Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  erzurum valisi binali yıldırım

  1 ziyaretçi

  erzurum valisi binali yıldırım bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İsmail Saymaz valiye cevap verdi: Binali Yıldırım’ın oğlu Vali ve komutanın karşısında tesbih salladı ortalık karıştı

  Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım ile bir giyim mağazasında çekilen fotoğrafıyla gündem olan Erzurum Valisi Okay Memiş, fotoğrafın hikayesini anlattı kendisinin linç edildiğini savundu.

  Vali Memiş’in açıklamalarına söz konusu fotoğrafı ortaya çıkaran gazeteci İsmail Saymaz, cevap verdi.

  İsmail Saymaz, "Ziyarete eşlik eden Vali Memiş, ‘Linç edildim. Devlet adamına böyle yaklaşılır mı’ diyor Vali bey! Asıl devlet adamı böyle yaklaşır mı? Erkam’ın ne sıfatı var ki bu fotoğrafı verdiniz?" dedi.

  Twitter hesabından Vali’ye cevap veren İsmail Saymaz, şu ifadeleri kullandı:

  "Geçen Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam’ın Erzurum’da esnaf ziyaretinde fotoğrafını yayınlamıştım. Ziyarete eşlik eden Vali Memiş, “Linç edildim. Devlet adamına böyle yaklaşılır mı” diyor Vali bey!

  Asıl devlet adamı böyle yaklaşır mı?

  Erkam’ın ne sıfatı var ki bu fotoğrafı verdiniz?

  Erzurum Valisi Okay Memiş, “Bu nasıl gazetecilik” diyor.

  Asıl bu nasıl valilik, sayın Memiş? Resmi sıfatı olmayan Erkam Yıldırım’a protokolle eşlik etmek bir valinin görevleri arasında mıdır?

  Vali bey, “Seviyesizlik” diyor.

  Asıl seviyesizlik, Erkam Yıldırım’ın tesbih çekmesidir.

  Vali Okay Memiş, Erzurum Pusula gazetesine yaptığı açıklamada, Erkam Yıldırım’la çekilen fotoğrafı için şöyle diyor:

  Kendisi de kilolu biri olduğu için her yerde fotoğrafta göründüğü gibi oturuyor. Bize karşı lakayt bir tavır olsa, bunu ben fark ederim."

  NE OLMUŞTU?

  Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın, Erzurum Valisi Okay Memiş, AKP İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek’le bir arada bulunduğu bir fotoğraf tepkileri de beraberinde getirdi.

  Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın solunda Vali Okay Memiş, sağında ikinci sırada AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, karşısında asker üniformasıyla İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek yer alıyordu. Elindeki tespih ile lakayt bir vaziyette oturan Erkam Yıldırım eleştiri oklarının hedefine oturdu.

  "YANLIŞ ANLAŞILDI"

  Fotoğrafın Erzurum’da 13 Ocak tarihinde çekildiğini hatırlatan Vali Memiş ise Pusula’dan Manolya Bulut’un haberine göre kendini şu sözlerle savundu:

  "Camiye yakın olan bir mağazada soluklanmak için 10 dakika oturduk. Durum bundan ibaret. Mağaza içerisinde de herkesin rahatça oturabileceği bir alan yok. Sadece 10 dakikalığına oturduk. Kendisi de kilolu biri olduğu için her yerde fotoğrafta göründüğü gibi oturuyor. Bize karşı lakayt bir tavır olsa, bunu ben fark ederim. Sadece bir anlık çekilmiş bir fotoğraf karesi durumu nerelere getirdi. Moralim bozuldu."

  Yazı kaynağı : www.yenicaggazetesi.com.tr

  Erzurum Valisi'nden fotoğraf açıklaması: Erkam Yıldırım kilolu olduğu için her yerde öyle oturuyor

  Erzurum Valisi'nden fotoğraf açıklaması: Erkam Yıldırım kilolu olduğu için her yerde öyle oturuyor

  DUVAR - Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım'ın Erzurum'da elinde tespihle ve kaykılmış şekilde otururken çekilen fotoğraf karesinde yer alan Erzurum Valisi Okay Memiş açıklama yaptı.  İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek ile birlikte fotoğrafta yer alan Okay Memiş, Erkam Yıldırım'ın oturma şekline ilişkin olarak Gazete Pusula'ya şöyle konuştu:

  KENDİSİNİ TANIMAM: Ben Erkam Yıldırım’ı şahsen tanımam etmem. Kendisiyle ayrıca bir bağım, görüşmüşlüğüm yok. Erkam Bey 13 Ocak’ta Erzurum’da düzenlenen Binbir Hatim duasına katıldı. Orada da hayır için yemek vereceğini söylemiş, ben de orada öğrendim. Göründüğü gibi bir durum söz konusu değil.

  SOLUKLANMAK İÇİN OTURDUK: Camiye yakın olan bir mağazada soluklanmak için 10 dakika oturduk. Durum bundan ibaret. Mağaza içerisinde de herkesin rahatça oturabileceği bir alan yok. Sadece 10 dakikalığına oturduk. Kendisi de kilolu biri olduğu için her yerde fotoğrafta göründüğü gibi oturuyor. Bize karşı lakayt bir tavır olsa, bunu ben fark ederim.

  MORALİM BOZULDU: Sadece bir anlık çekilmiş bir fotoğraf karesi durumu nerelere getirdi. Moralim bozuldu. Bu şehir için yaptıklarımız belli, çalışmalarımız belli. Böyle olayların bunların önüne geçmesini istemiyorum. Olay çok yanlış anlaşıldı. Orada yüzlerce insana hayır yemeği veren kim olursa olsun aynı masada oturur, teşekkür ederim. Bunun şahsın kendisiyle bir ilgisi, ayrı bir ihtimam durumu kesinlikle yok.

   NE OLMUŞTU?

  Halk TV yazarı İsmail Saymaz, eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın 13 Ocak günü katıldığı Erzurum’daki geleneksel "1001 Hatim" duasının ardından gittiği bir giyim mağazasında çekilen fotoğraf karesini yazısına taşımış, 'Memiş ve Şimşek, hangi gerekçeyle Yıldırım’a eşlik ediyor?' diye sormuştu. Saymaz yazısının devamında, "Yıldırım’ın bu lakayt oturuşundan ve tesbih çekişinden rahatsız olmuyorlar mı? Bu fotoğraf karşısında 'Neyse ki Yıldırım’ın tesbihini taşımamışlar' demekten kendimi alamadım" görüşüne yer vermişti. (HABER MERKEZİ)

  Yazı kaynağı : www.gazeteduvar.com.tr

  Erzurum Valisi'nden "Erkam Yıldırım" açıklaması: Kilolu olduğu için her yerde öyle oturuyor

  Erzurum Valisi'nden

  Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım'ın Erzurum'da elinde tespihle otururken çekilen fotoğrafı tartışılmaya devam ediyor.

  Karede yer alan Erzurum Valisi Okay Memiş konuya ilişkin açıklamasında "Sadece 10 dakikalığına oturduk. Kendisi de kilolu biri olduğu için her yerde fotoğrafta göründüğü gibi oturuyor. Bize karşı lakayt bir tavır olsa, bunu ben fark ederim" dedi.

  "Sadece 10 dakikalığına oturduk"

  Erzurum'un yerel gazetelerinden Gazete Pusula'ya konuşam Memiş şunları kaydetti:

  Erkam Yıldırım’ın hayır yemeği vermek için geldiğini ifade eden Memiş, "Camiye yakın olan bir mağazada soluklanmak için 10 dakika oturduk. Durum bundan ibaret. Mağaza içerisinde de herkesin rahatça oturabileceği bir alan yok. Sadece 10 dakikalığına oturduk. Kendisi de kilolu biri olduğu için her yerde fotoğrafta göründüğü gibi oturuyor. Bize karşı lakayt bir tavır olsa, bunu ben fark ederim. Sadece bir anlık çekilmiş bir fotoğraf karesi durumu nerelere getirdi. Moralim bozuldu. Bu şehir için yaptıklarımız belli, çalışmalarımız belli. Böyle olayların bunların önüne geçmesini istemiyorum. Olay çok yanlış anlaşıldı. Orada yüzlerce insana hayır yemeği veren kim olursa olsun aynı masada oturur, teşekkür ederim. Bunun şahsın kendisiyle bir ilgisi, ayrı bir ihtimam durumu kesinlikle yok” ifadelerini kulandı.

  Gazete Pusula

  Yazı kaynağı : www.indyturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap