Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  elektronik sigara likit yapımı

  1 ziyaretçi

  elektronik sigara likit yapımı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Likit Nasıl Yapılır?

  Likit Nasıl Yapılır?

  Likit nasıl yapılır ve bu konuda neler gerekli sizlere tüm detayları ile anlatıyor olacağım. Elektronik sigaraya başladığımızda en çok para harcadığımız şeylerden bir tanesi likitlerdir. Hazır satılan likitler maliyet olarak oldukça yüksek bildiğimiz üzere. Premium likitlerden hiç bahsetmiyorum bile. Onlar almış başını gidiyor. Çoğumuz biliyoruz likit yapmayı. Fakat yeni başlayan arkadaşlarımız için bir klavuz hazırlayayım dedim.

  Elektronik Sigara Likiti Nasıl Yapılır?

  elektronik sigara likiti nasıl yapılır

  Bu blog yazımda size sıfırdan elektronik sigara likiti nasıl yapılır onu anlatacağım. Kafanızdaki bütün soru işaretlerini gideririm inşallah. Hadi başlayalım o zaman.

  Neden Kendi Likitimi Kendim Yapmalıyım?

  Bu konuda kendimi düşünüyorum neden likitlerimi kendim yapmaya başladım. Aslında burada en önemli sebeplerimden birkaçı hazır satın aldığım likitlerin içeriğinde neler olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Aynı zamanda para verip aldığım zaman beğenmediğim taktirde param çöpe gidiyordu.

  Zaten bildiğimiz üzere maliyet olarak da kendi yaptığımız likitler çok daha uyguna geliyor. Şunu hepimiz adına söyleyebilirim ki kendimize likit yaparken ilk önce damak tadımızı düşünürüz. Yani içerisine koyduğumuz malzemenin kaliteli ve güvenilir olmasını isteriz. Bu yüzden kaliteli malzeme kullanırız.

  Aynı zamanda aroma oranını istediğimiz gibi ayarlayarak kendi damak tadımıza en uygun likiti hazırlayabiliriz. Fakat firmalar bu olaylara ticari olarak baktığı için bizim sağlığımız onlar için ikinci sıradadır. Her firma için geçerli değil tabi bunlar ama genel olarak bu böyledir.

  En azından içerisinde ne olduğunu hangi aromaları kullandığımızı hangi nbaseyi kullandığımı biliriz. İçimiz rahat olur. Bu yüzden bence herkes kendi likitini kendi yapmalıdır.

  Likit Yapımı İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

  Arkadaşlar malzeme konusu aslında çok standartlaştı. Bazı yabancı forumlarda veya türk sitelerinde baktığımda çok zorlaştırarak anlatmışlar bu durumları. Gliserini vg’yi ayrı al, propilen glikoli yani pg’yi ayrı al, nikotini ayrı al gibi. Hiç gerek yok bunlara Nbase hazır olarak satılıyor.

  Zaten nbase gliserin, propilen glikol ve nikotinin karışımından oluşan bir bazdır. Hazır karışımı satılırken kendinizi bunlarla yormanıza hiç gerek yok. Gelin bu malzemeleri teker teker inceleyelim.

  Hadi likitimizi yapmaya başlayalım dostlar.

  Adım Adım Likit Yapım Rehberi

  elektronik sigara likiti yapımı

  Damak tadınıza uygun olan aromanızı kullanım oranına uygun olarak likit yapacağınız kaba doldurun. Bu ister gorilla şişe olabilir, ister herhangi bir elinizdeki kap olabilir. Bu durumlarda genellikle mix aroma tercih ediliyor arkadaşlar. Çünkü hem daha lezzetli hem daha pratik bir ürün. Mix aromalar genel olarak kullanım oranları %10 ile %20 arasındadır. Ama bana sorarsanız %15’den aşağı kullanmayın mix aromaları. Tam anlamıyla aromayı almak istiyorsanız bu en mantıklısı olur.

  Fakat kendi mix karışımınızı oluşturmak istiyorsanız çok daha farklı bir başlangıç yapabilirsiniz. Mesela TFA, Capella, Flavour Art veya Flavor West markalarının tek aromaları var. Çilek, muz, şeftali vs gibi tek tek aroma alıp kendi reçetenize göre karışım yapabilirsiniz. Bunun için kesinlikle bir hassas terazi kullanmanızı tavsiye ederim. Çok daha rahat edeceksiniz bu şekilde.

  elektronik sigara likit tarifi

  Dostlar gorilla şişemize koyduğumuz aromamızı alıyoruz ve üzerine yeteri miktarda nbase koyuyoruz. Bu adımı çok kısa bir şekilde özetleyecek olursak bu kadar basit. Fakat bunu biraz daha basite indirgeyerek anlatayım sizlere. Gorilla şişeler genel olarak 30 ml, 60 ml, 100 ml ve 120 ml olarak satılmakta.

  100 ml lik bir likit yapacağımızı varsayalım. Bunun için %15lik kısmını aroma kalan %85lik kısmını da aroma kullanacağız diyelim. Hesaplama formülü şu şekilde;

  Total likitimizin hacmi x Aroma Yüzdesi = Aroma Hacmi
  V                                          V                            V
  30 ML                     x       0,15 (%15)   =  4,5 ML Aroma
  60 ML                     x       0,15 (%15)   =  9 ML Aroma
  100 ML                   x       0,15 (%15)   =  15 ML Aroma
  120 ML                   x       0,15 (%15)   =  18 ML Aroma

  Arkadaşlar bu formül bu kadar basit. Şişenin kalan kısmını nbase ile doldurduktan sonra bu işin tüm zor kısmını atlamış bulunuyorsunuz. Hadi diğer adıma geçelim.

  likitlerde elektronik sigara likiti malzemeleri

  Aroma ve nbasenizi güzelce birbiriyle homojen bir hal alıncaya kadar çalkalamanız gerekiyor. Gliserin, propilen glikol ve aromaya göre oldukça yoğun bir sıvıdır. O yüzden birbirine tüm sıvıların karışması için güzelce çalkalamanız gerekir. El ile 1-2 dk aralıksız çalkaladığınız taktirde bu iki bileşen birbiri ile homojen bir şekilde karışacaktır. Kimi arkadaşlarımız karıştırıcı cihazlar kullanıyorlar. Tabi bunuda kullanabilirsiniz. Bu tamamen tercih meselesidir. Fakat ben hiç kullanmadım açıkcası gerek de duymuyorum.

  El ile çalkalama yeterli geliyor. Burada tek dikkat edilmesi gereken konu tamamen birbiri ile tek parça halinde karışmasıdır. Aşağıdaki video size bir fikir verecektir.

  Biliyorum bu serüvenin en en zor kısmı beklemek. Demlense de içsek diye gözüne bakıyorsunuz likitinizin. Genel olarak likitleriniz karıştırdıktan 2 ile 4 hafta arasında demlenmiş hallerine gelirler.

  likit nası yapılır

  Tabi bu kullandığınız aromaya göre değişir. Ara sıra küçük tadımlar yapabilirsiniz.

  Eğer damak tadınıza uyuyorsa evet bu olmuş diyorsanız açıp kullanabilirsiniz. Genel olarak tütün aromaları kullandığınız likitler geç demlenir. Minimum 1 ay demlenmek ister tütün aromaları. Meyveli krema aromalı likitleriniz 3 hafta civarında oturur. Sadece meyve aroması kullandığınız likitleriniz 2 hafta içerisinde demlenmiş olur. Tabi bu benim görüşüm. Kimi meyve aromaları 1 ay istiyor kimisi 1 haftada tamam oluyor.

  Tamamen damak tadınıza ile alakalı bir durum. Mesela vampire vape aromalarını demlemeye gerek yoktur. Direkt karıştır 2 3 gün bekle sonra tüket şeklindedir. Fakat diğer aromalar ile yapılan likitler demlenmeye kesinlikle ihtiyaç duyar.

  Likitinizin demlendiğini anlamanın en kolay yolu aslında renk değişimidir. Kimyasal reaksiyonlar gerçekleşirken gözle görülür değişiklikler olur. Bunlardan birisi de renk değişimidir. Demlenmiş likit genel olarak koyu sarı veya turuncu rengine döner. Tabi her likit renk değiştirecek diye bir şey yok arkadaşlar.

  Renk değiştirmeyen likitlerde oluyor. Nikotin seviyesi arttıkça likitinizin rengi çok daha koyulaşır. 0 mg nbase kullandığınız likitlerinizin rengi daha açık olur. Bu demlenmediği anlamına gelmez tabiki. Ama renk alan likitte candır ya seviyiyorum koyu renkli likitleri.

  Havalandırma bence çok gerekli bir olay. Fakat genel olarak bunlara hiç değinilmiyor. Kesinlikle her likitimi demlenme süresince belirli aralıklarla havalandırırım.

  likit yapımı için havalandırma

  Arkadaşlar havalandırmaktaki amaç şudur, aromalar yapılırken çözünürlüğü arttırmak için içerisinde etil alkol kullanırlar.

  Bu etil alkol likitlerimiz ile bizim vucudumuza girdiğinde midemizde yanmaya sebep olur. Şişe üzerinde kalan hava boşluğunda etil alkol buharlaşır ve oradaki oksijen ile karışır. Bu yüzden havalandırma yaparak bu etil alkolü buharlaştırırız. Böylece mide yanması vs gibi dertlerimiz kalmaz.

  Ben genel olarak ilk iki hafta 3 günde bir 2-3 dk olacak şekilde havalandırırım likitlerimi. Gorilla şişeleri havalandırırken kapağı komple açmak biraz zor olabilir. Siz şişe içerisinde birikmiş havayı dışarı çıkartarak da buradaki hava sirkilasyonunu sağlamış olursunuz.

  Şişeyi sıkın bırakın içerisindeki hava değişsin. Bu şekilde de havalandırma yapmış olursunuz. Fakat tabi her şeyin fazlası zararlıdır. Likitlerimizi havalandırırken fazla abartmamalıyız. Çünkü fazla havalandırma nikotinde oksitlenmeye sebep olabilmektedir. Buna dikkat etmemiz gerekiyor.

  İşin en keyifli kısmına geldik sanırım arkadaşlar J Bence likit yapmanın tüm aşamaları bu adım kadar keyifli. Güzelce demlenmiş, damak tadımıza uyan ve kaliteli bir likiti içmek bence paha biçilmez bir duygu. Şimdiden herkese afiyet olsun. J

  Likit Malzemelerini Nereden Alabilirim?

  Reklam yapmamak adına ben size nereden temin edeceğiniz hakkında fikir vermek istemiyorum. Fakat benim bu elektronik sigara likiti malzemeleri alırken dikkat ettiğim birkaç husus var. Genellikle faturalı çalışan ve güvendiğim firmaları tercih ediyorum. Çünkü her sektörde olduğu gibi bu sektörde de işini iyi yapmayan firmalar var.

  Nbaselerinizi ve aromalarınızı alırken firmaların kurumsallığına ve kullanıcı yorumlarına dikkat ederek alın. 3M Merck nbase alayım derken firma size farklı düşük kalitede malzeme yollamasınlar. Paranızın hakkın alabileceğiniz nezih ve steril çalışan firmaları tercih edin dostlar.

  Şu kimya bu kimya diye örnek vermiyorum fakat Merck nbase diye satılan nbaselerin bazılarının merck olmadığına adım kadar eminim. Merck nbase litresi 300 350  liradan aşağı olamaz. Aroma alırken de son tüketim tarihi olan, üretim tarihi ve parti numarası gibi bilgilerin belirtildiği aromaları kullanın.

  SONUÇ

  Kendinizin her aşamasını gördüğünüz likitleri içerken de içiniz ala ala rahatlıkla içeceğinizden şüpheniz olmasın. Gerçekten çok keyifli bir iş. İnşallah damak tadınıza uyan harika likitler çıkartırsınız arkadaşlar.

  Umarım faydalı bir blog yazısı olmuştur. Hatalarımız var ise affola. Lütfen hatalı olduğum yerler varsa yorum olarak yazın. Bana sormak istediğiniz sorularınız var ise aynı şekilde yorum olarak yazabilirsiniz hepsini cevaplamaya çalışacağım. Hepinize bol lezzetli buharlar dilerim dostlar. Sağlıcakla kalın, sonraki blog yazımda görüşmek üzere.

  Yazı kaynağı : www.likityap.com

  Elektronik Sigara Likiti Nasıl Yapılır?

  Elektronik Sigara Likiti Nasıl Yapılır?

  Elektronik Sigara Likiti Nasıl Yapılır?

  Elektronik sigaralar, sigara veya diğer tütün ürünlerini kullanan insanların sağlık için risk oluşturan tütün mamüllerinden uzaklaşması için harika cihazlardır. Elektronik sigara denilince de akla elbette elektronik sigara likitleri gelir. Hazır likitler son derece çeşitli kahve aromasından çikolataya, tropikal meyvelerden kek ve mısır gevreği aromasına kadar geniş bir yelpazede elektronik sigara kullananların imdadına yetişiyor. Farklı nikotin değerleri ile kullanabileceğiniz elektronik sigara likitleri aynı zamanda farklı PG ve VG oranları ile kullanıcıların isteklerine hizmet ediyor. Ancak bazı kullanıcılar gerek hazır elektronik sigara likitlerinin fiyatlarından (özellikle ülkemizde bu likitler yasal sınırlandırmalardan dolayı bu elektronik sigara likitleri kaçak yollardan elde edilmektedirler ve bu yüzden de fiyatları biraz yüksektir) yakınarak gerekse kendi damak zevklerine uygun elektronik sigara likitleri istediklerinden kendi likitlerini yapma eğilimi göstermektedirler. Hâl böyle olunca da kendi elektronik sigara likitinizi nasıl yapacağınız da önemli bir konu haline geliyor. O zaman sözü daha fazla uzatmadan “elektronik sigara likiti nasıl yapılır?” sorusunun cevabına geçelim.

  Elektronik Sigara Likitleri içerisinde Neler Bulunuyor?

  Kendi elektronik sigara likiti sıvınızı yapmadan önce bir elektronik sigara likiti çeşidinde neler bulunduğuna kısaca göz atalım. Uzman ve tecrübeli elektronik sigara kullanıcıları bir elektronik sigara likiti içerisinde ne olduğunu bilirler. Ancak elektronik sigara veya elektronik nargile kullanmaya yeni başlayanlar için bu geçerli değildir. Kısaca özetlemek gerekirse bir elektronik sigara likiti içerisinde sırasıyla PG yani propilen gliserin, VG olarak ifade edilen vejeteryan gliserin, saf su, aroma ve nikotin bulunur. Aromalar genellikle gıda aromaları arasından seçilirler ve kesinlikle insan sağlığı için bir risk taşımazlar. Bu aromaların büyük çoğunluğu pasta aroması olarak üretilmiştir ve pastanelerden almış olduğunuz bir çok pastanın içerisinde de bu aromalardan mevcuttur. Bazı elektronik sigara likitlerinde ise bu malzemelere ek olarak diacetyl denilen kıvam arttırıcı (özellikle kek, krema veya tereyağı içeren kurabiye aromalarında ) bir madde kullanılır. Bu madde hemen her gıda maddesinde –özellikle de bisküvi, kek gibi gıda maddelerinin üretiminde kullanılırlar. Ancak diacetyl meselesine başka bir yazıda değineceğiz. Elektronik sigara likiti içeriğinde bu maddelerden en riskli olanları ise nikotin ve diacetyl’dir.

  Elektronik Sigara Likiti Nasıl Yapılır?

  Elektronik sigara likiti yapmak oldukça teknik bir meseledir. Bunun için tıpkı bir kimyager gibi hassas çalışmalısınız. Buna ek olarak favori elektronik sigara likiti aromanızın hangi maddelerden oluştuğunu da iyi belirlemelisiniz. Favori elektronik sigara likiti çeşidinizi tanıyın. Nikotin değerinden PG – VG oranına, elektronik sigara likitinin renginden kıvamına kadar hepsi aklınızda olsun. Daha sonra kendi likitinizi yapmaya başlayabilirsiniz.
  Birinci adımı geçtikten sonra elektronik sigara likiti yapmak için gerekli olan malzemeleri bir bir hazırlamalısınız. NBase, eldiven, damlalık, dijital tartı, sıcak su, karıştırıcı, beher, şırınga, elektronik sigara likiti şişesi gibi bir kimyagerin laboratuarında bulunan malzemelere sizin de ihtiyacınız olacak. Elbette elde etmek istediğiniz elektronik sigara likiti aromasına göre elinizde aroma ve esanslar da bulunmalı.

  Elektronik Sigara likiti YapmakElektronik Sigara likiti Yapmak İçin Gerekenler Nelerdir?

  Favori elektronik sigara likitinizin her özelliğini bir kenara kaydedin. Aynı kıvamı ve lezzeti elde etmek istediğiniz elektronik sigara likitinin özellikleri için de yapabilirsiniz. Nasıl bir kek yapmak istediğinizi bilmeden kek yapmaya kalkışmak ne kadar mantıksızsa, nasıl bir likit istediğinizi bilmeden elektronik sigara likiti yapmak da aynı derecede mantıksızdır.
  Elde etmek istediğiniz elektronik sigara likiti çeşidinin şişe boyutundan PG – VG oranına ve nikotin değerine hatta kıvamına ve rengine kadar her şeyi not edin ve netleştirin. Şimdi işe koyulma zamanı. Yukarıda a belirttiğimiz gibi gereken malzemeleri tedarik edin ve işe koyulun.
  Eldiven: Seyreltilmiş veya normal formundaki bir nikotin karışımına çıplak elle dokunmak sizin için sakıncalı olabilir. Bu yüzden eldiven kullanmalısınız.
  Şırınga: Elektronik sigara likiti yapmak oldukça teknik bir iştir. Bu iş için ml yani mililitre hesabı yapmanız gerekiyor. Bunu da en iyi şırınga ile yapabilirsiniz.
  Kaplar Ve Beherler: Malzemeleri karıştırmak için seyreltilmiş nikotin, Nbase, PG veya VG malzemeleri için uygun bir karıştırma kabına ihtiyacınız olacaktır.
  Karıştırıcı: Malzemeleri karıştırmak için ihtiyacınız olacak.
  PG Ve VG: Bu malzemeler aslında birer alkol çeşididirler. Fakat kimyasal yapıları gereği alkol içermezler. Genellikle sıvı nikotin veya elektronik sigara aromalarını seyreltmek için kullanılırlar. PG; propilen gliserol anlamına gelir. VG ise bitkilerden elde edilen bir tür gliserol çeşididir ve Premium likit olarak anılan likit çeşitlerindeki oranı daha yüksektir. Bazı insanların PG’ye alerjisi vardır. Üstelik bu kimyasalın yoğun olduğu likitler boğazlarınızı tahriş edebilirler. Bu yüzden ağırlıklı olarak tadı tatlı olan VG’yi tercih etmeniz sizin yararınızadır.
  Aroma: Elektronik sigara likitlerinin o hoş koku ve lezzeti bu aromalardan gelir. Genellikle aromanın kuvvetini arttırmak için zaman zaman diacetyl kullanılsa da bu her likitte bulunmaz. Aromayı gıda aromaları arasından seçebilirsiniz.
  NBase: Bu karışımı kullanacaksanız ekstra olarak PG, VG ve Nikotin kullanmaya ihtiyaç duymazsınız. Zira bu karışım üç malzemeyi de içerir. “Base” veya “NBase” olarak anılan bu karışıma sadece aroma eklemeniz halinde elektronik sigara likitiniz kısa zamanda hazır olacaktır.
  Şırınga/Damlalık/Dijital Tartı: Elektronik sigara likiti yapmak hassas hesaplamalar yapmanızı gerektirir. Bu yüzden neyi ne kadar katacağınız konusunda dikkatli olmalısınız. Bunun da en iyi yolu karışımları hazırlarken şırınga, damlalık veya dijital tartı kullanmaktır.
  Seyreltilmiş Nikotin: Seyreltilmiş nikotin genellikle 100 ml’lik şişelerde satılırlar. Bunun altında elektronik sigara likiti yapma işleminin altında yatan matematiktir. Karıştırma işleminin kolay olması için genellikle şişe hacmi 100 ml olarak belirlenir.

  Elektronik Sigara Likit Tarifleri

  Elektronik sigara likiti tarifleri bulmak için sizin gibi elektronik sigara kullanan arkadaşlarınızdan veya internetteki kaynaklardan faydalanabilirsiniz. Elektronik sigara likiti yapmak için ve bunun için gerekli tariflere ulaşmak için kullanılacak olan sihirli kelime DIY’dir. İngilizce “Do It Yourself” anlamına gelen bu kelimeyi “e-juice” veya “e-liquid” gibi kelimelerle aratın ve tarifleri inceleyerek yola koyulun. DIY, internette başlı başına bir dünyadır. Bu terim sayesinde internette kendi küçük hoparlörünüzü veya elektronik sigaranızı nasıl yapabileceğinizi dahi öğrenebilirsiniz. Son bir Not: Kısa süre sonra bir çok likit çeşidinin tariflerini blog bölümümüzde bulabileceksiniz.

  NBase İle Likit YapmakNBase İle Elektronik Sigara Likiti Yapmak

  Elektronik sigara likiti yapmanın inceliklerini aşşağıda sıralayacağız. Bu işlem hassas bir matematik içerir. Ancak NBase veya Base denilen karışımları kullanıyorsanız işiniz nispeten daha kolaydır. Bu tip bir işlemde NBase karışımını elde etmek istediğiniz elektronik sigara likiti karışımının aroma yüzdesi kadar aroma ile birleştirmelisiniz. Basit bir örnekle şöyle anlatalım.
  50 ml’lik 3 Nikotinli Bir Elektronik Sigara Likiti İçin %10 Aroma Yüzdeli Bir Likit İçin:
  10 ml Aroma + 40 ml Base (3 Nikotinli Ve Dilediğiniz PG – VG Oranına Sahip) = 50 ml Likit.
  Burada en önemli nokta, yapmak istediğiniz elektronik sigara likiti çeşidindeki aroma miktarını, aroma yüzdesini – oranını öğrenmenizdir. PG / VG ve nikotin oranları ise kullanacağınız base likitine göre değişmektedir.
  Aromaya gelince, çoğu likitte ideal aroma oranı %10’dur. Ancak siz aroma sertliğine göre daha fazla aroma katmak da isteyebilirsiniz.

  Elektronik Sigara Likiti Yapmak

  Öncelikle yapacağınız likitteki nikotin oranını belirleyin. Likit çeşitlerindeki 3-6-9 gibi ifadeler ml başına düşen mg nikotin değerleridir. Ancak siz bunlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Bunun için formüllere kendiniz de ulaşabilirsiniz.

  Google’dan E-Likit Hesaplama Aracı v.b şeklinde anahtar kelimeler kullanarak arama yaparsanız E Likit hesaplama araçlarına ulaşabilir ve bu sayede karışıma eklemeniz gereken PG / VG / Aroma ve diğer malzemelerin oranını öğrenebilirsiniz. Gerisi sadece ilgili malzemeleri gereken oranlarda karıştırmak ve bu likit karışımının demlenmesini beklemek. Peki elektronik sigara likitleri nasıl demlenir. Bu işlem elektronik sigara likitlerini hazırladıktan sonra şişelere doldurmak ve ardından bu şişeleri dibi sıcak veya ılık bir su kabında bir süre bekletmektir. Elbetteki kaptaki sıcak su miktarı likit şişelerinizin yarısını geçmemeli.

  DIY elektronik sigara likiti için malzemeleri ne kadar karıştırmanız gerektiğine dair formülleri paylaşım platformlarından öğrenebilirsiniz. Bu malzemelerin ne kadar karıştırıldıklarını öğrendikten sonra tek yapmanız gereken malzemeleri uygun miktarlarda karıştırmak olacaktır. Siz de kendi özel karışımlarınızı aroma zevkinize göre karıştırabilir ve farklı karışımlar elde edebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.blogvaper.com

  Evde Likit Yapılabilir mi?

  Evde Likit Yapılabilir mi?

  Elektronik sigara son günlerin en çok kullanılan elektronik malzemeleri arasına girmiştir. Elektronik sigaranın tadını yaşayanlar değişik tat arayışına girerler. Değişik aromalarda likit üretmek için bilgi arayışına gereksinim duyarlar. Evde likityapılabilir mi? Sorusu akıllarına takılır.

  Değişik Tat Değişik Aroma

  Evde likit yapımı hakkındaki bilgileri merak edenler için hazırlanmış olan bu yazıda gerekli olan her şeyi bulabilirsiniz. Bu yazıda elektronik sigaralarının likit aromalarını evde hazırlayabilmeniz için tarif sunulmaktadır. Kendi damak zevkinize uygun likit üretimini, evde rahatlıkla yapacağınız tarifi sizler için paylaşıyoruz.

  Standart Tatlardan Sıkıldınız Mı?

  Standart tatlardan sıkılıp değişik tatlar arayan elektronik sigara kullanıcıları için farklı tarifler bulabilirsiniz. Sıkılmanızın çaresi olarak kendi likitinizin aromasını kendinizin oluşturması olacaktır. Bu tarifte değişik aroma ve likit karışımlarıyla farklı tatlar bulma imkanınız vardır.

  Ama unutmamak gerekir ki, üretimlerimiz yani handcrafted ya da endüstriyel ürünler gibi asla olmaz.  Çünkü prosesleri (İşlem ve uygulamalar) evde yapılan likitler gibi değildir. 

  Kendi Likitinizi Oluşturmanız İçin Gereken Bileşenler

  Aslında piyasada bir çok likit çeşidi bulunur. Uygun fiyatlarla değişik aromalarla likit almak yerine kendi likitinizi kendiniz oluşturmak isteyebilirsiniz. Evde likit hazırlamanın zor olduğunu düşünenler bulunur. Fakat evde birkaç kez likit yapmanız bu işte ustalaşmanızı sağlayacaktır. Ama unutmayın ki premium likit sınıflarında olmayacaktır. Bu konuda daha da pratikleşeceksiniz.

  İşte bu üç bileşen sizin evde likit yapmanız için gereken bileşenlerdir.

  PG/VG Nedir?

  Bitkisel gliserin olarak bilinmektedir. Elektronik sigara likit yapımı için kullanılacak malzemelerin yapı taşları arasında yer alır. Pv, Vg ikilisi likit içine eklenmesi için gereken oranları bulunmaktadır. Kullanım amacı ise likitte ana bileşen olarak kullanılır.

  Nikotin Nedir?

  Nikotin elektronik sigaranın olmazsa olmaz bileşenlerinden bir tanesidir. Likitlerde nikotin, sigara tiryakilerinin ihtiyacını karşılayabilecek oranda bulunur. Kullanılacak oran, likit aromasını tamamen değiştirmektedir. Bu yüzden likite eklenecek nikotin miktarı konusunda dikkatli olunmalıdır. Nikotininde çeşitleri bulunmaktadır. Tütün tadı arıyorsanız eğer bu tatta bulunan nikotinlerde bulunmaktadır. Genelde Nbase olarak hazır VG,PG ve Nikotin karışımında mevcuttur.

  Aroma Nedir?

  Aroma elektronik sigara likitleri için özel üretilen tatlara verilen adlardır. Sigara keyfiniz için önemli bir bileşendir. Sigara keyfinizi doğrudan etkilemektedir. Aromaların birçok çeşidi bulunmaktadır. İstediğiniz tattaki aromayı, istediğiniz oranda ekleme şansınız bulunur.

  Likit Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  Bileşenlerin dışında, bu karışımı oluşturacak malzemelere ihtiyacınız bulunur. Bu malzemelerin ve bileşimlerin olması durumunda kendi damak zevkinize göre likit üretebilirsiniz. Bu malzeme ve bileşenlerin eksiksiz olması gereklidir.

  Bu malzemeler likit karışımında kullanımına ihtiyaç duyacağınız malzemeler arasına girmektedir.

  Karıştırma Kabı Ne İşe Yarar?

  Karıştırma kabı likit bileşenlerini birleştirmek için kullanacağınız bir malzemedir. Yapacağınız karışımın oranına göre büyüklüğünü seçebilirsiniz. Karışımınız az ise küçük bir kap, karışımınız çok ise orta büyük bir kap işinizi görecektir.

  Şırınga Ne İşe Yarar?

  Sıvı bileşenleri kullanmak için şırınga çok önemlidir. Şırınganın üzerinde bulunan cc ler kullanımda size kolaylık sağlayacaktır. İstediğiniz miktar kadar bileşen eklemenize yardımcı olacaktır. Önemli olan bir husus vardır ki oda her bileşen için farklı şırınga kullanmanızdır. Bileşenleri birbirine oransızca karıştırmanız önlenmiş olur.

  Eldiven Ne İşe Yarar?

  Eldiven hijyen ve sağlık açısından çok önemlidir. Bu bileşenlerinizin derinizle teması cilt üzerinde zararlı bir etki yaratabilir. Eldiven kullanırsanız eğer bileşenler derinize temas etmeyecektir. Ve deriniz herhangi bir zarar görmeyecektir. Elinize zarar verecek olan bileşenlerden korunmuş olacaksınız.

  Likit Şişesi Ne İşe Yarar?

  Yaptığınızın likiti kullanana kadar muhafaza etmeniz gerekir. Bunun için likit şişesine ihtiyaç duyulur. Bir tatta aroma üretecekseniz eğer bir likit şişesi yeterli olacaktır. Farklı tatlarda likit üretecekseniz, üreteceğiniz aroma adedi kadar şişe almanız gerecektir. Bu şişelerde damlalık bulunmasından dolayı sigaranıza daha kolay bir şekilde likit dolumu yapabilirsiniz.

  Evde Likit Yapımı Tarifi

  Evde Likit Yapılabilir mi? Sorusunun tarif olarak cevabı işte tamda burada olacak. Likit yapmak için gereken malzemeler ve bileşenler hazırsa eğer gelin hep beraber yapımı aşamasına geçelim.

  Yazı kaynağı : collectionvape.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Kendinleilgilen 8 Gün önce
  0

  Evde likit yapımı ile ilgili tüm detayların yanı sıra elektronik sigara-sağlık ilişkisine yönelik bilimsel çalışmaların özetleri https://www.kendinleilgilen.com/esigara/bilimsel-makaleler adresindedir.

  Yorum yap