Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  elif karlinin esi neden tutuklandi

  1 ziyaretçi

  elif karlinin esi neden tutuklandi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Elif Karlı'nın eşi Cengiz Karlı kimdir? Cengiz Karlı neden öldü? Cengiz Karlı neden hapisteydi?

  Elif Karlı'nın eşi Cengiz Karlı kimdir? Cengiz Karlı neden öldü? Cengiz Karlı neden hapisteydi?

  Elif Karlı'nın 30 yıllık eşi Cengiz Karlı Tokat Cezaevi'nde hayatını kaybetti.

  CENGİZ KARLI KİMDİR?

  Cengiz Karlı ünlü şarkıcı Elif Karlı'nın eşidir. 1993 yılında Elif Karlı ile evlenen Cengiz Karlı'nın bu evlilikten bir kız bir erkek çocuğu var. 7 aydır Tokat Cezaevi'nde olan Cengiz Karlı Sarallar Operasyonu kapsamında hapse girdi. Cengiz Karlı,“birden fazla kişi ile birlikte yağma”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” ve “cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kalma” suçlarından tutuklanmıştı.

  Ahmet Cengiz Karlı, 2022'nin Temmuz ayında görülen mahkemede bypass ameliyatlı olduğunu, kalp ve böbrek yetersizliği olduğunu söyleyerek "Ben ölmek üzereyim. İlaçlarımı tam alamadığım için riskli durumdayım. Sağlığım bu tip şeylere elverişli değildir. Yağma nedir, çete nedir, örgüt nedir bilmem" demişti.

   CENGİZ KARLI NEDEN ÖLDÜ?

  57 yaşındaki Cengiz Karlı'nın Tokat Cezaevi'nde geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybettiği öğrenildi. Elif Karlı sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

  "7 aydır Tokat T tipi cezaevinde tutuklu yargılanan ve sağlık problemlerinden dolayı defalarca avukatımız aracılığı ile tutuksuz yargılanmasını talepettiğim ancak ret cevapları aldığım, eşim Cengiz Karlı dün gece sabaha karşı geçirdiği kalp krizi sebebiyle vefat etmiştir."

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Sarallar'dan tutukluydu... Elif Karlı'nın eşi yaşamını yitirdi

  Sarallar'dan tutukluydu... Elif Karlı'nın eşi yaşamını yitirdi

  Şarkıcı Elif Karlı'nın 30 yıllık eşi Cengiz Karlı, 6 ay önce Sarallar operasyonu kapsamında tutuklanmıştı. 57 yaşındaki Cengiz Karlı'nın Tokat Cezaevi'nde geçirdiği kalp krizi nedeniyle öldüğü öğrenildi.

  2. Sayfa'nın haberine göre; Elif Karlı eşinin ölümüne ilişkin açıklamalarında Cengiz Karlı'nın iki gün önce ağır bir grip geçirdiğini belirtti. Önce zatürreden şüphelendiklerini ifade eden Elif Karlı, "Dün haftalık arama günüydü ve aramayınca korktum. Sabaha karşı 04.00 gibi cezaevinden telefon aldım. Telefonda beni alıştırarak Cengiz’in kalp krizi geçirdiğini ve hayatını kaybettiğini söylediler. En son geçen salı konuştum. 6 Ocak’ta da doğum günü vardı o zaman da görüşmüştüm. En son sesini duyduğumda çok iyiydi. Eşim ağır kalp hastasıydı” ifadelerini kullandı.

  songul-karli-1.jpg

  Cengiz Karlı neden hapisteydi?

  Geçen temmuz ayında Sarallar grubuna yönelik İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar grubuna operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 122 kişi gözaltına alınmış bunlardan 46'sı tutuklanmıştı. Cengiz Karlı da aynı operasyon kapsamında tutuklanmıştı.

  Faruk Koca'nın acı günü

  Alp Kırşan'ın acı günü

  Özge Ulusoy'un acı günü

  Yazı kaynağı : halktv.com.tr

  Sarallar operasyonunda flaş gelişme! Erdal Acar'ın tutuklanmasında Necati Şaşmaz detayı

  Sarallar operasyonunda flaş gelişme! Erdal Acar'ın tutuklanmasında Necati Şaşmaz detayı

  İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar grubuna yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 31 kişiden 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Dün adliyeye sevk edilen ve aralarında Ali Saral, Uğur Saral, Volkan Saral, Erdal Acar, Ahmet Cengiz Karlı ve Şahin Gürz’ün de aralarında olduğu 91 şüphelinin sorgu işlemleri ise bugün sabah saatlerine kadar devam etti. İfadesi alınan şüphelilerden 78’i tutuklanmaları talebiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hakimlikteki sorgular sabaha karşı biten şüphelilerden 40’ı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  NECATİ ŞAŞMAZ’IN İFADESİ GEREKÇE GÖSTERİLDİ

  Tutuklanan isimler arasında İş insanı Erdal Acar, MHP MYK üyesi Şahin Gürz ve şarkıcı Elif Karlı’nın eşi Ahmet Cengiz Karlı da bulunuyor. Şüpheli Erdal Acar, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” ve “birden fazla kişi ile birlikte yağma” suçlarından tutuklandı. Acar’ın tutuklanma gerekçelerinden biri ise oyuncu Necati Şaşmaz’ın verdiği ifade oldu. Şaşmaz’ın emniyete müşteki sıfatıyla ifade verdiği ve Acar hakkında detaylı bilgiler verdiği ortaya çıktı. Necati Şaşmaz’ın ifadesini destekleyici nitelikte Erdal Acar’ın telefon konuşmaları olduğu belirtildi.

  ELİF KARLI’NIN EŞİNE TUTUKLAMA

  Ahmet Cengiz Karlı’nın tutuklama gerekçesinde 3 müştekiye karşı yağma suçunu işlediği ve bu suçu işlediğine dair telefon dinleme kayıtları olduğu belirtildi. Karlı, “birden fazla kişi ile birlikte yağma”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” ve “cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kalma” suçlarından tutuklandı.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap