Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  epson l3151 tarama nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  epson l3151 tarama nasıl yapılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Epson Yazıcıyla Bir Belge Nasıl Taranır ▷ ➡️ Creative Stop ▷ ➡️

  Epson Yazıcıyla Bir Belge Nasıl Taranır ▷ ➡️ Creative Stop ▷ ➡️

  Yeni cihaza ve PC ekranınıza saatlerdir bakıyorsunuz, ancak nasıl devam edeceğiniz belli değil Hala anlayamıyorsanız Epson yazıcınızla bir belge nasıl taranır, bu eğitimde öğreneceksiniz.

  not: Bu kılavuzda açıklanan işlemleri gerçekleştirmek için, Epson yazıcıyı kullanmanız çok önemlidir. tarayıcı İşlev cihaz tarafından destekleniyorsa ve cihazı bu modda kullanmak istiyorsanız, güç kaynağına bağlanmalı ve açık olmalı ve ayrıca referans kablosuz ağa bağlanmalıdır.

  Epson yazıcı ile bir belge adım adım nasıl taranır

  İlk olarak, doğrudan kullanımdaki Epson yazıcıdan hareket eden bir belgeyi nasıl tarayabileceğimizi anlamaya çalışıyoruz.

  Bunda başarılı olmak için önce kapağın üstündeki kapağı kaldırmalı, taranacak belgeyi tarayıcıya yerleştirmeli böylece taranacak kısım lambaya doğru döndürülmeli ve kapağı kapatılmalıdır.

  Şimdi, seçeneği belirleyin tarayıcı üzerinden görünen menüden LCD ekran yazıcının, tarandıktan sonra niyetinizin olduğunu belirtir guardar içindeki belge hafıza kartı, birinde hizmetleri bulut depolama desteklenir veya ordenador ile bağlı USB kablosu (göreli JPG formatını seçerek, PDF, vb.) ve kabul düğmesine basarak yapılan seçimi onaylayın.

  Bu nedenle, yukarıda yapılan seçime bağlı olarak, her zaman yazıcı ekranında görünen menüden hedef hafıza kartını, bulut hizmetini veya PC'yi seçin ve düğmesine basarak belge tarama prosedürünü başlatın. Taramayı Başlat (sahip olan eşkenar dörtgen ve merkezdeki dikey çizgi ).

  Prosedür tamamlandığında, taranan belgeyi harici depolama ortamında, referans bulut hizmetinde veya bilgisayarda her zaman önceki adımlarda belirtilenlere göre bulacaksınız.

  PC'den tara

  Başlangıçta beklendiği gibi, bir Epson yazıcı ile bir belgeyi taramak ve hepsinden önemlisi doğrudan PC'den, Windows'tan veya Mac veya bir mobil cihazdan, cep telefonlarında ve tabletlerde Android ve iPhone ve iPad, Epson uygulamasını kullanarak.

  , Windows

  Windows PC kullanıyorsanız, Epson yazıcınız ile bir belge taramak için kullanabilirsiniz. Faks ve tarayıcıprogram, önceden yüklenmiş OS Çok basit ve hızlı bir şekilde dijital formatta belge almanın mümkün olduğu Microsoft evleri. Hemen amacınızı gerçekleştirmek için ne yapmanız gerektiğini görelim.

  İlk olarak, önce tarayıcı kapağını kaldırmaya ve sonra tekrar kapatmaya dikkat ederek, Epson yazıcınızın tarayıcısında dijital bir dosyaya dönüştürmek istediğiniz belgeyi yerleştirin.

  Faks ve tarayıcı uygulamasında Başlat menüsü Windows (üzerinde bul aksesuarlar ) ve masaüstünde görünen pencerede düğmesine basın Yeni sayısallaştırma sol üst.

  Sonra bölümünde emin olun tarayıcı kullanmayı planladığınız bir Epson yazıcı var mı? Değişiklik …, Epson MFP'nizle ilgili simgeye dokunun ve ardından Tamam kabul etmek) ve farklı mevcut seçenekleri uygun gördüğünüz şekilde yapılandırın. İhtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlı olarak profil, güç kaynağı, renk formatı, dosya türü, çözünürlük, parlaklık ve kontrasta müdahale edebilirsiniz.

  Sonuçlandırmak ve bu nedenle taramaya devam etmek için önce düğmesine tıklayın önizleme ve belgenin alınmasını bekleyin. İşlem tamamlandığında, taramayı ön panelde önizleyebilirsiniz. Kaydetmek için düğmesine basın tarayıcı  ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

  Mac

  Öte yandan, Epson yazıcınızla belirli bir belgeyi taramak için bir Mac kullanıyorsanız, bu durumda bile Apple'da "standart" mevcut bir araçtan yararlanabileceğinizi bildirmekten memnuniyet duyarım. PC'ler: Görüntü Yakalama / Görüntü Alma.

  Aslında, hem kablolu hem de kablosuz olarak bilgisayara bağlı çok işlevli yazıcılar ve tarayıcılarla taranmış görüntüleri elde etmek için kullanışlı bir araçtır.

  Image Capture'ı amacınıza uygun olarak kullanmak için, simgesine ( kamera ve fotoğraflar ) klasöre eklenmiş daha fazla la launchpad.

  Bu araç penceresi masaüstünde göründüğünde, tarayıcı kapağını açın, taramak istediğiniz belgeyi ilgili yüzeye yerleştirin ve sonra kapağı kapatın.

  Uygulama penceresinin sol tarafındaki menüden Epson yazıcınızı seçin ve düğmesine basın. Ayrıntıları göster sağ altta. Bu noktada dokümanı önizlemelisiniz. Bu olmazsa, düğmesine basın  önizleme hemen düzeltmek için sağ altta.

  Şimdi, istenen görüntüye sol tıklayarak, basmaya devam ederek, seçimi izleyerek ve prosedürün sonunda serbest bırakarak, Görüntü Alma penceresinin ortasındaki belgenin önizlemesinde bir seçim dikdörtgenini izleyerek belgenin boyutunu ayarlayın. .

  Ardından sağdaki seçenekleri ve menüleri kullanarak cihazın tüm özelliklerini ayarlayın. dijital belge almak üzeresin. İhtiyaçlarınızın ve tercihlerinizin ne olduğuna bağlı olarak, gerçekleştirilecek tarama türünü, belgenin çözünürlüğünü, boyutunu, dosyanın kaydedileceği klasörü, atanacak adı tanımlayabilir, istediğinizi seçebilirsiniz. maske kontrastı vb. uygulamak için

  Bitirmek ve dolayısıyla gerçek taramayı başlatmak için, sağ altta bulunan tarayıcı düğmesine basın ve prosedürün başlamasını ve tamamlanmasını bekleyin. Bunu ekrandaki ilgili ilerleme çubuğundan takip edebilirsiniz.

  İşlem tamamlandığında, yeni işlenen belgenin adının yer aldığı bir pencere göreceksiniz. İle düğmeyi tıklayarak büyüteç içinde bulursanız, doğrudan Mac'inizde kaydedildiği konumda görebilirsiniz.

  Epson yazıcı ile telefondan belge tarama

  Dediğim gibi, Epson yazıcınızla bir belge tarayabilirsiniz, bu da bir teléfono móvil ve bir tablet. Bunu yapmak için ücretsiz uygulamaya ihtiyacınız var Epson iPrint Android ve iOS için kullanılabilir.

  Android ve iOS'tan

  Her şeyden önce, uygulamanın özel bölümüne bağlayarak uygulamayı cihazınıza indirin Google Play Store (Android durumunda) veya App Store (iOS söz konusu olduğunda) birkaç dakika sonra sağladığım bağlantılardan yararlanarak cihazınıza indirmek ve yüklemek için düğmeye basın ( kurmak y kabul etmek Android'de ve almak iOS'ta).

  Ardından, tüm uygulamaların gruplandırıldığı cihazınızın ekranına gidin ve simgeye (bir yazıcı ve mavi arka plan ).

  Size gösterilen ekranda, uygulama yazıcınızı otomatik olarak algıladıysa, üstteki menüde yazıcının adını bulacak ve böylece bir sonraki paragrafa geçebileceksiniz.

  Aksi takdirde, ekranın üst kısmında belirtilen menüye, ardından yazıcı ve yerel ağda aramayı, IP'nizi manuel olarak girmeyi veya yukarıdaki sekmelere dokunduktan sonra geri kalanından aramayı seçerek yazıcınızı seçin.

  Bu noktada, kapağı açtıktan sonra taramak istediğiniz belgeyi yazıcının tarayıcısına yerleştirin ve ardından kapağı kapatın ve düğmesine basın. tarayıcı Epson uygulamasının ana ekranında bulduğunuz.

  Bu nedenle, yazıcının tarayıcısına yerleştirilen belgenin algılanması ve taranması için birkaç dakika bekleyin ve ardından belgeyi doğru şekilde kesmek ve boyutunu ayarlamak için tarama alanının sol üst ve sağ alt kısmında bulunan göstergeleri kullanın.

  Taramanın yerel olarak mı yoksa desteklenen bulut depolama hizmetlerinden birine mi kaydedileceğini seçmek için sol alttaki düğmelere dokunun ( klasörü aç ), her şey e-posta ile gönderilecekse ( posta zarfı ) veya belge basılırsa ( yazıcı ).

  Yazı kaynağı : paradacreativa.es

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap