelen kahramanmaraş merkezli büyük depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımızada acil şifalar diliyorum.

  Ayrıca, rant talan ihalelerini, dev firmalara ticarethane olarak hasta garantili hastane, geçiş garantili yol,  köprü, tünel gibi işletmelerin 50 yıl 100 yıl boyunca insanlarımıza ne kadara mal olacağı gördüğüm ve hesap mekanizmasının işlemesi için, birilerinden hesap sorulmasi için, adalet için, tek adam rejimine karşı olduğum için aday adayı oldum.

  Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözüne istinaden “ülkeni kurtaracak bir lider arıyorsan ben size hiç bir şey öğretmemişim demektir” diyen bir atanın evladı olarak Mustafa Kemal'in askeriyiz askerleriyiz,

  Halil İbrahim sofrasına geldik, namert sofrasına mert gidilmez diyorum boşa lokma yok dediler erenlerin sofrasinda diyorum.

  Eskişehirli ve Cumhuriyet Halk Partili kıymetli büyüklerimin icazetine, birbirinden çok kıymetli partili genç kardeşlerimizin hoş görüsüne sığınarak her   köyümüzde, her mahallemizde her milletten dostlarıma güvenerek lazı ,çerkezi, kürdü, tatarı, türkmeni, yörüğü, manavı, muhacırı birlikte bir olduğumuz sürece var olacağız diyor 28. dönem Eskişehir Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili aday adayliğımı kamuoyuna ve siz değerli dostlarımızla beraber açıklıyorum.

  13. Cumhurbaşkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu,

  Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir'de birinci, Türkiye'de de iktidar olacak.

  Hep birlikte başaracağız sevgili dostlar,

   Büyük usta Nazım'ın dediği gibi;

  Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine...''

  Yazı kaynağı : www.eskisehir.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap