Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  emekli sandığı maaş zammı ne zaman yatacak

  1 ziyaretçi

  emekli sandığı maaş zammı ne zaman yatacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  ZAM FARKI NE ZAMAN YATACAK? Ocak ayı memur ve emekli 15 günlük maaş farkı yatırıldı mı? İşte ek gösterge ve zam farkının yatırılacağı tarihler

  ZAM FARKI NE ZAMAN YATACAK? Ocak ayı memur ve emekli 15 günlük maaş farkı yatırıldı mı? İşte ek gösterge ve zam farkının yatırılacağı tarihler

  Buna göre;

  A-Aylıklarını her ay alanlara; Ocak ayı olmak üzere 1 aylık tutarında,

  B-Aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan;

  •1. Grupta Kasım-Aralık-Ocak döneminde aylık alanlara; 1 aylık tutarında,

  •2. Grupta Aralık-Ocak-Şubat döneminde aylık alanlara; 2 aylık tutarında,

  •3. Grupta Ocak-Şubat-Mart döneminde aylık alanlara; 3 aylık tutarında aylık farkı tahakkuk ettirilmiştir. Bu kapsamda 2.384.079 kişiye ek gösterge farkı dahil ödenecek Fark tutarı 7,8 Milyar TL’dir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  2023 ZAM FARKI ÖDEME GÜNLERİ || ZAM FARKI NE ZAMAN YATACAK, 15 GÜNLÜK MEMUR MAAŞI ZAMMI YATTI MI? EMEKLİ VE MEMUR ZAM FARKI NE ZAMAN ÖDENECEK?

  Memur ve emekli maaş farkları yattı mı, ne zaman yatacak?

  Memur ve emekli maaş farkları yattı mı, ne zaman yatacak?

  Memur ve emekli maaş farkları yattı mı, ne zaman yatacak?

  Memur ve emekli maaş yapılan zamlardan kaynaklanan farkları yatırılmaya başlanıyor. Memurlar maaş zammının yüzde 16.48’lik kısmını, emekliler ise 15,4'lük kısmını aldı, kalan yüzde maaş farkları ise daha sonra hesaplara yatırılacak. "Zam farkı ne zaman yatacak?" sorusu yanıt bulurken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 27 Ocak'tan itibaren yatırılacağını duyurdu.

  2023 yılı itibariyle memur ve emekli maaşına ek zam yapıldı. Bu ay ilk zamlı maaşını almak isteyenler hayal kırıklılığına uğradı. Ocak ayının 15'ine yetiştirilemeyen maaş farkları için hükümet cephesinden açıklama geldi.

  MEMUR, EMEKLİ MAAŞ FARKI NE ZAMAN YATACAK?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, emekli sandığı kapsamında 15 Ocak itibarıyla oluşan ek gösterge farkları 27 Ocak'ta ödenmeye başlayacak.

  Memurlar ve memur emeklileri 15 Ocak'ta toplu sözleşme ve enflasyon farkından kaynaklanan yüzde 16,48 oranında zamlı maaş aldılar. Zammın kalan 13,52 puanlık kısmı da açıklanan tarihten itibaren ödenmeye başlayacak.

  Bakanlık açıklamasında ise şöyle denildi;

  “Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı almakta olanların 1 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan aylık farkı ile 15 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan ek gösterge fark tutarları, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilerek 27 Ocak 2023 Cuma günü ödenmeye başlanacaktır”

  MAAŞ FARKLARI İÇİN SİSTEM HAZIR

  Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan memur maaş zammı açıklaması geldi. Açıklamada ”Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği %30 zam Meclis Genel Kurulunda kabul edildi. Kamu görevlilerimizin refah düzeyini artırmaya yönelik ilave zam tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatması için ekibimiz özveriyle çalışarak sistemlerimizi güncellediler. Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte, yüzde 13.52 oranında ilave zam ve 1 Ocak- 14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız.” denildi.

  MEMUR VE EMEKLİYE YÜZDE 30 ZAM KABUL EDİLDİ

  TBMM Genel Kurulu'nda, ‘Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına Dair Yasa Teklifi' kabul edildi. Kabul edilen kanun teklifi ile; emekli maaşlarının alt sınırı 3 bin 500 TL'den, 5 bin 500 TL'ye çıkarılıyor. Malullük, yaşlılık ve ölüm aylıklarının da yüzde 30 oranında artırılması amaçlanıyor. Kanun teklifi ile; kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6'ncı Dönem Toplu Sözleşme hükümleri gereğince kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde Ocak 2023- 30 Haziran 2023 tarihleri arasındaki dönem için enflasyon farkı dahil uygulanması öngörülen artış oranının, çalışanların ve emeklilerin refah düzeyini artırmak amacıyla yüzde 30 olarak düzenleniyor. Bu çerçevede; memur ve emekli maaşlarında yüzde 30 zam öngörülüyor.

  EMEKLİ MEMUR MAAŞLARI NE KADAR?

  EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI

  2022 yılı maaşı: 9 bin 105 TL
  Zamlı maaş: 11 bin 836 TL

  EN DÜŞÜK MEMUR EMEKLİSİ MAAŞI

  Geçen sene maaş: 6 bin 78 TL
  Zamlı maaş: 7 bin 901 TL

  EN DÜŞÜK SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞI

  SSK 2000 sonrası maaş: 3 bin 500 TL
  Zamlı maaş: 5 bin 500 TL

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  AK Partili Elitaş: Memur ve emekli maaşı zam farkları, birkaç günlük gecikmeyle yatacak - Dünya Gazetesi

  AK Partili Elitaş: Memur ve emekli maaşı zam farkları, birkaç günlük gecikmeyle yatacak - Dünya Gazetesi

  Emekli ve memur maaş zammının yüzde 30 olarak belirlenmesinin ardından maaş farkları beklenmeye başlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, maaş farkı tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatırılması için bilişim alt yapılarının hazır olduğunu bildirdi. Ocak ayının 15’ine yetiştirilemeyen maaş farkları için hükümet cephesinden açıklama geldi.

  Maaş farkları ne zaman yatacak? 

  Milyonlarca emekli vatandaş zamlı maaşı için beklerken, Emekli Sandığı’nda her ayın 1’i ila 5’inde; SSK’lılarda 17’si ila 26’sında; BAĞ-KUR’lularda ise her ayın 25’i ila 28’inde ödeniyor. Yüzde 30 zammın SSK ve BAĞ-KUR’luların emekli aylığı ödemelerine yetişmesi, diğerlerine ise zam farkının açıklanacak tarihte yatırılması bekleniyor.

  Memurlar 15 Ocak’ta maaş zammının yüzde 16.48’lik kısmını aldı. Kalan 13.52 puanlık kısım ise daha sonra hesaplarına aktarılacak.

  Memur ve emeklilere maaş artışına ilişkin kanunun yürürlüğe girdiğini hatırlatan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Keşke biz bunu geçen hafta bitirmiş olsaydık, pazar günü herkese yüzde 30 oranında memur ve emekli maaşı zammı yansımış olacaktı. Artışın 15 Ocak’a yetişme ihtimali sanıyorum yok. Çünkü sisteme girmeleri bayağı zaman alabilir. Birkaç gün gecikmeyle bu gerçekleşmiş olur.” demiişti.

  Maaş farkları için sistem hazır? 


  Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan memur maaş zammı açıklaması geldi. Açıklamada ”Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği yüzde 30 zam Meclis Genel Kurulunda kabul edildi. Kamu görevlilerimizin refah düzeyini artırmaya yönelik ilave zam tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatması için ekibimiz özveriyle çalışarak sistemlerimizi güncellediler. Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte, yüzde 13.52 oranında ilave zam ve 1 Ocak- 14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız” denildi.

  Memur ve emekli maaşlarında yüzde 30 zam öngörülüyor

  TBMM Genel Kurulu’nda, ‘Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına Dair Yasa Teklifi’ kabul edildi. Kabul edilen kanun teklifi ile; emekli maaşlarının alt sınırı 3 bin 500 TL’den, 5 bin 500 TL’ye çıkarılıyor. Malullük, yaşlılık ve ölüm aylıklarının da yüzde 30 oranında artırılması amaçlanıyor. Kanun teklifi ile; kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6’ncı Dönem Toplu Sözleşme hükümleri gereğince kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde Ocak 2023- 30 Haziran 2023 tarihleri arasındaki dönem için enflasyon farkı dahil uygulanması öngörülen artış oranının, çalışanların ve emeklilerin refah düzeyini artırmak amacıyla yüzde 30 olarak düzenleniyor. Bu çerçevede; memur ve emekli maaşlarında yüzde 30 zam öngörülüyor.

  Emekli memur maaşları ne kadar? 

  En düşük memur maaşı

  2022 yılı maaşı: 9 bin 105 TL
  Zamlı maaş: 11 bin 836 TL

  En düşük memur emeklisi maaşı 

  Geçen sene maaş: 6 bin 78 TL
  Zamlı maaş: 7 bin 901 TL

  En düşük SSK ve Bağ-Kur emekli maaşı 

  SSK 2000 sonrası maaş: 3 bin 500 TL
  Zamlı maaş: 5 bin 500 TL

  Yazı kaynağı : www.dunya.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap