Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  emziren anne nane limon içebilirmi

  1 ziyaretçi

  emziren anne nane limon içebilirmi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Emziren Anne Nane Limon İçebilirmi? Doktorlar Cevaplıyor

  Emziren Anne Nane Limon İçebilirmi? Doktorlar Cevaplıyor

  Limon hemen hemen her yerde bulabileceğimiz, ülkemizde sık tüketilen yiyeceklerdendir. Limon suyuna keskin tadını veren içeriğindeki % 5 oranındaki sitrik asittir. Limonlu su, C vitamini, riboflavin, B vitamini, kalsiyum, magnezyum, fosfor, karbonhidrat ve proteinin zengin bir kaynağıdır. Emzirirken limon su içmek hem siz hem de bebeğiniz için çok faydalıdır.

  Emzirirken Limonlu Su İçmenin Anneye Ve Bebeğe Faydaları

  Sütü sağlıklı hale getirir

  Emzirirken limon su içmek vücudunuza hidrasyon sağlayıp, su ihtiyacını giderir ve bu durum bebeğinize sağlıklı süt kaynağı olarak geri döner. Emziren anneler tükettikleri günlük su miktarını artırmalı ve içtikleri suya birkaç damla limon sıkıp öyle içmelidir.

  Bebekte sindirim sorunlarını önler

  Limon suyu sindirim sistemi için iyidir ve bebek emzirirken limon suyu içmek bebeğinizdeki olası sindirim sorunlarını önler. Bu sağlıklı içecek gibi anne sütü yoluyla bebeğinize ulaşıp, bebekteki şişkinlik, düzensiz bağırsak hareketleri, gaz, kramp ve diğer sindirim problemlerini tedavi etmeye yardımcı olur.

  Sütü temizler

  Limonlu su sindirimi hızlandırır, besin asimilasyonu sağlar ve toksinleri giderir.  Limon suyu anne sütüne toksinlerin bulaşmasını önler. Böylece bebeğiniz için sağlıklı, besleyici ve temiz süt elde edersiniz.

  Boğaz ağrılarını giderir

  Limon suyu boğaz ağrısından muzdarip emziren anne için büyük bir rahatlama sağlar. Bu faydalı içecek boğazdaki enfeksiyonla savaşıp, boğaz ağrısını giderir. Boğazınızda yanma, boğaz ağrısı gibi üst solunum yolu enfeksiyonunundan muzdaripseniz su ile limonu karıştırıp gargara yapmalısınız.

  Kan basıncını düşürür

  Emzikli annelerin bir kısmı doğum sonrası yüksek tansiyon sorunu yaşarlar. Limon suyu potasyum bakımından zengindir. Limon suyu içmek bebeğinizi emzirirken kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Ayrıca, limon suyunun düzenli tüketimi emziren annelerde bulantı ve baş dönmesine tedavide önemli rol oynar.

  Damarları güçlendirir

  Çoğu kadın doğum sonrası varis sorunu yaşar. Limon suyu bir bioflavonoid olan rutin maddesi tarafından zengindir. Limon suyu içmek varisin nüks etme riskini önler.

  Cilt dokusunu güçlendirir

  Doğumdan sonra limon suyu içerek sizin ve bebeğinizin cildi için harika sonuçlar elde edebilirsiniz.C vitamini açısından zengin olan limon suyu cilt dokusunu güçlendirir ve daha parlak hale getirir. Siyah noktalardan kurtulmaya da yardımcı olur.

  Göğüs kanserini önler

  Yapılan bilimsel araştırmalar limonun beyaz membransı ve kabuğunun limonen isminde anti-tümör özellikleri olan bir kimyasal içerdiğini ortaya koymaktadır. Limon suyu içmek, limonenin anti-tümör etkisi ile emziren annelerde meme kanseri riskini önler.

  Kanı temizler

  Limon suyu, bir kan temizleyici olarak hareket eder. Emziren annenin kanı temizler ve bebeğinizi emzirirken enfeksiyondan sizi korur.

  Emziren Anne Limon Yiyebilir mi?

  CEVAP

  Beslenme Uzmanı Pınar Kural Enç’in cevabı: (Gaz problemi yaşamamak için emziren anneler limon, kuru fasulye, soğan, portakal, greyfurt, karnabahar, lahana, gibi gaz yapan besinleri tüketmekten kaçınmalıdır.)

  Emzirirken Nane Limon Çayı ve limonlu su içilebilir mi?

  Kadın Doğum Doktoru Deniz Ulaş'ın cevabı: (Evet içebilirsiniz.)

  Emziren anne için limonlu su nasıl hazırlanır?

  Emzirirken limon suyu içmenin bilinen hiç bir yan etkisi olmamasına rağmen, yine de biraz dikkatli olmalıdır.

  350 ml suya çeyrek limonun suyunu sıkın. ( 1 su bardağı 250 ml, 1 çay bardağı ise 100 ml eder, 350 ml için küçük bir tencereye 1 su bardağı + 1 çay bardağı su koyun ve içine çeyrek limonu yani limonun dörtte birini sıkın) Sizde ve bebeğinizde herhangi bir alerji gelişmediyse, limon suyunun miktarını yavaş yavaş artırabilirsiniz.

  Emziren Anne Çikolata Yiyebilir mi, Emzirirken Çikolata Gaz Yaparmı? Tıklayınız

  Bebekler Hangi Ayda Kaç Kilo Olmalı Ve Boyları Kaç Olmalıdır? Tıklayınız

  Emziren Anne Acı Yiyebilirmi? Uzman Doktorlar Cevaplıyor

  Yazı kaynağı : www.mavikadin.com

  Emziren anneler nane ve maydanozdan uzak dursun

  emziren anne nane limon içebilirmi haberleri - Yasemin

  Emziren anne nane limon içebilir

  261,599 soru

  1,223,190 cevap

  1,380,177 yorum

  48,509 kullanıcı

  Yazı kaynağı : bebek.annelertoplandik.com

  Emziren Anne Nane Limon Içebilirmi - Annesinin Meleği

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap