Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  en iyi navigasyon uygulaması 2022

  1 ziyaretçi

  en iyi navigasyon uygulaması 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  En İyi Navigasyon Uygulamaları

  En İyi Navigasyon Uygulamaları

  Yayalar, bisiklet sürücüleri, araç sürücüleri ve toplu taşımayı kullananlar için en iyi navigasyon uygulaması hangisidir? Sizler için güncel ve ayrıntılı yol bilgisi veren, sık sık haritaları güncelleyerek en doğru bilgiyi ücretli-ücretsiz sunan uygulamaları araştırdık. Bu uygulamalar, android cihazlarınıza kolayca indirilebilir ve kolayca kullanılabilir. Zamanın ve yakıt tasarrufunun çok önemli olduğu bir çağda yaşıyoruz. Hiç kimseye adres sormadan, dünyanın bir noktasından başka bir noktasına sorunsuz ve en kısa yoldan ulaşmak için navigasyon uygulamaları mevcut. Adeta 50 yıllık tecrübeye sahip ve dünyayı dolaşmış gezginlerden bile daha iyi rehberlik ediyorlar. Her insan, bu uygulamaları kullanarak istediği yerden istediği başka bir yere, kimseye danışmadan en kısa yoldan güvenli bir şekilde gidebilir. Siz de seyahat etmeden önce, mutlaka cep telefonunuza aşağıdaki güncel uygulamalardan birini seçerek yolunuzu kısaltabilir ve yolda karşılaşabileceğiniz kötü sürprizleri önceden ortadan kaldırabilirsiniz. Dünyada en çok kullanılan navigasyon uygulamaları listesini oluşturduk.

  En İyi Navigasyon Uygulamaları

  Android veya IOS kullanıcıları için en iyi navigasyon uygulamaları:

  1. Google Haritalar

  Dünyadaki en popüler arama motoru olan Google’nin bir navigasyon hizmeti olan Google Maps, Android cihazlarınıza Play Store’den indirebilir ve daha emniyetli bir sürüş keyfini sürebilirsiniz. Gerçek zamanlı güncel yol bilgisi veren bu program; tüm dünyada 220 ülkede ayrıntılı bir rehber olarak kullanılıyor.

  Yolunuz üzerindeki tüm önemli işletmeleri, eczaneleri, hastaneleri ve yakıt tedarik edebileceğiniz istasyonları bu navigasyon programı ile kolayca görebilirsiniz. Kötü sürprizleri yaşamanızı engelleyen Google Haritalar, yol üzerinde açılan yeni işletmelerden de sizi haberdar eder.

  Gideceğiniz restoranların, müze mağaza ve aklınıza gelebilecek tüm işletme ve kuruluşların iç mekan görüntülerini de bu programla önceden alabilirsiniz. Ancak 220 ülkenin hepsinde, programın tüm özellikleri kullanılamayabilir. Bazı ülkelerde kısıtlı kullanım söz konusudur.

  İndirme LinkiAndroid | IOS

  2. Waze – GPS, Haritalar – Trafik

  Dünyada şu anda kullanılan en popüler navigasyon uygulaması olan Waze programı gerçek zamanlı trafik verisi sunması nedeni ile bu programı kullanan sürücüler için zaman yakıt tasarrufu sağlar. Gidilecek noktaya en kısa sürede ve en güvenli şekilde gitmeye yardımcı olan bu asistan, trafiğin anlık durumu hakkında bilgiler verir.

  Trafikte olası tehlikeleri haber veren Waze, aynı zamanda polis noktalarını, gerçekleşmiş kazaları anlık olarak sürücüye haber verir. Yakıt tasarrufu açısından yol üzerindeki en uygun fiyatlı yakıt satan istasyonları da gösterir. En önemlisi Waze kullanıcı dostu kolay bir menü sunar. Sesli navigasyon hizmetini veren Waze ile yolculuk sizin için çok keyifli bir seyir haline gelecek.

  İndirme LinkiAndroid | IOS

  3. Sygic GPS Navigation & Offline Maps

  Uzun zamandır sürücülerin mutlaka denediği Sygic GPS Navigation, 3D çevrim dışı haritaları ayrıntılı olarak gösterir. Bu gün 200 milyon kişinin kullandığı bu navigasyon programı, dünyadaki tüm ülkeler için internet olmadan da rehberlik yapabiliyor. Yılda bir kaç kez harita güncellemesi yapan bu program, sesli GPS hizmeti de veriyor.

  Trafikten kurtulmak için her sürücünün mutlaka sahip olması gereken navigasyon programları içinde yer alan Sygic GPS Navigation programını kullanmak için, telefona indirip telefonu araca bağlamak yeterli oluyor. Programın dinamik şerit desteği, gece karanlığında güvenli sürüş için aracın ön camına haritayı yansıtma gibi özellikleri var.

  Gideceğiniz yerde en uygun fiyatlı park yeri ve ihtiyaç duyabileceğiniz işletmeleri harita üzerinde görebilirsiniz. Gittiğiniz yerleri hafızasına kayıt eden Sygic GPS Navigation, sürücünün alışkanlıklarını öğrenme (Yapay zeka) yeteneğine sahiptir.

  İndirme LinkiAndroid | IOS

  4. Yandex Navigasyon – Trafik, GPS ve Haritalar

  Yandex arama motorunun bir hizmeti olan Yandex Navigasyon, tablet ve telefonlar için tasarlandı. Program, güçlü alt yapıya sahip ve güncel seyir bilgilerini anlık olarak veren harita hizmet programıdır. Sürücüler, bu programı kullanarak, gitmek istedikleri noktaya en kısa sürede varabilir.

  Yol üzerindeki olası durumları güncel olarak internet vasıtası ile sürücüye aktaran Yandex Navigasyon; ülkemizde büyük şehirlerde daha ayrıntılı bilgi verir. Programın güzel taraflarından biri de, gidilecek güzergah için 3 ayrı rotayı otomatik olarak belirlemesidir. Bu alternatif ile sürücüler, trafiğe takılmadan daha hızlı hareket edebilir.

  İnternet kesintisinden de etkilenmeyen program, kesinti durumunda çevrim dışı olarak da çalışır. Sürücünün dikkatini dağıtmayan, kolay bir kullanım hizmeti sunan bu programla, gözünüzü yoldan ayırmadan navigasyon bilgilerini anlık olarak alabilirsiniz. Gelişmiş özelliklerinden biri de, programa sesli komut vermek ve yazı yazmaya gerek duymadan gideceğiniz rota bilgisini alabilmektir.

  İndirme LinkiAndroid | IOS

  5. MAPS.ME – Çevrimdışı harita, GPS navigasyon

  Bu gün dünyada 140 milyon kişinin aktif olarak kullandığı Maps.me tamamen ücretsiz olan bir navigasyon programıdır. Bu program için çevrim içi olmak zorunda değilsiniz. Sürücüyü adım adım yönlendirecek asistanı ile hizmet veren bu program, kullanıcılar arasında çok beğeniliyor. Araba ve bisiklet navigasyonu olarak kullanılabilen MAPS.ME diğer uygulamalara alternatif olarak kullanılabilir. Programın ücretsiz olması ve internet gerektirmemesi en büyük avantajlarıdır. Türkiye’nin büyük şehirleri ve turistlerin ziyaret edebileceği tatil merkezlerinin olduğu şehirleri daha ayrıntılı olarak gösterir. Seyahat edenler için bir cep rehberi olan bu program; seyahat programınızı yaparken seyahat içerik oluşturucu özelliği ile tüm kültür merkezlerinden haberiniz olacak.

  İndirme LinkiAndroid | IOS

  6. Moovit: Tren, Metro & Otobüs Saatleri

  Navigasyon programları içinde popüler olan Moovit, herkesin telefonunda olması gereken bir program. Özellikle de sık seyahat edenler için ideal bir program olan Moovit, toplu ulaşım bilgisi gibi karmaşık ve güncelleme gerektiren bilgilere sahip olmanızı sağlar.

  Otobüs, tren, vapur ve metro gibi toplu taşıma araçlarının kalkış varış saatlerini anlık olarak sunar. Bu gün için programı dünya genelinde 930 milyon kişi aktif olarak kullanıyor. Geçtiğimiz yıllarda en iyi navigasyon hizmeti veren program olarak ödüller alan Moovit, ülkemizde büyük şehirler dahil 21 şehirde kullanılabiliyor.

  İndirme LinkiAndroid | IOS

  7. MapFactor Navigator – GPS Navigation Maps

  Programın 35 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Farklı dillerde sesli hizmet, noktadan noktaya rota belirleme hizmeti ve cihazınıza ücretsiz olarak yüklenen posta kodları ile gelen bu program; hem 2D hem de 3D harita modlarını barındırıyor.

  MapFactor Navigator haritayı özelleştirme olanağı da bulunmaktadır. Can sıkıcı reklamlar içermeyen, tamamen ücretsiz ve çevrim dışı da çalışabilen bu navigasyon programı ülkemizin de dahil olduğu 80 ülkede canlı trafik bilgilerini sürücüye aktarabiliyor. Programa sürücünün uzaktan komut verme imkanı da var. Programı kullanan sürücüler, programın patika yolları dahi gösterebildiğini yani ayrıntılarda derinleşebildiğini ifade ediyorlar.

  İndirme LinkiAndroid | IOS

  8. HERE eGo Harita ve Navigasyon

  Navigasyon programı arayanların seçebileceği programlar listesinde Here WeGo programı da bulunuyor. Ara yüzü sürücüler için oldukça kolay tasarlanan ücretsiz navigasyon programı, standartların altında olmayan hizmetler veriyor.

  Program, noktadan noktaya park edilecek noktaları ve doluluk oranlarını dahi göstererek yol boyunca rehberlik ediyor. Programlar, yol üzerindeki otellere rezervasyon yaptırma imkanı da bulunuyor. Yayalar ve bisiklet kullanıcıları için de önerilen bir navigasyon programı olan Here WeGo tamamen ücretsizdir.

  Sürücülerin, programı kurarken ayrıntıları dikkatle işlemesi ve ayarları üzgün yapması gerekiyor. Programla ilgili gelen yorumlara bakıldığında, harita güncelleme konusunda bazı sıkıntılardan söz edildiği görülebilir.

  İndirme LinkiAndroid | IOS

  9. Citymapper – İstanbul Haritası

  Citymapper, İstanbul için geliştirildi ve toplu taşıma anlık bilgilerini hatasız sunuyor. Programın canlı sefer saatlerini sadece İstanbul ili için değil, Avrupa’nın önemli şehirlerinde de gösterdiğini belirtelim.

  Moskova ve ABD’nin bazı şehirlerinde olmak üzere toplam 40 şehirde ayrıntılı toplu taşıma bilgilerini veren gelişmiş bir navigasyon uygulamasıdır. Kalabalık şehirlerde, ayrıntılı minibüs ve dolmuş seferlerini görebileceğiniz oldukça gelişmiş bir programdır.

  Otobüs duraklarında beklemek istemeyenler için güzel bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Evinizin konforunda şehirdeki tüm otobüs seferleri android cihazınızda toplu olarak yer alacak. Programda ek bir özellik daha var: yürüyüş yaparak ne kadar kalori harcayacaklarını bilmek isteyenler, bu programı kullanabilir.

  İndirme LinkiAndroid | IOS

  10. OsmAnd — Offline Maps, Travel & Navigation

  Navigasyon programı arayanlar için uygun bir harita hizmeti veren OsmAnd; hem ücretsizdir hem de dünya çapında internet olmadan da kolay kullanım sunar. İnternet olmadan hem kulağınıza hem de gözlerinize hitap eden bu programlar yolunuzu en az çaba ile kat edebilirsiniz.

  Program, bisiklet kullananlar, yayalar ve arabalar için 3 farklı hizmet verir. Sürücü rotadan şaşarsa yeni bir gidiş güzergahı otomatik olarak oluşturulur. Seyir halinde iken yol üzerindeki ilginizi çekebilecek işletme ve noktaları gösterir.

  Programın arazide ilerleme noktasında gelişmiş topo haritaları ile, önceden arazideki eğimleri yükseltileri ve çukurları görebileceksiniz. Program her ay güncellendiği için, sürücülerin yeni sürprizlerle karşılaşma sorunu olmaz. Ancak kullanıcı yorumlarına bakıldığında OsmAnd programı, ayrıntıları açma konusunda biraz geride kalıyor.

  İndirme LinkiAndroid | IOS

  Yazı kaynağı : eniyiveucuz.com

  En İyi Navigasyon Uygulamaları - 2022 - Teknoloji.org

  En İyi Navigasyon Uygulamaları - 2022 - Teknoloji.org

  Navigasyon uygulamaları sayesinde insanlar, hedeflerine kolayca ulaşabiliyorlar. Fakat piyasada birçok navigasyon uygulamasının bulunması, kullanıcıları en iyi navigasyon uygulaması hangisi konusunda araştırma yapmak zorunda bırakıyor.

  İnsanlar, eski zamanlarda yön bulma ihtiyaçlarını güneş, pusula gibi zor ve yanıltıcı araçlarla karşılıyorlardı. Daha sonra teknolojinin gelişmeye başlaması, çoğu konu gibi yön bulma konusunda da yardımcı olmaya başladı. Haritaların gelişmesi, insanlara yön bulma konusunda büyük katkı sağladı. Günümüzde ise teknoloji, bu haritaları ceplerimizdeki akıllı telefonlara getirecek kadar gelişti.

  Akıllı telefonlar için geliştirilen navigasyon uygulamaları, farklı teknolojilere sahip olabiliyorlar. Bu yüzden de neredeyse her navigasyon uygulaması, kullanıcılarına farklı avantajlı özellikler sunuyor. Bizler de bu yazımızda en çok kullanılan ve beğenilen navigasyon uygulamalarını sizler için listeleyeceğiz.

  En İyi Navigasyon Uygulamaları

  Piyasada birçok navigasyon uygulaması mevcut. Bu durum kullanıcılar için çok faydalı oluyor. Çünkü her navigasyon uygulaması, öne çıkabilmek için özgün özellikler geliştiriyor. Bu da uygulamaların kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırıyor.

  Ancak bir yandan da insanlar hangi navigasyon uygulamasını kullanacakları konusunda çok kararsız kalıyorlar. Bizler de bu listemizde sizler için Google Play ve App Store’da bulunan en iyi navigasyon uygulamalarını sunacağız.

  Google Haritalar

  En iyi navigasyon uygulamaları listemizin ilk sırasında Google Haritalar yer alıyor. Haritalar, Google’ın en çok kullanılan ve beğenilen servislerinin başında geliyor. 220 ülkede kullanılabilir olan Haritalar, birçok özelliğiyle kullanıcılarının trafik deneyim seviyesini artırıyor.

  Google, Haritalar’ı öne çıkartabilmek için birçok özellik geliştirdi ve geliştirmeye de devam ediyor.

  Yandex Navigasyon

  Yandex ile Google arasındaki rekabet, birçok alanda devam ediyor. Bu rekabet, en çok kullanıcıları memnun ediyor diyebiliriz. Çünkü iki şirket de daha fazla kullanıcı çekebilmek için hizmetlerini geliştirmeye devam ediyor.

  Bu hizmetlerin başında da navigasyon uygulamaları geliyor diyebiliriz. Yandex Navigasyon da Google Haritalar gibi kullanıcılarını memnun eden birçok özelliğe sahip.

  iGO Navigation

  En iyi navigasyon uygulamaları listemize iGO Navigation ile devam ediyoruz. Uygulama, Macaristan merkezli teknoloji şirketi olan NNG LLC tarafından geliştirildi. Google Play ve App Store’da bulunan iGO Navigation, en çok kullanılan başarılı navigasyon uygulamalarından birisi olarak dikkat çekiyor.

  Sygic GPS Navigation

  Sygic tarafından geliştirilen navigasyon, özellikleriyle dünya genelinde en çok kullanılan navigasyon uygulamalarının başında geliyor. Birçok özgün özellik barındıran uygulama, son verilere göre yaklaşık 200 milyon kişi tarafından kullanılıyor.

  Apple Harita

  Apple tarafından geliştirilen Harita uygulaması, en iyi navigasyon uygulamaları listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Şirket, geliştirdiği çeşitli hizmetler ile kullanıcılarına hizmet vermeye çalışıyor. Bu hizmetlerden birisi de Harita hizmeti oluyor.

  Şirket, uygulamanın ilk sürümünden itibaren navigasyon konusunda oldukça iddialı bir şekilde ilerliyor. Öyle ki Apple, bu hizmet ile en azından Apple cihazlarda Google Haritalar’ın yerini almayı hedefliyor. Nitekim şirket, sunduğu özellikler ile tüm kullanıcılarını olmasa da birçok kullanıcısını Harita hizmetinden faydalanmaya ikna ediyor.

  MAPS.ME

  En iyi navigasyon uygulamaları listemizin son sırasında Maps.me yer alıyor. 2011 yılında piyasaya çıkan Maps.me, 2014 yılında Mail.Ru tarafından satın alındı. Bu tarihten sonra Maps.me için yeni bir devir başladı diyebiliriz. Çünkü Mail.Ru, diğer popüler navigasyon uygulamaları ile rekabete girebilmek adına birçok özelliği uygulamaya kazandırdı.

  Navigasyon Uygulamaları Ne Kadar Güvenli?

  Navigasyon uygulamaları, şüphesiz ki kullanıcılarının gündelik hayatlarını büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Ancak bazı kullanıcıların akıllarında, güvenlik konulu bazı soru işaretleri mevcut olabiliyor.

  Bunun en temel sebebi ise çoğu navigasyon uygulamasının anlık olarak güncellenme özelliğine sahip olması oluyor. Kullanıcılar, uygulamaların bu özelliği nasıl yaptıklarını merak edebiliyorlar. Hatta bazı kullanıcılar, haritalarda kullanılan verilerin kendi verileri olup olmadığından şüpheleniyorlar.

  Öncelikle kullanıcılar bu konuda şüphe etmekte haklılar. Çünkü bazı navigasyon uygulamaları, düşünüldüğü gibi anlık güncellemeler için kullanıcılarının verisini kullanıyor. Fakat bu uygulamalar, bu işlemi yapmadan önce kullanıcılarını bilgilendiriyorlar.

  Navigasyon uygulamaları, genellikle ilk kullanımdan önce kullanıcılarına bir bilgilendirme yazısı sunarlar. Verilerini kullanıcılarından çeken uygulamalar, genellikle bu konudaki bilgilendirmeyi ilk başta kullanıcılarına sundukları bilgilendirme yazısında yaparlar.

  Bunun dışında tabii ki güvenilir navigasyon uygulamaları da mevcut. Bu uygulamalar, anlık trafik ve harita güncellemeleri için kendi oluşturdukları veritabanını kullanırlar. Bunun dışında ortak veritabanını kullanan birçok uygulama da mevcut.

  Uygulama Geliştiricileri Bizi Takip Ediyorlar mı?

  Bilindiği gibi navigasyon uygulamalarında bir rota oluşturabilmek için normal olarak konumun açık olması gerekiyor. Bunun dışında seyahat sırasında da rotanın bozulmaması için konumun açık kalması lazım. Bundan dolayı navigasyon uygulamalarının kullanıcıları, konumları sürekli açık olduğu için tedirgin olabiliyorlar.

  Öncelikle, bazı navigasyon uygulamaları verileri kaydedebiliyor. Bu yüzden navigasyon uygulamaları tamamen güvenlidir veya geliştiriciler asla sizi takip etmez gibi bir ifade belirtmek doğru olmayacaktır.

  Fakat bu veriler genellikle haritanın güncel tutulabilmesi için kullanılıyor. Yine de kişisel verilerinize çok önem veriyorsanız güvenilir navigasyon uygulamalarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  Navigasyon Uygulamaları Arabada Nasıl Çalıştırılır?

  Araba sürücüleri, navigasyon uygulamasını telefonlarından takip etmek yerine arabalarında bulunan ekrandan takip etmek isteyebiliyorlar. Bu yüzden de sürücüler, navigasyon uygulamalarının araba ekranında nasıl çalıştırılacağını merak ediyorlar.

  Öncelikle araba ekranınızda navigasyon uygulaması açabilmeniz için arabanızın bunu desteklemesi gerekiyor. Örneğin, iPhone kullanıcısıysanız telefonunuzdaki navigasyon uygulamasını aracınıza yansıtabilmek için aracınızda Apple CarPlay desteği bulunması gerekiyor. Aracınızın ekranında navigasyon desteği bulunup bulunmadığını, araç üreticinizin internet sayfasını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

  Bunun dışında yeni bir araca sahip değilseniz telefonunuzdaki navigasyonu aracınızda kullanmak zor olacaktır. Ancak bunu da harici navigasyon sistemleri ile çözebilirsiniz. Birçok araç üreticisi ve teknoloji şirketi harici navigasyon sistemleri satmaktadır. Eğer aracınız, bu navigasyon sitemlerini destekliyorsa belirli bir ücret karşılığında aracınıza navigasyon sistemi taktırabilirsiniz.

  Tabii ki bu navigasyon sistemleri, akıllı cihazlar için geliştirilen navigasyon uygulamaları kadar etkileyici olmayabilir. Çünkü haritalar, bu sistemlerde indirilmiş bir şekilde yer alıyor. Yani aslında bu sistemlerde çevrimdışı navigasyon uygulamalarını kullanıyorsunuz. Bu yüzden de belirli aralıklarla sisteminizi güncellemeniz gerekiyor.

  Sizler için hazırladığımız navigasyon rehberimiz burada sona eriyor. Sizler de kullandığınız ve önerdiğiniz navigasyon uygulamalarını aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : teknoloji.org

  En İyi Navigasyon Uygulamaları 2022

  En İyi Navigasyon Uygulamaları 2022

  Navigasyon uygulamaları sayesinde insanlar hedeflerine kolayca ulaşabiliyorlar. Ancak piyasada çok sayıda navigasyon uygulaması bulunuyor. Bu durum kullanıcıları hangisinin en iyi olduğunu araştırmaya zorluyor.

  Günümüzde teknoloji bu haritaları cebimizdeki akıllı telefonlara taşıyacak kadar gelişmiş durumda. Akıllı telefonlar için geliştirilen navigasyon uygulamaları farklı teknolojilere sahip olabilir. Bu nedenle hemen hemen her navigasyon uygulaması, kullanıcılarına farklı avantajlı özellikler sunuyor. Bu yazımızda sizler için en çok kullanılan ve beğenilen navigasyon uygulamalarını listeleyeceğiz.

  En İyi Navigasyon Uygulamaları

  Google Haritalar

  Google Haritalar

  En iyi Navigasyon uygulamaları listesinin en başında Google Haritalar yer alıyor. Haritalar, Google’ın en çok kullanılan ve beğenilen hizmetlerinin başında geliyor. Ayrıca Haritalar, 220 ülkede kullanılabilir durumda. Aynı zamanda birçok özelliğiyle kullanıcılarının trafik deneyim seviyesini artırıyor.

  Yandex Navigasyon

  Yandex Navigasyon

  Yandex ile Google arasında birçok alanda rekabet sürüyor. Bu rekabet, en çok kullanıcıları mutlu ediyor. Çünkü iki şirket de daha fazla kullanıcı çekebilmek için hizmetlerini sürekli iyileştirmeye devam ediyor. Bu hizmetlerin başında da navigasyon uygulamaları geliyor. Yandex Navigasyon Google Haritalar gibi kullanıcılarını memnun edecek birçok özelliğe sahip.

  iGO Navigation

  En iyi navigasyon uygulamaları listesine iGO Navigation ile devam edelim. Uygulama, Macaristan merkezli teknoloji şirketi olan NNG LLC tarafından piyasaya çıktı. Aynı zamanda iGO Navigation, Google Play ve App Store’da bulunuyor. Ve en çok kullanılan başarılı navigasyon uygulamalarından biri olarak dikkat çekiyor.

  Apple Harita

  Apple Harita

  Apple tarafından geliştirilen Harita uygulaması, çeşitli hizmetler ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Bu hizmetlerden birisi de Harita hizmetidir. Şirket, uygulamanın ilk sürümünden itibaren navigasyon konusunda iddialı bir şekilde ilerliyor. Öyle ki Apple, bu hizmet ile Apple cihazlarda Google Haritalar’ın yerini almayı hedeflemekte. Nitekim şirket, geliştirdiği özellikler ile tüm kullanıcılarını olmasa da birçok kullanıcısını Harita hizmetinden faydalanmaya ikna ediyor.

  Navigasyon Uygulamaları Arabada Nasıl Çalıştırılır?

  Navigasyon

  Araç sürücüleri, telefonlarından ziyade araç ekranlarından navigasyon uygulamasına odaklanmak isteyebilir. Bu nedenle sürücüler, otomobilin ekranında bir navigasyon uygulamasının nasıl çalıştırılacağını bilmek ister. Öncelikle, aracınızın ekranında navigasyon uygulamasını açmak için aracınızın onu desteklemesi gerekir. Örneğin, bir iPhone kullanıcısıysanız, telefonunuzdaki navigasyon uygulamasının Apple CarPlay’i desteklemesi gerekir. Araç üreticinizin web sitesine bakarak aracınızın ekran navigasyonunu destekleyip desteklemediğini öğrenebilirsiniz. Bunun dışında yeni bir arabanız yoksa telefonunuzun navigasyonunu aracınızda kullanmakta zorlanacaksınız. Ancak, harici bir navigasyon sistemi ile bu sorunu çözebilirsiniz. Birçok otomobil üreticisi ve teknoloji şirketi harici navigasyon sistemleri satıyor. Çünkü haritalar, bu sistemlerde indirilmiş oluyor. Yani aslında bu sistemlerde çevrimdışı navigasyon uygulamaları kullanmaktasınız. Bu yüzden de belirli sürelerde sisteminizi güncellemeniz gerekiyor.

  Trink sat!

  Arabam kaç para?

  Yazı kaynağı : www.arabam.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap