Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ereğli hisseleri neden düşüyor

  1 ziyaretçi

  ereğli hisseleri neden düşüyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  EREGL [Hisse] Yorum, Sohbet ve Analizi [FinansCepte]

  Eregli Demir Ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.

  EREGL hissesi 22.6.2022 tarihinde günü 28,20 TL'den ve %-1,74 deger kaybı ile tamamladı. Hisse senedi 28,2 TL'den yaptığı kapanış ile 10 günlük hareketli ortalamaların altında seyrediyor. Hisse senedinin kısa vadeli yönü için 10 ve 21 günlük hareketli ortalamalarının üzerinde kalıp kalmadığı izlenmelidir. Şayet hisse senedi 50 günlük hareketli ortalaması olan 33,0676 TL'nin altına inerse orta vadeli trend yön değiştirerek sat sinyali verecektir. Benzer şekilde, şu an 28,2 TL fiyattan işlem gören hisse senedi 250 günlük ortalaması olan 23,6792644 TL'nin altına inerse, bu durum uzun vadeli yükseliş trendinin kırıldığı anlamına gelecektir. Bu nedenle, hisse senedinde kısa vade için 10 ve 20 günlük ortalamaları olan 30,154 TL ve 32,152 TL'nin üzerinde kalıp kalamadığı takip edilmedilir.

  -6,80 seviyesinde bulunan Momentum indikatörü hissenin güç kaybettiğini gösteriyor. Bu konumu ile satım bölgesinde bulunan hissede 100 seviyesi referans dönüş noktası olarak takip edilmelidir. Bu seviyeden dönüş yapılması halinde gösterge pozitif sinyal üretmeye başlayacaktır.

  CCI indikatörü -93,71 değeri ile hissenin satım bölgesinde olduğunu göstermektedir. Hisse en son 1 gün önce -100 aşağı keserek aşırı satım bölgesine girdi.

  RSI indikatörü 14,00 seviyesinde bulunan hissenin30'in altında olması, hissenin aşırı satım bölgesinde olduğunu göstermektedir.Bu nedenle, 30'un üstüne çıkılıp çıkılmadığı gözlenmeli ve çıkılması halinde AL sinyali üreteceği göz ardı edilmemelidir.

  MACD indikatörü en son 8 gün önce hareketli ortalamasının altına inerek SAT sinyali üretti.

  Stochastic Osilatör en son 1 gün önce 20 seviyesini yukarı yönde keserek AL sinyali üretmeye başladı.

  Yazı kaynağı : bigpara.hurriyet.com.tr

  EREGL Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği — BIST:EREGL — TradingView

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap