Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  erken gebelik testi negatif çıkıp hamile olanlar

  1 ziyaretçi

  erken gebelik testi negatif çıkıp hamile olanlar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İdrar gebelik testi negatif çıktı ama adetim gecikti! Hamilelik testi negatif çıkıp hamile olanlar oluyor mu?

  İdrar gebelik testi negatif çıktı ama adetim gecikti! Hamilelik testi negatif çıkıp hamile olanlar oluyor mu?

  Regl dönemi geciken kadınlar yaptıkları hamilelik testinin negatif çıkmasının nedenlerini internet üzerinden araştırıyor. Hamilelik testleri günümüzde oldukça gelişerek büyük yol kat etti. Geçmişte, kadınların doktora gitmeden hamile olup olmadıklarını bilmenin güvenilir bir yöntemi yoktu. 1976 yılında evde yapılan ilk hamilelik testi icat edilene kadar kadınların beklediklerini doğrulayabilmeleri mümkün değildi. Şimdilerde ise adet dönemleri geciken kadınlar internet üzerinden Hamilelik testi negatif çıktı ama adet olmadım, ne anlama gelir? Sorusuna yanıt arıyor. Hamilelik testi negatif çıktı ama adet olmadım, ne anlama gelir? İşte detaylar…

  15 GÜNDE ADET GÖRME NEDENLERİ

  Regl periyodunda eksik bir dönemin genel olarak hamilelik anlamına geldiği düşünülür. Ancak bazen adetiniz başka nedenlerle geç kalır. Başlangıç olarak, adet döngüsü uzunluğunuz döngüler arasında değişebilir ve aslında döngülerin% 46'sı yedi gün veya daha fazla değişebilir. Adet döneminiz çok geç olabilir veya aşağıdaki nedenlerden dolayı döneminizi atlayabilirsiniz:

  Ayrıca, bebek sahibi olduktan ve emzirdikten sonra düzensiz dönemler yaşayabilirsiniz. Yakın zamanda doğum yaptıysanız ve emziriyorsanız, emzirmeyi bırakana kadar süreleriniz tekrar başlamayabilir - ancak bu hamile kalamayacağınız anlamına gelmez, bu nedenle eğer plan!

  Düzensiz veya eksik dönemlerin olmasının bir başka nedeni de menopoza girmenizdir. Ancak 45 yaşın üzerindeyseniz ve döneminizin geç olduğunu fark ettiyseniz bile, her ihtimale karşı hamilelik testi yapmak iyi bir fikirdir. Gebelik testi negatif çıktı ama hala adet olmadım şeklinde şikayeti olan bir kişinin aklına gelen nedenler arasında menopoz da gösterilebilmektedir.

  Doğum kontrol hapları, dönemlerinizin düzenliliğini de etkileyebilir. Çünkü hormonal kontraseptifler onları alırken menstrüel sikluslarınızı gerçekten kontrol eder, böylece vücudunuzun 'yeniden kalibre edildiği' için ilk birkaç ay boyunca düzensiz olabilirsiniz.

  İlk adet belirtileri nelerdir? En belirgin adet olma belirtileri nedir ve adet gecikmesi neden olur?

  Birçok kişi gün içerisinde "adetim 10 gün gecikti test negatif" şeklinde problemleri internet üzerinden araştırıyor. Adet döneminin gecikmesi ile idrarda gebelik testi negatif çıkıp hamile olan kişiler olabiliyor. Bu tip durumlara karşın hamilelik belirtilerini kendilerinde gören kişilerin sadece evde yapılan gebelik testine güvenmeyip hastanede Beta HCG baktırarak olması gereken sonuca ulaşabilirsiniz…

  Aylar boyunca bir süreniz olmadıysa ve hamile değilseniz, bunun nedeni hormon seviyelerinizdeki bir dengesizlik, ilaçlardan kaynaklanan bir yan etki, aşırı egzersiz veya aşırı derecede aşırı veya düşük kilolu olabilir. Aylar boyunca süreniz olmadıysa, nedenini öğrenmek için doktorunuza danışın.

  Bir kadının gecikmiş veya kaçırılmış bir dönemi olabilir, ancak yine de negatif gebelik testi geçirebilir. Hamilelik testiniz negatif olsa bile, döneminizin geç olabileceğinin birkaç nedeni:

  1. Düşük hormon seviyeleri

  Adet günüm geçti test yaptım negatif çıktı şeklinde gün içerisinde birçok kadın konuyla ilgili araştırmalarını yaparken adet gecikmelerinin nedenleri arasında düşük hormon sevileri de bulunabilir. Hamile kalmaya çalışıyorsanız, iyi haberler var: Hala hamile olabilirsiniz. Bazen, hamilelik döneminde erken gebelik hormonu insan koryonik gonadotropin (hCG) düzeyleri, bir ev gebelik testinin tespit edeceği kadar yüksek değildir.

  İdrarda gebelik testi negatif çıkıp hamile olan birçok kişi bulunmaktadır. Güvenilen Kaynak, evde hamilelik testlerinin, yaygın olarak bildirilen yüzde 99 doğruluk oranını elde etmek için sadece mililitre başına 25 mili-uluslararası birimin (mIU / mL) üzerindeki hCG seviyelerini tespit etmesi gerektiğini buldu. 1991 çalışmasının yazarları Güvenilir Kaynak, hamileliklerin yüzde 95'ini tespit etmek için bir testin 12.4 mIU / mL kadar düşük seviyeleri tespit etmesi gerektiğini hesapladı. Ancak tüm ev gebelik testleri bunu yapmaya yetecek kadar duyarlı değildi.

  Bir kadının döngüsü büyük ölçüde değişebilir, bu nedenle döngünüzde daha sonra gebe kalırsanız, hormon seviyeleriniz kaçırdığınız süre boyunca yeterince yüksek olmayabilir.

  Yumurtlama meydana geldiğinde 13 günlük bir fark olabilir, bu da sadece iki hafta olduğunuzda 4 haftalık hamile olduğunuzu düşünebilirsiniz. Hamilelik kanaması, son hormonal kontraseptif kullanımı veya emzirme, tarihlerinizi doğru bir şekilde bilmekle de etkileşime girebilir.

  Kaçırılan bir dönemden sonra hamile olabileceğinizi, ancak hamilelik testinizde olumsuz bir sonuç aldığınızı düşünüyorsanız, birkaç gün bekleyin. Sonra tekrar test edin. Adet döneminizi kaçırmaya devam ederseniz, herhangi bir komplikasyonu ekarte etmek için doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun.

  2. Dış gebelik

  Nadirdir, ancak bazen ektopik bir gebelik hamilelik testinde negatif olarak ortaya çıkabilir. Bu yüzde 3'ten daha az bir sürede gerçekleşir Güvenilir Ektopik gebelik kaynağı.

  Hamilelik testiniz negatifse ve aşağıdaki belirtilere sahipseniz tıbbi yardım alın:

  3. Yaşam tarzı faktörleri

  Birkaç dış faktör, adet döngünüze zarar verebilir. Stres, örneğin, sürenizi geciktirebilir. Yetersiz beslenme de bunu etkileyebilir. Çok fazla kafein içerseniz veya yeterince yemek yemiyorsanız, döngünüz dalgalanabilir.

  Yoğun egzersiz veya işinizde gece vardiyasında çalışmak gibi ani yaşam tarzı değişiklikleri de döneminizin düzensiz olmasına neden olabilir.

  4. Emzirme

  Emzirme, döngünüzde bazı düzensizliklere neden olabilir. Bebeğiniz geldikten ve adet döneminiz döndükten sonra bile, döngünüz normale dönmesi biraz zaman alabilir.

  Emzirme aydan aya da öngörülemez. Bebekler büyüdükçe, beslemeleri değişebilir. Örneğin, bebeğiniz bir büyüme hamlesinden geçerse ve aniden gece beslenmelerinin sıklığını arttırırsa, döngünüzü etkileyebilir.

  5. Tıbbi durumlar

  Polikistik over sendromu (PCOS) veya tiroid problemleri gibi tıbbi durumlar, kadınların yüksek derecede düzensiz döngülere ve kaçırılmış periyotlara neden olabilir. Bazı kadınlar çok hafif dönemlere sahip olabilir, bazıları çok ağır dönemlere sahip olabilir ve bazıları da dönemleri tamamen atlayabilir.

  Kadınlar için menopoz genellikle 50 yaş civarında başlar. Bununla birlikte, bazı kadınlarda 40 yaşından önce erken başlayabilir. Herkes için farklıdır. 90 günden uzun süredir döneminizi kaçırdıysanız ve hamile değilseniz, altta yatan tıbbi durumlar için test yaptırmak hakkında doktorunuzla konuşun.

  6. İlaçlar

  Doğum kontrolü, döngünüzde düzensizliklere neden olabilir. Diğer ilaç türleri de kaçırılmış bir döneme neden olabilir. Örneğin, tansiyon ilaçları veya alerji ilaçları döngünüzü atabilir.

  Diğer nedenler

  "İdrar testi yaptım negatif çıktı ama hamileyim" şeklinde internet üzerinden konuyla ilgili araştırma yapan kadınlar için tüm detayları bu içeriğimizde derledik. Kaçırılan bir dönemden sonra negatif gebelik testi için birçok farklı neden olabilir. Polikistik over sendromu gibi tanı konmamış bir tıbbi durumla uğraşıyor olabilirsiniz veya aşırı stres gibi bir yaşam tarzı sorunu olabilir. Negatif bir test sonucu aldıktan sonra, başka bir teste başlamadan önce birkaç gün ila bir hafta beklemelisiniz. Negatif ikinci kez test ederseniz ve hala adet döneminiz geçmediyse, derhal doktorunuzu görmeyi planlayın.

  GEBELİK TESTİ YANLIŞ ÇIKAR MI?

  Gebelik testi silik çizgi olarak çıkan kişilerin mutlaka tekrar bir test yaptırması gerekmektedir. Gebelik testlerinin doğrulukları hiçbir zaman yüzde 100 değildir. Bu nedenle hastanelerde Beta HCG testini yaptırması gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Kayıp Dönemli Negatif Gebelik Testinin Nedenleri

  Düzenli bir adet döngüsü var mı ve şimdi, sürenizin birkaç günlüğüne ertelendiğini biliyor musunuz? Eğer durum buysa, muhtemelen hamile olup olmadığınızı kontrol etmek için eczaneye koştunuz ve bir ev gebelik testi seti aldınız. Ancak testin olumsuz olduğu ortaya çıkarsa, gecikme süreniz nedeniyle bu durum size kafa karışıklığı ve hatta endişe verebilir.

  Bu nedenle, hamilelik testlerinin olumsuz bir sonuç vermesi durumunda cevapsız veya gecikmeli bir döneme sahip olmanın olası nedenleri nelerdir? Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sorularınızın yanıtlarını bulmak için okuyun.

  Negatif Test Sonucu ve Menstrüel Dönem Yok

  Kendinize bir gebelik testi kiti aldığınızda ve sonuç negatifse, gecikme sürenizin gerçek sebebini merak edebilirsiniz. Mesele şu ki, test sonucu başka türlü söylese bile gerçekten hamile olmadığınız için yüzde yüz emin olamazsınız. Aslında, bazı nedenlerle okuma negatif olsa bile, hamile olabilirsiniz. Örneğin, kullandığınız test kitinin hassasiyet seviyesi muhtemelen düşüktür, yani daha düşük hGG seviyelerini tespit edemez. Bu, sadece yaklaşık 4 gün geciktiyseniz ve testi şu anda alırsanız, hormon düzeylerinin henüz çok yüksek olmadığı anlamına gelir. Dolayısıyla sonuç sadece negatif olarak ortaya çıkacaktır.

  Diğer bir deyişle, hamilelik şansınız olabilir, ancak test kiti düşük hassasiyet seviyesi nedeniyle bunu doğru olarak belirleyemez. Sonuçları ilk defa doğru bir şekilde aldığınızdan emin olmak için, daha yüksek hassasiyet seviyesine sahip bir marka kullanmanız önerilir. Daha sonra, test sonuçlarındaki hataları önlemek için kullanım talimatlarını dikkatlice okumayı ve izlemeyi dikkat edin.

  Kullanılacak olan idrar örneği sabahın ilk günü olmalı, çünkü günün bu saatinde en yoğun olduğu zaman. Ayrıca, atmayı karar vermeden önce numuneyi okumak için yaklaşık 5 ila 10 dakika kit verin. Bazı kadınlar yanlış bir test sonucu alırlar, çünkü yanlış numuneyi kullanırlar ya da sabahları hamilelik testine girmezler.

  Yanlış okuma için başka bir sebep, hCG hormonunun düşük seviyesidir. Döllenmiş ovumun implantasyonu üzerine, kadınlar tarafından üretilen çeşitli hCG hormonları vardır. Genellikle, hCG seviyesi yumurtlama sonrası en az 7 veya 10 gün içinde yaklaşık 20 mlU / ml'ye gider. Bununla birlikte, daha az hormon seviyesi üretme eğiliminde olan kadınlar vardır. Kit reaktifinin anti-hCG antikorları hCG ile reaksiyona giremezse, pozitif sonuçlar gecikmeli olarak okunabilir.

  Son olarak, ektopik gebelik durumunda yapılan bir testten olumsuz okumaya rağmen hamilelik hala mümkün olabilir. Bu nedenle, olumsuz sonuç ve cevapsız kalma süresinin nedenlerinden emin değilseniz, bir kan testi ve diğer muayenelerden geçtikten sonra durumunuzu daha iyi anlamak için bir doktora danışmanız en iyisidir.

  Kayıp Dönem ve Hamile Değil

  Eğer test sonuçları gebe kalmadığınızı söylerse, fakat süreniz hala gecikse, bu sizin döngünüzün hormonal değişiklikler geçirdiği anlamına gelebilir. Hormonal seviyelerde değişiklikler, uyku eksikliği, yetersiz beslenme, stres ve bitkinlik gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Böylece, bir hamilelik testi yaptırsanız bile, sonuç sadece negatif olarak ortaya çıkacaktır çünkü durumunuzla ilgili hiçbir şey yoktur, ancak hormon düzeyindeki dengesizlikler ve değişimler söz konusudur.

  Yine de, durumunuzu tam olarak belirlemek için doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekecektir. Sık sık tükenme ve yorgunluk yaşarsanız, durumunuzu düzeltmeniz önemlidir. Bu sayede, uygun beslenme, egzersiz ve stres yönetimi ile hayatınızın ve genel sağlığınızın kalitesini artırabilirsiniz.

  Hatırlanması Gereken Önemli Şeyler

  Periyodunuzu birkaç gün boyunca gözden kaçırmak veya ardışık aylar için herhangi bir süre geçirmemek, doktorunuz tarafından kapsamlı bir değerlendirme gerektirecektir. Tiroid problemleri gibi bu durumla bağlantılı bazı sorunlar vardır. Aslında, kilo alımı, aşırı tükenme ve saç dökülmesi gibi başka semptomlar yaşıyorsanız, bu tiroid disfonksiyonu anlamına gelebilir. Doktorunuz tarafından reçete edilen ilaçlar, bu semptomların uygun tedavisi ile birlikte düzenli döngüsünüzü geri kazanmanıza yardımcı olabilir.

  Kaynak: http://extremehealthtips.com/pregnancy-test-missed-period/

  Yazı kaynağı : mothersmart.com.tr

  Erken Gebelik Testi Nedir, Ne Zaman ve Nasıl Yapılmalıdır?

  Erken Gebelik Testi Nedir, Ne Zaman ve Nasıl Yapılmalıdır?

  Erken Gebelik Testi Nedir?

  Bebek sahibi olabilmek için korunmayı bırakan tüm kadınları her ay aynı heyecan sarar.

  Hamile kalmaya elverişli olan yumurtlama dönemi ve ona yakın günler değerlendirilmiş, kolay hamile kalabilmek için tüm koşullar yerine getirilmişse bu heyecan daha da artar.

  Normal hamilelik testleri ile gebeliğin anlaşılabilmesi için adetin gecikmesini beklemek gerekir. Ancak pek çok kadın için bu dönemlerde geçen 1 gün bile 1 yıl gibi gelebilmektedir. Bu durum, gebeliği daha erken tespit edebilecek bir ürün üretilmesinin yolunu açmıştır.

  Erken gebelik testi, gebeliği tahmini adet kanaması gününden 5 gün öncesine kadar tespit edebilir. Bu nedenle gebelik planlayan kadınların sıkça kullandığı ürünlerden biridir.

  bos-gebelik2Normal Gebelik Testi ile Erken Gebelik Testi Arasındaki Fark Nedir?

  Erken hamilelik testleri, tıpkı diğer hamilelik testleri gibi vücuttaki hCG hormonunun seviyesini ölçerek gebeliği tespit eder. Bu hormon, hamile olmayan kadınlarda bir miktar bulunur.

  Hamile olmayan kadınlarda bulunan miktar 5-10mlU/ml arasındadır.

  Erken gebelik testleri ise bu miktarın biraz üzerindeki hormon artışını bile tespit edebilecek kadar hassastırlar. Diğer gebelik testlerinde adet olunması gereken ilk gün bile gebelik tespit edilemeyebilirken, erken gebelik testlerinde kolayca tespit edilebilir.

  Gebelik hormonu da denilen beta hCG hormonu, döllenmenin gerçekleşmesiyle birlikte günden güne büyük bir artış gösterir. Ancak diğer testlerin, gebelik olması halinde bile erken dönemde pozitif gösterememesinin esas sebebi, bu hormonun testin ölçebileceği eşik değerine henüz ulaşmamış olmasıdır.

  Beta HCG değerleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

  https://www.bebek.com/beta-hcg-degerleri/

  Beta hCG hormon seviyesindeki artış her kadında farklı olabilir. Kimi kadınlarda kısa sürede üst seviyelere ulaşırken bazı kadınlarda ise bu süre daha geç olabilmektedir. Bunun sebebi geç döllenme olabilir. Ancak yine de 2 günde iki katına çıkabilecek derecede yükselebilen bir hormondur.

  Bu nedenle ilişkiden yaklaşık 8-10 gün sonrasında yapılan erken gebelik testinde pozitif sonuç elde edebilmek mümkündür. Böylece gebe olup olmadığınızı evinizde yapabileceğiniz basit bir test ile kısa bir süre içerisinde öğrenebilirsiniz.

  Erken Gebelik Testlerinin Doğruluk Payı Nedir?

  Erken Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

  Bu zamanı belirleyebilmek için öncelikle gebeliğin hangi zaman dilimlerinde oluşabileceğini bilmek gerekir. Ortalama bir adet döngüsüne sahip bir kadının (yaklaşık 28 gün), son adetinin ilk gününden itibaren saymaya başlanacak olursa ortalama 14. gün yumurtlaması gerekir. Yumurtanın döllenebilmesi için, serbest bırakıldıktan sonra yaklaşık 24 saati vardır. Sperm hücreleri kadın vücudunda yaklaşık 48 saate kadar, hatta daha iyi parametrelerde 72 saate kadar yaşayabildiğinden, yumurtalama öncesindeki ve sonrasında günler girilen ilişkiler sonrasında döllenme gerçekleşebilir. Döllenen yumurta yaklaşık 6-12 gün içerisinde rahme doğru ilerler ve buraya yerleşir. 

  Erken gebelik testleri, marka çeşidine göre değişiklik gösterse de ortalama olarak yumurtlamadan 7-10 gün sonrasında gebeliği tespit edebilirler. Bu süre, kanda yükselen hamilelik hormonunun böbreklerden süzülerek idrarda tespit edilebilecek düzeye gelmesi için genellikle yeterlidir. Beklenen adet gününden 4 gün öncesine kadar gebeliği tespit edebildiğini belirten markalar olduğu gibi 5 güne kadar tespit edebildiğini söyleyen markalar da vardır. Ancak hangi markanın ürününü alacak olursanız olun, bilmeniz gerekir ki;

  erken gebelik testi ne zaman yapılmalıdır

  Erken Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

  Erken gebelik testini uygulamak oldukça kolaydır. Sağlıklı sonuç elde edebilmek için dikkat etmeniz gereken şeyler şu şekildedir;

  Erken gebelik testi, gebe olduğunuzu beklenen adet tarihinden önce söyleyebildiğinden çok tercih edilir. Ancak hamile kalmak zaman gerektiren bir olaydır. Kimi zaman hiçbir problem olmamasına karşın bu süreç 1 yılı bulabilmektedir.

  Her ay büyük beklentilere girmek ve ardından hayal kırıklığına uğramak kadını yıpratabilir. Hatta yaşanan bu stres gebe kalmayı dahi zorlaştırabilir. Bu nedenle bu testleri yapmadan önce bu durumu da göz önünde bulundurmak gerekir.

  Siz de tecrübelerinizi makalenin altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

  Beta HCG testi sonuçlarınızla ilgili değerlendirmeye ihtiyacınız varsa makalemizi inceleyebilirsiniz: https://www.bebek.com/beta-hcg-degerleri/

  Yazı kaynağı : www.bebek.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap