Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  emekli olunca ne kadar alacağım

  1 ziyaretçi

  emekli olunca ne kadar alacağım bilgi90'dan bulabilirsiniz

  EMEKLİ MAAŞ SORGULAMA: Ne kadar emekli maaşı alırım? Emeklilik maaş hesaplama nasıl nereden yapılır?

  4A Emekli Aylık Bilgisi

  4B Emekli Aylığı Hesaplama

  Bugün Emekli Olsam Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? | Allianz

  Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? 2023 Emekli Maaşı ve Emeklilik Yaşı Hesaplama... Emekli Aylığı ve Yaş Sorgulaması Nasıl Yapılır?

  Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? 2023 Emekli Maaşı ve Emeklilik Yaşı Hesaplama... Emekli Aylığı ve Yaş Sorgulaması Nasıl Yapılır?

  Emeklilik bir nevi çalışamadığınız yaşlılık dönemini güvence altına almak demektir. Sigortalı olarak çalışan kişiler gerekli yükümlülükleri yerine getirdikten sonra emekli olmaya hak kazanır. Emeklilikleri yaklaşan ve yıllar boyu çalışan kişiler ‘ne kadar emekli maaşı alırım?’ sorunu araştırma içerisine giriyor.

  Emekli Maaşı Hesaplama 2023

  SGK kapsamında 3 adet sigorta sistemi bulunur. Bunlar 4A, 4B ve 4C şeklindedir. Çalıştığınız sigorta sistemine yatırılan primlerin hesaplaması yapılırken prim ödeme gün sayısı, sigortalılık süresi ve yaş dikkate alınarak hesaplanıyor. Emekli maaşını hesaplamak isteyenler SGK maaş hesaplama robotu üzerinden kolayca sorgulama yapabiliyor.

  4B Bağ-Kur emekli maaşı için vatandaşlar e-Devlet sistemine giriş yaparak alacakları maaşın tutarını öğrenebilirler. turkiye.gov.tr 4b emekli aylık hesaplamasayfasından vatandaşlar gerekli bilgileri doldurarak emekli maaşı hesaplaması yapabilirler.

  Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? 

  Emekli maaşı hesaplaması çalışma günü, prim ödemesi gibi pek çok kritere göre değişiklik göstermektedir. Emekli maaşı hesaplamak için;

  4A Emekli Maaşı Hesaplama Robotu

  4B Emekli Maaşı Hesaplama Robotu

  4C Emekli Maaşı Hesaplama Robotu

  Ne Zaman Emekli Olurum?

  SGK sayfasında emekli maaşı hesaplamasının yanında ne zaman emekli olacağınıza dair sorgulama yapabileceğiniz sayfası bulunur. Bunun için;

  2023 Emekli Maaşı Ne Kadar?  

  Aralık ayında enflasyon yıllık yüzde 64,27 aylık olarak da yüzde 1,18 gerçekleşti. Buna göre emekliye zam oranı yüzde 15,39 olurken memura zam oranı ise yüzde 16,47 olarak hesaplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklaması ile emekli ve memur zammının yüzde 30 oranında uygulanacağını bildirdi. En düşük emekli maaşının ise 5.500 TL olacağını açıkladı. Buna göre en düşük emekli maaşı 5.500 TL olurken, en düşük memur emekli aylığı 7.900 TL oldu. 

  Emekli Maaşımın Ne Kadar Olduğunu Nasıl Öğrenirim?

  SGK bünyesindeki kişiler emekli maaşının ne kadar olduğunu, hizmet dökümü sorgulamalarını ve ne zaman emekli olabileceklerini e-Devlet kapısı üzerinden kolayca sorgulayabilirler.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır? Emekli maaşı ne kadar alırım?

  Emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır? Emekli maaşı ne kadar alırım?

  Emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır? Emekli maaşı ne kadar alırım?

  Emekli maaşına yapılan zam sonrasında emekli olmayı planlayan vatandaşlar ne kadar alacağını hesaplamak istiyor. SGK kapsamında sigorta sistemi 4A, 4B ve 4C üçe ayrılıyor, e Devlet üzerinden SGK uygulaması ile emekli maaşı hesaplama işlemi yapılabiliyor.

  Uzun süren çalışma hayatının ardından emeklilik hayali kuran ve emekli olmayı bekleyen kişiler sıklıkla emekli maaşı hesaplama sorgulaması yapıyor. SGK tarafından uygulamaya konan ‘Emekli maaşı hesaplama robotu' ile “Emekli olursam ne kadar maaş alırım?” sorusu yanıt buluyor.

  EMEKLİ OLURSAM NE KADAR MAAŞ ALIRIM?

  Emekli maaşları vatandaşların sigortalı çalıştığı süre ve bu süre zarfında ödedikleri prim miktarı gibi bazı farklı kriterlere göre belirlenmektedir. Buna göre uzun süre çalışma hayatında bulunan yüksek primler ödenen kişiler daha fazla maaş almaktadırlar.

  4A EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

  uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ sayfasına girilip, sayfada istenen bilgiler giriliyor;

  T.C Kimlik numarası,

  SSK Sicil Numarası,

  Baba adı,

  Nüfus il,

  Doğum tarihi bilgileri.

  ‘Sorgula’ butonuna basınca emeklilik hesaplaması yapılabiliyor.

  4/A EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN

  4B EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

  uyg.sgk.gov.tr adresinde 4B emekli maaşı hesaplama sayfasına girilip, TC Kimlik numarası, kurum ve güvenlik kodu yazılınca emeklilik hesaplaması yapılabiliyor.

  4/B EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

  4C EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

  uyg.sgk.gov.tr/HizmetHesabi4c/ sayfasına girince şu bilgiler isteniyor:

  Doğum tarihi,

  Cinsiyet,

  4A çalışma süresi

  Başlangıç ve bitiş tarihi.

  Hizmet türünü seçtikten sonra altta bulunan hesapla butonuna basılıyor ve emeklilik hesaplaması yapılıyor.

  4/C EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap