Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  esenler belediyesi üniversite bursu

  1 ziyaretçi

  esenler belediyesi üniversite bursu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  ESENLERLİ ÖĞRENCİLERE MÜJDE!

  ESENLERLİ ÖĞRENCİLERE MÜJDE!

  Gençlere destek tam gaz!

  Yazı kaynağı : esenler.bel.tr

  ESENLER BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME 1000 TL DESTEK! - Esenler Belediyesi

  ESENLER BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME 1000 TL DESTEK! - Esenler Belediyesi

  Eklenme tarihi 15 Ocak 2022

  ESENLER BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME 1000 TL DESTEK!

  Esenler Belediyesi, üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine destek olmak amacıyla 1000 TL’lik eğitim payı veriyor.

  Esenler’de ikamet eden ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün liselerde okuyan 4000’e yakın son sınıf öğrencileri Ocak, Mart ve Nisan ayında alacakları toplamda 1000 TL’lik destekle eğitimine rahat bir şekilde devam edebilecek.

  İnternet üzerinden yapılacak başvuruyla eğitim desteğini alacak olan öğrencilerimize Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tevfik Göksu’nun bir de mesajı var;

  “Kıymetli Velimiz,

  Gönül belediyeciliğinin öncüsü Esenler Belediyesi olarak, çeşitli projelerimizle yediden yetmişe tüm Esenlerli hemşehrilerimize destek oluyoruz. Özellikle gençlerimiz söz konusu olduğunda onlar için eğitim, spor, kültür, sanat, bilim ve teknoloji alanlarında yepyeni projeler geliştiriyor, maddi ve manevi olarak daima gençlerimizin yanında duruyoruz.

  “Eğitime Tam Destek projemiz” ile Esenler’de ikamet eden tüm lise son sınıf öğrencilerimize 1000 TL eğitim desteği sağlıyoruz. Gençlerimizin üniversite sınavlarına hazırlandıkları bu günlerde vereceğimiz bu destek; onlar için motivasyon, siz velimiz için ise bir bütçe katkısı olacaktır. Geleceğimizi inşa edecek olan gençlerimizin yarınlara daha umutlu bakabilmeleri; donanımlı, etkin, özgüveni yüksek ve girişimci bireyler olabilmeleri için her zaman olduğu gibi biz varız, sizin için buradayız.”

  Yazı kaynağı : esenler.bel.tr

  Esenler Belediyesi

  Hayat Paylaştıkça Güzelleşir

  Hayat Paylaştıkça Güzelleşir

  Eklenme tarihi 22 Aralık 2014

  Hayat Paylaştıkça Güzelleşir

  Adıyamanlılar Vakfı’nın 2014-2015 Burs Dağıtım Töreni’ne katılan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu üniversite öğrencilerine, “Hayat, bir başkasıyla paylaştığın zaman güzeldir” dedi.

  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Adıyamanlılar Vakfı tarafından düzenlenen 2014 – 2015 yılı Burs Dağıtım Töreni’ne katıldı. Burs alacak öğrenciler ve vakıf üyeleri ile bir araya gelen Başkan Göksu, düzenlenen etkinliğin önemine dikkat çekti.

  ÖNEMLİ OLAN TANIŞMANIZ

  Törende konuşan Başkan Göksu, “Bugün burada siz değerli öğrencileri toplamadan banka hesaplarınıza burslarınızı yatırabilirlerdi. Bunu yapmak daha kolay ama burada asıl önemli olan o bursları veren ağabeylerinizle, büyüklerinizle tanışmanız, kaynaşmanızdır. Onlar da çok büyük fedakârlıklarla bu işleri yaparak bugün sizler için bu organizasyonu düzenliyorlar. Sizler de bu güzellikleri yerinde görerek yaşayın ve ileride onlar gibi büyük insanlar olun” dedi.

  KIYMET BİLİN

  Üniversite okumanın çok önemli olduğunu ancak bundan daha önemlisinin vatanına ve milletine hayırlı bir evlat olabilmek olduğunu ifade eden Göksu, “Üniversiteyi bitirdiğinizde iş bulacaksınız, çalışacaksınız. Her zaman doğduğunuz ve doyduğunuz yerin kıymetini iyi bilin. Vatanına sahip çıkan, milletine hayırlı bireyler olun. İleride sizler de bugün size burs sağlayan ağabeyleriniz gibi sizden sonra gelen kardeşlerinize destek olun. Hayatın zorlu şartlarını bilerek kardeşlerinize o zorlukları aşmakta yardımcı olun” şeklinde konuştu.

  PAYLAŞTIĞINIZ ZAMAN GÜZELDİR

  “Dünyanın en iyi insanı veya en çalışkan insanı olabilirsiniz ama toplum içerisinde edindiğiniz hayat tecrübeniz yoksa arzu ettiğiniz hedefe kavuşamayabilirsiniz” diyen Göksu daha sonra özetle şunları söyledi: “Hayat, bir başkasıyla paylaştığın zaman güzeldir. Bu tür toplantılar vesilesiyle hayatınıza kazandıracağınız dost ve arkadaşlık gelecekte hayatınız kaderini bile değiştirmesine vesile olacaktır. Biz bu vakıfta sizlere sadece burs vermekle yetinmiyoruz. Aynı zamanda sizlere hayatın önemini de kazandırıyoruz. Adıyamanlı genç kardeşlerime düşen en önemli görev, bu gizemli şehrin değerini anlamakla birilikte yıllardır anne ve baba şefkati gösteren vakfımızın değerini iyi bilmeleri ve anlamalarıdır. Sizleri buraya aydan aya burs vermek için çağırmıyoruz. Aynı zamanda gelecekte o doğduğunuz topraklara ve sizden sonraki nesle vefa borcunuzu ödemeniz için sahip çıkıyoruz. Aksi hâlde görevinizi tam anlamıyla ifa etmiş olamazsınız. Çünkü bu ülkenin istikbali sizin elinizdedir. Bir insanın itibarı neyse o ülkenin itibarı da odur.”

  Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal ise bir önceki burs toplantısında bursiyer öğrencilerden Sümeyye Tuğ’un vakıf yöneticilerine hitaben kaleme aldığı duygu yüklü mektubu anımsatarak, “Her öğrencimizin birer Sümeyye gibi olmasını arzu ediyoruz. Sümeyye kardeşimizin bu düşünceleri para ile ne alınır ne de satılır. Biz sizleri buraya sadece burs vermek için çağırmıyoruz. Aynı zamanda değerli ve saygın insanlarımızın güzel düşüncelerinden de istifade edeceğinizi düşünerek sizleri çağırıyoruz. Bu tür bilgiler geleceğiniz için son derece önemlidir” dedi.

  Yazı kaynağı : esenler.bel.tr

  Esenler Belediyesi’nden 3 bin 500 TL eğitim desteği

  Esenler Belediyesi Öğrenci Yardımı Başvurusu

  Esenler Belediyesi Öğrenci Yardımı Başvurusu

  Başvurular

  Burslar

  Dizi ve Sinema

  Festivaller

  Haberler

  İş İlanları

  Konserler

  Listeler

  Ücretsiz Etkinlikler

  Yarışma ve Çekilişler

  Yazı kaynağı : egeetkinlik.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap